Google Benim İşletmem uygulaması kullanımdan kaldırılıyor mu?

23 Nisan 2022
Google benim işletmem Geri bildirim
1514
Bakıldı

Google’dan gelen bir mail’de Google Benim İşletmem uygulaması kullanımdan kaldırılıyor bilgisini okuyunca konu açmak istedim

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]

Dün işletme sahibi olduğum hesaplara Google Benim İşletmem uygulaması kullanımdan kaldırılıyor gibi bir yazı aldım. Google LLC şirketi sunduğu uygulama ve ürünlerde geri bildirim’le işlem hizmetine dönüyor. Yakın zaman’da ilgilenmiş olduğum Google bilgi panelinde de kullanıcılardan aynı şekilde bir işlem gerçekleştirmelerini istemişti.

Google’dan Nasıl bir yazı geldi

Konu Başlığı : Google Benim İşletmem uygulaması kullanımdan kaldırılıyor

İşletme Profilinizi güncel tutmak ve müşterilerle bağlantı kurmak için Google Haritalar ve Arama’dan yararlanmaya başlayın.

ilgili MArka müşterilerle iletişim kurma yönteminizi güncelleyin. Yakında, Google Benim işletmem uygulaması kullanımdan kaldırılacak. Artık profilinizi yönetmek için bu uygulama yerine Google Haritalar ve Arama’dan yararlanabileceksiniz. Milyonlarca satıcı, bu amaçla Google Haritalar veya Arama’yı kullanmaya başladı bile.

Geri bildirim Google
Geri bildirim Google

Daha fazla bilgi için

Ayrıda Daha fazla bilgi edinmek için bir link iletmişler

Detay için tıklayabilirsiniz.

Bazı haber sitelerinde Google benim işletmem Hizmetinin Kaldırıldığı yer alıyor

Bu bilginin asılsız olduğunu belirtmek isterim. bir kaç haber sitesindeki konuları inceledim. Sağlıklı bilgi veren haber sitesi göremedim. Tamamen Organik hit almaya yönelik adımlar atılmış başlıklarda ona göre uyarlanmış. Konu içeriklerinin çarpıtma ve noksan bilgilerle dolu olduğunu belirtmek isterim.

Forumlarda ve haber sitesinde işletmem hizmetinin kaldıralacağı bilgisi var fakat bu bilginin bahsedildiği şekilde olmadığını belirtmek isterim. Google Tek kullanıcılı yani tek işletme sahibi olan firmaların panellerini kaldırarak onları arama ve haritalar alanına yönlendirerek işletmelerini yönetmelerini istiyor. Google Artık Geri bildirimle bilgi güncelleme metodunu kullanıyor. O yüzden Benim işletmem hizmetinin kaldırılması gibi bir durum söz konusu değil ve olabileceğini düşünmüyorum. Sadece isim ve Yapı değişikliği yaptığını söyleyebiliriz.
Google Benim işletmem vb. hizmetleri sayesinde bir çok güncel veri ve günel dataya ulaşıyor o yüzden kaldırabileceğini düşünmüyorum.

Panelsiz Geri Bildirimle Talep Yenileme

Google kullanıcılarına sunduğu panelli hizmetleri yapay zekaya devrettiği için işletmeler ve şahıslar için kullanılan hizmet ve ürünlerinde tüm değişiklik ve yeni veri taleplerini artık geri bildirimle almaya başlıyor. Daha önce aynı işlemi Google Bilgi kartında yapmıştı. Referanslarımın hesaplarını düzenlerken aynı şekilde işletme hesabının altında Geri bildirim Butonunu görünce Yönetim panelinin kaldırılabileceğini düşünmüştüm. Çok geçmeden ilgili mail gelince’de tamamen bu şekilde olacağı kanısına vardım.
Bu sistemle Kullanıcıların işleri zorlaşacağa benziyor. Google ivmeyi tamamen daha fazla doğru veri toplama mantığına çevirmiş. Umuyoruzki daha sağlıklı bir yapı oluşur.

Google, işletme profili yönetiminin daha fazlasını Google My Business uygulamasından doğrudan Google Arama, Google Haritalar ve ilgili uygulamalara taşımaya yönelik çabalarını ilerlettiği için Google My Business’ı Google Business Profile olarak yeniden adlandırıyor.

Google , yeni adın nedeninin “her şeyi basit tutmak” olduğunu ve 2022’de bir Google My Business uygulamasını tamamen kaldıracağını söylemiş. Tüm işlemler artık arama sonuçları kısmından geri bildirimle yapılacak.

Bu konuyla alakalı ayrıntılı bilgiler bu linkte mevcuttur : Daha fazla detay

5 1 vote
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x