Fransa’da Kadın Öncü İle Yeni İbadet Şekli

25 Şubat 2020
1460
Bakıldı

Fransa Pariste geçen yıl Açılan Fatima ibadethanesinde Yapılan ibadet’de Bir Kadın Öncülük etti ibadet Esnasında Arka’da duran Erkeklerde İbadete eşlik etti

Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]

Geçtiğimiz yıl alınan kararla Fransa’da adını Fatima Camii olarak belirledikleri ibadethane’de Kadın ve Erkeklerin yan yana ibadet etmeye başladıklarını açıklamışlardı.

Kadın Erkek Yan Yana İbadet

Dışarıdan imam almayacağını belirten Macronun açıklamarından sonra Fransa Pariste yeni bir ibadethane açılmıştı. Fatima Camii adı verdikleri ibadethane’de Kadın ve erkeklerin aynı safta yan yana ibadet ettiklerini ibadethanenin temsilcileri açıklamıştı. Eva Janadin ve Anne-Sophie Monsinay adlı iki kadın, ibadet esnasında ibadete öncülük etmişti.
Öncü Bahloul, kurduğu camiyi anlatırken Bu Cami’de kadın erkek karışık ve aynı sayfa namaz kıldıklarını belirtiyor ve kurdukları camii anlatırken “Liberal İslam”ı uyguladığını açıklamıştı.

Aynı bölge’de Yaşayan semt sakinleri ve Farklı cami cemaatleri bu durumun islam ibadeti ile bağdaşmadığını belirtiyor.
“Salimi Karaman” Daha önce kültürlerinde nede geçmişlerinde böyle bir durum yaşamadıklarını ve Atalarından böyle bir farkındalık görmediklerini belirtiyorlar. Bu gerçekleştirilen şeyin bizim ibadethemizle alakası olmadığını ve farklı bir ibadet biçimi olduğunu belirtiyor.

Kadının Öncü olarak İbadete Önderlik etmesi

Fransa Paristeki Camii’de Özgür Din adı altında yapılan ibadet’de İbadetin başın’da bir kadın görev almış. İbadeti gerçekleştiren Kadın daha sonra Kürsüde konuşma yapmış

Fransa’nın ilk kadın-erkek karışık ibadethanesi geçen yıl açılmıştı. Erkeklerin ve kadınların karışık bir şekilde ibadet edebildikleri ibadethane’de bir ilki gerçekleştirdiler. Fransa’da ilk kez bir kadın olan Kahin Bahloul öncü tarafından ibadet gerçekleştirildi.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macronun talimatı ile Yeni bir ibadet biçimi gerçekleştirildi.
Bazı radikal İslamcıların Fransız Cumhuriyeti’nin birlik ve beraberliğine zarar verdiğini vurgulayan Macron, “Cumhuriyet’te, bir kadınla el sıkışmanın reddedilmesi, doktorun cinsiyetine göre kabul görmemesi, evlilikler öncesi bekaret belgesinin istenmesi, çocukların okuldan alınması ve genel olarak bir dinin kurallarının Cumhuriyet yasalarının üstünde olmasını kesinlikle kabul edemeyiz” diye konuşmuştu.
Cumhurbaşkanı Macron “Fransız İslam’ı” adı ile getirilecek yeni düzenlemelerin, ülkenin her yerinde kanunlara uygun bir şekilde uygulanacağını söylemiş. Fransa’daki Müslüman kurumların laik sisteme göre yeniden yapılandırılacağı belirtiliyor. Bazı kaynaklarda Bunun sebebi’nin son yıllarda Tüm dünya’da insanlığın islamiyete daha yakın olmaya başladıklarından kaynaklandığı, islamiyeti tercih etmiş tercih edecek olan kişilerin kafalarında soru işaretleri oluşturmalarını amaçladıkları belirtiyor.

Kafir Küfründe Israr Eder Müslüman Sabreder

Öncelikle yukarıdaki belirtilen ibadet şeklini hiç bir din kabul etmezken İslam Dini’nin bunu kabullenmesini hiç kimse beklemesin. O Sebeple yukarıdaki ibadet şeklini islamiyet asla kabullenmez ve Kabullenmeyecektir.
Hastalıklı beyinlere maşa olmanın ne anlamı var bunu hiç bir zaman adlandıramadım. Bu kurgu ve planları yapanların şu soruları asla kendilerine sormadıklarından eminim

1- ALLAH hiç bir kadını Vekil ( Peygamber ) olarak göndermişmi?
2- İbadetimizin makbul olabilmesi için Safların sık olması gerekir.
Saflar sıklaştığında Erkekler omuz omuza sürtünmek durumunda kalır. Birbirini hiç tanımayan erkek ve kadının vücutlarının birbirine sürtünmesi bu şekilde bir ibadet etmeleri ne kadar doğru olabilir ve bu durumda ne kadar sağlıklı ibadet edebilir ?
3- Bugün Vatikan’da Papa var. Neden Papa’nın kadın olup olmadığı tartışılmıyorda islamiyet’de Erkeğin imam olması tartışılıyor? Hiç Kadın Papa Gördünüz mü ?


Fransa’daki Bütün dertler bitti ? Şimdi’de islamiyetin Özgürlüğünü’mü belirlemeye çalışıyorsunuz. Fransa’nın başındaki zat hangi dine mensup ? Müslüman’mısın? Sen neye göre belirliyorsun Özgür islamiyeti?
İslam Dinine mensup hangi dini Alimle oturdun görüştün acaba?
İİT’nin bile bu karar’dan haberi yokken neye göre belirlediniz acaba Özgür islamiyeti ?

Elinize fırsat geçtikce en ince nokta’dan saldırmasını bilen siz Nasıl belirliyorsunuz acaba Liberal islamı ?
( İslamiyet Zaten Özgür bi dindir )
Dünya’ya Sömürüyü ve arsızlığı tanıtan Fransa’mı Özgür islamiyeti belirleyecek ?
Siz ancak bunu helak olacağınız zaman anlayacaksınız ama o zaman’da iş işten geçmiş olacak.
Yalvaracaksınız O zaman ALLAH’ım bize bir şans ver diye ama o zaman’dan geriye asla dönüş olmayacak
islamiyete karşı tutumunuz, düşmanlığınız, insanları aşağılamanız, ızdırap çektirmeniz ve onurlarını zedelemenin cezasını çekmenin vakti gelmiş olacak..
Siz Öncelikle kendi inançlarınızı tartın ölçün biçin
Siz önce kendi beyinlerinizi Özgürleştirin.
islamiyet Zaten Tüm insanlık için kusursuz Gönderilmiş olan Özgür bir dindir.

Fransa’nın Yeni ibadet Şeklinin Görüntüleri

Fransada Öncü Kadın ile yeni ibadet Şekli
Fransada Öncü Kadın ile yeni ibadet Şekli
Fransa'nın yeni ibadet Biçimi
Fransa’nın yeni ibadet Biçimi
Fransa Liberal Din Yeni Din biçimi
Fransa Liberal Din Yeni Din biçimi
0 0 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x