Corona Virüsünden Korunmanın Püf Noktaları

26 Şubat 2020
Corona Virüsünden Korunmanın Püf Noktaları
59
Bakıldı

Dünya’da hızla yayılan Corona virüsünden korunmak istiyorsan konuda açıkladığımız virüsden korunma yollarını inceleyebilirsin. Corona virüsü tehlikelidir unutma

Merhaba Sn Okurlar bu yazımız’da corona virüsünden nasıl korunulur korunma yolları nelerdir araştırmalarım sonucu edindiğim bilgileri aktarmak istiyorum. Corona virüsünden korunmanın püf noktaları nı 10 şık altında toparlamak istiyorum.

26.02.2019 saat 14:00 itibari ile Dünya’da Toplam 44 Ülkeye sıçramış ve Toplam’da 81.005 kişide vaka tespit edilmiştir. Toplam Dünya genelinde 2.763 kişi virüsden etkilenerek hayatını kaybetmiştir. Şuana kadar ise 30.257 kişi bağışıklığının kuvvetli olması sebebi ile iyileşme gösterdiği belirtiliyor. Türkiye’de ise henüz bir vaka tespitine rastlanmadığını belirtmek isterim.

10 Madde’de Corona Virüsünden Korunalım

1- Temizliğe çok önem vermelisin. Ekstra tedbirler hepimiz için çok önemli En önemli husus Mutlaka ellerini çok sık olmakla beraber su ve sabunla özen göstererek yıkamalasın.

2- Dışarı çıktığında eldiven kullanmalısın. İşin gereği bir yerlere dokunmak durumunda kalıyorsan daha dikkatli olmalısın. Dokunacağın yerleri temizleyebiliyorsan temizlemelisin. Dokunduğun cisim’de temizlik yapamıyorsan işin bittiğinde ellerini hemen yıkamalısın.

3- Öksürdüğünde veya aksırırken ağzını bir mendille kapamalısın. ve daha sonra mendili çöpe atmalısın Eğer bir hastalığın varsa vücut direncin düşükse dışarı çıkmamalısın.

4- Mümkün olduğunca hastanelerden uzak durmalısın ve hasta insanlarla iletişimini daha aza indirmelisin. Dışarıda görüştüğün İnsanlarla olabildiğince mesafeli olmalısın. El sıkışmamaya sarılmamaya özen göstermelisin

5- Vücuduna Yüzüne, Burnuna ve gözüne yıkanmamış ellerle dokunmamaya gayret göstermelisin

6- Corona Virüsünün sıçradığı ülkelere mümkün olduğunca gitmemeli, eğer gitmek zorunda kalırsan kesinlikle bir doktora görünmeli Kontol’den geçmelisin. Ayrıca Virüsün olduğu Ülkelere giderken yanında Maske ve Koruyucu tulum götürmeyi unutmamalısın. Önerim; 3M N95 Maske yada FFP3 Maske ve Lamineli Koruyucu Tulum

7- Sık sık kalabalığa karışmak durumunda isen ve Dışarıya çıkıyorsan Özellikle 3M n95 maskesi kullanmanı öneririm. Eğer bulmakta zorlanıyorsan FFP3 Tek kullanımlık yada bir kaç kullanımlık maskelerde kullanabilirsin. ( internette fiyatlar arttı Yakınında bir nalbur yada yapı marketi varsa oradan temin edebilirsin )

8- Bağışıklığını kuvvetlendiren besinler tüketmelisin. Sağlıklı yaşamaya özen göstermelisin.

9- Bu şıkta bağışıklığın kuvvetlenmesi hatta önleyici tedbirler alınabilecek iki tedavi yöntemi öneriyorum – İngiliz Karbonatı adı ile bilinen ( sodyum bikarbonat ) ve Gümüş suyu kullanımıdır. Bu iki ürünü araştırmanı tavsiye ediyorum. ileride çok lazım olabilir unutma

10- Çantan’da yada cebinde ellerini temizleyebileceğin yada dezenfekte edebileceğin sıvılardan taşımanı öneririm.

Not : Senin ve yakınlarının sağlığı için Bu bilgiyi tüm yakınlarınla paylaşabilirsin.

0 0 oy
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x