Whatsapp Sohbet yedeği Android’den iPhone’a Aktarma 2019

Bir çok android kullanıcısının iphone merakı ile whatsapp sohbet yedeğini android’den iphone nasıl aktaracağı konusunda sorunlar yaşaması üzerine bu tarz bir konuya değinmeyi uygun gördüm.

Bir arkadaşımızın hazırlamış olduğu güncel konuyu sizlere sunuyorum.


Bu makale, WhatsApp konuşma geçmişini Android’den iPhone’a aktarma konusunda size rehberlik etmeyi ve bu tür durumlar için uygun çözümler önermeyi amaçlıyor. Whatsapp mesajları Android’den iPhone’a aktarmanın 2 kolay ve kullanıcı dostu yolunu aşağıda bulabilirsiniz.

#1. WhatsApp Mesajlarını Android’ten iPhone’a E-Posta Yoluyla Aktarma

WhatsApp’ı Android’den iPhone’a aktarmak için aşağıda verilen adımları uygulayın:

Adım 1: Bu yöntem mesajları aktarmak için oldukça kolay bir yoldur. Tüm yapmanız gereken Android telefonunzda WhatsApp’ı açmak ve mesajlarınızı eski aygıtınıza yedeklemektir.

Adım 2: Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Geçmişi > Sohbeti e-postala seçeneğine gidin ve aktarmak istediğiniz sohbetleri tek tek kendi mail adresinize gönderin. (Mail adresinin iPhone’a geçiş yaptıktan sonra kullanacağınız mail adresi olmasına dikkat edin.) Daha sonra WhatSapp uygulamasını Android cihazınızdan kaldırın.

Adım 3: Öncelikle e-postanızı yeni iPhone’unuza kurun. Daha sonra WhatsApp uygulamasını kurun. Kurulum tamamlandıktan sonra otomatik olarak yedeklemeyi bulacaktır. Daha sonra sadece mesajları geri yüklemeyi seçmeniz gerekiyor.

Alternatif olarak, WhatsApp mesajlarınızı Google Drive’a yada yandex disc’e yedekleyebilirsiniz. (Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği) ( Google drive yedeklemeyi şifrelemeyeceğini belirtmişti bunuda not olarak iliştirmekte fayda görüyorum. )

Daha sonra, yeni iPhone’unuzda Google Drive hesabınızla ilişkili olan e-posta adresiyle oturum açtığınızda, WhatsApp yedeklemesi iPhone’dan erişilebilir olacaktır. E-posta kurulumunu yaptıktan sonra WhatsApp’ı yüklerken yedeklemeyi geri yüklemenizi sağlayacak bir seçenek göreceksiniz. WhatsApp mesajlarınızı yeni iPhone’unuza aktarmak için Geri Yükle’ye dokunmanız yeterlidir.

#2. WhatsApp Konuşmalarını Android’den iPhone’a “WhatsApp Transfer Plus” Uygulaması Kullanarak Aktarma

Manuel olarak hiçbir şey yapmanız gerekmediğinde, bu yöntem sizin için daha kolay olabilir. Mobiledic WhatsApp Transfer Plus adlı uygulamayı kullanarak, WhatsApp mesajlarını yedekleyebilir ve daha sonra yeni iPhone’unuza aktarabilirsiniz. WhatsApp Transfer Pluss, WhatsApp sohbet geçmişini Android’den iPhone’a aktarmakla kalmaz, aynı zamanda Android’den Android’eiPhone’dan iPhone’a ve iPhone’dan Android’e de aktarmak için de kullanılabilir.

Bu program, herhangi bir veri kaybı olmadan doğrudan bir bilgisayarı kullanarak Android ve iPhone arasında WhatsApp mesajlarının aktarılmasına olanak tanır. Yapmanız gereken tek şey, Android telefonunuzun ve iPhone’unuzun her ikisini de bilgisayara bağlamak ve “Aktar” düğmesini tıklamaktır. Aktarım birkaç saniye içinde gerçekleşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir