2019 – 2020 Yılı En iyi Tv Tavsiyeleri LG – Samsung – Vestel vb

7 Ağustos 2018
18604
Bakıldı

2019 yılı en iyi tv araştırması içerisindeyseniz Bit tv Tavsiyesi için bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız Özellikle konuda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz

2020 yılı içerisinde evinize en iyi yeni bir televizyon almayı düşünüyorsanız öncelikle Tv’ler hakkında iyi bir bilgi birikiminizin olması gerekmektedir. Aksi Halde alacağınız Tv’deki eksik bir özellik bazı sorunları beraberinde getirebilir.

En iyi Tv yi nasıl seçerim sorusu ile başlayabiliriz.

NOT : Tv Almadan önce Adroid Tv ip tv Konusunu araştırmanızı öneririm. Çok yakında bu konu hakkında inşallah bir makale yayınlayacağım.

Hangi TV’yi Almalıyım? TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir TV alacaksanız belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Özellikle aşağıda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz.

Her şey de olduğu gibi TV alırken de öncelikle TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemelisiniz. Alacağınız TV’nin hem fiyatı hemde bu fiyata vereceği performansı uzun yıllar arızasız çalışması çok önemlidir.

Unutmayın!!! Piyasada 500 TL‘ye de TV alabilirsiniz 100.000 TL‘ye de. Bu sebeple önce bütçenizi belirlemeli sonra bu bütçeye uygun bir TV almalısınız.

TV için ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra sıra TV alırken bilinmesi gereken teknik kavramları öğrenmeye geldi sıra

TV Alacakların Bilmesi Gereken Teknik Kavramlar

1-Smart TV=Akıllı TV Nedir?

Artık TV’ler internete bağlanabiliyor, video, müzik, oyun oynatabiliyor, görüntülü sohbet etme ve sosyal medya uygulamalarına erişme imkanı sunabiliyor. İşte tüm bu hizmetleri sunan TV’lere Smart TV, yani Akıllı TV adı veriliyor.

2- Panel Tipi

TV panelleri LCD TV ve Plazma TV olmak üzere 2’ye ayrılır.

Plazma TV’ler içerisindeki gazın ışıması ile LCD TV’ler ise likit kristal ile görüntüyü iletirler. Şuanda en popüler olan teknoloji LCD TV’lerdir.LCD’ler de IPS ve VA paneller olarak iki çeşitte üretilirler. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar. Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da  pratikte (gerçek yaşamda) kullanıcıları çok ilgilendiren bir durum değildir.

3- LCD TV’ler Kaç Çeşittir?

LCD TV’ler, LED, OLED ve QLED olmak üzere 3‘e ayrılır.

a) LED TV Nedir?

Bugün piyasada oldukça fazla olan LED TV’ler, tüm piksellerinin arka ışıklandırmayla aydınlatıldığı LED’lerden meydana gelir. Oldukça parlak ve canlı görüntü sağlamları rağmen izleme açıları OLED’lere göre daha azdır.

b) OLED TV Nedir?

İlk kez 2013’de LG’nin sunduğu, OLED TV ile LED TV arasındaki en temel fark OLED TV’lerde her pikselin kendisini aydınlamasıdır.  Bu pikseller görüntüyü tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilir. Böylece OLED TV’ler yüksek kontrast (karşıtlık) oranı ve izleme açısına sahip olsalar da OLED TV’ler, LED TV’ler kadar parlak değildir.

OLED TV’ler  büyük yenileme hızlarına (120 Hz ) sahip değildir. Fakat görüntü kalitesi konusunda şimdilik en iyi görüntüyü OLED TV’ler veriyor diyebiliriz. 

c) QLED TV Nedir?

İlk kez 2017’de Samsung’un sunduğu QLED TV’ler  ise daha geniş bir renk yelpazesine sahip. Yüksek parlaklığa sahip olmamalarına rağmen henüz OLED TV’ler kadar iyi bir siyah performansına sahip değildirler.

d) QLED mi OLED TV mi Almalıyım?

OLED TV’ler QLED’e göre daha hafif, daha ince olup daha az güç tüketirler. Ayrıca resim kalitesi QLED’e göre biraz daha iyidir. QLED TV’ler ise gündüz kullanımında yada aydınlık ortamda daha iyi performans gösteriyorlar. Yani kullancı tercihine kalan bir durum diyebiliriz.

4-Hertz Nedir?

Hertz ekran yenileme hızı anlamına gelen ve saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eden en dikkat çekici kavramdır. Ayrıca görüntünün saniyede ekrandaki yinelenme sayısı da diyebiliriz. Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlenir. Bu yüzden Hertz oldukça önemli bir kavramdır.

Ancak Hertz‘de dikkat edilecek en önemli husus panelin yazan yenileme hızı (Hz) değil, gerçek yenileme hızı olmalıdır. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe titreme ve bulanık gösterme azalır ve net bir görüntü sağlanır.

Oyun Severler Dikkat!!!

TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için  “Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörü tercih edilmelidir. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir.

5-Piksel Nedir?

Görüntünün en küçük birimine Piksel denir. Kare şeklinde ve yüz binlerce hatta milyonlarca Piksel yan yana gelerek görüntüyü oluşturur.

HD kalitesini belirleyen en önemli detaylardan birisi Piksel‘dir. Bu yüzden her HD görüntü kalitesine sahip LED TV aynı kalitede değildir. TV’lerde HD görüntü Piksel sayısına göre sınıflara ayrılır.

a) HD READY: 1366 x 768 Piksel,

b) FULL HD TV: 1920 x 1080  Piksel,

c) ULTRA HD (4K) TV: 3840 x 2160 Piksel.

6-Çözünürlük Nedir?

Görüntüyü oluşturan ekrandaki piksel sayısına çözünürlük denir. Yani yatay ve dikeyde kaç adet piksel varsa onun adetine Çözünürlük adı verilir. Örn: 800 x 600 çözünürlük=1400 adet piksel)

7- Piksel ve Çözünürlük Neden Önemli?

Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar olup bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüye sahip olduğunu belirlerler.

Artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV’ler daha fazla detay ve berraklık sağladığı için 1366 x 768 piksele sahip HD READY veya 1920 x 1080 piksele sahip FULL HD TV’leri en iyi tv tavsiyeleri listemizde sunmuyoruz.

Ayrıca bir de Upscaling özelliğini kısaca anlatalım. Upscaling, daha düşük çözünürlüğe sahip (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntüleyebilmek için upscaling özelliği şarttır. Çoğu TV’de bulunduğu için endişe edecek bir durum yoktur.

8- HD Ready Nedir?

HD Ready logosu taşıyan televizyonlar 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için Full HD TV’lere nazaran daha az görüntü kalitesine sahiptirler. Artık HD Ready çözünürlüğe sahip TV’leri almanızı tavsiye etmiyoruz.

9- Full HD Nedir ?

Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen Full High Definition yani Full HD TV’ler ise;1920 x 1080 Piksel‘e sahiptir. HD Ready çözünürlüğe sahip TV’lerden daha net görüntüye sahip olsalar da ULTRA HD (4K) TV’lerden daha az net görüntüye sahiptirler.

10- UHD/4K TV Nedir?

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen “Ultra High Definition-UHD” ise 4K TV’lerde kullanılan bir terimdir. 4K TV’lerde 3840×2160 piksel bulunduğu için 4K olarak adlandırılırlar. FHD TV’ler dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’ler ise yatay çizgideki piksellerden oluştuğu için 4K TV’lerin görüntü kalitesi daha yüksektir. Alacağınız TV kesinlikle en az LED yoksa da OLED panele sahip bir UHD/ 4K TV olmalıdır.

11- Neden OLED TV Almalıyım?

Normal LED TV’lerde tüm pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. Ancak OLED TV’lerde ise  her piksel sadece kendisini aydınlatır. OLED TV’ler 2013 yılında ilk defa LG tarafından sunulan OLED TV’ler görüntü kalitesi açısından iyi bir performans sergilerler.

Ayrıca OLED TV’ler piksel aydınlatması özelliği ile seçili pikselleri tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilirler. 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip ancak biraz pahalı. Ancak eğer bütçeniz uygunsa şimdilik TV’de çok iyi bir görüntü kalitesi için biz 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV almanızıtavsiye ediyoruz.Yok bütçeniz uygun değilse diğer saydığımız özellikleri iyi olan bir LED TV almalısınız.

4K TV Yayını Yok ki, 4K TV’ye Ne Gerek Var!

Çevrenizde sıklıkla duyduğunuz bu türden sözlere iyi bir TV alacakların itibar etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Şuan bile TRT 4K, LİG TV 4K, Kablolu 4K TV varken yakın gelecekte nasıl bir TV dönüşümünün gerçekleşeceğini anlamak çok zor değil.

Bu yüzden “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” gibi sözlere kulak asmayın.  5K TV’lerin satışta olduğu, 8K TV’lerin piyasaya sunulduğu, Katlanabilir TV’lerin çıktığı ve 12K çözünürlüklü TV’lerin tartışıldığı bir dönemde bu sözleri önemsemeyin.

Bu yüzden şimdilik bütçeniz uygunsa mutlaka UHD (4K) OLED TV alın.

12- HDR Nedir? Bit/Renk Derinliği Nedir?

HDR (High Dynamic Range), Yüksek Dinamik Aralığı anlamına gelen yeni bir teknolojidir. HDR özelliğine sahip TV’ler daha fazla parlaklık ve kontrast içerdikleri için daha canlı ve gerçek bir görüntü sağlarlar.

HDR özelliği TV’lerde HDR10, Dolby Vision ve Hybrid Log Gamma (HLG) olmak üzere 3 sınıfta sunuluyor. HDR TV’lerden tam olarak faydalanabilmek için özel HDR içerikler (video,oyun,resim) kullanılmalıdır. Piyasada şuanda Netflix, Amazon, Playstation 4 ve Xbox One gibi platformlar HDR içerikler sunsa da henüz HDR içerik çok fazla bulunmamakta.

Bit Derinliği ise; her yayıncının görüntüde sunabileceği maksimum ton sayısıdır.

Renk Derinliği ise; piksel başına düşen, renk bilgisine bit denir. Her “1” bit artışı, iki kat renk sayısı sunar. Özetle; daha fazla bit daha fazla renklilik, canlılık ve derinlik sunar.

8 bit TV paneller 256 Piksel ve 16.78 Milyon Toplam Renkten oluşurken 10 bit paneller 1024 Piksel ve1.07 Milyar Toplam Renkten 12 bit paneller ise; 4095 Piksel ve 68.68 Milyar Toplam Renkten oluşur.

Fakat şuanda 10 ya da 12 bit TV yayını yok ve bu özelliği kullanmak içinde panele uygun görüntü oynatılması gerekmektedir.

13- Ekran Boyutu

TV’lerde ekran büyüdükçe fiyatta arttığı için size en uygun ekran boyutunu belirlemelisiniz. Bunun için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi yerleştireceğiniz yere olan mesafesidir. Kısaca ekran boyutu büyüdükçe TV’ye olan mesafeyi arttırmanız, küçüldükçe azaltmanız doğru bir tercih olacaktır.

TV boyutu belirlerken kabaca aşağıdaki önerilen aralıklara göre TV alabilirsiniz.

TV’de Ekran Boyutu Seçimi için Önerilen Aralıklar

 • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
 • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
 • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
 • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
 • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
 • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
 • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
 • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
 • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

14- 3 Boyut-3D

Eğer 3 boyutlu film seyretmeyi seviyorsanız alacağınız TV’de mutlaka 3 Boyut-3D olmalı. Ancak biz alacağınız TV’de 3D olması gerektiğini düşünsek de 3D özelliği fiyatları yaklaşık 500 -1000 TL arasında artırıyor. Ayrıca bazı TV modellerinin 2D görüntüleri 3D’ye, 3D’yi de 2D’ye dönüştürebildiğini de unutmayın.

3D Gözlük

3D’li bir TV alacaksanız 3D gözlükte almalısınız. 3D gözlükler ise aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aktif 3D gözlükler daha fazla derinlik ve seyir zevki sunarken pasif gözlüklere göre ağır, pahalı ve baş ağrısına sebep olabilirler. Pasif 3D gözlükler ise daha ucuz ve hafifken daha az derinlik ve seyir zevki sunarlar. Bazı TV üreticileri genelde pasif gözlükleri ürünle beraber ücretsiz verirken bazıları ise özellikle akitif gözlükleri ilave ücretle satmaktadırlar.

15- Kanal Geçiş Hızı

Kanal geçiş hızı, TV’deki işlemci hızı, uydu alıcısının kapasitesine içindeki işlemciye göre değişebilir. Eğer Kanal Geçiş Hızı yüksek bir TV istiyorsanız diyorsanız,  şimdilik 4 çekirdekli iyi bir işlemci ve hızlı bir dahili uydu alıcıya sahip TV almanızı öneririz.

16- Ses

TV’de ses kalitesi için TV’nin Subwoofer‘a sahip olması, hoparlör sayısına (2.1 veya 3.1 gibi) ve  yüksek ses çıkış gücüne (Watt) dikkat etmelisiniz.

17- HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec özelliği ise H.265/HEVC (4K/60p) simgesi ile 4K TV’lerde kullanılır. Bu kodek sayesinde Tv’de hem ses hem de 4K görüntü oynatılır. Bu kodeğe sahip olmayan ürünlerde  sadece ses duyulur görüntü gelmez. Yeni çıkan TV’lerde standart olarak bu kodek bulunuyor ancak tabi ki Full HD TV’lerde yok. Bu yüzden 4K video izlemek için mutlaka bu kodek olmalı.Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus bazı TV modellerinde yalnızca uydu ya da yalnızca video için H.265/HEVC kodekinin bulunuyor olması. Siz Tv alırken her ikisine sahip bir TV almalısınız.

Hangi TV markasını almalıyım?

TV modellerini genel olarak Giriş, Orta, Üst ve Extreme Segment olarak 4’e ayırmak mümkün. Bu segmentler ise fiyat-performans dengesi, malzeme kalitesi, ekran boyutu ve enerji tüketimine göre belirlenir.

Peki en iyi Tv hangisi derseniz Sony diyenler olabilir ama Samsung ve LG’yi de yabana atamayız. Piyasada sunulan TV’lerden genel olarak Sony, Samsung, LG ve Philips firmalarının TV’lerinin diğerlerinden üstün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Sony ve Toshiba‘nın ürünlerinin bir miktar daha pahalı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden LG, Samsung ve Philips  fiyat-performans dengesini yakalamış markalar.

* Tv kalitesinde marka önemli ama şimdilik en yüksek görüntü kalitesi için 4K UHD OLED TV almanızı öneriyoruz.

*Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

En İyi TV Tavsiyeleri 2019

1-LG: WebOS

webOS’lu en iyi LG TV’ler:LG 49UF770V,LG 55EG920V,LG 65EF950V,LG 65UF950,LG 55EG960V

Lg Webos en iyi tv tavsiyesi 2018

2- Samsung KS9500 serisi

65 inç: Samsung UE65KS9500 | 78 inç: Samsung UE75KS9500 | 88 inç: Samsung UE88KS9500

3-LG OLEDE6 serisi

55-inç: LG OLED55E6 | 65 inç: LG OLED65E6

4-Sony Bravia KD-75XE9005

5-Samsung KS7000 serisi

49 inç: Samsung UE49KS7000 | 55 inç: Samsung UE55KS7000 | 60 inç: Samsung UE60KS7000

6-LG OLEDB6 Serisi

55 inç: LG OLED55B6V | 65 inç: LG OLED65B6V

7-Sony XD9305 serisi

55-inç: Sony KD-55XD9305 | 65 inç: Sony KD-65XD9305

8-Philips 65PUS7601

Philips 4K TV’nin PUS serisi oldukça ekonomik ve iyi bir seçenek.

9-Sony: Android TV

Android TV’li en iyi Sony TV’ler: Sony KD-65XD9305,Sony KD-55XD9305,Sony KD-65S8505C,Sony KD-49X8307C,Sony KD-65X8505C

10-Samsung: Smart Hub ve Tizen OS

Tizen OS’lu en iyi Samsung TV’ler: Samsung UE55KS9000,Samsung UE65JU6000K,Samsung UE48JS8500,Samsung UE48JU7500TSamsung UE48JU7000T

11-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

Roku TV ise aslında bir TV markasından ziyade bir TV platformu. Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde sunuluyor.  3.000 kanal desteğiyle rakiplerinden öne çıkan ve giderek popüler olan bir teknoloji.  Roku TV’li en iyi iki TV: TCL Roku TV, 4K TCL Roku TV

_________________________________________________________________________

GÜNCEL TV ÖNERİLERİ 2019 – 2020

Firmalara sunduğum danışmanlık hizmetinin yoğun olması sebebi ile sorularınıza geç yanıt vermekteyim. Bazı sorulara yanıt vermemiş olabilirim. Bu durumun takipçilerim tarafından hoş karşılanmayacağının bilincinde olarak sizler için güncel fiyat aralıklarında güncel işletim sistemleri ile performansı yüksek Tvleri sıralamak istedim.
Aşağıdaki yeni tv öneri listeden bütçenize uygun tv’yi tercih edebilirsiniz.

55 inch 4.250 ₺ – 6.000 ₺ arası Tv Önerileri

 • Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62)
 • Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV (QE55Q60RAT)
 • Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV (55PUS7304/12)

55 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 55RU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55RU7100U)
 • Philips 55PUS7303 Ultra HD (4K) TV (55PUS7303/12/62)
 • Samsung 55NU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55NU7100UXTK)
 • Toshiba 55V6863DAT Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7450PLA Ultra HD (4K)
 • LG 55UK6100PLB Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7100PLB Ultra HD (4K) TV
 • Philips 55PUS6703 Ultra HD (4K) TV (55PUS6703/12)

50 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV (50PUS6704/62)
 • Samsung 50RU7400 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7400U)
 • Philips 50PUS7303 Ultra HD (4K) TV (50PUS7303/12/62)
 • Samsung 50RU7105 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7105U)

49 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 49NU7500 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7500UXTK)
 • Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49RU7300U)
 • Samsung 49NU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7300U) Curved

Yukarıda belirtmiş olduğum tv ler hakkında detaylı bilgi için yorum yazabilir yada mail atabilirsiniz. Yorumunuza cevap alamadıysanız yorumunuzu tekrarlamanız akabinde sorunlarınıza yanıt vermekten mutluluk duyarım

Tüm Yorumları

 • Ilk önce verdiğiniz bilgi icin teşekkür ederim
  Benim problemim evimde 127 ekran televizyon vardı
  Benim 17 aylık bebek sert bir cisimle vurarak ekranı dağıttı
  İster istemez yeni bir televizyon almak zorunda kaldım
  Mağazaları dolaşırken gözüme REGAL marka televizyon ilişti 140 ekran fonksiyonlu birseye benziyor
  5300 tl
  Sizce REGAL marka televizyon alınırmı

  Hakan cahan 8 Nisan 2019 18:35 Cevapla
  • Merhabalar Daha önce Android tv kullandınızmı acaba

   KutayKtmr 10 Nisan 2019 19:35 Cevapla
 • Bilgiler için çok teşekkürler, uzun zamandır televizyon araştırması yapıyorduk sonunda bugün aldık ve yazınız çok yardımcı oldu.

  Tolga 21 Nisan 2019 20:36 Cevapla
  • Hayırlı olsun ben teşekkür ederim.

   KutayKtmr 23 Nisan 2019 11:31 Cevapla
   • Merhaba evimde kullanmak için tv alma niyetindeyim. İnternetten film izlicem, oyun oynarım arada normal tv izlerim ve nete girerim diye düsünüyorum. Aklımda Lg 50um7450 var ama vatanda calısan bi arkadas webos işletim sistemi sıkıntılı dedi Adobe desteklemiyormus netten film acarsanız yarıda kesilir tekrar basa alır diyor Android veya tizen alın diyor siz ne önerirsiniz? Sony 55xg serisi aklımda Android olarak var ama kanal gecisi donma olayı falan var mı? Aklımda deli sorular

    Uğur 18 Eylül 2019 13:29 Cevapla
    • Merhaba Sn Uğur

     Webos 2018 öncesi sürümlerde donmalar yaşanıyordu fakat 2018 ve 2019 sürümlerinde biraz daha iyileştirilmiş.
     Gönül isterdiki LG markası android işletim sistemi kullansın fakat webos’la devam etmekteler.
     Android yada tizen tercih etmek isterseniz

     Bu sebeple size aşağıdaki modelleri önerebilirim .

     Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV (50PUS6704/62)
     Samsung 50RU7400 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7400U)
     Philips 50PUS7303 Ultra HD (4K) TV (50PUS7303/12/62)
     Samsung 50RU7105 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7105U)

     KutayKtmr 25 Eylül 2019 02:45 Cevapla
  • Merhaba

   Ben şuan samsung 82nu8000 ve lg 86uk7600plb arasındaqyım . İkiside yerime uygun sişzce hangisi,*

   Tansel 22 Ağustos 2019 16:52 Cevapla
 • Valla herşey bu kadar mı güzel açıklanır.gerçekten süper bir bilgi ile aydınlattınız bizi.ben nolursa olsun Sony nin kalitesinden vazgeçmiycem.LG süper ama Play Station oynadığım için sanırım Bravia serisini alacağım.ama sizin öneriniz her daim benim önceliğim.saygılar sevgiler…

  Can 26 Nisan 2019 01:49 Cevapla
 • Merhabalar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bir süredir tv araştırması yapıyorum ve lg sk8500 & Samsung nu 8000 arasında kaldım. Dizi film ve ps4 için düşünüyorum teşekkürler

  Emre 16 Mayıs 2019 15:54 Cevapla
  • Lg önermek isterim.

   LG markasının öne çıktığı farklılıklar
   Fiyat
   Enerji Tüketimi
   HDR Özellikleri
   Ekran & Görüntü Özellikleri
   Hoparlör Sistemi
   Ses Özellikleri
   Subwoofer Özellikleri

   KutayKtmr 17 Mayıs 2019 23:34 Cevapla
 • Selamlar,

  Bilgiler super olmus, OLED TV almak gerektigi kafama yatti fakat arastirdigim kadariyla OLED isin icine girince fiyat da 2 ye katlaniyor. OLED olmayan tv lerde ne onerirsiniz? Bir de ses sistemlerini merak ettim. Cogu TV de hoparlor gozukmuyor. Mesela su urun hoparloru sebebiyle hosuma gitti : Philips 49PUS7503/62. Siz ne dersiniz. Ya da ayrica soundbar almak daha mi mantikli? OLED olmayan bir LG onerir misiniz? iyi gunler

  baris 7 Haziran 2019 12:46 Cevapla
  • Merhaba Philips 49PUS7503/62 tv öneririm
   bu tv’de soundbar mevcut hemen alt kısımda
   ayrıca arkasında boofer var
   bu sebeple iyi bir ses kalitesi var
   1700 hz ekran yenileme hızı mevcut ve HDR Plus, P5 Perfect Görüntü Motoru sayesinde
   harika bir görüntü kalitesi var

   LG 50UK6470 50″ 126 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV
   yukarıdaki tv’yi inceleme fırsatınız oldumu acaba

   KutayKtmr 14 Haziran 2019 11:10 Cevapla
 • Merhaba,
  1. SONY 65AF8 65″ 164 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD OLED TV,
  2. LG 65C8 65″ 164 Ekran Uydu Alıcılı Smart 4K Ultra HD OLED TV,
  3. SONY 75XG8596 75” 189 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD LED TV arasında kaldım.
  Gönlüm 75″ Sony’den yana ama Oled değil. Fiyatları her üçü de hemen hemen aynı. Siz hangi TV’yi önerirsiniz?
  Şimdiden teşekkür ederim.

  Ertan Akbaş 22 Haziran 2019 21:33 Cevapla
  • Merhaba

   SONY 75XG8596 ekran tipi olarak Diğerlerinden farklı ve ekran boyutuda farklı

   65 inc işimi görür diyorsanız LG ürününü öneririm kısaca artılarını belirteyim ben
   Çözünürlükeri aynı : 3840×2160
   Yenileme Hızı (Yazılım) : OLED
   Dinamik Kontrast : Sonsuz
   HDR Özellikleri : 4K Cinema HDR – Advanced HDR by Technicolor – Dolby Vision – HDR Effect – HDR10 – HLG (Hybrid Log-Gamma)
   Hoparlör Sistemi : 2.2
   Wi-Fi Özellikleri : WiFi Direct
   İşletim Sistemi Versiyonu :webOS 4.0 ( diğer tvler android )
   DLNA : ( Mevcut ) diğer tvlerde göremedim
   CI+ Özellikleri : CI+ (1.4) – diğer tvlerde göremedim

   Diğer artı özelliklerin sadece başlıklarını yazabilirim :

   Subwoofer
   Ekran & Görüntü Özellikleri
   Ses & Video Çözücüler
   Ses Özellikleri

   yukarıdaki özelliklere göre LG tv’yi Tercih ederim.

   umarım yardımcı olabilmişimdir gecikme için kusura bakmayın

   KutayKtmr 1 Temmuz 2019 16:44 Cevapla
   • Merhaba, fiyatı 5-7 bin arası bir tv almak istiyoruz fakat seçenekler çok kafamızı karıştırdı. Oyun oynamıyoruz ama kanal geçişleri hızlı olsun, görüntü kalitesi iyi ve İnternet kullanımı rahat olsun istiyoruz. LG veya Samsung düşündük. Sizce bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi tv nedir?

    Özge Biçer 2 Ağustos 2019 01:38 Cevapla
   • Merhaba
    Bende TV almak istiyorum hangi marka tavsiye edersiniz

    Zeyneo 23 Ağustos 2019 00:50 Cevapla
   • Merhaba, 5-6 bin arası bir tv bakıyorum önceliğim SONY sonra da Samsung
    Film, Dizi ve Plastation oynayacağım.
    Ama bir sürü çeşit var ve karar veremiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

    SELİM 10 Eylül 2019 18:51 Cevapla
 • Öncelikle bu değerli bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
  Samsung düşünürken LG yi düşündürtünüz bana😀
  Fiyatları birbirinden farklı olan bu iki model için öneri ve değerlendirmenizi rica edebilirmiyim.
  lg-55uk6470 lg-55um7450pla-apdz

  Ferhat Yüncü 6 Temmuz 2019 14:50 Cevapla
 • Merhaba,

  Yazınız için teşekkür ederim, çok aydınlatıcı olmuş. Mağazaları gezdim ve sonra forumları okudum kafam çok karıştı. Bütün mağazalarda (vatan, mediamarkt) Samsung QLed (Q60) önerdiler veya Samsung RU7400. LG karanlık sahneleri göstermediği için hep kötülendi, Philips, Arçelik vb sorduğumda kendi panellerini yapmıyor diye adları geçmedi. Forumlarda bazı tv’lerde yan koltuktan netsizlik ve düşük hertz nedeniyle yavaşlık şikayetleri okudum. Siz ise OLed yani LG öneriyorsunuz. Kafam iyice karıştı. 55′ bir tv arıyordum (gözüme bu boy iyi göründüğünden) mağazalarda artık önemsiz olduğunu söyledikleri uzaklık açıklamanıza bakınca daha küçüğü de işimi görecektir. Bana çok pahalı olmayan (gerçekten değerse özelliği 7000’e çıkabilirim) bir tv önerirseniz çok sevinirim.

  NOT: Samsung’un apple tv desteği de beni etkiledi ekran yansıtma açısından. 🙂

  Tuba Akıncı 14 Temmuz 2019 23:38 Cevapla
 • MERHABA
  LG55SK8500PLA ALMAK İSTERDİM.MAĞAZALARA BU MODELİNİ YANİ STOKU KALMAMIŞ.
  55SM8200PLA LG NanoCell TV 55″ BU MODELİNİ NASILDI?
  Siz hangi TV’yi önerirsiniz?
  Şimdiden teşekkür ederim.

  EMAVİSBLUE84 19 Temmuz 2019 11:38 Cevapla
 • Teknosada demo görüntülerde Lg televizyonlarının görüntülerinde yansıma var.uk6470 6950 ayarlardan düzelebilirmi.sansung. philips vestelde yok.2018 serilerinden tavsiyeleriniz hangisi

  Hasan 30 Temmuz 2019 21:17 Cevapla
 • ilk önce verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. ben ps4 oynamak ve maç izlemek için bi tv arıyorum. bütçem 3 bin 4 bin arası. ses ve görüntü benm için cok önemli. bu fiyat aralığında önereceğiniz kaliteli bi tv var mı ?

  imran harbeli 2 Ağustos 2019 20:03 Cevapla
 • Merhaba bende Samsung 55 NU7100 ve phılips 55PUS7303/62 arasında kaldım kafam çok karıştı oğlum internete girmek oyun oynayıp film seyretmek istiyor lütfennnn yardımcı olunnn sizce,,,

  Gulsah 4 Ağustos 2019 18:00 Cevapla
 • 55″ veya 49″ boyutunda sihirli kumandası olan 4k veya oled bir lg tv önerisinde bulunur musunuz?

  baran 5 Ağustos 2019 09:35 Cevapla
 • Selam bende philips ve Samsung arasında kaldım philips 50 pus7303 için ne diyorsunuz arkadaşım aldı ama goruntu kalitesi pek iyi değil ve samsung uhud 4/k için ne diyorsunuz kararsız kaldım

  Erdal 9 Ağustos 2019 01:50 Cevapla
 • merhaba ben samsung tv almak istiyorum hangi serisisini tavsiye edersiniz 55inç düşünüyorum samsung tvlerde kanal geçişleri falan çok hızlı diyorlar renk kaliteside hakeza öyle diyolar siz ne tavsiye dedersiniz

  metin 14 Ağustos 2019 10:58 Cevapla
 • Merhaba Oled tv’ler için ekran yanmalarından bahsettiler özellikle vatan bilgisayar’da lg markasına bakarken samsung temsilcisi arkadaş bunu söyledi ne düşünüyor sunuz?

  Mehmet Başbuğ 15 Ağustos 2019 16:31 Cevapla
 • YORUMLAR için teşekkürler..
  Grundig, philps, lg LED LCD UHD 4 K
  50 inç de arada 500 tl oynuyor..
  LG mi almak lazım ne dersiniz…

  salur han 18 Ağustos 2019 00:50 Cevapla
 • Merhaba 43inç 4k tvlerde vestel lg phillips marka hangi modeli tavsiye edersiniz teşekkürler

  Kadriye İlhan 20 Ağustos 2019 15:24 Cevapla
 • Merhabalar. Evimde lg 49ub830v televizyonum var evlendiğimde 4k diye almıştım fakat sonradan tam olarak 4k olmadığını öğrendim ve büyük bir gol yedim 🙂 ekranımda çizikler oluştu o sebeble yeni bir 49” tv almayı düşünüyorum 5000tl gibi bir bütçem var hangi marka ve modelleri önerebilirsiniz acaba şimdiden teşekkürler.

  Cihan çelik 20 Ağustos 2019 22:35 Cevapla
 • Selamlar,
  Sayın Kutay bey bilgilendirme yazınızı çok beğendim.Teknik detay bilgim sizin ki kadar üst düzey değil.Rica etsem bu bilgiler doğrultusunda 49 inç TV tavsiyenizi alabilir miyim? Teşekkürler.

  Ercan 22 Ağustos 2019 11:05 Cevapla
 • MERHABALAR

  evim icin tv alacgim ama boyutta cok kararsizim 65inç mi 55 inç mi almalıyım mesafe 4 metre herkes cok olur 65 dıyor çok sıkıntı yasarmıyım yorar mı dusundugum marka samsung qled modelı

  sımdıden tesekkurler.

  yiğit 25 Ağustos 2019 22:19 Cevapla
 • Merhaba;
  İlgiyle okudum, ben de bir konuda kararsızım, fikrinizi alabilirim. Satıcı özellikle 10 yıllık “burn-in” garantisi sebebiyle samsung öneriyor. Ben daha çok LG’den yanayım fakat internet üzerinden yayınlarda “ön bellek yetersiz” diye şikayetler okudum, yayın donuyormuş.
  Sizce LG 55 C8 55” mi SAMSUNG QE55Q70RA 55” mi?

  Nilgün Görer 28 Ağustos 2019 23:00 Cevapla
 • Merhaba , engin bilgileriniz için teşekkür etmek isterim. Gerçekten aydınlandım sayenizde bir nebze fikir sahibi oldum. 😉
  Kısacası benim sorum;
  LG 55 SM 8200 led tv mi ,
  Yoksa SAMSUNG 55 Q 60 Rat mı dır.
  Ya da bu fiyat aralığında tavsiyeniz NE OLUR?
  Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

  Gokhan 30 Ağustos 2019 01:33 Cevapla
 • Merhaba
  Birkaç gündür oyun konsolu için TV araştırırken bu makalenize rastladım Acaba bana oyun konsolu için hem fiyat hem de performans açısından birkaç TV önerebilir misiniz?

  Murat 30 Ağustos 2019 16:18 Cevapla
 • Merhabalar..
  Yeni evlenecek çiftlere 50-55 inc ekonomik tv önerebilirmisniz max 3500-4000 butcem var
  tv den beklentim akilli olmasi ve wifi görüntü normal seviyede olmasi yeterli

  Huseyin 31 Ağustos 2019 13:58 Cevapla
  • Merhaba gecikme için özür dilerim.
   Tv önerisi verebilirim fakat öncelikle hangi marka telefon kullanmaktasınız
   mobil ve pc üzerinden rahat aktarım yapabileceğiniz bir tv önermeye çalışabilirim.

   KutayKtmr 25 Eylül 2019 02:51 Cevapla
 • Merhaba
  Çok yararlandığım bilgiler vermişsiniz.Teşekkür ederim.Yaklaşık bir ay oldu TV mi yenilemeye karar verdim araştırma yapıyorum.Teknik konulardan anlamam ben.Yardımcı olursanız sevinirim.
  1-LG 55UK7550PLA..Arkadaşım Şubat 2019 da satın aldı.Memnun.Sesli komut kumandayı öve öve bitiremiyor.5100 TL.60 Hz.2018 yılı
  2-SAMSUNG QE55Q60RATX..120 Hz.6800 TL.Üç büyük mağazada aniden fiyat artırdılar.7900 TL. Renkleri çok parlak.Doğal renk olsun istiyorum.2019 yılı..
  3-SONY KD-49XF7596..4485 TL.60 Hz.Teknik özellikleri diğer iki Tv den daha düşük.2018 yılı.
  Öneriniz olur mu..6000 TL ye kadar zorlayabilirim bütçemi.120 Hz olmalı mı ?Normal izleyiciyim.Bazen film sıkça İnternet kullanacağım…
  Teşekkür ederim..

  cengiz tasci 6 Eylül 2019 21:57 Cevapla
  • Merhaba gecikme için özür dilerim.
   işletim sistemi sizin için çok önemlimidir.
   Samsung ve Lg işletim sistemleri farklıdır
   LG Webos kullanmakta
   Samsung ise Tizen kullanmaktadır.
   Dönüşünüze bağlı olarak yardımcı olmak isterim

   KutayKtmr 25 Eylül 2019 02:49 Cevapla
 • Tesekkurler.

  Çağrı 18 Eylül 2019 21:34 Cevapla
 • 6 yıllık Phlips marka 120 ekran tv ana kartı yandı.Degişim ücreti olarak 1100 TL .Kararsız kaldım yaptırayım mı.yoksa Tv yi yenilesem mi.Tv izleme mesafem 3.5 m.yenilersem hangi marka tv önerirsiniz.

  Nazan 21 Eylül 2019 12:24 Cevapla
  • Merhaba Tvnizin tamir ücreti hayli yüksek bütçeniz var ise yeni bir tv almanızı öneririm.
   Bütçenizi belirtebilirseniz bütçenize göre bir tv önerisi sunabilirim.

   KutayKtmr 25 Eylül 2019 02:48 Cevapla
 • Merhabalar,
  Bilgileler için teşekkürler. Benim de TV arayışım mevcut bu sebeple desteğinizi rica ediyorum.
  Benim istediğim TV özellikleri de kısaca belirtmem gerekirse;
  – LED/OLED
  – UHD (4K)
  – 46″ – 50″

  Bu modellerden birini tercih etmeyi düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyor, şimdiden teşekkür ederim.
  -Samsung 43NU7100 43″
  -Samsung UE-43RU7100 43″
  -LG 43UK6470 43″

  Not-1 : Bütçem 2500-3000 TL arası (Ancak özellikle tavsiyeniz konusunda biraz aşılabilir)
  Not-2 : Farklı önereceğiniz TVolursa değerlendirmek isterim.

  TAYYİP ÇELİK 23 Eylül 2019 18:01 Cevapla
  • Merhaba işletim sistemi konusunda bir tercihiniz var ise işletim sistemine göre öneri sunabilirim.

   KutayKtmr 25 Eylül 2019 02:47 Cevapla
   • Merhaba,
    Android tercih ediyorum.
    Teşekkürler.

    TAYYİP ÇELİK 26 Eylül 2019 18:03 Cevapla
    • Merhaba Tayyip Çelik

     Gecikme için özür dilerim.

     Android Performanslı ve fiyatı rakiplerine göre ideal 50 inc Philips 50PUS6704 sunabilirim
     https://www.n11.com/urun/philips-50pus670462-50-4k-ultra-hd-smart-led-tv-1071498

     Ekran boyutu ve tam bütçe belirtebilirsen tekrar incelemek isterim

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 17 Ekim 2019 13:41 Cevapla
     • Merhabalar,

      Ekran boyutu: 40″-50″
      Bütçe : 2500 TL- 3000 TL

      Bu kriterler TV önerilerinizi bekliyorum.
      Teşekkürler…

      TAYYİP ÇELİK 4 Kasım 2019 17:22
     • Merhaba Tayyip Çelik

      Bütcenize uygun Philips 43PUS6504 Ultra HD (4K) TV (43PUS6504/62)
      alternatif olarak LG 43UM7100PLB Ultra HD (4K)
      Tvleri önerebilirim.
      Ekran ufak farklı daha büyük bir ekran önerisi isterseniz
      Bütçenize uygun Regal 55R7540U (20274725) tv puan sıralamasına yerleşti
      Fakat Vestel kullanmak istemiyorum diyecek olursanız

      Toshiba 49V5863DAT tv önerebilirim.

      bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

      iyi günler dilerim

      KutayKtmr 7 Kasım 2019 13:09
   • iyi günler iyi bir tv almak istiyorum iki tv arasında kaltım yardımcı olursanız sevinirim tercihim
    oled sony 65 ag9 veya
    lg c9 arasındaki farkları veya avandaj veya dezavandajları yazarsanız sevinirim

    erkan 10 Ekim 2019 13:39 Cevapla
    • Merhaba Erkan bey

     Sony KD-65AG9 Ultra HD (4K) TV (KD65AG9BAEP)
     Tv modelini anlayabildim fakat LG modelini daha açık olarak belirtebilirseniz yardımcı olmak isterim
     Tahmin ettiğim model : LG OLED65C9PLA 65 tv ise karşılaştırma yapabilirim

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 17 Ekim 2019 12:57 Cevapla
   • En üst limitim 3000 ₺ ps4 üm var dizi film izlemeyi seviyorum. 1 hafta içinde yeni tv alıcam acaba bana hangi tvleri tavsiye edersiniz

    Mehmet nak 15 Ekim 2019 21:46 Cevapla
    • Merhaba Mehmet bey

     Ekran boyutu belirtebilirmisiniz
     Ayrıca işlemci tercihinizide belirtebilirseniz yardımcı olmak isterim

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 17 Ekim 2019 12:51 Cevapla
 • mrb. Kutay abi.. renkleri güzel, işlemcisi hızlı, smart özellikli, oyun oynanabilen, sesli komutlu, yüksek çözünürlüklü, klavye / oyun konsulu bağlanabilen, piksek hatası olmayan veya aklımıza gelmeyen ama sizin bildiğiniz artı özellikleri olan 2019 model, 4000 ile 10000 TL. arasında, bir tv önerirmisiniz. telefonlarımız genelde samsung, .. teşekkür ederim.iyi çalışmalar

  aslan 28 Eylül 2019 22:50 Cevapla
  • Merhaba Aslan Gecikme için özür dilerim
   çok yoğun yorum geldiği için cevaplamam çok uzun sürüyor.

   Ben sırası ile önerebileceğim ürünlerin modellerini belirtebilirim
   Ürünleri incelerken Ekranın kavisli düz yada Qled oled led olmasını gözetmedim ses kalitesi iyi kablosuz kumanda akıllı telefon ile yönetilebilecek 55 ve 65 inc cihazları iletiyorum incelemenin ardından tekrar sorularına yanıt vermek isterim

   Samsung 55Q8C (QE55Q8CAMT)
   Samsung 65NU8500 (UE65NU8500TXTK)
   LG OLED55B8PLA
   LG 55SK8500PLA
   Samsung 65Q60R (QE65Q60RAT)
   Philips 65PUS7304 (65PUS7304/62)

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 17 Ekim 2019 13:38 Cevapla
   • slm kutay abi Samsung QE-55Q70R 4K Ultra HD 55″ 140 Ekran Uydu Alıcılı Smart QLED Televizyon satın aldım. mükemmel urün tavsiyeniz için teşekkür ederim.

    ASLAN 25 Aralık 2019 22:36 Cevapla
    • Merhaba Aslan

     hayırlı uğurlu olmasını dilerim.

     iyi günlerde kullanın

     Fiyat nedir acaba

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 26 Aralık 2019 11:10 Cevapla
 • Merhabalar vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler.Bende 40″ veya 43″ LG almak istiyorum görüntü hızı vesaire iyi olsun istiyorum.Onerebileceginiz bir tv var mi LG marka.
  Birde android tv ler çok iyi diyor bir arkadaşım philips marka sanırım.

  Yusuf 30 Eylül 2019 00:25 Cevapla
 • BİLGİLERİNİZ İÇİN COK TEŞEKKÜRLER
  BEN DE COK ARAŞTIRDIM 1+1 EVİM İÇİN KÜCÜK BİR TELEVİZYON ALMAK İSTİYORUM. BÜTÇEM 3000 VESTEL İN 43 ” LİK BİR TELEVİZYON ALAYIM DİYORUM BİR YERDE SAMSUNG 40 ” BULDUM AMA ONUN İÇİNDE İSTEDİKLERİM YOK SİSZİN BANA ÖNERİNİZ NE OLURDU

  SÜREYYA 3 Ekim 2019 11:51 Cevapla
 • Slm kolay gelsin. Tv yi değiştirmeyi düşünüyorum da. 8 yıldır lg kullanıyorum tık demedi memnunum. 4k hdr almak istiyorum oledler pahalodır alamam. 3500-4000 civarı veua daha düşük 🙂 bikaç model baktım hiç 3d desteği yok sanırım artık 3d tv çıkmıyo :-)o kadar önemli değil ama bluetooth ve miracast olsun istiyorum. Aslında samsungların tasarımı çok hoşuma gidiyo ama samsung hem tv de hem telde parlak doğal olmayan görüntü verip iş yapıyo. Sony hayranıyım ama fiyatları uçuk. O yüzden lg düşünüyorum. Önerin varmı? Ha bi fiyatlarda sony varsa daha iyi olur tabi istediğim özelliklerde.
  İlgin için şimdiden teşekkürler.
  Kısıra bakma biraz uzun oldu 🙂

  Murat 6 Ekim 2019 17:44 Cevapla
  • Merhaba Murat

   Ekran boyutunu belirtebilirmisin rica etsem

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 17 Ekim 2019 13:27 Cevapla
 • Kutay abi. tv almak istiyorum internete bağlanan smart tv, oyun oynayabileceğim, piksel hatası olmayan, ses kalitesi iyi, kablosuz kumanda mouse klavye ve cep telefonuna (samsung) uyarlanabilecek 55 / 60 inç lik önerebileceğiniz bir kaç model marka tv olabilir mi. bütçem 4000/10000 arasında şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. iyi çalışmalar.. 10000 tavan fiyat dedim ancak fiyatta makul olan düzeyler daha çok tercihimde olur.

  ASLAN 7 Ekim 2019 20:55 Cevapla
  • Merhaba Aslan Gecikme için özür dilerim
   çok yoğun yorum geldiği için cevaplamam çok uzun sürüyor.

   Ben sırası ile önerebileceğim ürünlerin modellerini belirtebilirim
   Ürünleri incelerken Ekranın kavisli düz yada Qled oled led olmasını gözetmedim ses kalitesi iyi kablosuz kumanda akıllı telefon ile yönetilebilecek 55 ve 65 inc cihazları iletiyorum incelemenin ardından tekrar sorularına yanıt vermek isterim

   Samsung 55Q8C (QE55Q8CAMT)
   Samsung 65NU8500 (UE65NU8500TXTK)
   LG OLED55B8PLA
   LG 55SK8500PLA
   Samsung 65Q60R (QE65Q60RAT)
   Philips 65PUS7304 (65PUS7304/62)

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 17 Ekim 2019 13:21 Cevapla
 • Merhaba !
  Benim kafam çoook karıştı 🙂
  kaliteyi en uyguna almak istiyorum bütçem 5.000 tl
  55 inc bir tv almak ıstıyorum
  şuan LG mantıklı geliyor ama sizin öneriniz nedir hangi marka almak şuan mantıklı
  teşekkürler önerileriniz ve verdiğiniz bilgiler için

  MEtin 9 Ekim 2019 12:44 Cevapla
  • Merhaba Bütçenizi biraz daha esnetebilirseniz Philips 55PUS7504/62 55 tv öneririm
   https://www.hepsiburada.com/philips-55pus7504-62-55-139-4k-ultra-hd-led-smart-tv-p-HBV00000NS5XI

   Bütçemi aşamam Bütçemin altında olsun derseniz Kavisli Tv sorun yaşatmayacaksa fiyat performans olarak link’teki tv’yi önerebilirim
   https://www.trendyol.com/samsung/55nu7500-55-139-ekran-curved-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-p-3706994

   Kavisli olmasın diyorsanız aşağıdaki tv modellerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

   Philips 55PUS7503 (55PUS7503/12)
   Samsung 55RU7400 (UE55RU7400U)
   Samsung 55RU7100 (UE55RU7100U)

   Umarım yardımcı olabilmişimdir

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 17 Ekim 2019 13:12 Cevapla
   • çok tesekkurler
    grundig marka nasıl acaba alınırmı ?

    MEtin 21 Ekim 2019 15:17 Cevapla
    • Merhaba Metin

     evet alınabilir fakat marka’dan ziyade öncelikle modeli belirtebilirseniz yardımcı olabilirim.

     bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 26 Ekim 2019 12:05 Cevapla
     • selamlar kutay bey kolay gelsin
      ben evimde lg 65uk7550 kullanıyorum öncelikle bu cihazla ilgili görüşmelerinizi almak istiyorum ve sonrasında 2. bi cihaz almak üzereyim bulursam kafama göre 43’ ila 50’ arası 3.000-5.500 tl arası bi cihaz tavsiye edebileceğiniz bi cihaz varmıdır lgden memnunum ama ikinci bi cihaz için fikrinizi almak istiyorum iyi bi cihaz olsun istiyorum çok kararsızım çokta iyi anlamadığım için yardımınıza ihtiyacım var iyi güzel bi cihaz olması önemli benim için birde biri philipsin pus7304dü sanırım onu tavsiye etti ama ben biraz ön yargılıyım sanırım yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

      serkan karadeniz 7 Kasım 2019 05:16
     • Merhaba Serkan bey

      Bahsi geçen LG 65UK7550 Ultra HD şuanki ürünlerle kıyaslanacak olur ise fiyat konusunda düşük puan alabilir.

      43 50 inc arası performansı yüksek 3000 ₺ 5.500 ₺ arası tv önerisi olarak
      50 inc üzerine çıkmak istemediğinizi düşünerek
      ilk önerebileceğim LG 49SM8600PLA Ultra HD (4K) TV dir
      sonrasında Philips 50PUS7304 Ultra HD (4K) TV (50PUS7304/62) tvdir
      sırasıyla
      Samsung 49Q60R Ultra HD (4K) TV (QE49Q60RAT)
      Samsung 49NU7500 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7500UXTK)
      Tvlerini önerebilirim

      Dilerseniz belirtmiş olduğunuz fiyat aralığında 55 tv öneriside gerçekleştirebilirim

      bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

      iyi günler dilerim

      KutayKtmr 7 Kasım 2019 13:29
 • MERHABA 3000 TL CIVARI SMART TV ÖNERIRMISINIZ TLEFONLADA BAGLANA BİLECEGIM WİFİ Lİ V.S TŞKLR

  Subutay 12 Ekim 2019 11:38 Cevapla
  • Merhaba Subutay

   Ekran boyutu belirtebilirmisiniz
   Ayrıca işlemci tercihinizide belirtebilirseniz yardımcı olmak isterim

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 17 Ekim 2019 12:52 Cevapla
   • selamlar kutay bey ben size yazmıştım sorum yanlış anlaşıldı sanırım 65uk7550 evde kullandığım cihaz bugünkü cihazlarla karşılaştırmıyorum sadece cihaz hakkında düşünceleriniz iyi bi cihazmıdır çok çok uygun bi fiyata denk geldiği için aldım yarı fiyatından bile daha düşük fiyata aldım bu cihazla ilgili görüş birde 55’ demişsiniz ama diğer odam ufak maksimum 126 ekran olabilir 5.000 tl ye kadar limitim var philipsi önerdiler 43pus7304 ama ön yargımı kıramadım lgden memnunum amama ikinci cihaz farklı olabilir samsung yada philips çok kararsız ve çok iyi bilgiye sahip değilim aydınlatırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ediyorum

    serkan 8 Kasım 2019 04:40 Cevapla
    • Merhaba

     Şuan kullanmış olduğunuz 65uk7550 tvniz 2018 üretimli şuan piyasada tek bir fiyat mevcut 11.498 TL gibi bir rakam fakat stok mevcut değil en son güncel satış rakamı 9700 TL ye kadar düşmüş
     Belirtilen rakama göre mevcut 65 inch tv’ler ile kıyaslarsak ürününüz fazlasıyla pahalı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.
     Şuan piyasadaki 65 inch 9700 TL ye yakın tv ile kıyaslayacak olur ise Samsung 65NU8000 tv ile arasında 10 puanlık bir fark göze çarpmaktadır.

     Ürün farklılıklarına değinecek olur isek

     Yenileme hızı : 50 hz ( Düşük )
     Yenileme Yazılım : PMI 2400 ( Eski )
     Dinamik Kontrast : Mevcut değil
     Subwoofer : Mevcut değil
     HbbTV : Mevcut değil
     Diğer Multimedya Özellikleri : Sınırlı

     Tv’nin ekran ve Görüntü özellikleri ön plana çıkıyor diğer bilgiler yukarıda belirtmiş olduğum şekildedir.

     Bahsi geçen Philips 43pus7304 tv özellikleri iyi fakat Türkiye’de henüz satışta olmayabilir
     bildiğiniz bir yer var ise fiyatına bağlı olarak alım yapmanızı tavsiye edebilirim

     43 inch tv önerisi olarak aşağıdaki iki tv’yi önerebilirim
     Samsung 43NU7400 Ultra HD (4K) TV (UE43NU7400UXTK)
     Philips 43PUS6504 Ultra HD (4K) TV (43PUS6504/62)
     Tv lerin karşılaştırmalarına https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/106872-111523/philips-43pus6504_samsung-43nu7400/
     linkten ulaşabilirsiniz.

     bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 8 Kasım 2019 22:12 Cevapla
 • Merhaba iyi günler
  Yine kararsız bir vatandaş olarak
  İlk baş 49 50 samsung qled oled 5bin civarı bir tv düşünürken lg nin nanocell ürünlerine aşık oldum. Samsung telefondan lg ye bağlanırken sorun yaşar mıyım ?
  Gerçekten nanocell çok canlı görünüyor samsunga göre bütün tv lere markasına bakmadan göz attığımda lg nanocellin en iyi olduğunu gördüm
  Sonuçta 2019 da çıktığı için lg nanocellin qledden samsungdan daha üst olabilir diye düşünüyorum
  Sizin görüşünüz nedir

  Faruk 17 Ekim 2019 03:06 Cevapla
  • Merhaba Faruk bey

   LG tv’ye Wifi direct özelliği olan tüm telefonlardan bağlanabilirsiniz.
   Tercih ettiğiniz ürünü epey.com web sitesine erişim sağlayarak dilerseniz karşılaştırabilirsiniz.
   Karşılaştırma sonucunda güncel tüm farklılıkları görebilirsiniz.
   Model belirtmiş olmanız durumunda inceleme yapıp görüşümü belirtebilirim

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 17 Ekim 2019 12:49 Cevapla
 • Kutay Bey İyi Günler,
  Bende tam olarak karar karmaşası yaşayanlardanım.
  f/p ürünü samsung marka 55 ve 65 inç tv takibindeyim.
  Bütçe olarak 7000 – 7500 TL düşünüyorum. Tabii tavsiyeniz üzere biraz daha esnetebilirim.
  Aradığım özellikler ise ses sistemi gerektirmeyen, kanal yenileme hızı yüksek, üretim yılı 2018 -2019 çok eski olmayan, Tüm film, oyun, TV ve internet işlemleri için arkama bakmadan uzun ömürlü kullanabileeceğim f/p ürünü tavsiyenizi değerli vaktinizi ayırarak belirtirseniz sevinirim.
  Kolay gelsin.
  İyi çalışmalar.

  Free_boy 18 Ekim 2019 01:52 Cevapla
  • Merhaba

   55 İNC TV
   Samsung 55Q70R Ultra HD (4K) (QE55Q70RAT) Çıkış Yılı 2019
   Samsung 55NU8500 Ultra HD (4K) TV (UE55NU8500TXTK) Çıkış Yılı 2018

   65 İNC
   Samsung 65RU7300 Ultra HD (4K) TV (UE65RU7300U) Çıkış Yılı 2019

   70 İNC
   Samsung 70RU7100 Ultra HD (4K) TV (UE70RU7100U) Çıkış Yılı 2019

   Samsung markası belirtmiş olduğunuz için yukarıdaki ürünleri önerebilirim
   Ses Görüntü Kalitesi ve fiyat performans bakımından kaliteli tv’lerdir

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 26 Ekim 2019 12:02 Cevapla
 • Merhaba,uzun yıllardır 102 inç sony bir lcd tv kulanıyoruz sanırım 10 yılı geçti.Yeni bir eve taşınırken 30 m2 civarı bir oda için yeni bir tv almak istiyoruz yeni ev için.önerileriniz ne olur? 55 inç vb kaliteli görüntü veren ve kolay kolay sorun yaşatmayacak marka model önerileriniz nelerdir acaba? Kendi araştırmalarım şimdilik bu modellerde yoğunlaştı.1-(SONY 55XF9005 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD LED TV) 2-Samsung QE-55Q60RAT 55″ 4K Ultra HD Smart QLED TV 3-(Samsung 55RU7100 55” 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV) 4-LG 55UM7450 55” 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV (LG Fiyatı akıllı kumandası ve Türkçe sesli komutu ile avantajlı ancak webos yazılım düşündürüyor.) Şimdiden teşekkürler.

  Kuntay 19 Ekim 2019 03:46 Cevapla
  • Merhaba Kuntay

   Lg tv’yi her zaman ön plana almak isterim fakat belirtmiş olduğunuz üzere işletim sisteminde değişikliğe gitmesi gerektiğini düşünüyorum
   Bütçe belirtebilirmisiniz.

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 26 Ekim 2019 12:04 Cevapla
   • Sony 55XF9005 şuan 5850tl fiyatıyla istanbul bilişim de satışta. Sayfada bu TV ile ilgili hiç yorum bulamadığım için tereddütte kaldım. Bütçem max.8000tl civarında ve sıklıkla playstation oynarım. Öneriniz nedir acaba?

    yalçın 30 Aralık 2019 17:02 Cevapla
    • Merhaba Yalçın bey

     Sony 55XF9005 Tv’nin 5.850 TL tutarı piyasa fiyatının altındadır.
     Ekran boyutu olarak 55 inch tv’de kararlıysanız
     Yukarıda belirtmiş olduğunuz tutarın daha altında
     Sony 55XF9005 tv yerine Philips 55PUS7504 tv almanızı öneririm.

     Belirtmiş olduğunuz Sony 55XF9005 tv’nin enerji tüketim sınıfı B’dir
     2018 yılında üretilmiştir.
     Subwoofer mevcut değildir.
     Ekran & Görüntü Özellikleri yeni çıkan tv’lere göre daha eskidir.
     Ses çıkış gücü 20 W’dır
     Android sürümü hakkında bilgi alınmalıdır.

     Bütçeniz 8000 TL ise Yukarıdaki tv’lerden daha kaliteli tvlere göz atmanızı tavsiye ediyorum
     inceleyebileceğiniz tv’leri Sırası ile aşağıda belirttim

     Philips 55PUS8804
     LG 55SM9010PLA
     Samsung 55Q70R
     Samsung 55NU8500
     Philips 55PUS7504
     Samsung 55Q60R

     Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 30 Aralık 2019 18:06 Cevapla
 • Üstad merhaba, gayet açıklayıcı ve bir o kadarda sade bir şekil de açıklamışsınız teşekkürler. Lg 47LW5500 Tv min ledlerini değiltirirken paneli kırdım. Panel kaç paradır ki, led leri 120tl ise panel de 300-500 arasıdır diye düşündüm. Değilmiş 🙂 Ben de yeni tv almaya karar verdim. LG ye her zaman bir zaafım vardır, başka markaları araştırdım ama LG de karar verdim tekrardan.
  Bütçem 3.750-4.500TL arası, aklımda 60 inc vardı boyut olarak ama 55 inch den 65 inch e atlıyor saçma bir şekilde ekranlar. Tv.yi seyretme mesafem 3.5 metre. Genel olarak; eşim ve ben belgesel ve film serediyoruz, çocuklarda(11 ile 16 yaş erkek) play station oynamak için kullanıyor. Sorularım şunlar.
  1- LG 55UM7100PLB modeli var aklımda, bu modeli inceleme şansınız oldu mu? Olduysa bu bütçemle bu marka-model mi? Başka marka-model mi önerirsiniz.
  2-3.5 metre mesafe için 55inch yeterlimi. 65 inch için bütçemi daha fazla zorlamalımıyım?
  3-şayet LG 55UM7100PLB modelini almaya karar verirSEK, LG 47LW5500 de kullandığım hareketli duvar aparatını bu modelde de kullanabilirmiyim. (Taşırmı)
  4-LG 47LW5500 Paneli kırık tv.yi değerlendirme durumum varmı, çöpe mi atmalıyım?
  Teşekkürler, saygılar…

  Hasan KOCAMAN 25 Ekim 2019 01:48 Cevapla
 • Merhaba Kutay Bey, 55 inç uhd 4k smart led tv düşünüyorum. Tek önemli kriterim Görüntü kalitesi ve kanal geçişleri. İnternete az sayıda girerim.Film izlemem,oyun oynamam. Önceki yorumlarda Philips 55 PUS 7504 Önermiştin bir arkadaşa görüntü kalitesi için bende Sony KD- 55XG8096 İnceledim. Görüşlerini bekliyorum teşekkür ederim.Bu arada işlemci webos yada diğerleri sanırım önem arz etmiyor benim kriterim için. Saygılarımla.

  ilker 26 Ekim 2019 22:38 Cevapla
  • Merhaba ilker bey

   Philips 55PUS7503 2018 yıl çıkışlı olmasına rağmen fiyat performans ses özelliği ve görüntü parlaklığı ile Sony Tv’den bir adım daha öne çıkmaktadır.
   Diğer Multimedya Özellikleri ile’de Philips ön plana çıkmaktadır.

   Sony Tv ön plana çıkan özellikleri ise
   Sony Android sürümü daha yenidir.
   Güç Tüketimi : 195 W
   Çıkış yılı : 2019 yılıdır

   Bütçe belirtebilirseniz ön plana çıkan farklı bir ürün var ise önerebilirim

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 29 Ekim 2019 01:37 Cevapla
 • Merhaba, 55 inç TV alma arifesindeyim. Vestel marka TV almayı düşünüyordum ama bu yazı kafamı biraz karıştırdı. Fabrikasından uygun alma durumum vardı alsam beni üzermi

  Metin 26 Ekim 2019 22:53 Cevapla
  • Merhaba Metin bey

   Vestel yerli marka kesinlikle önermek isterim fakat henüz önerebileceğim kriterleri yakalayamadığını belirtmek isterim.
   Beğendiğiniz bir model var ise X bir tv ile karşılaştırma yapabiliriz.

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 29 Ekim 2019 01:15 Cevapla
 • merhaba bi tv alacağım evime 55 inç almayı düşünüyorum internet üzerinden film dizi neflix ,oyun vs hepsini kullanacağım bütçem 7-8 bine kadar çıkabilir tv önerirseniz sevinirim

  yonca 28 Ekim 2019 18:14 Cevapla
  • Merhaba sn Yonca

   Bütçenize uygun sırası ile önerebileceğim tv modelleri aşağıda mevcuttur.
   Philips 55PUS8804 Ultra HD (4K) TV (55PUS8804/12) – Android işletim sistemli – 2019 üretim
   LG 55SM9010PLA Ultra HD (4K) TV – Webos işletim sistemli – 2019 üretim
   Samsung 55NU8500 Ultra HD (4K) TV (UE55NU8500TXTK) – Tizen işletim sistemi – 2018 yılında üretilmiştir fakat fiyat ve performans ürünüdür.
   LG 55SK8500PLA Ultra HD (4K) TV – Webos işletim sistemli – 2018 yılında üretilmiştir fakat fiyat ve performans ürünüdür.
   Samsung 55Q70R Ultra HD (4K) (QE55Q70RAT) – Tizen işletim sistemi – 2019 üretim Qled özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

   Bütcenize uygun 65 inc tv önerisi
   Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV (65PUS7304/62)

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 29 Ekim 2019 01:29 Cevapla
 • Tekrar merhaba Kutay Bey , 55 İnç 4k Uhd smart Led sormuştum . Film izlemem,Oyun oynamam. Tek kriterim görüntü kalitesi ve kanal değiştirme hızı bu ise iyi dahili uyduya bağlıymış sanırım edindiğim bilgilere göre bu anlamda ne hangi marka ve model önerirsiniz. Birde 100 Hz almamın bana faydası yok galiba oyun oynamadığım ve ayda yılda bir milli maç izliyorum o kadar . Öneriniz benim için mühim. Bütçemde 400-5200 diyelim.Teşekkür ederim.

  ilker 30 Ekim 2019 20:18 Cevapla
 • Toshiba 55V6863DAT Ultra HD (4K) TV
  LG 55UM7450PLA Ultra HD (4K)
  Bu iki TV arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz , cevaplar için teşekkürler.

  Ali 10 Kasım 2019 22:28 Cevapla
 • Bu arada bu iki ürünü sizin tavsiye yazınızı okuyarak araştırdım ve ikisi arasında kaldım Kutay bey.. Fİyat performans olarak 55 inch baska tavsiye edebileceğiniz ürün varsa tavsiye edebilirseniz sevinirim. Ona göre bugün n11 kampanyasıyla almayı düşünüyorum..

  ALİ 11 Kasım 2019 08:51 Cevapla
  • Merhaba Ali bey

   Maximum Bütçe belirtebilirmisiniz

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 11 Kasım 2019 14:03 Cevapla
 • Merhaba,
  55 ekran güzel bir tv arıyorum. Netflix gibi internet uygulamaları kullanabileceğim, çok sık film izleyeceğim bir tv olacak bu. Bu yüzden görüntü kalitesi çok önemli. İkinci sırada da güzel canlı renkler geliyor. renkler de önemli.
  Bütçe olarak max. 6 – 6.5 bin civarı bir fiyat olabilir. Hangi marka model önerirsiniz?
  (oyun vs olmayacak)

  gokhanesadas 11 Kasım 2019 11:56 Cevapla
  • Merhaba sn Gokhan

   Bütcenize uygun Netflix ve Youtube uygulaması olan iyi bir tv önerebilirim
   LG 55SM9010PLA Ultra HD (4K) TV – Piyasa fiyatı : 6.569 TL
   yukarıdaki tv’de belirtmiş olduğunuz özellikler mevcut

   Bütcenizin altında farklı bir tv daha önerebilirim
   Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62) – Piyasa fiyatı : 4.965 TL
   yukarıdaki Philips tvsinde aramış olduğunuz özellikler mevcuttur
   Android işletim sistemi kullanılmaktadır.
   Dilediğiniz uygulama indirme yazılımları ile dilediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz
   Ayrıca 16 gb dahili depolaması mevcuttur.

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 11 Kasım 2019 14:38 Cevapla
 • Samsung 50ru7400 hakkında ne dusunuyosunuz

  Elif 12 Kasım 2019 03:08 Cevapla
  • Merhaba Elif hn

   Samsung 50ru7400 tv almadıysanız
   dilerseniz Tv’nin şuanki piyasa fiyatına yakın fiyatta satışa sunulan daha iyi tv’ler önerebilirim

   KutayKtmr 12 Kasım 2019 03:19 Cevapla
   • Evet olabilir

    Elif 14 Kasım 2019 01:50 Cevapla
    • Merhaba Elif hn

     Philips 50PUS7304 = Piyasa fiyatı : 4.299 TL
     Samsung 49NU7500 Kavisli Ekran = Piyasa fiyatı : 3.899 TL
     LG 49SK8100PLA = Piyasa fiyatı : 4.299 TL
     Philips 50PUS6704 = Piyasa fiyatı : 3.529 TL
     Samsung 50NU7400 = Piyasa fiyatı : 3.995 TL

     Fiyat ve performans özelliklerine göre sıralamada tv önerilerimi belirttim
     Samsung Tv Tizen işletim sistemi
     LG Webos işletim sistemi
     Philips Android işletim sistemi
     kullanmaktadır.

     bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 14 Kasım 2019 12:44 Cevapla
     • Anladim teşekkür ederim ama esim almış bile onu en iyisi samsung falan diye baya bi doldurmuslar bide ekran goruntusu olarak cezbetmiş insallah pisman olmayiz iyi bi tv dir

      Elif 14 Kasım 2019 16:59
     • Merhaba Elif hn

      Bahsi geçen Samsung ru7400’dü sanırım yeni nesil bir tv kötü bir tv olarak lanse etmek istemedim
      Bahsettiğim üzere aynı fiyatlara örnek verdiğim tvler tercih edilebilirdi

      Televizyonunuz hayırlı olsun
      Umuyorumki memnun kalırsınız

      iyi günler dilerim

      KutayKtmr 14 Kasım 2019 17:15
 • Merhabalar bilgileriniz için çok teşekkür ederim. 2500 tl fiyatı altında bir televizyon almayı düşünüyorum. Öğrenci evine alacağım için önceliğim maçları seyretmek, internertten film izlemek müzik dinlemek oyun oynamak ve çok aktif olmasa da sosyal medya hesaplarımı kullanmak istiyorum. 1 aydır soruşturup araştırıyorum herkes lg ama internertten film izlerken sıkıntı çıkartıyor diyor forumlarda ve internette okuduklarımda ise genellikle samsung ama ekranı dayanıksız ve kanal geçişlerinde donma sıkıntısı var diyorlar. Ayrıca Sony, Philips ve yerli marka televizyonlar(Arçelik, vestel, grundig, beko) hakkında hiçbir araştırma yapmadım fakat o markalarıda göz önünde bulundurarak sizden bir tavsiye istiyorum bu hafta sonu almayı planlıyorum acil cevaplarsanız çok sevinirim. Tekrardan teşekkürler kolay gelsin.

  Ali 14 Kasım 2019 00:07 Cevapla
  • Merhaba Ali Ceylan

   iyi dilekleriniz için teşekkür ederim
   Belirtmiş olduğunuz bütçeye yakın bir tv önermek isterim
   fakat öncelikle 3 sorum olacaktır

   1. Soru : Kaç inch bir tv bakıyorsunuz
   2. Soru : Hangi işletim sistemi kullanmak istiyorsunuz.
   Webos – Android – Tizen – Saphi
   Yukarıdaki işletim sistemlerinin her birinin özelliği farklıdır.
   3. Soru : Üretim yılı önemlimidir

   yukarıdaki sorularımın cevaplarına binayen tarafınıza isteklerinize ve bütçenize uygun tv önermek isterim.

   iyi geceler dilerim.

   KutayKtmr 14 Kasım 2019 00:44 Cevapla
 • İyi günler. Biz 3500-4500 arası bir tv almayı düşünüyoruz. Hangi marka hangi model önerirsiniz. 55 inç olacak şekilde. Tv de genel olarak Lig maçlarını youtubeden videolar izleyecez. Arada oyun oynarız. Görüntü kalitesi iyi olsun.

  Mustafa 16 Kasım 2019 22:04 Cevapla
  • Merhaba Mustafa bey

   Bütçenize uygun Tizen işletim sistemli 55 inch Samsung tv özellik ve performans olarak ön plana çıkmaktadır.

   Samsung 55NU7300 Ultra HD (4K) TV (UE55NU7300U)
   Samsung 55RU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55RU7100U)
   Samsung 55RU7090 Ultra HD (4K) TV (UE55RU7090U)

   Alternatif farklı bir marka önerisi isterseniz aşağıdaki 3 tv’yi önerebilirim
   Toshiba 55V6863DAT Ultra HD (4K) TV
   LG 55UM7450PLA Ultra HD (4K)
   LG 55UM7450PLA Ultra HD (4K)

   Yukarıdaki sıralamada tv’ler fiyat ve performansa göre belirtilmiştir.

   Bütçenizi bir tık daha yükseltebilirseniz Philips 55PUS7304 tv’sini önermek isterim

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 17 Kasım 2019 00:46 Cevapla
 • Merhaba Kutay Bey lg 55sm8000-8200-8600 modelleri arasında fiyat performans açısından hangisini tercih etmeliyim ? Netflix Ve internet üzerinden film izleme maç izleme ve ip tv öncelikli bir kullanım olacak. Bütçem ortalama 5000 bin tl

  Gökhan 17 Kasım 2019 23:49 Cevapla
  • Merhaba Gökhan bey

   iletmiş olduğunuz LG tvler arasında LG 55SM8600PLA tv’sini önerebilirim fakat bütçesi 6500 TL gibi bir rakam görünmekte
   belirttiğiniz bütçenize uygun olan ve önerebileceğim tv LG 55SM8200PLA önerebilirim.
   Fakat Bütçeniz 5000 TL ise ve fiyat performans ürünü olarak bir tv önermemi isterseniz Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV (55PUS7304/12) tv’sini önerebilirim

   Lg : webOS 4.5 işletim sistemi kullanmakta LG Content Store LG ThinQ AI Web Tarayıcı Netflix Youtube uygulamaları mevcuttur.
   Ek hafıza olmayabilir
   Enerji Tüketim Sınıfı : A
   Tüketim ortalaması : 109 W

   Philips ise : Android TV işletim sistemi kullanmakta Google Play Store Web Tarayıcı Netflix YouTube Google Play Movies Google Play Music Google Arama
   Social TV
   Uygulamaları mevcuttur ayrıca dilediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz ek olarak 16 gb hafızası mevcuttur.
   Enerji Tüketim Sınıfı : A+
   Tüketim ortalaması : 86 W

   yukarıdaki tvlerin karşılaştırmaları aşağıdaki linkte mevcuttur.
   https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/147331-167366-197570-344017/philips-55pus7304_lg-55sm8200_lg-55sm8600pla_lg-55sm8000pla/farklari/

   İp Tv’yi bir android box üzerinden mi kullanmayı düşünüyorsunuz Tv üzerindeki işletim sisteminden mi kullanmayı düşünüyorsunuz.

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 18 Kasım 2019 01:45 Cevapla
   • İp Tv’yi şimdilik Tv üzerindeki işletim sisteminden kullanmayı planlıyorum. Philips hiç aklımda olmayan bir marka idi ama şimdi bu marka ve modeli gözden geçireceğim. 8200 modelini almak istersem yinede philips mi dersiniz? Yorumunuz için teşekkür ederim.

    Gökhan Alaçam 19 Kasım 2019 15:00 Cevapla
    • Merhaba Gökhan Alaçam

     Philips 55PUS7304 tv Enerji tüketim yönünden LG 55SM8200PLA göre daha iyidir.
     Ayrıca Ambilight özelliği mevcuttur.
     Menü kolaylığı ve bilinirlik yönünden Philips 55PUS7304 tv almanızı öneririm.

     bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 19 Kasım 2019 23:47 Cevapla
 • Merhaba Kutay Bey,
  Sizin önerileriniz doğrultusunda, bütçeme daha uyun olarak Philips 50pus6704 ve daha az uygun olarak Philips 50pus7303 arasında bir karara varacağım. Bu ikisi arasında 1000 lira fiyat farkı var. Acaba değer mi o farka, siz hangisini tercih ederdiniz? Bana göre fazla karışık bir konuyu bu kadar yol gösterici bilgilerle sadeleştirdiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

  yonca renda 18 Kasım 2019 13:55 Cevapla
  • Merhaba Sn Yonca Renda

   Fiyat uygunluğu Yeni sürüm işletim sistemi kullanıyor olması ve Enerji Tüketim sınıfı artıları olması sebebi ile Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) tv’yi tavsiye edebilirim
   Fakat kullanılacak işletim sistemi Saphi Tv dir. Tv’yi almadan önce Saphi Tv Menüsü hakkında incele gerçekleştirmenizi öneririm.
   Aşağıdaki video’yu izleyebilirsiniz.
   https://www.youtube.com/watch?v=yfESunMhNwE

   Philips 50PUS7303 tv alacak olursanız Eksikleri :
   Eski sürüm Android TV 7.0 (Nougat) işletim sistemi bulunduğunu belirtmek isterim
   Ayrıca 2018 yılında üretilmiş cihazdır
   Enerji Tüketimi sınıfı : A

   Philips 50PUS7303 tv alacak olursanız Artıları:
   Yenileme Hızı: PPI 1600
   Dahili Hafıza : 16 GB
   Diğer Multimedya Özellikleri : Klavyeli & Sesli Komut Destekli Kumanda – Klavyeli Uzaktan Kumanda

   Her iki tvnin karşılaştırmasını dilerseniz aşağıdaki link’ten inceleyebilirsiniz.
   https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/102416-200790/philips-50pus7303_philips-50pus6704/farklari/

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 18 Kasım 2019 21:41 Cevapla
 • Kutay Bey,merhaba. Mutfağımız için bir tv tavsiyenize ihtiyacım var.Bu işlerden hiç anlamıyoruz, o yüzden almadan önce sizden tavsiye edinmek istedim. Annemle birlikte mutfakta bolca vakit geçiriyoruz ve orta halli, görüntü ve ses kalitesinden memnun olacağımız, bize sıkıntı yaşatmayacak bir tv önerisi rica ediyorum…:)

  SENEM 25 Kasım 2019 20:22 Cevapla
  • Merhaba Senem hn

   Daha sağlıklı ihtiyacınıza yönelik bilgi verebilmem için rica etsem Bütçe ve Ekran Boyutu iletebilirmisiniz

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 25 Kasım 2019 20:28 Cevapla
   • Sanırım mutfak için ideal boyut 32 inç olmalı…
    Bütçe olarak 1000-2000 tl arası. Daha düşük de olabilir.

    SENEM 25 Kasım 2019 20:39 Cevapla
    • 40” de olabilir.

     SENEM 25 Kasım 2019 20:44 Cevapla
     • Merhaba Senem hn

      Bütcenizi artırma gibi bir olasılığınız yok ise sırası ile aşağıdaki tvleri önerebilirim.

      LG 32LM6300PLA piyasada en düşük fiyatı 2.162 TL ( HDR Mevcut )
      Beko B40L 6760 5B piyasada en düşük fiyatı : 1.899 TL
      Samsung 40N5300 piyasada en düşük fiyatı : 2.099 TL
      Vestel 40FD7300 piyasada en düşük fiyatı : 1.779 TL

      yukarıda belirtmiş olduğum tv’lerde Full Hd görüntü Smart tv HD Uydu Alıcı özellikleri mevcuttur.

      Yukarıdaki tv’ler bütçenize göre iyi fakat Bütçenizi 2500 TL ye cıkarmanızı daha kaliteli bir tv almanızı önermek isterim.

      bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

      iyi günler dilerim

      KutayKtmr 25 Kasım 2019 21:46
 • Selam üstad yardımcı olursan cok sevinirim tv almayı düşünüyorum.50 inç son sınır bütcem max 4000 tl 50pus7304 android,ambiligt,dolbyvision ve atmos ağır basan özellikleri.(kodunun sonunda 62 yada 12 yazıyor yerli ve yurtdışı olduğunu belirtiyor bir fark varmıdır? )fakat lg49sk8100pla da hoşuma gitti, görüntü netliği(nanocellin etkisi heralde) yenleme hızı yazılımsal 2500 pmı, 7304 de 1700 ppı ardaki fark nedir. Dts ses desteklemesi (av receiwer var ses önemli benim için)hoşuma gitti. Ses görüntü ve smart özelliklerini sonuna kadar kullanacak biri olarak sizce hangisini tercih etmeliyim.mesela lg h265 i uydu ve usb için verirken 7304 için epey.com sadace uydu için veriyor usbden h265 seyredebilirmiyiz?. Lg için cihaz hafızası 666mb deniyor, 7304 16gb.benim için değerlendirme yaparken işlemci ram ve ekran kartı özelliklerinide hesaba katarsanız sevinirim.tv için lg web os simi (netten filim açarken ön bellek doldu vs yada açmama sıkıntısı)yoksa androidmi daha kullanışlı uzun vadede Nette bu iki model için deteylı inceme bulamadım.yabancı siteleri araştırıyorum. Doğru bilgi veren(teknik açıdanda) site belirteseniz ordanda araştırmak isterim örneğin( https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=tr&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=en&sp=nmt4&u=https://www.displayspecifications.com/en/model/2bdd1940&xid=17259,15700022,15700186,15700191,15700256,15700259,15700262,15700265,15700271,15700283&usg=ALkJrhiv7-f5S9ooWnpr7Zp8oY03tYoKQg ) bu sitedeki teknik bilgiler ile bizdeki 7304 ram(3gb)hafıza (bizdeki 16 gb) tutmuyor vb. Sizin şahsi görüşleriniz benim için çok önemli.teşekkür ederim

  Serkan 26 Kasım 2019 01:03 Cevapla
  • Merhaba Serkan bey

   Her iki tv’de gerçekten kaliteli ve bütçenize göre alınabilecek en iyi tvler arasındadır.
   Her iki tv’ninde yeni özellikleri mevcuttur.
   Burada soracağımız sorular şunlar olabilir

   Tv Üretim yılları 2018 mi 2019 mu
   Her zaman güncel üretilen tv tercih sebebidir. Fakat bazen bu durum yanıltabilmektedir. Tvler arasındaki farklılığı aşağıdaki şıklar netleştirebilir
   ____________________________________
   Webos mu Android mi
   Webos Güvenlik, Akıcı ve Hızlı olması sebebi ile Tercih edilebilir. Belirtilen LG tv’de Webo sürümü eskidir göz önünde bulundurulmalıdır.
   Alışkanlıklar ve Geliştirilebilirlik seçeneği ve geniş uygulama alternatifleri nedeni ile Android ön plana çıkmaktadır.
   Android 9.0 sürümüne kadar Android tv yavaşlık ve donmalar nedeni ile şikayetler yer almaktaydı.
   9.0 sürümünde bu sorunların eskiye nazaran daha az olduğu gözlemlenmektedir.
   Bu durumda tercihi size bırakıyorum
   ____________________________________
   Tvlerin Yıl içerisindeki Fiyatları
   her iki tv’de son 3 ay içerisindeki en düşük fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

   Philips 50PUS7304 3 ay önce 4999 TL iken  şuan 3795 TL
   LG 49SK8100PLA 3 ay önce 4649 TL iken şuan 3989 TL
   ____________________________________
   Hangi Tv’nin işlemcisi daha hızlı
   aşağıdaki verilere göre Philips 50PUS7304 tv bir tık daha ön planda görünmektedir.

   işlemci çekirdek her iki tv’de : 4
   Philips işlemci Cpu Frekansı : 1500 mhz
   LG işlemci Cpu Frekansı : 1200 mhz
   Philips Çip Depolama : 8
   LG Çip Depolama : 4

   Görüntü ve ses özelliklerini incelediğinizi belirtmiş olduğunuz için detaylandırmadım

   usbden h265 seyredebilirmiyiz? Bu sorunuzun cevabını LG Teknik destek biriminden almanızı rica ediyorum. Yanlış yönlendirmek istemiyorum

   Tv’lerin karşılaştırmalarını aşağıdaki siteler üzerinde gerçekleştirebilirsiniz
   siz zaten en detaylı bilgi veren siteleri inceleme fırsatı bulmuşsunuz

   https://www.displayspecifications.com/en/comparison/6a2abe748

   https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/110481-203327/lg-49sk8100_philips-50pus7304/farklari/

   Görüntü ses ve performans özellikleri birbirlerine çok yakın

   Tercihi sizin yapmanız daha doğru olacaktır.

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 26 Kasım 2019 13:09 Cevapla
   • Üstad çok teşekkür ederim emeğine sağlık

    srknzr 28 Kasım 2019 12:05 Cevapla
 • Merhaba Kutay Bey,

  LG OLED55B8PLA, LG 55SM9010PLA, Philips 55PUS7504 modelleri arasında kaldım.
  Seçtiğimiz filmi çokca netflix ile film izleme, arada bir tv kanalları için kullanacağız.
  Oyun için kullanmayı düşünmüyorum. Görüntü kalitesi önemli. Bu tv’leri 2 kritere göre sıralama yapmanızı rica edeceğim.
  1.kriter: performans; fiyatı hiç baz almadan, tamamen göz ardı ederek, kaliteli film keyfi ve izlediğinden keyif almak için hangi tv’yi tercih ederdiniz.sıralama rica edebilir miyim?
  2.kriter: fiyat-performans: hangisi fiyat karşılığı alabileceğimiz maksimum keyfi ve kaliteyi verecektir? fiyat performans sıralaması rica edebilir miyim?

  https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/110333-168087-200789/lg-oled55b8_lg-55sm9010pla_philips-55pus7504/

  gokhanesadas 27 Kasım 2019 21:59 Cevapla
  • 2. Cumle “Seçtiğimiz tv’yi ” ile baslamali. Yorum ve bilgileriniz icin tesekkurler

   Gokhanesadas 28 Kasım 2019 07:50 Cevapla
  • Merhaba Gökhan Esadaş

   Eğer LG OLED55B8PLA bütçesine çıkmayı düşünüyorsanız LG OLED55B9PLA almanızı öneririm
   Fakat bütçe daha aşağıda olmalı derseniz
   görüntü kalitesi performansı yüksek tv önerisi için
   LG 55SM9010PLA önerebilirim Yenileme hızı Görüntü kalitesi bakımından ön plan’da tutulmalıdır.

   Tv’ler deki işletim sistemlerinide göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum
   LG Webos işletim sistemi kullanmaktadır.
   Philips Android Tv

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 28 Kasım 2019 14:13 Cevapla
 • selamlar kutay abi bana 123 ekran maksimum 126 ekranda belki olabilir en iyi cihazı önerebilirmisiniz fiyatı 6 bine kadar çıkabilirim belki az daha fazla bile olabilir en iyi cihaz hangisi olur tavsiyeniz olarak teşekkürler

  serkan çelik 28 Kasım 2019 01:10 Cevapla
  • Merhaba Serkan Çelik

   LG 55SK8500PLA Ultra HD (4K) TV
   Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62)

   inceleyebilirmisin acaba

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 28 Kasım 2019 14:02 Cevapla
 • Eski nesil 55PUS7303 , 7304 modellerinde bir çok toz problemi ve şikayeti okudum. Philips TV’nin yeni nesil 2019 55PUS7504 modellerinde tozlanma problemi devam ediyormuş ve bir çok şikayetleri var. Anlaşılan tahminimce bu problem giderilmemiş. ilk açıldığında toz olmasa bile sonradan tozlanan hata sinek giren tv’ler varmış.
  Birkaç kaynak paylaşmak isterim. Sizin bilgi ve yorumlarınızı rica edebilir miyim?

  https://www.youtube.com/watch?v=bEm1Ae3b5C0
  https://www.youtube.com/watch?v=Ce3b_5asbDk
  https://www.sikayetvar.com/philips-tv/toz?page=2

  Gokhanesadas 28 Kasım 2019 23:10 Cevapla
 • Merhaba,
  Philips 55pus7303, 55pus7304 gibi gecen yillardaki versiyonlarında hep toz problemleri yaşanmış. Bu seneki yeni tv olan 55pus7504’de de bu problem sanirim devam ediyormuş . Arastirinca philips in bir cok tv sinde bu şikayet var. Sizce riske deger mi ?
  Degerli bilgi ve yorumlarınızı rica ediyorum.
  Bazi şikayetleri ekliyorum.

  https://www.sikayetvar.com/philips-tv/toz?page=2

  https://youtu.be/bEm1Ae3b5C0

  https://youtu.be/Ce3b_5asbDk

  Ayrica isik sizmasi sorunu da bir diğer sık karsilasilan problemi

  https://www.sikayetvar.com/philips-tv/philips-tv-55pus7504-isik-sizmasi-sorunu

  https://tavsiyeforumu.com/konu/philips-55pus7504-isik-sizmasi-bulutlanma-sorunu.5402/

  Gokhanesadas 29 Kasım 2019 08:35 Cevapla
  • Merhaba Gökhan bey

   üretilen bir çok teknolojik ürünlerde bazı teknik hatalar çıkabiliyor.
   Bu durum genel olarak kalite kontrol biriminin sorumsuzluğundan kaynaklanıyor
   X firmanın ürettiği modelin her cihazında aynı hata olabilecek şeklinde düşünmememiz gerektiğini belirtmek isterim.
   Paylaşmış olduğum konularda ürünler hakkında fiyat ve performans odaklı yorum yapabilmekteyim.
   Ürünlerin Teknik arızaları hakkında görüşümü belirtemediğim için üzgünüm
   Firmanın Teknik servisinin kalitesini araştırmanızı önerebilirim.
   Müşterilere çözüm odaklı yaklaşım hizmeti mevcut ise riske değer diyebilirim.

   KutayKtmr 29 Kasım 2019 21:16 Cevapla
 • Merhaba Kutay Bey,

  Düşük bütçeli smart led tv alacağım da,
  https://www.vatanbilgisayar.com/philips-32pfs5803-32-80-cm-fhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html
  nasıldır acaba? veya 1500 TLcivarında öneriniz var mıdır?

  Aykut Güney 29 Kasım 2019 17:59 Cevapla
  • Merhaba Aykut Güney

   Maximum bütçe ve ekran boyutu belirtebilirmisiniz acaba

   KutayKtmr 29 Kasım 2019 21:18 Cevapla
   • Merhaba Aykut Güney

    Şuan Belirtmiş olduğunuz fiyata alınabilecek en iyi tvlerden biridir
    2018 yılında üretilmiş olmasına rağmen görüntü kalitesi fiyat performans bakımından iyi bir tv diyebilirim
    HD Uydu alıcısı Smart tv özelliği Dahili Wifi özelliği mevcuttur. Smart tv özelliği : Saphi TV’dir
    4 çekirdek işlemciye sahiptir
    Yanılmıyorsam sadece DLNA özelliği yok

    bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

    iyi günler dilerim

    KutayKtmr 29 Kasım 2019 21:25 Cevapla
 • 43inc 4K TV ihtiyacım mevcut, PS4’e bağlayacağım, işletim sistemi, smart vb. hiç bir özelliği kullanılmayacak.43 ‘den büyük odama fazla gelir 4K’da sanırım en ufak 43 var(varsa daha ufak da olabilir min 32) Uygun fiyatlı oyunlarda üzmeyecek 4K mümkünse HDR10+ marka farketmez Vestel v.s. öneri yapabilirmisiniz.

  Atakan 3 Aralık 2019 10:56 Cevapla
  • Merhaba Maximum Bütçe belirtebilirseniz yardımcı olmak isterim

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 3 Aralık 2019 21:10 Cevapla
   • 3200cıvarı diyebilirim. Aşağıdaki gibi düşük segment TV’lere bakıyorum.

    Samsung 43ru7100
    Philips 43PUS6504
    LG 43UM7100
    Vestel 43UD8200

    Atakan 4 Aralık 2019 08:55 Cevapla
    • Merhaba Atakan bey

     belirtmiş olduğunuz tvleri ve önereceğim tv’yi fiyat ve performansa göre sıralayacak olur isek

     Philips 43PUS6504 Tv
     Samsung 43RU7400
     Samsung 43RU7090
     Samsung 43RU7100
     LG 43UK6300PLB
     LG 43UM7100PLB

     Önerim Philips 43PUS6504 yönündedir.

     bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 4 Aralık 2019 13:20 Cevapla
 • Merhabalar,size sormak istedigim bir sorunum var,verdigim linkteki tv ye kullanılmış 2.el olarak bi süreligine almak istiyorum.https://www.epey.com/televizyon/philips-65pus9109.html yalnız kullanici android modda başlıyor demiş.daha önce hic android tv kullanmadim ve buyuk ihtimalde bu tv de guncel surüm android 5ve 6 olsa gerektir.yani bana ne gibi sorunlar cikartır.2.el almamdaki sebepte bu önce bir deneyeyim diyorum.sizden gelecek cevaplara göre alıp yada almayacagım.iyi günler dilerim.

  Özgür 6 Aralık 2019 10:59 Cevapla
  • Merhaba

   Tv performansı iyi fakat eski sürüm bir cihazı ücret karşılığı almanızı önermem
   Eğer cihaz’da android sürüm güncellemesi yok ise kullanımda problemler yaşayabilirsiniz.
   X bir uygulamayı çalıştırmak istediğinizde sürüm uyarıları alabilirsiniz.

   bu sebeple alacağınız ürünün işletim sisteminin güncelliğine önem vermenizi tavsiye ediyorum.

   Android Tv herhangi bir android işletim sistemli telefonun menüsü ile kullanımı aynıdır.
   Deneyim için Android işletim sistemi olan bir telefonu incelemenizi öneririm

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 6 Aralık 2019 14:44 Cevapla
 • Abi mükemmel bir açıklama olmuş. Emeklerine sağlık. Abi bütçe 5000 Samsung televizyon önerisi istiyorum sizden. Herşey yapabileyim yani. IP TV 3D internet bütün giriş ve çıkışlar olsun. Ne bileyim bu şekilde yani. Yardımcı olursanız sevinirim abi.

  Muhammed 12 Aralık 2019 22:31 Cevapla
  • Merhaba Muhammed

   iyi dileklerin için teşekkürler
   Ekran boyutu belirtebilirmisin

   iyi geceler dilerim

   KutayKtmr 13 Aralık 2019 00:23 Cevapla
 • Merhaba. 5000 butcem var 4 metreden TV izleyeceğim. 55 inç mi 65 inç mi al alıyım. Salon 40 metrekare. Hangi tvyi önerirsiniz

  Emrah 17 Aralık 2019 19:53 Cevapla
  • Merhaba 4 Metre çok uzak bir mesafe değil 55 inch tv alabilirsiniz.

   Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV inceleyebilirmisiniz.

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 18 Aralık 2019 11:22 Cevapla
 • hayırlı günler. 2500-3200 tl arası en az full hd olmak üzere led tv almayı düşünüyorum. ekran da 110-140 ekran arası olabilir. f/p olarak hangi marka modeli tavsiye edersiniz. smart tv de olsun tabiki. hatta uygun ve kaliteliyse varsa bu fiyatlara 4k da olabilir.

  ahmet can 26 Aralık 2019 10:52 Cevapla
  • Merhaba Sn Ahmet Can

   Eğer Bütçenizi biraz esnetebilirseniz.
   Philips 50PUS7304 Ultra HD (4K) TV
   Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV
   yukarıdaki tv’leri önermek istiyorum

   Şayet bütçenizi zorlamk istemiyorsanız.
   Philips 43PUS6504 Ultra HD (4K) TV
   Toshiba 49V6863DAT Ultra HD (4K) TV
   Yukarıdaki iki tv’yi inceleyebilirsiniz.

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 26 Aralık 2019 11:38 Cevapla
   • tamam üstadım. çok saolun değerlendireceğim ama peki lg neden tavsiye etmediniz mesela. 2 marka lg ye göre üstün müdür.

    ahmet can 26 Aralık 2019 13:52 Cevapla
 • peki lg neden tavsiye etmediniz mesela. 2 marka lg ye göre üstün müdür.

  ahmet can 26 Aralık 2019 14:59 Cevapla
  • Merhaba

   Performans ve fiyat odaklı tv önermek istediğim için önceki tvleri önerdim.
   Bütçenizi artırmanız durumunda LG 49SM8000PLA önerebilirim

   Teknoloji çağında olduğumuzu varsayacak olursak
   Özellikle Tv ürünlerinde üstünlüğü marka olarak değerlendirmemenizi öneririm.
   Her an her firma yeni bir teknoloji ile karşımıza çıkabiliyor.

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 26 Aralık 2019 17:53 Cevapla
   • ben fiyat olarak çok açılamıyorum. 4k nın da yaygınlaşması uzun süreceğine göre 110 ekran civarı bir samsung full hd alsam ne kaybederim.

    ahmet can 27 Aralık 2019 10:19 Cevapla
 • Merhaba Kutay bey çeyiz için TV bakıyorum Samsung 49 ru7100 model iyi diyorlar maximum bütçem 3500 3750 TL en az 49 inç bir TV ne önerirsiniz

  Erkan 27 Aralık 2019 23:21 Cevapla
  • Merhaba Erkan bey

   Bütçeniz 3.750 TL ise Philips 50PUS7304 Ultra HD (4K) TV önermek istiyorum.

   Eğer Samsung markasında karar kıldıysanız.
   Bütçenizi çok az miktarda esnetebilirseniz.
   Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 49NU7300 Ultra HD (4K) TV
   yukarıdaki tvleri incelemenizi tavsiye ediyorum.

   Samsung 49Ru7100 modeli kaliteli bir tv’dir fakat yukarıda belirtilen tv’ler ile Fiyat ve performans olarak kıyaslar isek düşük puan alabilir.

   Çeyiziniz için kolaylıklar diler Hayırlı olmasını temenni ederim

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 28 Aralık 2019 00:49 Cevapla
   • Teşekkür ederim Kutay bey iyi dilekleriniz için philips 50 pus 7304 model hakkında iyi yorumlar yok Samsung yada LG alacağım iyi çalışmalar dilerim

    Erkan 28 Aralık 2019 21:20 Cevapla
 • Merhaba kutay bey Lg OLED55B9PLA ile Samsung QE55Q70RAT arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim bütçem 8000 ila 9000 arası

  Tarık 3 Ocak 2020 14:14 Cevapla
  • Merhaba Tarık bey

   55 Ekran’da kararlıysanız Lg OLED55B9PLA almanızı tavsiye ederim.
   Fakat Samsung 55Q70R Ultra HD (4K) (QE55Q70RAT) tv ile arasında 1000 TL fiyat farkı mevcut
   bu durumda bütçe açısından kararı sizin vermeniz daha doğru olacaktır.
   Karar vermenizde fayda sağlayacak ise aşağıdaki bilgileri paylaşabilirim

   Ben kısaca aradaki farklardan bahsedebilirim
   LG OLED55B9PLA Tv – OLED özelliklidir bu durumu göz önünde bulundurmalıyız.
   QLED yerine her zaman OLED tercih etmenizi tavsiye ederim.
   Enerji Tüketim Sınıfı : A
   HDR Özellikleri Samsung’a göre daha iyidir.
   Yayın Kaydetme (PVR) Özelliği mevcuttur.
   Tüketim ortalaması : 107 W ‘dır
   İşletim sistemi : Webos

   Şuan satın almayı düşünüyorsanız LG OLEd çıkış tarihindeki fiyat’dan daha makul fiyata satılmaktadır.

   Samsung çıkış fiyatı ile şimdiki satış fiyatı arasındaki fark : 509 TL
   LG çıkış fiyatı ile şimdiki satış fiyatı arasındaki fark : 1000 TL

   Fiyat dalgalanmalarına bakacak olursak OLED tüketici için hem özellik bakımından hemde fiyat bakımından daha makul görünmektedir.

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 3 Ocak 2020 15:48 Cevapla
 • Merhaba bütçem 4.000 5.000 arası benim için en önemli özellikler tvde internet bağlantısının hızlı olması çok film izlerim ekran görüntüsü 4K olan tv önerirmisin

  Hakan 3 Ocak 2020 21:08 Cevapla
  • Merhaba Hakan bey

   Ekran boyutu belirtebilirmisiniz.

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 3 Ocak 2020 23:36 Cevapla

Görüşünüzü Belirtin

%d blogcu bunu beğendi: