Google benim işletmem Askıya alındı Hızlı Çözüm yolu

11 Mart 2020
56
Bakıldı

Google’de Benim işletmem hesabınız google tarafından askıya alındı gibi bir şikayetiniz mevcut ise Google askıya alınma konusunu okumanızı tavsiye ediyoruz

Merhaba Sn Okurlar Google benim işletmem hesabında son zamanlar’da sıkça rastlanan Askıya alındı şikayetleri kullanıcıları hayli rahatsız etmektedir. Konumuz’da Google My Business yani Google benim işletmem hesaplarında askıya alınan haritaların nasıl tekrar aktif edileceğinin çözümü yer almaktadır.

Benim İşletmem Hesabı neden askıya alınır

Google Benim işletmem hesaplarının askıya alınma nedenlerinden bazılarını aşağıda belirttik. Eğer aşağıda belirtmiş olduğumuz işlemler ve buna benzer nedenlerle haritaları doğruladıysanızGoogle benim işletmem hesabınızın spama alınma nedeni olabilir.

 • Onaylanan harita’nın bulunduğu standart Google Benim işletmem Hesabında 10 Konum’dan fazla konum mevcut ise
 • Onaylanmış olan haritalardaki konumlar şikayet aldığında
 • Aynı Şirket adı altında birden çok fazla sektör yada kelime ile haritalar onaylanmış ise : ( KK Restaurant, KK Cafe, KK Reklam ajansı vb. ) Farklı yada aynı konumlarda olsa bile hesaplarınız askıya alınabilir
 • Aynı Marka adı altında birden çok harita onaylatılacak ise İlgili Markanın Google Benim işletmem temsilcilerine Şubeleşme bilgisi vermesi gerekir. Eğer bu bilgi verilmemişse hesap askıya alınabilir.
 • Bir Tek Telefon numarası ile birden çok fazla harita eklenmiş ise inceleme sonucunda hesap askıya alınabilir. (Toplu konumlar’da 1 numara’ya Maximum 5 konum eklemenizi öneririm)
 • Şubeleşme bilgisi verilmemiş Çoklu harita konumlarında aynı web adresi belirtmiş ise hesap askıya alınabilir.
 • Oluşturulan haritalarda Etkileşim olmadığı taktirde hesap geçici olarak askıya alınabilir.
 • Rakip Şikayetlerinde Toplu şikayetlerde Hesap yada harita askıya alınabilir
 • Toplu Konum doğrulama işlemlerinde kurallara uyulmadığı taktirde hesap ve konumlar askıya alınabilir.
 • Google’ın 2020 yılı yeni sözleşmesinde belirtilen hususlara riayet edilmediği taktir’de hesap askıya alınabilir.
 • Google Benim işletmem’de açılan hesaplar’da içeriklerin sözleşme’de belirtilen kategoriler dahilinde olmaması durumunda hesap askıya alınabilir. ( + 18, hacking, phishing vb yayınlar )
 • Google benim işletmem Hesapları yada hesap’ta eklenen konumların askıya alınma nedenleri çeşitlilik gösterebilmektedir.

Hesabımı Nasıl Açtırabilirim ? Çözüm Yolu nedir ?

Eğer Google benim işletmem hesabınız yukarıda belirtmiş olduğumuz nedenlerden dolayı askıya alınmadıysa Hesabınızı tekrar açtırabilmenin yolu mevcuttur. Aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızı yada konumlarınızı tekrar aktif ettirebilirsiniz.

Google benim işletmem hesabınızda oluşturulan Konumlar gerçek adrese eklenmiş ise Gerçek bir şirketiniz var ise aşağıdaki işlemler hesabınızı aktif ettirmede yardımcı olacaktır.
Aşağıdaki işlemleri Bilgisayar üzerinden yapmanız önerilir

Adım Adım Google benim işletmem Hesabını aktif etmek için Google’dan Destek alma Yöntemi

 • Askıya alınan hesabınızın paneline giriş yapın
 • Sol Menüde’ki Destek Linkine tıklayın
 • Destek Kısmına tıkladıktan sonra sağ kısımda yardım kutucuğu açılacaktır.
  Aşağıdaki Kısımları sırası ile takip edin.

  En Alt kısımda –
  Daha Fazla Yardımamı ihtiyacınız ? > İşletme bilgileri ve Düzenlemeler > iş bilgilerini düzenleme > Sohbet isteği

Yukarıdaki kısımları takip ederek sohbet isteği oluşturun. Mevcut Google My business Benim işletmem hesabınız’da birden fazla konum mevcut ise ve Şubeleşme yada ajans yetkiniz yok ise ilgili Konumu Firmaya ait yada firmanın kendi google hesabına taşıyarak O hesap üzerinden sohbet isteği oluşturmanızda fayda görüyorum. Sohbet esnasında Sizden Şirketiniz için herhangi bir evrak istediklerinde Bu evrağı hızlı bir şekilde göndermenizi tavsiye ediyorum.

Türkiye saatine göre 08:00 – 17:00 arası Destek hizmeti almanızı öneririm.

Google Benim işletmem Hizmetleri hakkında detaylı bilgi ve Anın’da toplu konum doğrulama hizmeti için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

0 0 oy
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x