Windows 7 bilgisayarınızın desteği sona erdi uyarısı

20 Ocak 2020
396
Bakıldı

Windows 7 kullanıcıları 14 ocak’tan itibaren bilgisayarlarında Windows 7 bilgisayarınızın desteği sona erdi uyarısını almaya başladıkları gözlemleniyor.

Windows 7 kullanan kullanıcıların bilgisayarlarında Windows 7 bilgisayarınızın desteği sona erdi uyarısı çıkmaya başladığı gözlemleniyor.

14 ocak 2020 yılında tam olarak 10 yıldır hizmet veren windows 7 artık kullanıcılarına güncelleme ve destek vermeyeceğini açıklamıştı.

Windows’un Güncelleme Açıklaması

Windows daha önce açıklamasında şu cümlelere yer vermişti.

” Windows 7’yi kullanmaya devam ederseniz bilgisayarınız çalışmaya devam eder ancak artık Microsoft’tan, güvenlik güncelleştirmeleri dahil olmak üzere yazılım güncelleştirmeleri almadığınızdan güvenlik riskleri ve virüslere karşı daha savunmasız hale gelir. Microsoft, artık sunulmayan bir hizmete veya desteğe ihtiyacınız olması durumunu önlemek için Windows 10 çalıştıran yeni bir bilgisayara geçmenizi kesinlikle önerir.”

Windows’u Güncellemelisiniz

Windows 7 kullanıcı iseniz bu uyarıyı sürekli alabilirsiniz. Windows 2019 yılı son çeyreğinde artık windows 7 kullanıcılarına güncelleme desteği vermeyeceğini duyurmuştu. Ne yapmalıyım sorusuna en iyi cevap windows 8.1 yada Windows 10 kaldırabilecek bir cihazınızın olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Eğer Bilgisayarınız Windows 8.1 yada windows 10 sürümlerini kaldırıyorsa Windows sürümünüzü güncellemenizi tavsiye ediyorum. Bunun için Windows 10 Sistem gereksinimleri konusunu inceleyebilirsiniz.

Windows 10 u nasıl kuracağım

Windows 10’u nasıl kuracağınızı merak ediyorsanız. Bu işi nasıl yapacağınızı anlatan windows 10 nasıl kurulur konumuza göz atabilirsiniz.

0 0 oylama
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x