rehberpartneri.com’a ve Benzer Sitelere Para Kaptırmayın..!

15 Eylül 2020
Google Partner iş ortağı Dolandırıcları
1601
Bakıldı

Kendilerini Google Partneri olarak tanıtan Dolandırıcılar bu defa Rehber Partneri adı altında piyasada dolaşıyorlar. 450 TL ye seo yapıyorlarmış inanmayın

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]

Merhabalar daha önce çevremdeki bir çok kişiye kurumlara Dijital Dolandırılcar ile alakalı bir çok uyarı ve briflerde bulunmama rağmen Dolandıcılara para kaptıranlar henüz devam ediyor.

Bu sebeple Bu yazımızda Dijital Dolandırılma konusunu ele alacağım. Konu başlığında belirttiğim rehberpartneri sitesi Kendilerini google iş ortağı olarak tanıtıp Küçük ölçekli firmalardan Para talep etmektedirler.
Tek yaptıkları icraat rehber sitesine Basit bir sayfa oluşturmak..

Google Her önüne gelene Partnerlik vermiyor

Sn Okurlar bir iş yapmadan önce araştırmanızı rica ediyorum. Çevremde minimum 30 kişi iki haftadır beni arayarak x firmaya şu kadar para kaptırdım faydasını göremedim diyerek şikayetini dile getiriyor.

Dolandırılıyormusunuz ?

Dolandırılıyorsunuz Bu konuyu Tekrar tekrar defalarca anlatmama rağmen yinede dolandırılıyorsunuz. Olayı kısa ve özetle size anlatıyorum.
Lütfen bu tür durumlara dikkat edin. Paranızı kaptırmayın artık..

Google Partner Kurgusu nedir tam olarak ?

Başlıkta belirttiğim üzere kendilerini Google Partneri, iş ortağı gibi tanıtan firmalar şahıslar onlardan bir tanesi rehberpartneri sitesi, Küçük ölçekli işletmeleri hedef almaktadırlar.

Sazan avına çıkıyorlar

Bu işi kuran kişinin yada kişilerin kısaca kurgusu şu şekildedir. Daha önce Çağrı merkezinde çalışmış satış kabiliyeti yüksek bir kaç Kadın personelle anlaşmaktalar. Cloud numara satan firmalar’dan Telefon numaraları kiralarayak Anlaşma yaptıkları kadınlara yada erkeklere şu direktifi veriyorlar. Direktif tam olarak şu : Hergün bölge bölge sazan avına çıkmanızı istiyoruz. Ne kadar çok sazan avlarsanız bizden alacağınız komisyon o kadar fazla olur. Bu kişilerle kesinlikle maaş üzerinden anlaşmıyorlar direk Komisyon olarak anlaştıkları için Arayan kişilerde ikna kabiliyetini konuşturuyor.

Küçük işletmeleri Tercih ediyorlar

Genel’de Esnafları Lokantacı, Elektrikçi, inşaat malzemeleri satan firmaları, Kadın Kuaförlerini vb. firmaları arıyorlar. Ellerinde Bir metin var sürekli onu tekrarlıyorlar. Bu firmalar yada marka olarak lanse ettikleri isimler genelde Maksimum 2 yıl piyasada kalıyorlar ve dolandırabildikleri kadar Esnafı dolandırıyorlar.

İş Yapmadan önce Firmayı Araştırın.

Defalarca söyledim yine söylüyorum. İnternetten anlamıyor olabilirsiniz. İşin özeti şudur. Bir firma ile iş yapmadan önce yapacağınız şey çok basit Arama motorlarından herhangi birine öncelikle firma adını yazarak arama yapın firmanın adres iletişim bilgilerinin olup olmadığına göz atın eğer firma bilgileri varsa ilk güveni kazanmış demektir daha sonra ise Firma adı şikayet şeklinde arama yapın firmanın adına herhangi bir şikayet varmı araştırın. Bu doğrultuda kararınızı verebilirsiniz.

Uyarılarıma Rağmen yine para kaptıran var

Danışmanlık yaptığım bir çok firmaya yakınlarıma sürekli uyarılarda bulunurum. Sizi Google’dan arıyorum diyen kişiler kesinlikle itibar etmeyin Bu arayanlar kesinlike Google’dan aramıyorlardır. Bu işi yapanların tek gayesi Havadan para kazanmak.

Kimse 300 TL 500 TL ye bu zaman’da babanızın hayrına seo yapmaz. Yapmak istesede yapamaz. Seo başlı başına bir emektir. Siz bu hizmeti alarak Seocuların tüm emeklerini ayaklar altına alıyorsunuz. :@@
Bu tip Dolandırıcılar Hemen patlamamak adına Google Benim işletmem hizmetini aracı olarak kullanıyorlar.

Google Benim işletmem Hizmeti ücretsizdir ;=)

Sizden Talep ettikleri ücret haksız kazançtır. Yaptıkları olay kısaca şu; Bir gmail adresi oluşturuyorlar. ve https://www.google.com/intl/tr_tr/business/ bu adrese giriş yaparak sizin yerinize kayıt oluyorlar. Bu hizmet zaten ücretsiz bunu 5 yaşındaki çocuk bile yapabilir. Bu kayıt işleminden sonra Google sizin adresinize bir zarf gönderiyor bu zarf içerisinde bir kod mevcut oluyor. Bu Kodu Kayıt yapılan sayfaya giriyorsunuz.
Hepsi bu kadar..!!! Lütfen Yapmayın bu kalpazanlara para kaptırmayın.

Google Benim işletmem Hizmeti Aktif olduktan sonra Destek

Google Benim işletmem hizmeti kazandırmazmı tabiki kazandırır fakat düzgün bir şekilde yapılandırılması icab ediyor. İşletme açıldıktan sonra seo ayarlarının verilerin hizmetlerin ürünlerin düzgün bir şekilde yapılandırılması gerekiyor. Bu ücreti bir kayıt açtırmak için Kimseye kaptırmayın…! Bu Kalpazanlar size destek vermezler..! Çevrenizde bu işlerden anlayan kim varsa onlardan yardım alın. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp..! Eğer Belirtmiş olduğum iyileştirmeler yapılacaksa ve size müşteri çekebilecek duruma getirilebilecek ise O zaman helali hoş olsun. Ücretsiz hizmete ücret vermeninde bir karşılığı olmalı.

Korona Virüs Dolayısı ile Google eksik personel ile çalışıyor

Google Benim işletmem önemli bir hizmettir. Kesinlikle her işletmenin bu hizmeti kullanmasını tavsiye ediyorum. Benim işletmem panelini doğru yapılandırırsanız Müşteri Kazanacağınıza emin olabilirsiniz. Ama herşey usulüne göre yapılmalıdır. Eğer başvurunuzdan netice çıkmıyorsa yani Google işletmenizi doğrulamak için doğrulama kodu göndermiyorsa destek almak için bu işlerden anlayan yakınlarınıza başvurmanızı tavsiye ediyorum.

İşletmeniz Doğrulanmıyorsa Destek Sağlarım.!

Eğer kimseye para kaptırmadıysanız, Kayıt işlemini kendiniz yaptınız ama doğrulama kodu gelmiyorsa benden ve ekibimden destek alabilirsiniz..
Aynı gün içerisinde işletmenizin doğrulamasını gerçekleştirebilirim.
Öncelikle yakınlarınızdan yada google’dan destek almaya çalışmanızı tavsiye ediyorum eğer çözüm bulamazsanız destek için Mail atabilir yada iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Dolandırıcılar Kalpazanlar Çıtayı Yükseltmişler

Bu arada çıtayı’da yükseltmişler Vizyon genişletip şimdi Kurumsal firmalarıda aramaya başlamışlar .
Danışmanlık yaptığım Türkiye’nin En Tanınmış Fotoğraf studyosu sahibi Bir abim bile şu cümleyi kullandı kardeşim Beni Google’dan aradılar şu kadar fiyata şu kadar kelimede üst sıralara çıkıyormuşuz falan dedi. ilgili kişinin numarasını verdi arayıp bir görüşebilirmisin eğer doğruysa hizmeti alalım vs. dedi. Bende aradım görüştüm Durumun açıklamasını istedim. Arkadaş öyle bir hızlı anlatmaya başladıki. Hemen duraklattım bir sakin ol tek tek anlat atlamadan anlat dedim. Olayı anlatınca bana sunum gönderin ikna edin dedim mail adresi verdim. Tamam hemen gönderiyorum dedikten hemen sonra Numarayı engellemiş. Karşılarına işten anlayan biri çıktığı an hemen engellerler.

Google LLC Tüm dünya’da Hizmetlerin çoğunu ücretsiz sunar

Google LLC şirketi Türkiye’de kimseye Google Benim işletmem’de Google Haritalar’da ve diğer hizmetlerde kolay kolay Partnerlik vermiyor. Google servislerinde partnerlik eskisi kadar kolay değildir.

Eğer Bir Partnerlik alınmışsa Google Partneri olan firma yada şahıs Kapı Kapı dolaşarak yada insanları telefonla arayak hizmetleri ücretli satmazlar. Bu davranışı Google benimsemez. O Riski kimse göze almaz..

Google Reklamları, Google Cloud Panelindeki hizmetler ve udemy hariç Google firmasının hemen hemen tüm hizmetleri ücretsizdir. Google zaten reklam vb. platformlardan istediği geliri elde ediyor. Ayrıca Normal kullanıcılardan da istediği verileri elde ediyorken neden hizmetleri ücretli hale getirsin. Büyük Teknoloji şirketleri Büyük şirketlerden Para kazanır ve yine Büyük Teknoloji şirketleri Küçük şirketlerden ve şahıslardan ise veri elde eder.

Google işletmesi adı altında sizi arayan kim olursa olsun inanmayın 300 500 TL ye seo olmaz unutmayın..!

5 1 vote
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x