2019 – 2020 Yılı En iyi Tv Tavsiyeleri LG – Samsung – Vestel vb

7 Ağustos 2018
36053
Bakıldı

2019 yılı en iyi tv araştırması içerisindeyseniz Bit tv Tavsiyesi için bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız Özellikle konuda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz

2020 yılı içerisinde evinize en iyi yeni bir televizyon almayı düşünüyorsanız öncelikle Tv’ler hakkında iyi bir bilgi birikiminizin olması gerekmektedir. Aksi Halde alacağınız Tv’deki eksik bir özellik bazı sorunları beraberinde getirebilir.

En iyi Tv yi nasıl seçerim sorusu ile başlayabiliriz.

NOT : Tv Almadan önce Adroid Tv ip tv Konusunu araştırmanızı öneririm. Çok yakında bu konu hakkında inşallah bir makale yayınlayacağım.

Hangi TV’yi Almalıyım? TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir TV alacaksanız belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Özellikle aşağıda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz.

Her şey de olduğu gibi TV alırken de öncelikle TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemelisiniz. Alacağınız TV’nin hem fiyatı hemde bu fiyata vereceği performansı uzun yıllar arızasız çalışması çok önemlidir.

Unutmayın!!! Piyasada 500 TL‘ye de TV alabilirsiniz 100.000 TL‘ye de. Bu sebeple önce bütçenizi belirlemeli sonra bu bütçeye uygun bir TV almalısınız.

TV için ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra sıra TV alırken bilinmesi gereken teknik kavramları öğrenmeye geldi sıra

TV Alacakların Bilmesi Gereken Teknik Kavramlar

1-Smart TV=Akıllı TV Nedir?

Artık TV’ler internete bağlanabiliyor, video, müzik, oyun oynatabiliyor, görüntülü sohbet etme ve sosyal medya uygulamalarına erişme imkanı sunabiliyor. İşte tüm bu hizmetleri sunan TV’lere Smart TV, yani Akıllı TV adı veriliyor.

2- Panel Tipi

TV panelleri LCD TV ve Plazma TV olmak üzere 2’ye ayrılır.

Plazma TV’ler içerisindeki gazın ışıması ile LCD TV’ler ise likit kristal ile görüntüyü iletirler. Şuanda en popüler olan teknoloji LCD TV’lerdir.LCD’ler de IPS ve VA paneller olarak iki çeşitte üretilirler. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar. Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da  pratikte (gerçek yaşamda) kullanıcıları çok ilgilendiren bir durum değildir.

3- LCD TV’ler Kaç Çeşittir?

LCD TV’ler, LED, OLED ve QLED olmak üzere 3‘e ayrılır.

a) LED TV Nedir?

Bugün piyasada oldukça fazla olan LED TV’ler, tüm piksellerinin arka ışıklandırmayla aydınlatıldığı LED’lerden meydana gelir. Oldukça parlak ve canlı görüntü sağlamları rağmen izleme açıları OLED’lere göre daha azdır.

b) OLED TV Nedir?

İlk kez 2013’de LG’nin sunduğu, OLED TV ile LED TV arasındaki en temel fark OLED TV’lerde her pikselin kendisini aydınlamasıdır.  Bu pikseller görüntüyü tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilir. Böylece OLED TV’ler yüksek kontrast (karşıtlık) oranı ve izleme açısına sahip olsalar da OLED TV’ler, LED TV’ler kadar parlak değildir.

OLED TV’ler  büyük yenileme hızlarına (120 Hz ) sahip değildir. Fakat görüntü kalitesi konusunda şimdilik en iyi görüntüyü OLED TV’ler veriyor diyebiliriz. 

c) QLED TV Nedir?

İlk kez 2017’de Samsung’un sunduğu QLED TV’ler  ise daha geniş bir renk yelpazesine sahip. Yüksek parlaklığa sahip olmamalarına rağmen henüz OLED TV’ler kadar iyi bir siyah performansına sahip değildirler.

d) QLED mi OLED TV mi Almalıyım?

OLED TV’ler QLED’e göre daha hafif, daha ince olup daha az güç tüketirler. Ayrıca resim kalitesi QLED’e göre biraz daha iyidir. QLED TV’ler ise gündüz kullanımında yada aydınlık ortamda daha iyi performans gösteriyorlar. Yani kullancı tercihine kalan bir durum diyebiliriz.

4-Hertz Nedir?

Hertz ekran yenileme hızı anlamına gelen ve saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eden en dikkat çekici kavramdır. Ayrıca görüntünün saniyede ekrandaki yinelenme sayısı da diyebiliriz. Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlenir. Bu yüzden Hertz oldukça önemli bir kavramdır.

Ancak Hertz‘de dikkat edilecek en önemli husus panelin yazan yenileme hızı (Hz) değil, gerçek yenileme hızı olmalıdır. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe titreme ve bulanık gösterme azalır ve net bir görüntü sağlanır.

Oyun Severler Dikkat!!!

TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için  “Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörü tercih edilmelidir. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir.

5-Piksel Nedir?

Görüntünün en küçük birimine Piksel denir. Kare şeklinde ve yüz binlerce hatta milyonlarca Piksel yan yana gelerek görüntüyü oluşturur.

HD kalitesini belirleyen en önemli detaylardan birisi Piksel‘dir. Bu yüzden her HD görüntü kalitesine sahip LED TV aynı kalitede değildir. TV’lerde HD görüntü Piksel sayısına göre sınıflara ayrılır.

a) HD READY: 1366 x 768 Piksel,

b) FULL HD TV: 1920 x 1080  Piksel,

c) ULTRA HD (4K) TV: 3840 x 2160 Piksel.

6-Çözünürlük Nedir?

Görüntüyü oluşturan ekrandaki piksel sayısına çözünürlük denir. Yani yatay ve dikeyde kaç adet piksel varsa onun adetine Çözünürlük adı verilir. Örn: 800 x 600 çözünürlük=1400 adet piksel)

7- Piksel ve Çözünürlük Neden Önemli?

Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar olup bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüye sahip olduğunu belirlerler.

Artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV’ler daha fazla detay ve berraklık sağladığı için 1366 x 768 piksele sahip HD READY veya 1920 x 1080 piksele sahip FULL HD TV’leri en iyi tv tavsiyeleri listemizde sunmuyoruz.

Ayrıca bir de Upscaling özelliğini kısaca anlatalım. Upscaling, daha düşük çözünürlüğe sahip (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntüleyebilmek için upscaling özelliği şarttır. Çoğu TV’de bulunduğu için endişe edecek bir durum yoktur.

8- HD Ready Nedir?

HD Ready logosu taşıyan televizyonlar 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için Full HD TV’lere nazaran daha az görüntü kalitesine sahiptirler. Artık HD Ready çözünürlüğe sahip TV’leri almanızı tavsiye etmiyoruz.

9- Full HD Nedir ?

Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen Full High Definition yani Full HD TV’ler ise;1920 x 1080 Piksel‘e sahiptir. HD Ready çözünürlüğe sahip TV’lerden daha net görüntüye sahip olsalar da ULTRA HD (4K) TV’lerden daha az net görüntüye sahiptirler.

10- UHD/4K TV Nedir?

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen “Ultra High Definition-UHD” ise 4K TV’lerde kullanılan bir terimdir. 4K TV’lerde 3840×2160 piksel bulunduğu için 4K olarak adlandırılırlar. FHD TV’ler dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’ler ise yatay çizgideki piksellerden oluştuğu için 4K TV’lerin görüntü kalitesi daha yüksektir. Alacağınız TV kesinlikle en az LED yoksa da OLED panele sahip bir UHD/ 4K TV olmalıdır.

11- Neden OLED TV Almalıyım?

Normal LED TV’lerde tüm pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. Ancak OLED TV’lerde ise  her piksel sadece kendisini aydınlatır. OLED TV’ler 2013 yılında ilk defa LG tarafından sunulan OLED TV’ler görüntü kalitesi açısından iyi bir performans sergilerler.

Ayrıca OLED TV’ler piksel aydınlatması özelliği ile seçili pikselleri tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilirler. 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip ancak biraz pahalı. Ancak eğer bütçeniz uygunsa şimdilik TV’de çok iyi bir görüntü kalitesi için biz 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV almanızıtavsiye ediyoruz.Yok bütçeniz uygun değilse diğer saydığımız özellikleri iyi olan bir LED TV almalısınız.

4K TV Yayını Yok ki, 4K TV’ye Ne Gerek Var!

Çevrenizde sıklıkla duyduğunuz bu türden sözlere iyi bir TV alacakların itibar etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Şuan bile TRT 4K, LİG TV 4K, Kablolu 4K TV varken yakın gelecekte nasıl bir TV dönüşümünün gerçekleşeceğini anlamak çok zor değil.

Bu yüzden “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” gibi sözlere kulak asmayın.  5K TV’lerin satışta olduğu, 8K TV’lerin piyasaya sunulduğu, Katlanabilir TV’lerin çıktığı ve 12K çözünürlüklü TV’lerin tartışıldığı bir dönemde bu sözleri önemsemeyin.

Bu yüzden şimdilik bütçeniz uygunsa mutlaka UHD (4K) OLED TV alın.

12- HDR Nedir? Bit/Renk Derinliği Nedir?

HDR (High Dynamic Range), Yüksek Dinamik Aralığı anlamına gelen yeni bir teknolojidir. HDR özelliğine sahip TV’ler daha fazla parlaklık ve kontrast içerdikleri için daha canlı ve gerçek bir görüntü sağlarlar.

HDR özelliği TV’lerde HDR10, Dolby Vision ve Hybrid Log Gamma (HLG) olmak üzere 3 sınıfta sunuluyor. HDR TV’lerden tam olarak faydalanabilmek için özel HDR içerikler (video,oyun,resim) kullanılmalıdır. Piyasada şuanda Netflix, Amazon, Playstation 4 ve Xbox One gibi platformlar HDR içerikler sunsa da henüz HDR içerik çok fazla bulunmamakta.

Bit Derinliği ise; her yayıncının görüntüde sunabileceği maksimum ton sayısıdır.

Renk Derinliği ise; piksel başına düşen, renk bilgisine bit denir. Her “1” bit artışı, iki kat renk sayısı sunar. Özetle; daha fazla bit daha fazla renklilik, canlılık ve derinlik sunar.

8 bit TV paneller 256 Piksel ve 16.78 Milyon Toplam Renkten oluşurken 10 bit paneller 1024 Piksel ve1.07 Milyar Toplam Renkten 12 bit paneller ise; 4095 Piksel ve 68.68 Milyar Toplam Renkten oluşur.

Fakat şuanda 10 ya da 12 bit TV yayını yok ve bu özelliği kullanmak içinde panele uygun görüntü oynatılması gerekmektedir.

13- Ekran Boyutu

TV’lerde ekran büyüdükçe fiyatta arttığı için size en uygun ekran boyutunu belirlemelisiniz. Bunun için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi yerleştireceğiniz yere olan mesafesidir. Kısaca ekran boyutu büyüdükçe TV’ye olan mesafeyi arttırmanız, küçüldükçe azaltmanız doğru bir tercih olacaktır.

TV boyutu belirlerken kabaca aşağıdaki önerilen aralıklara göre TV alabilirsiniz.

TV’de Ekran Boyutu Seçimi için Önerilen Aralıklar

 • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
 • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
 • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
 • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
 • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
 • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
 • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
 • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
 • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

14- 3 Boyut-3D

Eğer 3 boyutlu film seyretmeyi seviyorsanız alacağınız TV’de mutlaka 3 Boyut-3D olmalı. Ancak biz alacağınız TV’de 3D olması gerektiğini düşünsek de 3D özelliği fiyatları yaklaşık 500 -1000 TL arasında artırıyor. Ayrıca bazı TV modellerinin 2D görüntüleri 3D’ye, 3D’yi de 2D’ye dönüştürebildiğini de unutmayın.

3D Gözlük

3D’li bir TV alacaksanız 3D gözlükte almalısınız. 3D gözlükler ise aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aktif 3D gözlükler daha fazla derinlik ve seyir zevki sunarken pasif gözlüklere göre ağır, pahalı ve baş ağrısına sebep olabilirler. Pasif 3D gözlükler ise daha ucuz ve hafifken daha az derinlik ve seyir zevki sunarlar. Bazı TV üreticileri genelde pasif gözlükleri ürünle beraber ücretsiz verirken bazıları ise özellikle akitif gözlükleri ilave ücretle satmaktadırlar.

15- Kanal Geçiş Hızı

Kanal geçiş hızı, TV’deki işlemci hızı, uydu alıcısının kapasitesine içindeki işlemciye göre değişebilir. Eğer Kanal Geçiş Hızı yüksek bir TV istiyorsanız diyorsanız,  şimdilik 4 çekirdekli iyi bir işlemci ve hızlı bir dahili uydu alıcıya sahip TV almanızı öneririz.

16- Ses

TV’de ses kalitesi için TV’nin Subwoofer‘a sahip olması, hoparlör sayısına (2.1 veya 3.1 gibi) ve  yüksek ses çıkış gücüne (Watt) dikkat etmelisiniz.

17- HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec özelliği ise H.265/HEVC (4K/60p) simgesi ile 4K TV’lerde kullanılır. Bu kodek sayesinde Tv’de hem ses hem de 4K görüntü oynatılır. Bu kodeğe sahip olmayan ürünlerde  sadece ses duyulur görüntü gelmez. Yeni çıkan TV’lerde standart olarak bu kodek bulunuyor ancak tabi ki Full HD TV’lerde yok. Bu yüzden 4K video izlemek için mutlaka bu kodek olmalı.Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus bazı TV modellerinde yalnızca uydu ya da yalnızca video için H.265/HEVC kodekinin bulunuyor olması. Siz Tv alırken her ikisine sahip bir TV almalısınız.

Hangi TV markasını almalıyım?

TV modellerini genel olarak Giriş, Orta, Üst ve Extreme Segment olarak 4’e ayırmak mümkün. Bu segmentler ise fiyat-performans dengesi, malzeme kalitesi, ekran boyutu ve enerji tüketimine göre belirlenir.

Peki en iyi Tv hangisi derseniz Sony diyenler olabilir ama Samsung ve LG’yi de yabana atamayız. Piyasada sunulan TV’lerden genel olarak Sony, Samsung, LG ve Philips firmalarının TV’lerinin diğerlerinden üstün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Sony ve Toshiba‘nın ürünlerinin bir miktar daha pahalı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden LG, Samsung ve Philips  fiyat-performans dengesini yakalamış markalar.

* Tv kalitesinde marka önemli ama şimdilik en yüksek görüntü kalitesi için 4K UHD OLED TV almanızı öneriyoruz.

*Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

En İyi TV Tavsiyeleri 2019

1-LG: WebOS

webOS’lu en iyi LG TV’ler:LG 49UF770V,LG 55EG920V,LG 65EF950V,LG 65UF950,LG 55EG960V

Lg Webos en iyi tv tavsiyesi 2018
Lg Webos en iyi tv tavsiyesi

2- Samsung KS9500 serisi

65 inç: Samsung UE65KS9500 | 78 inç: Samsung UE75KS9500 | 88 inç: Samsung UE88KS9500

3-LG OLEDE6 serisi

55-inç: LG OLED55E6 | 65 inç: LG OLED65E6

4-Sony Bravia KD-75XE9005

5-Samsung KS7000 serisi

49 inç: Samsung UE49KS7000 | 55 inç: Samsung UE55KS7000 | 60 inç: Samsung UE60KS7000

6-LG OLEDB6 Serisi

55 inç: LG OLED55B6V | 65 inç: LG OLED65B6V

7-Sony XD9305 serisi

55-inç: Sony KD-55XD9305 | 65 inç: Sony KD-65XD9305

8-Philips 65PUS7601

Philips 4K TV’nin PUS serisi oldukça ekonomik ve iyi bir seçenek.

9-Sony: Android TV

Android TV’li en iyi Sony TV’ler: Sony KD-65XD9305,Sony KD-55XD9305,Sony KD-65S8505C,Sony KD-49X8307C,Sony KD-65X8505C

10-Samsung: Smart Hub ve Tizen OS

Tizen OS’lu en iyi Samsung TV’ler: Samsung UE55KS9000,Samsung UE65JU6000K,Samsung UE48JS8500,Samsung UE48JU7500TSamsung UE48JU7000T

11-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

Roku TV ise aslında bir TV markasından ziyade bir TV platformu. Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde sunuluyor.  3.000 kanal desteğiyle rakiplerinden öne çıkan ve giderek popüler olan bir teknoloji.  Roku TV’li en iyi iki TV: TCL Roku TV, 4K TCL Roku TV

Yukarıdaki Makale’nin arge çalışması Mobildonanim ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir. Ekibin araştırma ve bulguları neticesinde bir bütün haline gelen bu bilgiler için ilgili ekibe teşekkür ederim.
Alıntı yapılan Makale ile ilgili ayrıntılara aşağıdaki url’den ulaşabilirsiniz.

https://www.mobildonanim.com/hangi-tvyi-almaliyim-en-iyi-tv-tavsiyeleri/

_________________________________________________________________________

GÜNCEL TV ÖNERİLERİ 2019 – 2020

Firmalara sunduğum danışmanlık hizmetinin yoğun olması sebebi ile sorularınıza geç yanıt vermekteyim. Bazı sorulara yanıt vermemiş olabilirim. Bu durumun takipçilerim tarafından hoş karşılanmayacağının bilincinde olarak sizler için güncel fiyat aralıklarında güncel işletim sistemleri ile performansı yüksek Tvleri sıralamak istedim.
Aşağıdaki yeni tv öneri listeden bütçenize uygun tv’yi tercih edebilirsiniz.

55 inch 4.250 ₺ – 6.000 ₺ arası Tv Önerileri

 • Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62)
 • Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV (QE55Q60RAT)
 • Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV (55PUS7304/12)

55 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 55RU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55RU7100U)
 • Philips 55PUS7303 Ultra HD (4K) TV (55PUS7303/12/62)
 • Samsung 55NU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55NU7100UXTK)
 • Toshiba 55V6863DAT Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7450PLA Ultra HD (4K)
 • LG 55UK6100PLB Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7100PLB Ultra HD (4K) TV
 • Philips 55PUS6703 Ultra HD (4K) TV (55PUS6703/12)

50 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV (50PUS6704/62)
 • Samsung 50RU7400 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7400U)
 • Philips 50PUS7303 Ultra HD (4K) TV (50PUS7303/12/62)
 • Samsung 50RU7105 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7105U)

49 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 49NU7500 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7500UXTK)
 • Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49RU7300U)
 • Samsung 49NU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7300U) Curved

Yukarıda belirtmiş olduğum tv ler hakkında detaylı bilgi için yorum yazabilir yada mail atabilirsiniz. Yorumunuza cevap alamadıysanız yorumunuzu tekrarlamanız akabinde sorunlarınıza yanıt vermekten mutluluk duyarım.

4.2 18 oylama
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 14 Average: 4.4]

Tüm Yorumları

Abone ol
Bildir
guest
795 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Yasemin
Yasemin
3 ay önce

Merhaba, 43 inç 4K smart tv almak istiyorum. Marka ve model önerebilir misiniz lütfen

uzzi
uzzi
3 ay önce

Merhaba Kutay Bey
Tavsiye üzerine Toshiba 50ul3a63dt aldım sizce nasıldır? Yorumlarınız benim için önemli.

uzzi
uzzi
3 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

3000 tl ye aldım bu fiyata alınabilecek iyi bir tv midir, yoksa daha iyisi varmıdır?
teşekkür ederim , sağlıklı günler

Son düzenleme 3 ay önce by uzzi
Alim
Alim
3 ay önce

Kutay bey merhaba, evimize 55″ bir televizyon almayı düşünüyorum, 3 gündür araştıra araştıra bir hal oldum. TV hakkında yazmış olduğunuz makaleleri okudum kendi adıma biraz bilgi sahibi oldum sayenizde. Ancak halen alacağım TV’ ye karar verebilmiş değilim. Belirlediğim modeller var görüntü ve ses konusunda 7-8 sene bizi üzmeden kullanabileceğimiz model hangisi olur sizce yönlendirebilirseniz çok sevinirim.

https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/100913-111072-167366-168778-197570-335766/sony-kd-55xf9005_samsung-55nu8000_lg-55sm8200_sony-kd-55xg8196_lg-55sm8600pla_samsung-55ru7440/farklari/

Alim
Alim
3 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Kutay bey tekrar merhaba öncelikle ilginiz için gerçekten çok teşekkürler tarafsız bir gözle tecrübenizi aktarmanız değerli bizim için. Ben bugün bütçemi biraz düşürmek durumunda kaldım 5-6 bin civarı bir şey alacağız. Aslında 55Q60R bütçeme uygun ancak bugün mağazaya gittik yakından bakma şansım oldu tvlere. Sizin de çok önerdiğiniz Philips 55PUS7303/62 ve Philips 55PUS7304 modeline baktık. Teknolojisi eski ama yan özellikleri daha çok gibi. Android, ambilight, türkçe sesli komut,kumanda işlevsel, parlaklığı ideal. 55Q60R ‘da bir yapaylık gördüm belki ışıktan da olabilir. diğeri görüntü daha gerçekçiydi. Sizce samsung almazsak neyden mahrum kalmış oluruz?

alper
alper
3 ay önce

merhaba. 15-20 bin tl aralığında 65″ bir tv almak istiyorum. paraya kıyacağım yani 🙂 sony android oled tvler ile samsung Qled tvler arasında kaldım. andoid tv yi gerçekten istiyorum çünkü samsung birkaç sene sonra tv deki uygulamalara destek vermeyi kesiyor ve hatta bazılarını siliyor. öneriniz nedir?

Gökhan ulucutsoy
Gökhan ulucutsoy
2 ay önce

Kutay bey merhaba ben en az 49″ mümkünse 55″ ve maksimum 4500 TL bandında TV arıyorum. Yerli ve yabancı önerileriniz nelerdir? Teşekkür ederim.

Ahmet
Ahmet
2 ay önce

Hocam iyi günler. Ps4 oynayacağım hz si yüksek, fiyatı 6000 e kadar olan bi tv arıyorum. Salonumda büyük sayılır. Ekranda en az 120 olan. Neler önerirsiniz?

tolga yaman
tolga yaman
2 ay önce

Merhaba 3000tl bütçem var tv önerisi rica edebilir miyim?

Ebubekir
Ebubekir
2 ay önce

İyi günler Max 3250TL param var hem monitör hem de günlük belgesel haber dizi film için TV alacağım ben aklımda üç model belirledim ama sizin başka öneriniz olursa ben ona uyacağım bu arada ceptelefonum Xiaomi ben 43 inç 50 inç arası 4k TV düşünüyorum
1. Model Philips 43pus6504
2. Model LG 43um7100plb
3. Model vestel43u9401
Monitör işlevi görsün smartını uzun yıllar kullanabileyim ve bana uzun yıllar masraf çıkarmasın böylebir TV önerisi istiyorum sizden şimdiden iyi günler.

Ebubekir
Ebubekir
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Çok teşekkür ederim

Ebubekir
Ebubekir
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

İyi günler ben limitimi 4200TL yaptım ama şimdi şöyle bir kararsızlığım var
LG 49sm8000 mi
Philips 50pus7304 mü ( sonu 62 ya da 12 ne farkı var hala bulamadım) yada
Samsung 50 inç 7400 modeli
Bunların dışında
50 ya da 55 inç dijitsu Vestel Grundig gibi bir marka TV alıp 2500 3000 arası TV box mı almalıyım

Murat Algan Yücel
Murat Algan Yücel
2 ay önce

7500tl ye kadar gerçek yenileme hızı 100 olan, 4K, smart tv, en az 55inç lg, samsung,philips in hangi modelini almalıyım? Gidip televizyonlara baktıkça kafam karışıyor. Teşekkür ederim.

Özay özdemir
Özay özdemir
2 ay önce

Merhaba;
10/12 bin tl bir bütçe ile 55/65 inç yüksek performans ve görüntü sağlayabilecek bir tv almak istiyorum öneriniz ne olur şimdiden teşekkürler

Selman
Selman
2 ay önce

Merhaba Kutay bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz, 3500,4000 civarında ps4 oynayacağım futbol seyredeceğim olabildiğince büyük ekranlı bir tv arıyorum, odayı tv odaklı dekore edeceğim, boyutundan önceliğim grafik kalitesi, lg öneriliyor genelde fakat siz oyun için genelde samsung öneriyorsunuz, önerinizden faydalanmak istiyorum ne önerirsiniz? teşekkür ederim.

Vecih
Vecih
1 ay önce

Kutay Bey Ben TV ve Xiomi Mi Box birleştirip bir tv almak istiyorum bunun için paneli iyi ama markası önemli olmayan bir televizyon öneriniz mevcut mu ? Burada yorumlarınızı dahi uzun zamandır takip ediyorum ilgilisiniz teşekkür ederiz. Bütce 3500TL ekran boyutu 43 inç ve üzeri olabilir

Son düzenleme 1 ay önce by Vecih
Hilmi
Hilmi
1 ay önce

Merhaba 49 55 inch arası kanal geçiş hızı en iyi 4k tv hangisidir acaba modüllü kullanımla tercihen donarak geçiş özelliği olan ve İlaveten bein connect kurulabilen. Aydınlatırsanız sevinirim bütçe 5000 civarı

Hilmi
Hilmi
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Teşekkür ederim. Philipslere hiç bakmamıştım inceleyim

Alper
Alper
1 ay önce

Merhaba Kutay bey , 5000-5500 tl arasında 55 inç bir tv almak istiyorum. Samsung 55RU7400 ve Philips 55PUS7304 fiyat aralığımda kalıyor . Siz hangisini önerirsiniz veya 55 inç olarak bütcem dahilinde baska bir oneriniz var mi?
saglıkla iyi calismalar

Erkan
Erkan
1 ay önce

Merhaba 55″ TV alacağım Samsung Q60R ve LG SM8600 arasında kaldım genel olarak film ve maç seyredecegim. sizce bu iki TV arasından hangisini seçmeliyim? Şimdiden teşekkürler

Talha
Talha
1 ay önce

Merhaba 4000 4500 TL bandında LG ya da Samsung olarak 49’ tv hangisini hangi modelini tavsiye edersiniz teşekkürler

Hüsnü
Hüsnü
1 ay önce

Merhaba Kutay Bey,

Aydınlatıcı yazınız ve yorumlara verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Samsung TU8500 için görüşünüz nedir? Yaklaşık 8400 TL satış fiyatı var. 65″ için fiyatı maksimum bu düzeyde olan modeller arasında öneriniz nedir acaba?

merve gül
merve gül
1 ay önce

55q60rat samsung markasını tavsiye eder misiniz gözü yorar mı cok detaylı bilgi verir misiniz yarin almayi düşünüyorum teşekkür ederim

merve gül
merve gül
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

6 ile 7 bin arası

merve gül
merve gül
1 ay önce

Merhaba kutay bey:))) 55q60rat samsung markasını tavsiye eder misiniz gözü yorar mı cok detaylı bilgi verir misiniz yarin almayi düşünüyorum teşekkür ederim

merve gül
merve gül
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Izleme mesafesi 3metre ise kac ınç önerir sizin kutay bey samsung icin soruyorum

merve gül
merve gül
1 ay önce
Yanıtla  merve gül

kutay bey 55q60rat ile 55q70rat arasindaki fark nedir yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim

Tarık
Tarık
1 ay önce

Merhaba Kutay bey. Bütçe sınır olmadan fiyat/performans açısından 55” 4K tv öneriniz nedir? Oled tv düşündüm ancak ekran yanmalarının çok sık yaşanılan bir problem olduğunu öğrendim. Ips ve Va paneller için ise farklı platformlarda farklı artı-eksiler sıralanıyor. Ben uydu yayınlarından çok 10 bin bitrate üstü internet yayınları ile ilgileniyorum. Bu tür yayınları daha kaliteli izleyebilmek için tv işlemcisi yetmezse işlemcisi güçlü olan nvidia shield 2019 pro kullanmayı düşünüyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Tarık
Tarık
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Çok teşekkür ederim Kutay Bey. Detaylı incelemelerinizi youtube gibi platformlarda da görmek isteriz. İyi çalışmalar…

Merve gul
Merve gul
1 ay önce

Merhaba Kutay bey biz dün Samsung 50q60t modelini aldık bir kaç gün sonra elimizde olacak siz bu televizyon hakkında ne düşünüyorsunuz bilgileriniz bizim için önemli:))

Mehmet Ali
Mehmet Ali
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhaba. Kutay bey.

10 bin bandında 65″ arıyorum Samsung 65Q60R önerirmisiniz? Fiyatlar düşer diye bekledik fakat düşecek gibi olmadığınu anladık.

Merve gul
Merve gul
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Çok teşekkür ederim 😊

Fatih
Fatih
29 gün önce

Merhaba. Yorumlarınız harika.
Max 3300 tl tv. 49 ve 50 inç. Tavsiyeniz nedir.
Toshiba 49V6863DAT – Vestel 50U9400 Bunlar arsında kaldım.

Nuri Ahmet
Nuri Ahmet
28 gün önce

Merhaba,
üst sınır olarak 6000 TL belirlemiş bulunmaktayım.
49,55 inç büyüklüğünde tv arıyorum lg veya samsung.
uzun zamandırda lg nanocel 49sm8000 modeline bakıyorum ürün stokdan bitti 55sm8000 yöneldim lakin bugün öğrendiğim nanocelde ışık sızması hatası mevcut bu yüzden nanocelden soğudum.fiyat uygunluğu olarak lg 55um7450 4900 tl olarak satılmakta.Lg seçme nedenim sihirli kumanda olması samsung alternatif olarak bakmaktayım.ürünü film,genel yayın için kullanacağım.
Siz bana ne önerebilirsiniz?

Nuri Ahmet
Nuri Ahmet
27 gün önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhaba,
vermiş olduğunuz cihazlar 6 bin üzeri cihazlar ayrıca sadece samsung ve lg olarak düşüdüğümü belirtmiştim.Philips tvlar kanal geçişleri yavaş olduğundan tercih etmiyorum.lg nanocell önermişsiniz ışık sızması mevcut bu ürünlerde bunuda eledik.
samsung eklemiş olduğunuz modelleride genel olarak teknoloji marketlerinde tükenmiş ürünler ben vatan üzerinden almayı düşünüyorum.buna göre döner misiniz.lg 55um7450 bu ürüne bişe demediniz ?

ömer
ömer
27 gün önce

Merhaba.
öncelikle yararlı bilgiler için çok teşekkürler.
andorid tv box ım var.
50-55 inc boyutunda 4k görüntü kalitesi iyi bir tv önerirmisiniz. Bütçe 4.000 tl

Tuğra
Tuğra
27 gün önce

Merhabalar 4-4500’e kadar bütçem var netflix ve ps4 için görüntü kalitesi güzel önerebileceğiniz tv var mı?

Murat
Murat
24 gün önce

Merhabalar Kutay Bey,
Düşünceleriniz benim için çok önemli umarım yardımcı olursunuz?
Şimdi ben ps4 pro için ve film izleme yönünde bir tv araştırıyorum kafam çok karıştı!!
sürekli karşıma Q60R ve sony xf9005 modeli çıkıyor. Benim için önemli olan yenileme hızı oyunlar için 100hz aşası olmasın +HDR olması. yani bütçemi 8500 kadar zorlayabilirim ama daha aşası bir tv de önerebilirsiniz. Karar veremiyorum lütfen yardımcı olun.

Murat
Murat
23 gün önce
Yanıtla  KutayKtmr

Kutay bey, 55” veya 65” ama tercihim sanırım 55
ayrıca 55Q70T modelide olabilir mi sizce bunların arasında?

Volkan
Volkan
20 gün önce

Merhaba Kutay Bey; Ben Samsung 55Q60RA 55” almayı düşünüyorum.Bu televizyon 100 hz ancak 2019 yılına ait bir model. Aynı serinin T uzantılı modeliyse 2020 çıkışlı olmasına rağmen 50 hz panele sahip.Hangisini tavsiye edersiniz?Bir de almayı düşündüğüm modeli en uygun 7.400 TL civarında bulabiliyorum.Ancak bir teknoloji mağazasının internet sitesinde 6.400 TL’ ye mağazadan satış olarak buldum.Stoktaki mağazayı aradığımdaysa ürünün yaklaşık 5 aydır teşhirlerinde olduğunu ve ekstra indirimle 5.200 TL’ ye verebileceklerini ilettiler.Satış danışmanı pandemi sürecinden dolayı 2-2,5 ay civarında kapalı kaldıklarını televizyonun teşhirde çalışma süresinin daha da kısa olduğunu belirtti.Garantisinin aldığım tarihten başlayacağını ve kapsamında bir farklılık bulunmadığını da ayrıca söyledi.Sizce… Daha Fazla »

Emrah
Emrah
17 gün önce

Kutay bey merb ;
duvar enim 102 cm bu doğrultuda 46 inc (116 ekran ) tv almak istiyorum
Elim de samsung 55 RU7400 modeli var ve memnunum bu özellikte hangi tv yi almam gerekir ???? Bütçem 3000-4500 arası teşekkürler

Mustafa emrah
Mustafa emrah
16 gün önce

Merhaba Kutay bey
Maksimum 5500 TL ye cikarabilirim. 55″ TV onerileriniz nedir

Hasan
Hasan
15 gün önce

Kutay bey bütçem 3.500 e kadar ve Xiaomi markasını sevdiğimden aklıma bu takıldı sizce alınır mı ? https://www.epey.com/televizyon/xiaomi-mi-led-tv-4s-43.html

Hasan
Hasan
13 gün önce
Yanıtla  KutayKtmr

Teşekkürler 👍

Hamdi
Hamdi
10 gün önce

Merhaba Kutay Bey Sony xf9005 tv’yi almayı düşünüyorum. Genel olarak alacağım televizyondan beklentim yüksek kalitede (HDR özelliğinde1000 nit-2000 nit’ e çıkabilecek) film izlemek, yeri geldiğinde bilgisayarıma bağlayıp dev ekranda oyun oynamak. Bütçe olarak gerçekten verdiğim fiyata fazlasıyla değecekse 10 bin tl’ye kadar çıkabilirim. Yorumlarınızda Yenileme hızı önemli deil demişsiniz ama benim için 1. derecede önemli bu bağlamda bana 2 kategoride 55 İnç tv önermenizi rica ediyorum Kategori: Bigisayar monitörü gibi kullanmayacağım,sadece yüksek kalitede film izleyebileceğim 4k uygun fiyatlı 4000 tlye kadar tvler. Kategori: Yıllarca arkama bakmayacağım hem monitör hem tv olarak beni tatmin edecek en az 100 hz gerçek yenileme… Daha Fazla »

Hamdi
Hamdi
7 gün önce
Yanıtla  KutayKtmr

İlgi ve alakanız için çok teşekkür ediyorum Kutay Bey son olarak sizden bir tavsiye daha almak istiyorum. Benim salonum büyük o yüzden 65 inç tv alacak olsam daha önce belirttiğim gibi oyun oynamak için değilde sadece film izlemek için performası yüksek 65 inç tv olarak ne önerirsiniz?
Not:Lg-Samsung ve Sony televizyon markaları haricinde bir markadan tv almak istemiyorum Sony olursa 1000-2000 tl fazladan ödeyebilirim bütcem 10000 tl

yusuf
yusuf
5 gün önce

kutay bey merhaba yeni evleneceğim için evime tv alacağım 43 inç bi tv düşünüyorum bütçem de 3500-4000 tl marka olarak samsung düşünüyorum önereceğiniz led tv ler hangileri teşekkür ederim

yusuf
yusuf
4 gün önce
Yanıtla  KutayKtmr

çok sağolun öneriniz için samsung marka öneriniz var mıdır

Gökhan
Gökhan
4 gün önce

Merhaba 65” tv almak istiyorum bütçem 8-10bin tl oled olarak bu bütçede tv bulabilirmiyim. Samsung 65ru7400 led sanırım bu ürün iyimdir sizin bu tv için düşünceniz nedir ve bu bütçede ne önerirdiniz şimdiden teşekkür ederim.

gökhan
gökhan
4 gün önce
Yanıtla  KutayKtmr

öneri için çok teşekkür ederim. Bu bütçeye led yerine az fark daha ödeyip QLED alsam ne dersiniz.
SAMSUNG 65Q60T (11,000tl)
SAMSUNG QE65Q70T (12.000tl)
bu iki tv nasıl yada bunlara muadil başka öneriniz varmı

Beril
Beril
2 gün önce

Kutay Bey merhaba, ekran boyutuna karar veremedim, izleme mesafem 2-3 metre. Bütçe 3500-4000 diye düşündüm ancak fikirlerinize açığım. Çoğunlukla webden film ve Netflix türü izleme yapacağım. Box ile beraber bir tv mi almalı yoksa smart tv ile ikisini bir mi çözmeliyim? Eski televizyonumda bilgisayarı bağlayıp izlerdim filmleri bu televizyonlarda gerek olur mu açıkçası onu da bilemedim. Ekran çözünürlüğü ve ses ile ilgili yüzeysel bilgim var sizden tavsiye alabilirsem çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Beril
Beril
15 saat önce
Yanıtla  KutayKtmr

Çok teşekkürler fikirleriniz için. Mevcut Tv Box yok, mantıklı olabilirse f/p açısından bu şekilde de çözebilir miyim diye düşündüm. Bu şekilde yaparsam nasıl bir tv edinmem gerekir? Ayrı çözünce box-tv arası iletişim yavaşlar mı ya da başka herhangi bir sıkıntı yaşayabilir miyim? Bazı işletim sistemlerine mevcut uygulama harici uygulama yüklenemiyor gibi yorumlar okudum. Örneğin, Netflix mevcut ama Spotify ya da benzer uygulamaları yükleyemiyoruz diye söyleyenler olmuş. Böyle bir şey olabilir mi? Çevremdekilerin fikirleri ve okuduğum yorumlarda hep bir büyük ekran al diyorlar, bu yüzden aklıma 55 inch girdi. Sizce çok büyük mü kalır? Tabii ekran büyüdükçe bütçe de zorlanıyor ancak… Daha Fazla »

Kadir
Kadir
1 saat önce

Merhaba Kutay Bey;
55 inc led tv bakmaktayım. sony yeni çıkan xh9086/xh9077 – xf9005(bu model 2018) birde xh800 denilen seriden xh8077/xh8096 modellerine bakmaktayım. fiyat aralığım 7000-9000 TL arası.

tv yi Normal dizi/ özellikle de keyifli netflix izlemek için almak istiyorum. Ps4 yada futbol pek ilgi alanıma girmiyor.

Tv den beklentim doğal ve gerçeğe yakın renkler istiyorum birde karanlık sahnelerde kaliteli siyah istiyorum.

yukarda saydığım modellere eşdeğer lg den tavsiyeniz olurmu(samsung aşırı canlı ve yapay renk verdiği için istemiyorum). geçtiğimiz kış lg nano giriş seviye tvyi marketlerde izlemiştim ve aşırı soluk gelmişti renkler.

tavsiyelerinizi bekliyorum.

1 4 5 6
795
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x