İnstagram Hatası Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu |Çözüm Önerileri

20 Mart 2020
46
Bakıldı

İnstagram uygumasında kullanıcılar Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası ile karşılaşmaktalar. 2 yıldır instagram hatası alanlar için öneri

Merhabalar Sn Okurlar bu yazımızda instagram kullanan kullanıcıların yaşadığı instagram hatası ile ilgili çözüm yolları sunacağım. Alınan hata üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu şeklinde gelen bilgiler arasında

İnstagram Hatasının Çözüm Önerileri

üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu İnstagram hatası giderilmesi adına Aşağıda belirteceğim işlevleri gerçekleştirebilirsiniz.
Sırayla deneyebilirsiniz. Bu işlemleri sırası ile denemenizin nedeni bu hatayı alıp her bir kullanıcının ayrı şıkla sorunun çözümüne ulaşmasıdır.

 • Telefonunuzda herhangi bir web tarayıcısını açarak instagram hesabınıza kullanıcı ve şifreniz ile giriş yapın ve ayarlar kısmına ulaşarak mevcut hesabınızı dondurun. ( daha sonra uygulamadan giriş yapmayı deneyin. )
 • Telefonunuzu uçak moduna alarak internete bir wifi aracılığı ile bağlanmanızı ve 1. Seçenekte belirttiğim aynı işlevleri yineleyebilirsiniz.
 • Telefonunuzdaki instagram uygulamanız’da daha önce hiç açmadığınız bir instagram hesabı ile oturum açın ( Herhangi bir yakınınızın hesabı olabilir )
  – Eğer oturum açarsanız o oturumu kapatmadan başka bir instagram hesab daha ekleyin oturum açın
  – Bu hesapların telefonunuzda daha önce açılmamış olmasına dikkat edin.
  – Bu hesaplar açıkken yeni hesap ekleden şuan giriş yapamadığınız hesabınızla giriş yapmayı deneyin.
 • Telefonu sıfırlayarak çözüm yoluna ulaşabilirsiniz. Telefonun yedeklenmesi geri yüklenmesi uzun süreceği için : Bu durum en son denenecek çözüm yolu olarak kenarda durabilir.
 • Bazı kullanıcılar telefonlarındaki instagram uygulamasını güncelleyerek çözüme ulaştıklarını belirtmekteler.
 • Telefonunuzda Ayarlar>Uygulamalar kısmında yer alan İnstagram uygulaması iconuna tıklayın ardından Ön Belleği temizleme butonuna tıklayın.  Bu işlem instagram’da yapılan işlemlerle ilgili ön belleği temizleyecektir. Ardıdan instagram uygulamanızı silin. Uygulamayı sildikten sonra Dosyalar kısmında mevcut olan *.instagram uzantılı herhangi bir dosya varsa bunlarıda silin. işlemlerden sonra telefonu yeniden başlatın ve instagram uygulamasını yeniden kurun. Bu şekilde soruna çözüm bulabilirsiniz.
 • Apple iPhone kullanıcılarının dikkat etmesi gereken bir husus Ayarlar’da yer alan instagram uygulamasını bulun, uygulamanın hücresel verileri kullanma izninin olup olmadığını kontrol edin.
 • Telefonunuz ile giriş yapılamayan instagram hesabınıza Tarayıcı ile giriş yapın. Bilgisayar yada telefonun tarayıcısından instagram.com’a girin ve oturum açamadığınız hesap bilgilerinizle oturum açın. Ayarlar kısmına gelerek instagram hesabınızı Facebook hesabınız ile otantike edin Mevcut bir bağlam varsa kaldırın tekrar güncelleyin. Daha sonra instagram telefonunuzdaki instagram uygulaması ile hesabınızı açın ve Facebook ile oturum açmayı seçin. Bu işlem Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasını ortadan kaldırabilir.
 • Yeni Yöntem : Öncelikle instagram hesabınızı bilgisayar veya başka bir telefon üzerinden açın.
  – Giriş yaptığınızda telefon numaranızı kaldırın ve tekrar ekleyip onaylatın.
  – İnstagram uygulamasını telefonunuzdan kaldırıp tekrar yükleyin ve şifremi unuttum kısmına tıklayın.
  – Telefon numaranızı girerek sms gelmesini bekleyin onay kodu ekranına, telefonunuza SMS yoluyla gelen kodu yazın.

Apple İphone ios Kullanıcıları için Sıfırlama Yöntemi ile Yeni Çözüm Önerisi

Apple Markasının iphone Telefonunda ios işletim sistemine sahip kullanıcıların Aşağıda belirteceğim işlemleri gerçekleştirmesi akabinde problem ortadan kalkacaktır.

 • Öncelikle yeni bir tek kullanımlık icloud hesabı almanız gerekiyor.
 • Hesabı aldıktan sonra Telefonunuzu sıfırlamanız akabinde Bu hesapla yedeklerinizi geri yükleyebilirsiniz.
 • Önemli bir nokta ! yedeklerinizi geriye yüklemeden önce ilk olarak instagram uygulamasını app store aracılığı ile indirmelisiniz. Uygulamayı indirdikten sonra oturum açamadığınız instagram hesabı ile artık oturum açabilirsiniz.
 • Daha sonra yedeklerinizi yükleyebilirsiniz.

Samsung, Lg, Xiaomi, General Mobile, Asus, Nokia Sıfırlama Yöntemi ile Yeni Çözüm Önerisi

 • Google Drive LG cloud vb. hesaplar ile yedeklerinizi alabilirsiniz.
 • Daha sonra telefonunuzu sıfırlayın
 • Telefonunuzda Yedeğinizi aldığınız mail ve Cloud hesap ile Profil oluşturun Yedeğinizi geri yüklemeden önce Play Store aracılığı ile instagram uygulamasını telefonunuza indirin.
 • Üzgünüz hatası aldığınız instagram hesabınız ile oturum açın.
 • %99 ihtimalle hesabınızla oturum açabileceksiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğum şıklar sorununuzu çözüme kavuşturmuyorsa lütfen konu altında belirtin. Çözüm yolu için yardımcı olmak isterim.

0 0 oy
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x