Beykoz Rivadaki Legend otel Harabeye Dönmüş

28 Ağustos 2022
beykoz riva Legend Otel Hırsızlar Harabe
1860
Bakıldı

istanbul Beykoz, Riva’da Deniz manzarasıyla ve Plajı ile mükemmel bir konumda olan Legend otel Baliciler, Hırsızlar ve Tinercilerin Mabedi haline gelmiş durumda

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]

Beykoz Rivada Bir zamanlar Şaşalı olarak anılan Legend Otel artık kullanılamaz ve Hırsızların tinercilerin mabedi haline gelmiş durumda. Ekşi sözlük üyelerinden birinin deyimine göre “şakır şakır dalga sesiyle uyuyup uyanacağınız ultra güzel manzaralı bakımsız hotel” ‘den ziyade artık harabe ve kullanılamaz halde.

Nedir Bu Legend Otel Hikayesi

İstanbul Beykoz Riva’da bulunan Legend Otel daha önce Türk futbolcularının dinlenme tesisi olarak kullanılmaktaymış.

Bilindiği üzere Özelleştirme Başkanlığına bağlı ait iki parsel üzerinde 17 bin 687, diğeri ise 16 bin 625 bin metrekare büyüklüğe sahip Bu bölgede en büyük Arazi üzerinde bulunan 186 odalı Legend Otel’i 2009 yılından bu yana Şuan firari olan ve Gürcistan’da olduğu bilinen Metro Turizmin sahibi Galip Öztürk işletmiş.
Metro Turizm öncesinde Türkiye Futbol Fedarasyonu ile Milli Takım’ın oteli olarak hizmet sağlamış.

Son olarak Toprak sahibi olarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Legend otel ve ilgili Araziyi satmak için ihale açmış. ihale’de otelin ve Arazinin Bedeli 71 milyon TL olarak belirlenmiş.
Fakat açılan ihale’de Otel ve Arazi için alıcı çıkmamış
2017 yılından bu yana mahkemelik olan ve bir çok kişiye ev sahipliği yapmış otel için alıcı çıkmamış.

İhale’de Sezgin Baran Korkmaz Oteli Almak istemiş

ihale’de Legen Oteli Hakkında MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı) tarafından soruşturması olan SBK Holding’in Sahibi Sezgin Baran Korkmaz ihaleye katılarak Araziyi ve Oteli almak istemiş fakat alamamış. Otel bir dönem Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından işletilmiş fakat şuan durum içler acısı

Legend Otel Tinercilerin Balicilerin Hırsızların Uğrak noktası

istanbul Beykoz, Riva’da Deniz manzarasıyla ve Plajı ile mükemmel bir konumda olan Legend otel Baliciler, Hırsızlar ve tinercilerin Mabedi haline gelmiş durumda. Mahkemelik olan otelde güvenlik sorunu yaşanırken, kimliği belirsiz kişiler tarafından Otel talan edilmiş durumda. İha Haber ajansı Beykoz’un efsane hayalet otelini havadan görüntülemiş.

Otel Talan edildi Tıkla izle

Beykoz Rivadaki Galip Öztürk işlettiği otel Harabeye dönmüş
Beykoz Rivadaki Galip Öztürk’ün daha önce işletmiş olduğu Legend otel Harabeye dönmüş

Instagram’da istanbul’da Terk Edilmiş Otel’in Plajı ile ilgili öneri Yapılmış

Instagram’da Onur Koyuncu tarafından 29 Temmuz’da istanbul’da Terk Edilmiş Otel’in Plajı başlığı ile Plaj önerisinden sonra ilgili Paylaşım 178 bin kişi tarafından görüntülenmiş. Binlerce yorum alan Legend Otelin son hali artık içler acısı

Instagram’daki Post : 🚶‍♂️İstanbul’da Terk Edilmiş Otel’in Plajı

İstanbul’da Terk Edilmiş Otel’in Plajı Paylaşımı ve paylaşıma yapılan yorumlar
🚶‍♂️İstanbul’da Terk Edilmiş Otel’in Plajı Paylaşımı ve paylaşıma yapılan yorumlar

Post’da yer alan bilgiler ;

🚫 Buraya şu anda girişler YASAK. 🚫

Tekrar aktif hale geldiğinde bilgilendirme yapılacaktır. Şimdilik gitmeyin keşif videosudur.

✨Yine yerler ararken terk edilmiş bu otele denk geldim ve özellikle eskiden otele ait olan plaj’ın bu kadar temiz kalacağını beklemiyordum. Olurda giderseniz sizde temiz bırakmaya özen gösterin.

✨Sahili tamamen ince kumdan oluşan bi kumsala sahip, denizi kıyıları taşlık dikkat etmekte fayda var. Aşırı temiz ve bakir kalmış bi yer. Yerli halkın dışında bilen ve burda denize girmeye gelen çok fazla kişi yok. Genelde aileler vardı.

✨Otel’e girmenizi tavsiye etmiyorum. Çünkü yıkık dökük ve tehlikeli olabilir. İçeri girebilirseniz plajı kullanabilirsiniz. Suyu tertemiz ve berrak ben sevdim. Burda yüzmesi keyifliydi.

🚨 Gelelim asıl meseleye girerken normal bi kapı beklemeyin. Giren herkes aileler de dahil bazen büyük kapı açık oluyor ordan giriyorlar bazen de videoda benim girdiğim yerden giriliyor. Macera ve sevenler için güzel bi yer diyebilirim. Ben çok sevdim.

0 0 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x