Maps Register – Google Partner Dolandırıcılığı

18 Ağustos 2022
Google Partner Sahtekarlığı Maps Register
2130
Bakıldı

Kendilerini Google Partner olarak Tanıtan Maps Register adlı alan adını ve e-posta adreslerini Kullanan dolandırıcılar hakkında bilgilendirme

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]

Merhabalar sn Okurlar Yukarıda yer alan Maps Register Markası ile gelen ACİLL!!! KURUMSAL İŞLEM HAKKINDA başlıklı E-posta’da yer alan bilgilere itimat etmemenizi önermek adına konuya açıklık getirmek istiyorum. Kendilerini Google Partneri olarak tanıtan, bir çok marka adını daha önce sitede yayınlamıştım. Kurumların ve Kuruluşların ucuz numaralara kanmaması adına yine aynı şekilde sahtekarlık yapan bu Fake MAPS REGİSTER Markasına güvenmemenizi para yatırmamanız gerektiğini önemle belirtmek istiyorum.

Maps Register Kimliği altında Sahtekarlık

Daha öncede çok şahid olduğumuz dolandırma taktiğini Kurumsallaştırmış gibi görünen üç kağıtçılar Kurumsal firma sahiplerinin E-posta adreslerine Firmanın kullanmış olduğu Google Benim işletmem Harita Hizmetinin sona erdiğini belirten e-posta ile Firmaları ödeme yapmaları konusunda kandırmaya çalışmaktadırlar. Bu konular hakkında sık sık bilgilendirme yaptığımız Referanslar bu tür bildirimler aldıklarında bilgi talep etmektedirler.
Bugün itibari ile 8 Referansımız bilgilendirme yapınca Konunun ciddiyetini Tüm okurlarımla paylaşmak istedim.

MAPS Register Takma adını gönderen Dolandırıcıların gönderdiği E-posta’nın ilk kısmında aşağıdaki yazı yer almaktadır.

Sayın Yetkili Dikkatine; Google Arama motorunda, sizlere 2019 yılında tanımlanan unvan tesciliniz (cari isim tescili ) – iletişim bilgileriniz, keywords ve harita kaydınızın olduğu kurumsal kimlik bilgilerinizin kullanım süresi sonlandığı için tarafınıza ulaşmaktayız. 

Kendilerini Google Partner’i olarak tanıtan Marka ilgili E-posta’da Referanslarımıza ücretsiz olarak sunduğumuz Benim işletmem Haritasının Google Arama Motorunda kayıtlı hizmetin sonlandığını belirterek ücret talep etmektedirler.

Maps Register Müşteri Temsilcisi Fake Kartvizit
Maps Register Müşteri Temsilcisi Fake Kartvizit

Maps Register Sahte Google Partner’dan Gelen E-posta

E-Posta başlığı : ACİLL!!! KURUMSAL İŞLEM HAKKINDA

Sayın Yetkili Dikkatine; Google Arama motorunda, sizlere 2019 yılında tanımlanan unvan tesciliniz(cari isim tescili ) – iletişim bilgileriniz, keywords ve harita kaydınızın olduğu kurumsal kimlik bilgilerinizin kullanım süresi sonlandığı için tarafınıza ulaşmaktayız.  Anahtar Kelimeler:

 • Teflon hortumlar
 • Çubuk bağlantı elemanları
 • Klima hortumları
 • Pnömatik hortumlar

 Markanız kayıt yenilemeye istinaden tescillenir ve diğer firmaların aynı unvan ile arama motorlarına kayıt yapmaları engellenir. Unvan tesciliniz , anahtar kelime optimizasyonlarınız, il ve ilçe bazında ki sektörel aramalarınız ve harita kaydınızın revize edilmesi gerekmektedir.Güncelleme yapıldığı taktirde sektörünüzde yapılan aramalarda, Google arama motorunda ilk sayfada firmanızın;  

 • FİRMA UNVANI
 • FİRMA HARİTA KAYDI
 • 10-15 ADET FİRMA FOTOĞRAFLARI
 • FİRMA ADRES
 • FİRMA İLETİŞİM TELEFONU
 • FİRMA ÇALIŞMA SAATLERİ
 • FİRMA WEB SİTE LİNKİ
 • (APPS) İL VE İLÇE BAZINDA SEKTÖREL ARAMA
 • ANAHTAR KELİME ÇALIŞMASI 
 • STREET  VİEW VE 360°
 • ANROİD VE APPLE  IPHONE-IPAD) – IOS  UYUMLU KAYIT
 • TESCİLLİ UNVAN DOĞRULAMA

bilgileri yer alacak ve panelinizin devamlılığı istenilen süre dahilinde güncel olarak devam edecektir.  Bu verilen ücretlerde alınacak hizmetler ; 

Aşağıda Sunulacak sahte vaatler belirtilmiş

1) Lokasyonlarınızda eksiklik veya yanlışlık varsa düzenlenmesi ,

2) Navigasyon cihazlarında ve arama motorundaki google maps haritalarda çıkmanız,

3) Firmanızın Fotoğrafları , Çalışma saatleri , İrtibat Numaraları , Web site linki , Adres bilgilerinin ilk sayfaya optimizasyonunun sağlanması,

4) Yapılan yıl anlaşması boyunca sayılan maddelerin teknik servisimiz tarafından ücretsiz yapılması

5) Anahtar kelime girişi ve yenilenmesi

6) İl ve ilçe bazında ki sektörel aramalarda ki güncellemeler Hizmet süreleri ve hizmet bedelleri aşağıdaki gibidir. 

1 Yıllık Güncelleme  = 1.270 TL  

3 Yıllık Güncelleme  = 2.485 TL  ( 6 Ay Google Promosyonu 3,5 Yıl ) 

5 Yıllık Güncelleme  = 3.100 TL   ( 1 Yıl Google Promosyonu 6 Yıl ) 

10 Yıllık Güncelleme = 4.250 TL  ( 2 Yıl Google Promosyonu 12 Yıl ) 

SINIRSIZ GÜNCELLEME= 6.300  TL  (Bir defaya mahsus ödeme yapılır, sonrasında bir ödeme çıkmaz. )   

Hizmet süre ve bedelleri tek bir lokasyon için geçerlidir.  *NOT: Çoklu lokasyon kayıtlarınızda indirim  barkodu tanımlanır. 

*NOT : ANLAŞMA YAPILAN YIL BAZINDA FİRMA BİLGİLERİNİZDEKİ DEĞİŞİKLİKLER ÜCRETSİZ OLARAK SAĞLANMAKTADIR.  

Firma iptal kayıtları onaylanır ise ;– Firma Maps haritalar ulaşımı kısıtlandırılır.- Unvan ile aratma da arama optimizasyonu ilk sayfa da sağlanılamaz.- İl ve ilçe bazı sektörel arama optimizasyonu sağlanılamaz.- Firma yol tarifleri belirlenemez.- Bireysel giriş ve güncelleme sağlanılamaz.- Anahtar kelime tanımlanması firmadan açığa alınır.- Onay sonrasında kısıtlandırmalar başlar. Tekrar aktifleştirme durumunda ilk yayınlanma hakları yenilenmediği için ikinci (2) kuruluma girmektedir. İkinci kurulumlarda kurulum ücreti yansıtılır.   GOOGLE MAPS
Firmanızı Google Maps’e kayıt ederek bulunabilirliğini arttırın.Hem Google Maps aramalarında hem de Google Earth aramalarında bulunabilir hale getirin.Harita ile gösterilen kuruluşlar arasında dahil olun.

GOOGLE APPS NEDİR?

GOOGLE APPS arama motorlarında yapılan aramalarda işletmenizin lokal bazlı aramalarda ,belirli anahtar kelimelerde arama sonuçlarında yükselmesi ve ön sayfada görünümüdür.
İLÇE bazında aramalar, örnek verecek olursak ERBAA ISI SİSTEMLERİ anahtar kelimesinde ERBAA ilçe, ISI SİSTEMLERİ ise mevcut işletmenin hedef anahtar kelimesidir.
Bu bağlamda size yapılan reklam çalışmasında tamamen organik çalışmalarla işletmeniz ön sayfada arama sonuçlarında görünür.
Android, Navigasyon ve arama teknolojilerinde atılım yapan firmamız üye müşterilerine özel bir yapılandırma ile size özel bir avantaj sağlamaktadır..

APPLE (IPHONE-IPAD) – IOS HARİTA – TELEFON -NAVİGASYON 

Kurgulu Dolandıcılıklarının Yanı sıra işletme hesaplarına Spam saldırıları Yapılıyor

Sahtekarlıkla Google Maps sahibi olan Firma ve Şahısları Dolandırmaya çalışan şahıslar, hizmet almak istemeyen kişileri Tehdit ederek baskı oluşturmaya çalıştıklarına dair şikayetler’de aşağıda yer alan şikayet sitesinde yayınlanmış.

ilgili şikayetlerden birinde Haritalara spam yorumlar ve spam istekler gönderildiği belirtilmektedir.

Firma hakkında açılan şikayetlere aşağıdaki linkler üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Mlz İnternet Hizmetleri Şikayetler

Maps Regıster Şikayetleri

Dolandırıcıların Kullandığı Telefon Numarası : 0850 304 55 72

Firmaları dolandırmaya çalıştıkları Marka adına Kayıt edilen Fake Web sitesi https://mapsregister.com/contact-us-2/ ilgili web sitesinde 0850 304 55 72’li numara yer almaktadır.

Arayan Kim Web sitelerinde ilgili numara tarafından Google partneri olarak aranmış bir çok kişinin şikayetleri yer almaktadır. Maps Register Arayan Numara Şikayetleri

Aynı yöntemle Dolandırıcılık yapan diğer numara : Google Partner Dolandırıcılığı

Ekşi Sözlükte açılan diğer bir Konu Google Haritalar Dolandıcılığı

ilgili link’te ise Google Harita şikayetleri yer almaktadır incelemenizi tavsiye ediyorum.

Maps Register Web sitesindeki numaranın ekran görüntüsü
Maps Register Web sitesindeki numaranın ekran görüntüsü
mapsregister.com alan adının kayıtlı olduğu dns sunucuları Odeaweb ve kayıtlı olduğu Register firması Natro
mapsregister.com alan adının kayıtlı olduğu dns sunucuları Odeaweb ve kayıtlı olduğu Register firması Natro

Firmaları Yanıltarak Kazanç Elde ediyorlar Konu altında Paylaşabilirsiniz.

Bu tarz durumlar için Telefon Araması E-posta vb. Bildirimler aldığınız zaman, ilgili firma adını Telefon numaralarını, web sitelerini, benzer bilgileri bu Konu altında paylaşmanızı rica ediyorum. Google Partneri Google harita servisi vb. Sahtekarlık yapan Marka isimlerini Konu altında güncel tutmaya çalışalım. Google vb. Firmaların sunduğu Harita servisleri, işletme servisleri genellikle ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu tarz hizmetlere ihtiyaç duyduğunuzda Profesonel hizmet almak istiyorsanız. Türkiye’de köklü geçmişi olan r10.net gibi Webmaster forumlarını tercih etmenizi öneririm.

Dolandırıcılıkla ifşa olmuş Benzer Firmalar :

rehberpartneri.com Google Partner

Maps Register

Mlz internet Hizmetleri

Location Partner

Google çözüm ortağı GÇZ NET

Turuncu bilişim

Partners Reklam

2021 yılında Sahtekarlıkla insanları mağdur eden Dolandıcılara polis ekiplerinin yaptığı organize baskında bir çok sözleşme ele geçirilmiş. Büyük vurgun yapan Dolancılarla ilgili haber linki : Google Partner Dolandıcılarına Operasyon Haberi

0850’li Sahte Google Partner Numara konusu

Bir firmadan hizmet almadan önce Aşağıdaki Kriterleri göz ardı etmeyiniz. Sadece 5 dakikanızı alacak bir araştırma sonucunda ilgili firmanın nasıl bir potansiyele sahip olduğunu anlayabilirsiniz.

 1. Firma adını Google Yandex Bing Yahoo Yaani vb. arama motorlarında aratarak Firmanın varlığını ve firma hakkında şikayet olup olmadığını raporlamalısınız.
 2. ilgili firmanın web sitesi mevcut ise Web sitesine sahiplik sorgulaması yapmanızı ve Kaç yıldır yayında olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederim. whois.com, whois.sc benzer siteler üzerinden sorgulama yaptığınızda ilgili alan adının ne kadar süre önce kayıt edildiğini, hangi dns servisini kullandığını, hangi firma üzerinden kayıt edildiğini öğrenebilirsiniz.
 3. Yaşadığımız zaman diliminde Bir firmanın güvenilir olup olmadığı web site vizyonuna, iletişim bilgilerinin ve Firma konumunun varlığına, Şikayet durumlarına, ilgili firma hakkındaki görüşlere bağlıdır.

Yukarıda belirtmiş olduğum maddelerdeki Kısa araştırmayı yapmadan, ilgili Firma Hakkında Güvenilirlik testi gerçekleştirmeden Kimseyle online alışverişte bulunmamanızı tavsiye ederim.

5 2 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x