Veliler için Eba Giriş Yap Öğrenci Girişi 2020

19 Mart 2020
64
Bakıldı

Eba Öğrenci online eğitim sistemi için bu konuda Veliler Eba öğrenci giriş bilgilerini oluşturabilir ve Öğrenci girişi 2020 güncel önemli ipuçlarına ulaşabilir

Korona Virüsü nedeni ile Milli Eğitim Bakanlığı Kararı doğrultusunda Eba Sistemi devreye alındı. 23 Mart itibari ile dersler online olarak yapılacağı için Veliler Eba Sistemine giriş yapmak için Arama Motorlarında Eba Öğrenci Girişi sayfasını aramaktalar. Eba Öğrenci girişi için Konumuzda Detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Eba Nedir ? Eğitim Bilişim Ağı

Eğitim Bilişim Ağı veya kısaca EBA olarak nitelendirilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı Emri ile oluşturulan Online eğitsel elektronik tabanlı içerik ağı olduğu belirtilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından tasarlanmış olup Eba olarak işletilmektedir. Öğrencilerin EBA sistemi üzerinden online görüntülü olarak eğitim almaları hedeflenmiştir.

Eba Veli Girişi Öğrenci Durumu Kontrol

EBA sistemine “www.eba.gov.tr” web adresinden ulaşabilirsiniz. Belirtilen link’te tıkladıktan sonra sırası ile aşağıdaki işlemleri uygulamanız akabinde Sisteme giriş yapabilir ve Velisi olduğunuz öğrencilerin Eğitimlere katılmasına öncülük edebilirsiniz.

 • Siteye giriş yaptığınızda sağ üst kısımda yer alan Veli girişi Butonuna tıklayın. ( Tıkladığınızda E-Devlete yönlendirilirsiniz )
 • E-Devlet sayfasında T.C. kimlik numaranız yada e-devlet şifresi ile giriş yapın. ( EBA Veli Sistemi açılacaktır )
 • Birden daha fazla öğrencilerin velisiyseniz eğer sol üst köşede yer alan ismin yanında bulunan ‘ok’ işaretine tıklayın ve durumunu kontrol etmek istediğiniz öğrenciyi seçin.
 • Öğrenci seçme işlemini yaptıktan sonra Ekranın sağ kısmında bulunan takvimde seçip yaptığınız Öğrencinin etkinliklerini, çalışma durumunu, tatil günlerini ve yazılı sınavlarını inceleyebilirsiniz.
 • Ekranın sol kısmında bulunan menü ‘dersler’ linkine tıkladığınızda seçili öğrencinin aldığı dersleri görebilir ve inceleyebilirsiniz.
 • Seçili dersin konu detayına tıklayabilir, Öğrencinin ilgili olduğu konulardaki içeriklerle ilgili performansını ve konuyu tamamlama yüzdesini görebilirsiniz. Öğrencimiz ders içeriklerini tamamladıkça konuları tamamlama yüzdesi artış gösterecektir.
 • Aynı bölümde Konu performansı Öğrencinin herhangi bir konuda yer alan sınavlarındaki ve testlerindeki performansıyla ilişkilidir. Derse ait ödevi varsa bu ekrandan derslerinin altındaki ödev uyarılarını görebilirsiniz.
 • ilgili Derse ait herhangi bir ödevi varsa mevcut ekranda derslerinin altındaki ödev uyarılarını görebilirsiniz.
 • Yine Ekranın solunda bulunan menüde, ‘çalışmaları’ butonuna tıklayabilir öğretmenin öğrenciye atamış oldu çalışmalar, bu çalışmaların başlangıç ve bitiş tarihlerini görebilir öğrencinin ilgili çalışmada ilerleme durumunu inceleyebilirsiniz.

Eba Öğrenci Girişi – Öğrenci Girişi Yapma

Öğrenci girişi yapmak için öncelikle “www.eba.gov.tr” web sitesine giriş yapılır daha sonra sağ üst kısımda yer alan öğrenci giriş butonuna tıklanır. Eğer daha önce şifre alınmamışsa Yeni Öğrenci kullanıcı bilgilerini öğrenciler T.C. kimlik numaraları oluşturabilmektedirler.

 • E-Okul Bilgileri ile giriş yapılabilir
 • Veli Yardımı ile E-Devlet üzerinden Giriş şifresi alınabilir.
 • Öğretmenler E-Devlet yada Mebbis bilgileri ile giriş yaparak yeni şifre alabilir
 • Daha Sonra giriş yapmak için bir E-Postaya ihtiyaç duyulabilir.
 • Öğrenci adına bir E-Posta oluşturularak Sisteme kayıt edilir.

  E-Posta hesaplarını herhangi bir e-posta firmasından ücretsiz olarak temin edilebilir. Ücretsiz olarak E-posta temin edilebilecek E-Posta siteleri aşağıda yer almaktadır.

  Yandex Mail “mail.yandex.com.tr”
  Google Gmail “www.gmail.com”
  Microsoft Hotmail “www.hotmail.com”
  mail.com.tr “www.mail.com.tr”
  Yahoo Mail “tr.mail.yahoo.com”

Eba Eğitim ve bilgilendirme Video’su Veliler için Hazırlanmış olan Yeni Eğitim Videosu aşağıda mevcuttur.

0 0 oy
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x