Instagram Gönderi istatistikleri Güncel 2020

18 Kasım 2020
1679
Bakıldı

2020 yılında güncel yapılmış analizle size en doğru Instagram istatistikleri kullanıcı bilgilerini bu gönderi de paylaşıyorum. Konumuzu inceleyebilirsiniz.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]

istatistiklere göre bugün Instagram’ın 1 milyar aktif kullanıcısı var ve 2013’ten beri gördüğü hızlı büyüme oranı oldukça şaşırtıcı. Hal böyle olunca Instagram kullanıcılarıda sponsorlu reklamların nasıl verileceğini merak ediyor.

Instagram Kitlesi Güncel İstatistikler 2020

2020 Kasım ayı itibari ile instagram’da 25 milyon şirket , dünya çapında halihazırda iş için Instagram kullanmaktadır.

1 Milyar Instagram Kullanıcısı

Şuan itibari ile 1 Milyar kişi Her gün instagram kullanmaktadır. Aktif Dünya çapında 1 Milyar Instagram gönüllüsü vardır.

500 Milyon Kişi Her gün hikaye kullanmaktadır.

Lansmanından bu yana geçen üç yıl içinde Hikayelerin kullanımı artış göstermiştir, Hikayeler Instagram’ı bu kadar popüler yapan şeyin büyük bir parçası haline geldi.

Instagram Kullanıcılarının %89 Amerika Dışından

Instagram’ın bir milyar kullanıcısının yalnızca 110 milyonu Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunuyor. Amerikalılar en büyük Instagram izleyicileri, ancak çoğunluktan çok uzaktalar.

Instagram kullanıcıları için ilk beş ülke istatistikleri;

Brezilya: 70 milyon kullanıcı
Hindistan: 69 milyon kullanıcı
Endonezya: 59 milyon kullanıcı
Rusya: 40 milyon kullanıcı

Bu, Bilgiler Instagram’da hedef kitlenizi nasıl tanımlayacağınızı ve ne tür içerikler oluşturacağınızı düşünürken önemli bilgilerdir

Asyadaki Brunei Instagram erişim yüzdesinin en yüksek olduğu Ülkedir

Brunei çok fazla Instagram kullanıcısına sahip olmayabilir, ancak Instagram’ın nüfusun en yüksek yüzdesine ulaştığı ülkedir: kesin olmak gerekirse Bu oran %60 dır
Bu istatistiği ABD’deki insanların %37’si ile karşılaştırın Aşağıdaki oranlara göz atın

En yüksek yaş erişimine sahip ilk beş ülkeyi belirtiyorum.

İzlanda: %57
Türkiye: %56
İsveç: %55
Kuveyt: %55

Bu ülkelerdeki insanlara pazarlama yapıyorsanız, Instagram hem organik içerik hem de ücretli içerikler üretmelisiniz. Satışlarınızın artması için Instagram gönderileri özellikle etkili bir platform olacaktır.

Instagram kullanıcıları 2020 yılında platformda günde ortalama 28 dakika geçiriyorlar

eMarketer, 2019’da yaptığı istatistikler doğrultusunda instagram kullanıcıları ortalama olarak 27 dakika instagram’da dolaşacaklarını belirtiyor. Buna kıyasla, Facebook’ta harcanan süre biraz azalıyor. Instagram bu süre ile en çok zaman geçirilen sosyal medya platformunda en başa oturuyor.

200 milyon Instagram kullanıcısı her gün en az bir işletme profilini ziyaret ediyor

Peki bu 27 dakika içinde Instagram kullanıcıları ne yapıyor? Bunların büyük bir kısmı iş profillerini düzenli olarak ziyaret ediyor. Ürün ve hizmet alımları ile ilgileniyorlar. 200 Milyon kullanıcıdan biri neden sizin profilinizi ziyaret etmesin ?

İkinci Sıradaki Geleneksel Sosyal AĞ

Bu, istatistikler Instagram’ı aktif kullanıcılar açısından Facebook’un ardından ikinci sıradaki geleneksel sosyal ağ yapıyor. Tüm sosyal platformlar düşünüldüğünde Instagram beşinci sırada – Facebook, YouTube, Whatsapp, FB Messenger ve WeChat’in arkasında.
Instagram popülaritesi artmaya devam ederken, Bu ağdaki pazarlamacılar için ne kadar önemli olduğunu kanıtlıyor.
Günün her saatinde gezinen bu kadar çok aktif insan varken, sizinki gibi küçük bir işletme nasıl öne çıkabilir?
200 milyon kullanıcıların en az birinden profilinizi ziyaret etmesini istemek çokta zor olmamalı

Bu kitleyi nasıl kullanacağınız bir Instagram Hesabını işletme hesabına çevirerek iyi bir kazanç elde etme ile alakalı yazım çok yakında yayında olacaktır. Takipte kalmanızı öneririm.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir