İsveçli 30 yıllık Keşiş İslamiyeti Tercih etti

10 Mart 2020
207
Bakıldı

Bir Müslümanın vesilesi ile İsveçli 30 yıllık Keşiş Fas’a yerleşiyor. 2 yıl sonra Leif Skjetne İslamiyeti Tercih etti. İsveçli Rahip Ahmet adını kullanıyor.

İsveç’in Jönköping şehrinde 30 yıldır keşiş olarak görev yapan 76 yaşındaki Leif Skjetne, İslamiyeti tercih etti

Skjetne, iki yıl önce Fas’a taşındığını belirtti:

Rahip Leif Skjetne Sözlerine islamiyet’i tercih etmesini gerektiren konuya şu şekilde açıklık getirmiş “2015’te İsveç’te 18 yaşında bir göçmen gençle tanıştım. Onunla birlikte bir çok anımız oldu. Bana bir çok konuda yardımcı oldu. 2018’de genç adam ülkeden atıldı ve Fas’a gönderildi. Onu Fas’a kadar takip ettim. Daha önce hiç Müslüman olmayı düşünmemiştim. Adımı Ahmed olarak değiştirdim çünkü Fas’a taşındım. İki yıl sonra İslam’ı kabul ettim. Tüm mallarımı İsveç’te sattım. Müslüman olmadan önce İslamiyeti araştırdım daha sonra Müslüman olmaya karar verdim.
Hayatımın geri kalanını Fas’ta geçireceğim ” diyerek sözlerinde islamiyeti tercih ettiğini belirtti .

Müslüman olmadan önce İsveç Kilise Birliği’ne istifasını sunmuş Skjetne, 2015 yılında 18 yaşında müslüman bir sığınmacı çocuğun İsveç’te bakımını üstlenmiş, Onunla birlikte hayatının değiştiğini dile getiriyor. Faslı sığınmacı çocuğun 2018 yılında sınır dışı edildiğini ve onun arkasından Fas’a yerleşme kararı aldığını vurguladı.

0 0 oy
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x