Joe Biden Kimdir ? Biyografi

16 Ağustos 2020
Joe Biden Kimdir Nerelidir
1625
Bakıldı

Son dönemlerde adı sıkça Dünya genelinde duyulan Joe Biden Abd Başkan adayıdır. Türkiye Cumhuriyeti Başkanına yönelik sözleri ile Tepkileri üzerine çekmiştir

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]

Eski Delaware Senatörü Joe Biden, 2008’de Başkan Barack Obama ile birlikte 47. ABD başkan yardımcısı seçildi ve 2012’de yeniden seçildi. O, 2020 Demokrat cumhurbaşkanlığı adayıdır.

Joe Biden kimdir?

Joe Biden, siyasete dönmeden önce kısa bir süre avukat olarak çalıştı. Tarihin en genç beşinci ABD senatörü ve Delaware’nin en uzun süre hizmet veren senatörü oldu. 2008 başkanlık kampanyası hiçbir zaman hız kazanmadı, ancak Demokrat adayı Barack Obama  onu aday arkadaşı olarak seçti ve Biden, Amerika Birleşik Devletleri’nin 47. başkan yardımcısı olarak iki dönem görev yaptı. 2017 yılında yönetiminin kapanışında Obama, Biden’a Başkanlık Özgürlük Madalyası’nı takdim etti. İki yıl sonra Biden, 2020’de ABD başkanlık kampanyasını başlattı.

İlk yıllar

20 Kasım 1942’de doğan Biden, ülkenin en yüksek siyasi bürolarından birine ulaşmadan çok önce, kuzeydoğu Pennsylvania’daki mavi yakalı Scranton şehrinde büyüdü. Babası Joseph Biden Sr., fırın temizliği ve ikinci el araba satıcısı olarak çalıştı. Annesi Catherine Eugenia “Jean” Finnegan’dı. 

Biden, ailesine ona sertlik, sıkı çalışma ve azim aşıladıkları için kredi verir. Babasının sık sık şöyle dediğini hatırladı: “Şampiyon, bir adamın ölçüsü ne sıklıkta yere yığıldığı değil, ne kadar çabuk kalktığıdır.” Ayrıca, mahalledeki büyük çocuklardan biri tarafından zorbalığa uğradığı için eve somurtkan bir şekilde döndüğünde, annesinin ona “Burnunu kanla, böylece ertesi gün sokakta yürüyebilirsin!” Dediğini söyledi.

Dupont Kimya Şirketi

Biden, Scranton’daki St. Paul İlkokuluna gitti. 1955’te, 13 yaşındayken, aile Mayfield, Delaware’ye taşındı – hızla büyüyen orta sınıf bir topluluk, öncelikle yakındaki DuPont kimya şirketi tarafından sürdürüldü.

Çocukken, Biden kekelemeyle mücadele etti ve çocuklar onunla alay etmek için ona “Dash” ve “Joe Impedimenta” adını verdiler. Sonunda uzun şiir bölümlerini ezberleyerek ve bunları aynanın önünde yüksek sesle okuyarak konuşma engelini aştı. 

Biden, prestijli Archmere Akademisi’ne kabul edilinceye kadar St. Helena Okulu’na devam etti. Ailesinin okul ücretini karşılamasına yardımcı olmak için okul camlarını yıkayarak ve bahçeleri ayıklayarak çalışmak zorunda kalmasına rağmen, Biden uzun zamandır “en derin arzumun nesnesi Oz’um” dediği okula gitmeyi hayal etmişti. Archmere’de Biden sağlam bir öğrenciydi ve küçük boyutuna rağmen futbol takımında göze çarpan bir oyuncuydu. “O zayıf bir çocuktu,” diye hatırladı koçu, “ama o bir koç olarak 16 yıldır sahip olduğum en iyi pas alıcılardan biriydi.” Biden, 1961’de Archmere’den mezun oldu.

Kolej, Evlilik ve Hukuk Fakültesi

Biden, tarih ve siyaset bilimi okuduğu ve futbol oynadığı yakındaki Delaware Üniversitesi’ne gitti. Daha sonra üniversitenin ilk iki yılını akademisyenlerden çok futbol, ​​kızlar ve partilerle daha fazla ilgilenerek geçirdiğini itiraf edecekti. Ama aynı zamanda , 1961’de John F. Kennedy’nin ilham verici açılışının da etkisiyle, bu yıllarda siyasete keskin bir ilgi duydu .

İlk sınıftayken Bahamalar’a bir bahar tatili gezisinde Biden, Neilia Hunter adında bir Syracuse Üniversitesi öğrencisi ile tanıştı ve kendi deyimiyle “ilk bakışta aşık teneke bardağa aşık oldu.” Yeni aşkından cesaret alarak çalışmalarına daha fazla başvurdu ve 1965’te Delaware’den mezun olduktan sonra Syracuse Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kabul edildi. Biden ve Hunter ertesi yıl, 1966’da evlendi. 

Biden en iyi ihtimalle vasat bir hukuk öğrencisiydi. Syracuse’daki ilk yılında, bir hukuk inceleme makalesine atıfta bulunmayı gerektiği gibi göstermediği için sınıfta kaldı. Kazara bir gözetim olduğunu iddia etmesine rağmen, olay kariyerinin ilerleyen dönemlerinde onu rahatsız edecek.

Erken Siyasi Kariyer

1968’de hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra, Biden bir hukuk firmasında çalışmaya başlamak için Wilmington, Delaware’ye taşındı. Ayrıca Demokrat Parti’nin aktif bir üyesi oldu ve 1970’te New Castle County Konseyi’ne seçildi. Biden, meclis üyesi olarak görev yaparken, 1971’de kendi hukuk bürosunu kurdu. 

Giderek yoğunlaşan profesyonel yaşamına ek olarak, Biden’in üç çocuğu vardı: Joseph Biden III (1969 doğumlu), Hunter Biden (1970 doğumlu) ve Naomi Biden (1971 doğumlu). Biden o zamanki hayatı hakkında “Her şey beklediğimden daha hızlı gelişiyordu” dedi.

1972’de Delaware Demokrat Partisi, 29 yaşındaki Biden’ı ABD Senatosu için popüler Cumhuriyetçi görevdeki J. Caleb Boggs’a karşı yarışmaya teşvik etti. Çok az kişi şansı olduğunu düşünse de, Biden çoğunlukla aile üyeleri tarafından düzenlenen yorulmak bilmeyen bir kampanya yürüttü. Kız kardeşi Valerie Biden Owens, kampanya müdürü olarak görev yaptı ve her iki ebeveyni de her gün kampanya yürüttü. O Kasım ayında, büyük bir katılımın olduğu zorlu bir yarışta, Biden, ülke tarihinde seçilen en genç beşinci ABD senatörü olmak için üzücü bir zafer kazandı.

Aile Trajedisi

Biden’ın en çılgın hayallerinin tümü gerçek oluyor gibi göründüğü gibi, yıkıcı bir trajediye çarptı. 1972’de Noel’den bir hafta önce, Biden’in karısı ve üç çocuğu bir Noel ağacı için alışverişe çıkarken korkunç bir araba kazasına karıştı. Kaza, karısını ve kızını öldürdü ve her iki oğlu Beau ve Hunter’ı da ağır şekilde yaraladı. Biden teselli edilemezdi ve hatta intihar olarak kabul edildi. “Umutsuzluğun insanları nasıl para kazanmaya ittiğini anlamaya başladım; intiharın nasıl sadece bir seçenek değil, akılcı bir seçenek olduğunu … Tanrı’nın bana korkunç bir oyun oynadığını hissettim ve kızgındım.”

Yine de, ailesinin teşvikiyle Biden, Senato’da Delaware halkını temsil etme taahhüdünü onurlandırmaya karar verdi. Washington’daki yeni senatörler için yemin törenini atladı ve bunun yerine oğullarının hastane odasından görevi yemin etti. Oğullarıyla olabildiğince fazla zaman geçirmek için Biden, Senato’daki uzun görev süresi boyunca sürdürdüğü bir uygulama olan Amtrak treniyle her gün Washington’a gidip gelip Wilmington’da yaşamaya devam etmeye karar verdi.

Senato Yılları

1973’ten 2009’a kadar Biden seçkin bir Senato kariyerinde görev yaptı. Senato’da bulunduğu süre boyunca, Biden, birkaç yıldır Dış İlişkiler Komitesi’nin başkanı olarak görev yaparak, organın önde gelen dış politika uzmanlarından biri olarak saygı kazandı. Birçok dış politika pozisyonu arasında Sovyetler Birliği ile stratejik silah sınırlamasını savunmak, Balkanlar’da barış ve istikrarı desteklemek, NATO’yu eski Sovyet bloğu ülkelerini içerecek şekilde genişletmek ve Birinci Körfez Savaşı’na karşı çıkmak vardı. Daha sonraki yıllarda, Darfur’daki soykırımı sona erdirmek için Amerikan eylemi çağrısında bulundu ve Başkan George W. Bush’un Irak Savaşı’nı ele almasına, özellikle de 2007’deki asker artışına karşı çıktı.

Dış politikaya ek olarak, Biden daha sert suç yasalarının açık sözlü bir savunucusuydu. 1987 yılında, Yüksek Mahkeme adayı Robert Bork’un onay alamaması, büyük ölçüde, o zamanlar Senato Yargı Komitesi başkanı olan Biden’ın sert sorgulamasına atfedildi. 1994 yılında Biden, 100.000 polis memuru eklemek ve bir dizi suç için cezaları artırmak için Şiddetli Suç Kontrol ve Yasa Uygulama Yasası’na sponsor oldu.

Başkanlık Hırsları

1987’de kendisini Washington’un en önde gelen Demokrat milletvekillerinden biri olarak kabul ettiren Biden, ABD başkanlığına aday olmaya karar verdi. Ancak, konuşmanın bir bölümünde intihal yaptığına dair raporlar ortaya çıktıktan sonra Demokrat ön seçiminden ayrıldı. 

Biden, kampanya sırasında şiddetli baş ağrıları çekiyordu ve 1988’de bıraktıktan kısa bir süre sonra doktorlar, hayatı tehdit eden iki beyin anevrizması olduğunu keşfettiler. Takip eden beyin ameliyatından kaynaklanan komplikasyonlar akciğerlerinde kan pıhtılaşmasına yol açtı ve bu da onun başka bir ameliyat geçirmesine neden oldu. Her zaman dirençli olan Biden, yedi aylık bir iyileşme sürecini atlattıktan sonra Senato’ya döndü.

ABD Başkan Yardımcısı

2007’de, ilk başarısız başkanlık seçiminden 20 yıl sonra, Biden bir kez daha ABD başkanlığına aday olmaya karar verdi. Ancak, Senato’daki yılların deneyimine rağmen, Biden’in kampanyası, Hillary Clinton ve Barack Obama’nın hakim olduğu bir alanda çok fazla ivme yaratamadı. Biden, önemli Iowa kongrelerinde oyların yüzde birinden azını aldıktan sonra ayrıldı. 

Ancak birkaç ay sonra, Clinton’a karşı zorlu bir kampanyanın ardından Demokrat adaylığını elde eden Obama, aday arkadaşı olarak Biden’ı seçti. Biden, işçi sınıfı kökenleriyle, Obama kampanyasının Ohio ve Pennsylvania gibi eyaletleri sallamak için çok önemli olan mavi yakalı seçmenlere ekonomik iyileşme mesajını iletmesine yardımcı oldu.

Abd Başkanı olarak Yemin Etti

2 Kasım 2008’de Barack Obama ve Joe Biden, Arizona Senatörü John McCain ve Alaska Valisi Sarah Palin’in Cumhuriyetçi biletini ikna edici bir şekilde yendi . 20 Ocak 2009’da Obama 44. ABD başkanı olarak yemin etti ve Biden 47. başkan yardımcısı oldu. 

Biden çoğunlukla cumhurbaşkanının perde arkası danışmanı rolünü üstlenirken, Irak ve Afganistan ile ilgili federal politikaların formüle edilmesinde özellikle aktif roller üstlendi. 2010 yılında, başkan yardımcısı, Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya Federasyonu arasında Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması’nın geçişini sağlamak için köklü Senato bağlantılarını kullandı.

2008 Seçimlerinin ardından

Biden, Obama Yönetiminde çok önemli bir rol oynama fırsatından memnun görünüyordu. 2008 seçimlerinin ardından, “Bu tarihi bir an. Kariyerime sivil haklar için savaşmaya başladım ve hem Amerikan tarihinde en iyi insanların, en iyi fikirlerin, nasıl yapabileceklerinin bir parçası olan bir anın parçası olmaya başladım. Ben mi söylüyorum? – Amerikan halkının en iyi tek yansıması – o anda, böylesine inanılmaz yeteneklere sahip ve aynı zamanda birçok yönden çığır açan bir figür olan bir adamla birlikte olmak – bunu gerçekten heyecan verici buluyorum. yeni bir Amerika. Yeni bir Amerika’nın yansıması. “

Yeniden Seçim ve İkinci Dönem

2012’de yeniden seçilmek için aday olan Obama-Biden ekibi , eski bir Massachusetts valisi olan Cumhuriyetçi rakip Mitt Romney ve Romney’in başkan yardımcısı ABD Temsilcisi Paul Ryan ile karşı karşıya geldi . Obama, 2012 seçimlerinde Romney’i yendi, başkan olarak ikinci bir dönem ve Biden başkan yardımcısı olarak başka bir dönem kazandı. Başkan Obama, seçim oylarının yaklaşık yüzde 60’ını aldı ve 1 milyondan fazla oyla halkın oylarını kazandı.

O yılın ilerleyen saatlerinde Biden, ne kadar etkili bir başkan yardımcısı olabileceğini gösterdi. Mali uçurum krizinden kaçınmak için vergi artışları ve harcama kesintileri konusunda iki taraflı bir anlaşmaya varılmasında etkili oldu. Yaklaşan bir son tarihle Biden, Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell ile bir anlaşma yapabildi . 1 Ocak 2013’te, mali uçurum tasarısı aylar süren zorlu müzakerelerin ardından Senato’da kabul edildi. Temsilciler Meclisi o gün sonra onayladı.

Obamaya Çözümler Sundu

Bu süre zarfında Biden, silah kontrolü ile ilgili ulusal tartışmada da önde gelen isimlerden biri haline geldi. O Aralık ayında bir Newtown, Connecticut ilkokulunda okulun vurulmasının ardından konuyla ilgili özel bir görev gücünün başına seçildi. Biden, Ocak 2013’te ülke çapında silah şiddetini azaltmak için Başkan Obama’ya çözümler sundu. Başkanın diğer tavsiyelerin yanı sıra yürütme düzeni gücünü kullanarak bu konuda yapabileceği 19 eylemin yapılmasına yardımcı oldu.

Kişisel Yaşam ve Beyaz Saray Sonrası

Biden, 1977’den beri ikinci eşi Jill Biden ile evli. Çiftin kızı Ashley 1981’de doğdu. 30 Mayıs 2015’te Biden, oğlu Beau 46 yaşında savaştıktan sonra öldüğünde bir başka kişisel kayıp yaşadı. beyin kanseri. Biden oğlu hakkında yaptığı açıklamada, “Beau Biden, basitçe, herhangi birimizin tanıdığı en iyi adamdı,” diye yazdı.

2016 Demokrat Adaylığı

Bu trajedinin ardından Biden, cumhurbaşkanlığı adaylığını düşündü, ancak 2016 Demokrat adaylığını istemeyeceğini açıkladığında Ekim 2015’te spekülasyonu dinlendirdi. Beyaz Saray Gül Bahçesi’nde eşi Jill ve Başkan Obama’nın yanında, Biden, oğlunun karar verme sürecinde yakın zamanda ölümüne atıfta bulunarak açıklamasını yaptı: “Ailem ve ben yas tutma sürecini birlikte çalıştık, dedim Başından beri başkalarına defalarca söylediğim şey, çok iyi olabilir ki, biz içinden geçtiğimiz zaman süreç pencereyi kapatır. Kapanmış olduğu sonucuna vardım. “

Adaylık Hakkında

Biden, “Aday olmayacak olsam da sessiz kalmayacağım. Açık ve güçlü bir şekilde konuşmak, parti olarak nerede durduğumuzu ve ulus olarak nereye gitmemiz gerektiğini elimden geldiğince etkilemek niyetindeyim. “

12 Ocak 2017’de Başkan Obama, Beyaz Saray’da sürpriz bir törenle Biden’a ülkenin en yüksek sivil onuru olan Cumhurbaşkanlığı Özgürlük Madalyası’nı takdim etti. Obama, Biden’ı “Amerika’nın sahip olduğu en iyi başkan yardımcısı” ve “Amerikan tarihinin aslanı” olarak nitelendirdi ve ona ” Amerikalı dostlarınıza olan inancınız, ülke sevginiz ve ömür boyu sürecek hizmetiniz için ” onurlandırıldığını söyledi. nesiller boyu. ” Biden duygusal bir hazırlıksız konuşma yaparak başkan, First Lady Michelle Obama , eşi Jill ve çocuklarına teşekkür etti. 

Görevden Ayrıldıktan sonra

Söz verildiği gibi, Biden görevden ayrıldıktan sonra bile sessiz kalmayı reddetti. Obama’nın halefi Donald Trump’a muhalefetiyle tanınan sanatçı , ara sıra 45. başkanı eleştirmek için su yüzüne çıktı. Ekim 2017’deki bir etkinlikte, Trump’ın “yönetişimi anlamadığını” ilan etti ve ertesi ay, beyaz milliyetçi grupları görünüşte savunması için Beyaz Saray görevlisini patlattı.

Karışık Duygular

Buna ek olarak, Biden zaman zaman 2016’da cumhurbaşkanlığına aday olma şansını aşma konusundaki karışık duygularını açıkladı. Mart 2017’de “kazanabileceğini” söyledi ve Kasım ayında Oprah Winfrey ile yaptığı röportajda bu düşünceleri detaylandırdı . “Hiçbir kadın veya erkek, iki soruyu cevaplayamadıkları sürece cumhurbaşkanlığına aday olduklarını açıklamamalı” dedi. “Birincisi, o an için en nitelikli kişi olduklarına gerçekten inanıyorlar mı? Olduğuma inandım – ama tüm kalbimi, tüm ruhumu ve tüm niyetimi bu çabaya vermeye hazır mıydım? Ve ben olmadığımı biliyordu. “

Umut Var

Birkaç hafta sonra The View adlı talk show’da Biden, babası Senatör John McCain’e Beau Biden’i öldüren aynı beyin kanseri teşhisi konulan ortak ev sahibi Meghan McCain ile çokça duyurulan bir etkileşimde bulundu. Meghan McCain hastalığı tartışırken gözle görülür bir şekilde üzüldüğünde, Başkan Yardımcısı nazikçe onu teselli etmek için elini tuttu ve Senatör McCain’in cesaretiyle herkese nasıl ilham verdiğine işaret etti. “Umut var” dedi. “Ve eğer biri başarabilirse, baban da [yapabilir].”

Başka insanlar

Ertesi bahar Al Sharpton ile yaptığı röportajda Biden, oğlunun ölümünden kendini bu çabaya adamaya yetecek kadar iyileşemese de 2020’de cumhurbaşkanlığına aday olmayı reddetmediğini söyledi. “Gerçekten başka insanların öne çıkmasını umuyorum” dedi. “Bence gerçekten iyi insanlarımız var. … Bunu bilerek uzaklaşmalıyım – bunu yapabilen ve kazanabilen biri var çünkü kazanmalıyız. 2020’de kazanmalıyız.”

Anket Sonuçları

Haziran ayında yapılan Harvard CAPS / Harris anketinin sonuçları, Demokratların Biden’ın henüz gitmesine izin vermeye hazır olmadığını, çünkü katılımcıların yüzde 32’sinin onu 2020’deki partinin adaylığı için en sevdikleri isim olarak belirttiği anketin zirvesine çıkardı. Hillary Clinton geldi. yüzde 18 ile ikinci, Bernie Sanders yüzde 16 ile üçüncü oldu.

Asla niyetim bu değildi

Biden, bir sonraki Mart ayında bir başkanlık seçimini planlarken, eski bir Nevada eyaleti meclis üyesi olan Lucy Flores, Biden’ı bir kampanya etkinliğinde uygunsuz bir şekilde öptüğünü anlatan bir makale yayınladığında yeni bir sorunla karşılaştı. Yıllar boyunca siyasi müttefiklere sunduğu “sayısız el sıkışma, sarılma, sevgi, destek ve rahatlık ifadelerini” hatırladığı bir açıklamayla yanıt veren Biden, “Ve bir kez değil – asla – uygunsuz davrandığıma inanmadım. Bunu yapmam önerilirse, saygıyla dinlerim. Ama asla niyetim bu değildi. “

Birkaç gün sonra, Amy Lappos adlı eski bir kongre yardımcısı, Biden’ın bir zamanlar bir bağış toplama etkinliğinde kendisini nasıl rahatsız ettiğine dair hikayesini ortaya attı ve sorunun büyük olasılıkla bir başkanlık kampanyası boyunca devam edeceğini belirtti.

2020 Başkanlık Kampanyası

25 Nisan 2019’da Biden, 2020’de cumhurbaşkanlığına aday olacağı beklenen haberi verdi.

Eski Başkan Yardımcısı, 3 1/2 dakikalık video duyurusunda, Başkan Trump’ın 2017’de Virginia, Charlottesville’deki şiddet içeren, ırkçı olarak suçlanan çatışmanın her iki tarafındaki insanları eşitleme girişimine atıfta bulunarak, “ulusumuza yönelik tehdit” hayatım boyunca gördüğüm hiçbir şeye benzemiyordu. “

43 yıllık önlem

Yarışa girdiği sırada Demokratik anketlerin çoğuna kolayca liderlik etse de, Biden’in adaylığı kısa sürede gittikçe ilerleyen bir tabana sahip bir parti için turnusol testi haline geldi. Kendini ılımlı olarak sunmanın zorluklarının altını çizen Biden, kısa bir süre sonra pozisyonunu değiştirmeden önce kürtaj için federal finansmanı yasaklayan 43 yıllık bir önlem olan Hyde Amendment’e verdiği desteği teyit ettiği için eleştirildi.

İlk Demokratik Tartışma

Haziran sonundaki ilk Demokratik ilk tartışmada, Biden , 1970’lerde okulları entegre etmenin bir yolu olarak okullara muhalefet etmesi nedeniyle Kamala Harris onu göreve getirdiğinde hedeflenen sicilini yeniden buldu  . Dış politikayı sağlam kavrayışını sergilediği ve başarılarını Başkan Obama’nınkilere bağladığı sonraki tartışmalarda daha başarılı oldu.

Başsavcıyı Kovdurma

Bu arada, Eylül 2019’da Başkan Trump’ın Ukrayna hükümetine Biden ve oğlu Hunter’ı soruşturması için baskı yaptığının ortaya çıkmasıyla yeni bir sorun ortaya çıktı. Bu, Hunter’ın Ukraynalı bir enerji şirketi olan Burisma Holdings ile olan ilişkisinden ve Biden’in o sırada ülkenin başsavcısını kovdurma çabalarından kaynaklanıyordu.

Gücün Kötüye Kullanılması

24 Eylül’de yaptığı bir konuşmada Biden, Trump’ın eylemlerini “gücün kötüye kullanılması” olarak nitelendirdi ve Başkan, Kongre ile işbirliği yapmazsa görevden alınmayı destekleyeceğini söyledi; bu, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin aynı gün görevden alma davalarını ateşlediğinde ek aciliyet kazandı .

Görevden Alma Davası

Trump’ın görevden alma davası 5 Şubat 2020’de beraatiyle sona erdikten sonra, Biden Iowa parti gruplarında dördüncü, ardından New Hampshire ön seçimlerinde beşinci oldu. Ancak, ayın sonunda Güney Carolina’da yankılanan bir galibiyetle toparlandı ve Mart ayının başlarında Süper Salı oylamasından delegelerin çoğunu talep ederek ivmesini sürdürdü, yükselişi en iyi rakiplerinin çoğunu yarıştan sürükledi.

Yeni Cinsel Saldırı

Mart ayı ortasında Sanders’la bire bir tartışma sırasında Biden, bir kadını başkan yardımcısı olarak görevlendirmeyi taahhüt etti. Sanders kampanyasını Nisan ayı başlarında bitirdiğinde olası Demokrat aday oldu, ancak kendisini bu kez Tara Reade adlı eski bir yardımcının yeni cinsel saldırı iddialarıyla karşı karşıya buldu.

Kamala Harris Başkan yardımcısı Adayı

11 Ağustos 2020’de Biden, Kamala Harris’i başkan yardımcısı aday arkadaşı olarak ilan etti. Biden, “Küçük adam için korkusuz bir savaşçı ve ülkenin en iyi devlet memurlarından biri olan Kamala Harris’i koşan arkadaşım olarak seçtiğimi duyurmaktan büyük onur duyuyorum,” dedi Biden. “Kamala Başsavcı iken, Beau ile yakın çalıştı. Büyük bankaları ele geçirmelerini, çalışan insanları kaldırmalarını ve kadınları ve çocukları tacizden korumalarını izledim. O zaman gurur duydum ve şimdi sahip olduğum için gurur duyuyorum. bu kampanyadaki ortağım olarak onu. ” 

5 1 vote
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x