Çin’de hızlı tren ne kadar gelişmiş olabilir?

29 Kasım 2020
Çin'de Yüksek Hızlı Tren
2051
Bakıldı

Çin’de Artan nufüs ve insanlar için Yüksek Hızlı tren kapasitesi ne durumda Yılda kaç milyar insan seyahat ediyor. Yüksek hızlı trenle alakalı görseller konumuzda yer almaktadır.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]

Çin’deki yüksek hızlı trenlerin TEKNİK olarak ne kadar gelişmiş olduğunu soruyorsanız, cevap oldukça basit: Bunun nedeni, Çin’de hızlı tren teknolojisinin yurt dışından gelmesi ve Ülkedeki nüfusun çokluğu

Biri devasa yüksek hızlı tren ağı kurmak istediğinde teknolojiden çok daha fazlası olduğunu söylemiştim: Para, organizasyon, siyasi irade, vb. Bu bağlamda, Çin’in yüksek hızlı tren başarısı bir mucizeden başka bir şey değildir.

Çinde Hızlı Trenin Ne Kadar Gelişmiş olduğunu görsellerle dile getirebiliriz

Çin’de hızlı tren rayları kendi başına bir kaliteye sahip çünkü çok büyük. Çin ülkesinde dünyanın geri kalanının toplamının iki katından fazla yüksek hızlı tren var. Aşağıdaki resim, Çin’deki ikinci sınıf bir şehrin tren istasyonunda sabahın erken saatlerinde çekilmiş bir fotoğrafı.

Çin'de Yüksek Hızlı Tren
Çin Halk Cumhuriyeti Yüksek Hızlı Tren
Çinde Yüksek Hızlı Tren istasyonu

Pekin gibi Milyonlarca kişinin yaşadığı şehirlerde her gün şehirde duran yüzlerce yüksek hızlı tren var

Çin Yüksek Hızlı Trend Garı
Çin Hızlı Tren Gelişmiş

Çin Bahar Şenliğinde tahminen 3 milyar kişi sürekli Trenleri kullanıyor. Bu şenlik 2 haftalık bir süre içinde gerçekleşiyor. Bu, her Amerikalının Noel’de 10 seyahat yapmasına veya her Avrupalı’nın Noel’de 5 seyahat yapmasına eşdeğerdir. Tüm tren biletleri satışa çıktıktan yaklaşık 10 saniye sonra tükendiği belirtilmektedir..

Yüksek hızlı tren garı çin

Çin’in yüksek hızlı demiryolu sistemi ile geçen yıl 1,5 milyar insan yolculuk yapmış ve yılda %30 büyümüş.

Çin Başka Ülkelerin Teknolojilerini Geliştirdi

Çin yüksek hızlı trenler için olgun bir üretim sistemine sahip tüm ülkelerden önemli teknolojileri almış

Hikaye şu şekildeydi: 2004 ve 2005’te Çin, yüksek hızlı tren siparişleri aldı. Çin’den gelen en önemli koşul, satıcının anahtar teknolojileri sağlamasıydı. Eğer yapmazlarsa, Çin Teslimatları kabul etmeyecekti. Alstom ve Siemens iyi durumda değillerdi ve bu sözleşmelere umutsuzca ihtiyaçları vardı. Teknolojileri geçmeye karar verdiklerinden, diğer tarafların siparişlerini kaybetme pahasına kendi teknolojilerini tutmaları mantıklı gelmedi. Sonuç olarak Çin, teknolojileri Almanya, Fransa, Japonya ve Kanada’dan aldı. Bu süreç, 2009 yılında bir başka ihale turu ile tamamlandı.

Sonraki yıllarda Çin çok sayıda yüksek hızlı tren üretti. Böylelikle sadece edindiği teknolojileri özümsemekle kalmadı, aynı zamanda bunları karşılaştırma ve yeni geliştirmeler yapma şansı da buldu. Tahminimce, Çin muhtemelen yüksek hızlı trenlerle ilgili en gelişmiş teknolojilerden birine sahip.

Umarım Ülkemizde benzer ataklarda bulunur ve Ülkenin her yanına yüksek hızlı trenler yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir