2019 – 2020 Yılı En iyi Tv Tavsiyeleri LG – Samsung – Vestel vb

7 Ağustos 2018
25067
Bakıldı

2019 yılı en iyi tv araştırması içerisindeyseniz Bit tv Tavsiyesi için bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız Özellikle konuda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz

2020 yılı içerisinde evinize en iyi yeni bir televizyon almayı düşünüyorsanız öncelikle Tv’ler hakkında iyi bir bilgi birikiminizin olması gerekmektedir. Aksi Halde alacağınız Tv’deki eksik bir özellik bazı sorunları beraberinde getirebilir.

En iyi Tv yi nasıl seçerim sorusu ile başlayabiliriz.

NOT : Tv Almadan önce Adroid Tv ip tv Konusunu araştırmanızı öneririm. Çok yakında bu konu hakkında inşallah bir makale yayınlayacağım.

Hangi TV’yi Almalıyım? TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir TV alacaksanız belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Özellikle aşağıda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz.

Her şey de olduğu gibi TV alırken de öncelikle TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemelisiniz. Alacağınız TV’nin hem fiyatı hemde bu fiyata vereceği performansı uzun yıllar arızasız çalışması çok önemlidir.

Unutmayın!!! Piyasada 500 TL‘ye de TV alabilirsiniz 100.000 TL‘ye de. Bu sebeple önce bütçenizi belirlemeli sonra bu bütçeye uygun bir TV almalısınız.

TV için ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra sıra TV alırken bilinmesi gereken teknik kavramları öğrenmeye geldi sıra

TV Alacakların Bilmesi Gereken Teknik Kavramlar

1-Smart TV=Akıllı TV Nedir?

Artık TV’ler internete bağlanabiliyor, video, müzik, oyun oynatabiliyor, görüntülü sohbet etme ve sosyal medya uygulamalarına erişme imkanı sunabiliyor. İşte tüm bu hizmetleri sunan TV’lere Smart TV, yani Akıllı TV adı veriliyor.

2- Panel Tipi

TV panelleri LCD TV ve Plazma TV olmak üzere 2’ye ayrılır.

Plazma TV’ler içerisindeki gazın ışıması ile LCD TV’ler ise likit kristal ile görüntüyü iletirler. Şuanda en popüler olan teknoloji LCD TV’lerdir.LCD’ler de IPS ve VA paneller olarak iki çeşitte üretilirler. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar. Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da  pratikte (gerçek yaşamda) kullanıcıları çok ilgilendiren bir durum değildir.

3- LCD TV’ler Kaç Çeşittir?

LCD TV’ler, LED, OLED ve QLED olmak üzere 3‘e ayrılır.

a) LED TV Nedir?

Bugün piyasada oldukça fazla olan LED TV’ler, tüm piksellerinin arka ışıklandırmayla aydınlatıldığı LED’lerden meydana gelir. Oldukça parlak ve canlı görüntü sağlamları rağmen izleme açıları OLED’lere göre daha azdır.

b) OLED TV Nedir?

İlk kez 2013’de LG’nin sunduğu, OLED TV ile LED TV arasındaki en temel fark OLED TV’lerde her pikselin kendisini aydınlamasıdır.  Bu pikseller görüntüyü tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilir. Böylece OLED TV’ler yüksek kontrast (karşıtlık) oranı ve izleme açısına sahip olsalar da OLED TV’ler, LED TV’ler kadar parlak değildir.

OLED TV’ler  büyük yenileme hızlarına (120 Hz ) sahip değildir. Fakat görüntü kalitesi konusunda şimdilik en iyi görüntüyü OLED TV’ler veriyor diyebiliriz. 

c) QLED TV Nedir?

İlk kez 2017’de Samsung’un sunduğu QLED TV’ler  ise daha geniş bir renk yelpazesine sahip. Yüksek parlaklığa sahip olmamalarına rağmen henüz OLED TV’ler kadar iyi bir siyah performansına sahip değildirler.

d) QLED mi OLED TV mi Almalıyım?

OLED TV’ler QLED’e göre daha hafif, daha ince olup daha az güç tüketirler. Ayrıca resim kalitesi QLED’e göre biraz daha iyidir. QLED TV’ler ise gündüz kullanımında yada aydınlık ortamda daha iyi performans gösteriyorlar. Yani kullancı tercihine kalan bir durum diyebiliriz.

4-Hertz Nedir?

Hertz ekran yenileme hızı anlamına gelen ve saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eden en dikkat çekici kavramdır. Ayrıca görüntünün saniyede ekrandaki yinelenme sayısı da diyebiliriz. Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlenir. Bu yüzden Hertz oldukça önemli bir kavramdır.

Ancak Hertz‘de dikkat edilecek en önemli husus panelin yazan yenileme hızı (Hz) değil, gerçek yenileme hızı olmalıdır. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe titreme ve bulanık gösterme azalır ve net bir görüntü sağlanır.

Oyun Severler Dikkat!!!

TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için  “Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörü tercih edilmelidir. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir.

5-Piksel Nedir?

Görüntünün en küçük birimine Piksel denir. Kare şeklinde ve yüz binlerce hatta milyonlarca Piksel yan yana gelerek görüntüyü oluşturur.

HD kalitesini belirleyen en önemli detaylardan birisi Piksel‘dir. Bu yüzden her HD görüntü kalitesine sahip LED TV aynı kalitede değildir. TV’lerde HD görüntü Piksel sayısına göre sınıflara ayrılır.

a) HD READY: 1366 x 768 Piksel,

b) FULL HD TV: 1920 x 1080  Piksel,

c) ULTRA HD (4K) TV: 3840 x 2160 Piksel.

6-Çözünürlük Nedir?

Görüntüyü oluşturan ekrandaki piksel sayısına çözünürlük denir. Yani yatay ve dikeyde kaç adet piksel varsa onun adetine Çözünürlük adı verilir. Örn: 800 x 600 çözünürlük=1400 adet piksel)

7- Piksel ve Çözünürlük Neden Önemli?

Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar olup bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüye sahip olduğunu belirlerler.

Artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV’ler daha fazla detay ve berraklık sağladığı için 1366 x 768 piksele sahip HD READY veya 1920 x 1080 piksele sahip FULL HD TV’leri en iyi tv tavsiyeleri listemizde sunmuyoruz.

Ayrıca bir de Upscaling özelliğini kısaca anlatalım. Upscaling, daha düşük çözünürlüğe sahip (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntüleyebilmek için upscaling özelliği şarttır. Çoğu TV’de bulunduğu için endişe edecek bir durum yoktur.

8- HD Ready Nedir?

HD Ready logosu taşıyan televizyonlar 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için Full HD TV’lere nazaran daha az görüntü kalitesine sahiptirler. Artık HD Ready çözünürlüğe sahip TV’leri almanızı tavsiye etmiyoruz.

9- Full HD Nedir ?

Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen Full High Definition yani Full HD TV’ler ise;1920 x 1080 Piksel‘e sahiptir. HD Ready çözünürlüğe sahip TV’lerden daha net görüntüye sahip olsalar da ULTRA HD (4K) TV’lerden daha az net görüntüye sahiptirler.

10- UHD/4K TV Nedir?

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen “Ultra High Definition-UHD” ise 4K TV’lerde kullanılan bir terimdir. 4K TV’lerde 3840×2160 piksel bulunduğu için 4K olarak adlandırılırlar. FHD TV’ler dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’ler ise yatay çizgideki piksellerden oluştuğu için 4K TV’lerin görüntü kalitesi daha yüksektir. Alacağınız TV kesinlikle en az LED yoksa da OLED panele sahip bir UHD/ 4K TV olmalıdır.

11- Neden OLED TV Almalıyım?

Normal LED TV’lerde tüm pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. Ancak OLED TV’lerde ise  her piksel sadece kendisini aydınlatır. OLED TV’ler 2013 yılında ilk defa LG tarafından sunulan OLED TV’ler görüntü kalitesi açısından iyi bir performans sergilerler.

Ayrıca OLED TV’ler piksel aydınlatması özelliği ile seçili pikselleri tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilirler. 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip ancak biraz pahalı. Ancak eğer bütçeniz uygunsa şimdilik TV’de çok iyi bir görüntü kalitesi için biz 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV almanızıtavsiye ediyoruz.Yok bütçeniz uygun değilse diğer saydığımız özellikleri iyi olan bir LED TV almalısınız.

4K TV Yayını Yok ki, 4K TV’ye Ne Gerek Var!

Çevrenizde sıklıkla duyduğunuz bu türden sözlere iyi bir TV alacakların itibar etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Şuan bile TRT 4K, LİG TV 4K, Kablolu 4K TV varken yakın gelecekte nasıl bir TV dönüşümünün gerçekleşeceğini anlamak çok zor değil.

Bu yüzden “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” gibi sözlere kulak asmayın.  5K TV’lerin satışta olduğu, 8K TV’lerin piyasaya sunulduğu, Katlanabilir TV’lerin çıktığı ve 12K çözünürlüklü TV’lerin tartışıldığı bir dönemde bu sözleri önemsemeyin.

Bu yüzden şimdilik bütçeniz uygunsa mutlaka UHD (4K) OLED TV alın.

12- HDR Nedir? Bit/Renk Derinliği Nedir?

HDR (High Dynamic Range), Yüksek Dinamik Aralığı anlamına gelen yeni bir teknolojidir. HDR özelliğine sahip TV’ler daha fazla parlaklık ve kontrast içerdikleri için daha canlı ve gerçek bir görüntü sağlarlar.

HDR özelliği TV’lerde HDR10, Dolby Vision ve Hybrid Log Gamma (HLG) olmak üzere 3 sınıfta sunuluyor. HDR TV’lerden tam olarak faydalanabilmek için özel HDR içerikler (video,oyun,resim) kullanılmalıdır. Piyasada şuanda Netflix, Amazon, Playstation 4 ve Xbox One gibi platformlar HDR içerikler sunsa da henüz HDR içerik çok fazla bulunmamakta.

Bit Derinliği ise; her yayıncının görüntüde sunabileceği maksimum ton sayısıdır.

Renk Derinliği ise; piksel başına düşen, renk bilgisine bit denir. Her “1” bit artışı, iki kat renk sayısı sunar. Özetle; daha fazla bit daha fazla renklilik, canlılık ve derinlik sunar.

8 bit TV paneller 256 Piksel ve 16.78 Milyon Toplam Renkten oluşurken 10 bit paneller 1024 Piksel ve1.07 Milyar Toplam Renkten 12 bit paneller ise; 4095 Piksel ve 68.68 Milyar Toplam Renkten oluşur.

Fakat şuanda 10 ya da 12 bit TV yayını yok ve bu özelliği kullanmak içinde panele uygun görüntü oynatılması gerekmektedir.

13- Ekran Boyutu

TV’lerde ekran büyüdükçe fiyatta arttığı için size en uygun ekran boyutunu belirlemelisiniz. Bunun için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi yerleştireceğiniz yere olan mesafesidir. Kısaca ekran boyutu büyüdükçe TV’ye olan mesafeyi arttırmanız, küçüldükçe azaltmanız doğru bir tercih olacaktır.

TV boyutu belirlerken kabaca aşağıdaki önerilen aralıklara göre TV alabilirsiniz.

TV’de Ekran Boyutu Seçimi için Önerilen Aralıklar

 • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
 • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
 • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
 • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
 • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
 • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
 • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
 • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
 • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

14- 3 Boyut-3D

Eğer 3 boyutlu film seyretmeyi seviyorsanız alacağınız TV’de mutlaka 3 Boyut-3D olmalı. Ancak biz alacağınız TV’de 3D olması gerektiğini düşünsek de 3D özelliği fiyatları yaklaşık 500 -1000 TL arasında artırıyor. Ayrıca bazı TV modellerinin 2D görüntüleri 3D’ye, 3D’yi de 2D’ye dönüştürebildiğini de unutmayın.

3D Gözlük

3D’li bir TV alacaksanız 3D gözlükte almalısınız. 3D gözlükler ise aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aktif 3D gözlükler daha fazla derinlik ve seyir zevki sunarken pasif gözlüklere göre ağır, pahalı ve baş ağrısına sebep olabilirler. Pasif 3D gözlükler ise daha ucuz ve hafifken daha az derinlik ve seyir zevki sunarlar. Bazı TV üreticileri genelde pasif gözlükleri ürünle beraber ücretsiz verirken bazıları ise özellikle akitif gözlükleri ilave ücretle satmaktadırlar.

15- Kanal Geçiş Hızı

Kanal geçiş hızı, TV’deki işlemci hızı, uydu alıcısının kapasitesine içindeki işlemciye göre değişebilir. Eğer Kanal Geçiş Hızı yüksek bir TV istiyorsanız diyorsanız,  şimdilik 4 çekirdekli iyi bir işlemci ve hızlı bir dahili uydu alıcıya sahip TV almanızı öneririz.

16- Ses

TV’de ses kalitesi için TV’nin Subwoofer‘a sahip olması, hoparlör sayısına (2.1 veya 3.1 gibi) ve  yüksek ses çıkış gücüne (Watt) dikkat etmelisiniz.

17- HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec özelliği ise H.265/HEVC (4K/60p) simgesi ile 4K TV’lerde kullanılır. Bu kodek sayesinde Tv’de hem ses hem de 4K görüntü oynatılır. Bu kodeğe sahip olmayan ürünlerde  sadece ses duyulur görüntü gelmez. Yeni çıkan TV’lerde standart olarak bu kodek bulunuyor ancak tabi ki Full HD TV’lerde yok. Bu yüzden 4K video izlemek için mutlaka bu kodek olmalı.Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus bazı TV modellerinde yalnızca uydu ya da yalnızca video için H.265/HEVC kodekinin bulunuyor olması. Siz Tv alırken her ikisine sahip bir TV almalısınız.

Hangi TV markasını almalıyım?

TV modellerini genel olarak Giriş, Orta, Üst ve Extreme Segment olarak 4’e ayırmak mümkün. Bu segmentler ise fiyat-performans dengesi, malzeme kalitesi, ekran boyutu ve enerji tüketimine göre belirlenir.

Peki en iyi Tv hangisi derseniz Sony diyenler olabilir ama Samsung ve LG’yi de yabana atamayız. Piyasada sunulan TV’lerden genel olarak Sony, Samsung, LG ve Philips firmalarının TV’lerinin diğerlerinden üstün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Sony ve Toshiba‘nın ürünlerinin bir miktar daha pahalı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden LG, Samsung ve Philips  fiyat-performans dengesini yakalamış markalar.

* Tv kalitesinde marka önemli ama şimdilik en yüksek görüntü kalitesi için 4K UHD OLED TV almanızı öneriyoruz.

*Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

En İyi TV Tavsiyeleri 2019

1-LG: WebOS

webOS’lu en iyi LG TV’ler:LG 49UF770V,LG 55EG920V,LG 65EF950V,LG 65UF950,LG 55EG960V

Lg Webos en iyi tv tavsiyesi 2018

2- Samsung KS9500 serisi

65 inç: Samsung UE65KS9500 | 78 inç: Samsung UE75KS9500 | 88 inç: Samsung UE88KS9500

3-LG OLEDE6 serisi

55-inç: LG OLED55E6 | 65 inç: LG OLED65E6

4-Sony Bravia KD-75XE9005

5-Samsung KS7000 serisi

49 inç: Samsung UE49KS7000 | 55 inç: Samsung UE55KS7000 | 60 inç: Samsung UE60KS7000

6-LG OLEDB6 Serisi

55 inç: LG OLED55B6V | 65 inç: LG OLED65B6V

7-Sony XD9305 serisi

55-inç: Sony KD-55XD9305 | 65 inç: Sony KD-65XD9305

8-Philips 65PUS7601

Philips 4K TV’nin PUS serisi oldukça ekonomik ve iyi bir seçenek.

9-Sony: Android TV

Android TV’li en iyi Sony TV’ler: Sony KD-65XD9305,Sony KD-55XD9305,Sony KD-65S8505C,Sony KD-49X8307C,Sony KD-65X8505C

10-Samsung: Smart Hub ve Tizen OS

Tizen OS’lu en iyi Samsung TV’ler: Samsung UE55KS9000,Samsung UE65JU6000K,Samsung UE48JS8500,Samsung UE48JU7500TSamsung UE48JU7000T

11-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

Roku TV ise aslında bir TV markasından ziyade bir TV platformu. Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde sunuluyor.  3.000 kanal desteğiyle rakiplerinden öne çıkan ve giderek popüler olan bir teknoloji.  Roku TV’li en iyi iki TV: TCL Roku TV, 4K TCL Roku TV

_________________________________________________________________________

GÜNCEL TV ÖNERİLERİ 2019 – 2020

Firmalara sunduğum danışmanlık hizmetinin yoğun olması sebebi ile sorularınıza geç yanıt vermekteyim. Bazı sorulara yanıt vermemiş olabilirim. Bu durumun takipçilerim tarafından hoş karşılanmayacağının bilincinde olarak sizler için güncel fiyat aralıklarında güncel işletim sistemleri ile performansı yüksek Tvleri sıralamak istedim.
Aşağıdaki yeni tv öneri listeden bütçenize uygun tv’yi tercih edebilirsiniz.

55 inch 4.250 ₺ – 6.000 ₺ arası Tv Önerileri

 • Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62)
 • Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV (QE55Q60RAT)
 • Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV (55PUS7304/12)

55 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 55RU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55RU7100U)
 • Philips 55PUS7303 Ultra HD (4K) TV (55PUS7303/12/62)
 • Samsung 55NU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55NU7100UXTK)
 • Toshiba 55V6863DAT Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7450PLA Ultra HD (4K)
 • LG 55UK6100PLB Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7100PLB Ultra HD (4K) TV
 • Philips 55PUS6703 Ultra HD (4K) TV (55PUS6703/12)

50 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV (50PUS6704/62)
 • Samsung 50RU7400 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7400U)
 • Philips 50PUS7303 Ultra HD (4K) TV (50PUS7303/12/62)
 • Samsung 50RU7105 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7105U)

49 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 49NU7500 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7500UXTK)
 • Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49RU7300U)
 • Samsung 49NU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7300U) Curved

Yukarıda belirtmiş olduğum tv ler hakkında detaylı bilgi için yorum yazabilir yada mail atabilirsiniz. Yorumunuza cevap alamadıysanız yorumunuzu tekrarlamanız akabinde sorunlarınıza yanıt vermekten mutluluk duyarım

Tüm Yorumları

 • Merhaba Kutay Bey lg 55sm8000-8200-8600 modelleri arasında fiyat performans açısından hangisini tercih etmeliyim ? Netflix Ve internet üzerinden film izleme maç izleme ve ip tv öncelikli bir kullanım olacak. Bütçem ortalama 5000 bin tl

  Gökhan 17 Kasım 2019 23:49 Cevapla
  • Merhaba Gökhan bey

   iletmiş olduğunuz LG tvler arasında LG 55SM8600PLA tv’sini önerebilirim fakat bütçesi 6500 TL gibi bir rakam görünmekte
   belirttiğiniz bütçenize uygun olan ve önerebileceğim tv LG 55SM8200PLA önerebilirim.
   Fakat Bütçeniz 5000 TL ise ve fiyat performans ürünü olarak bir tv önermemi isterseniz Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV (55PUS7304/12) tv’sini önerebilirim

   Lg : webOS 4.5 işletim sistemi kullanmakta LG Content Store LG ThinQ AI Web Tarayıcı Netflix Youtube uygulamaları mevcuttur.
   Ek hafıza olmayabilir
   Enerji Tüketim Sınıfı : A
   Tüketim ortalaması : 109 W

   Philips ise : Android TV işletim sistemi kullanmakta Google Play Store Web Tarayıcı Netflix YouTube Google Play Movies Google Play Music Google Arama
   Social TV
   Uygulamaları mevcuttur ayrıca dilediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz ek olarak 16 gb hafızası mevcuttur.
   Enerji Tüketim Sınıfı : A+
   Tüketim ortalaması : 86 W

   yukarıdaki tvlerin karşılaştırmaları aşağıdaki linkte mevcuttur.
   https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/147331-167366-197570-344017/philips-55pus7304_lg-55sm8200_lg-55sm8600pla_lg-55sm8000pla/farklari/

   İp Tv’yi bir android box üzerinden mi kullanmayı düşünüyorsunuz Tv üzerindeki işletim sisteminden mi kullanmayı düşünüyorsunuz.

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 18 Kasım 2019 01:45 Cevapla
   • İp Tv’yi şimdilik Tv üzerindeki işletim sisteminden kullanmayı planlıyorum. Philips hiç aklımda olmayan bir marka idi ama şimdi bu marka ve modeli gözden geçireceğim. 8200 modelini almak istersem yinede philips mi dersiniz? Yorumunuz için teşekkür ederim.

    Gökhan Alaçam 19 Kasım 2019 15:00 Cevapla
    • Merhaba Gökhan Alaçam

     Philips 55PUS7304 tv Enerji tüketim yönünden LG 55SM8200PLA göre daha iyidir.
     Ayrıca Ambilight özelliği mevcuttur.
     Menü kolaylığı ve bilinirlik yönünden Philips 55PUS7304 tv almanızı öneririm.

     bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 19 Kasım 2019 23:47 Cevapla
 • Merhaba Kutay Bey,
  Sizin önerileriniz doğrultusunda, bütçeme daha uyun olarak Philips 50pus6704 ve daha az uygun olarak Philips 50pus7303 arasında bir karara varacağım. Bu ikisi arasında 1000 lira fiyat farkı var. Acaba değer mi o farka, siz hangisini tercih ederdiniz? Bana göre fazla karışık bir konuyu bu kadar yol gösterici bilgilerle sadeleştirdiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

  yonca renda 18 Kasım 2019 13:55 Cevapla
  • Merhaba Sn Yonca Renda

   Fiyat uygunluğu Yeni sürüm işletim sistemi kullanıyor olması ve Enerji Tüketim sınıfı artıları olması sebebi ile Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) tv’yi tavsiye edebilirim
   Fakat kullanılacak işletim sistemi Saphi Tv dir. Tv’yi almadan önce Saphi Tv Menüsü hakkında incele gerçekleştirmenizi öneririm.
   Aşağıdaki video’yu izleyebilirsiniz.
   https://www.youtube.com/watch?v=yfESunMhNwE

   Philips 50PUS7303 tv alacak olursanız Eksikleri :
   Eski sürüm Android TV 7.0 (Nougat) işletim sistemi bulunduğunu belirtmek isterim
   Ayrıca 2018 yılında üretilmiş cihazdır
   Enerji Tüketimi sınıfı : A

   Philips 50PUS7303 tv alacak olursanız Artıları:
   Yenileme Hızı: PPI 1600
   Dahili Hafıza : 16 GB
   Diğer Multimedya Özellikleri : Klavyeli & Sesli Komut Destekli Kumanda – Klavyeli Uzaktan Kumanda

   Her iki tvnin karşılaştırmasını dilerseniz aşağıdaki link’ten inceleyebilirsiniz.
   https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/102416-200790/philips-50pus7303_philips-50pus6704/farklari/

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 18 Kasım 2019 21:41 Cevapla
 • Kutay Bey,merhaba. Mutfağımız için bir tv tavsiyenize ihtiyacım var.Bu işlerden hiç anlamıyoruz, o yüzden almadan önce sizden tavsiye edinmek istedim. Annemle birlikte mutfakta bolca vakit geçiriyoruz ve orta halli, görüntü ve ses kalitesinden memnun olacağımız, bize sıkıntı yaşatmayacak bir tv önerisi rica ediyorum…:)

  SENEM 25 Kasım 2019 20:22 Cevapla
  • Merhaba Senem hn

   Daha sağlıklı ihtiyacınıza yönelik bilgi verebilmem için rica etsem Bütçe ve Ekran Boyutu iletebilirmisiniz

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 25 Kasım 2019 20:28 Cevapla
   • Sanırım mutfak için ideal boyut 32 inç olmalı…
    Bütçe olarak 1000-2000 tl arası. Daha düşük de olabilir.

    SENEM 25 Kasım 2019 20:39 Cevapla
    • 40” de olabilir.

     SENEM 25 Kasım 2019 20:44 Cevapla
     • Merhaba Senem hn

      Bütcenizi artırma gibi bir olasılığınız yok ise sırası ile aşağıdaki tvleri önerebilirim.

      LG 32LM6300PLA piyasada en düşük fiyatı 2.162 TL ( HDR Mevcut )
      Beko B40L 6760 5B piyasada en düşük fiyatı : 1.899 TL
      Samsung 40N5300 piyasada en düşük fiyatı : 2.099 TL
      Vestel 40FD7300 piyasada en düşük fiyatı : 1.779 TL

      yukarıda belirtmiş olduğum tv’lerde Full Hd görüntü Smart tv HD Uydu Alıcı özellikleri mevcuttur.

      Yukarıdaki tv’ler bütçenize göre iyi fakat Bütçenizi 2500 TL ye cıkarmanızı daha kaliteli bir tv almanızı önermek isterim.

      bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

      iyi günler dilerim

      KutayKtmr 25 Kasım 2019 21:46
 • Selam üstad yardımcı olursan cok sevinirim tv almayı düşünüyorum.50 inç son sınır bütcem max 4000 tl 50pus7304 android,ambiligt,dolbyvision ve atmos ağır basan özellikleri.(kodunun sonunda 62 yada 12 yazıyor yerli ve yurtdışı olduğunu belirtiyor bir fark varmıdır? )fakat lg49sk8100pla da hoşuma gitti, görüntü netliği(nanocellin etkisi heralde) yenleme hızı yazılımsal 2500 pmı, 7304 de 1700 ppı ardaki fark nedir. Dts ses desteklemesi (av receiwer var ses önemli benim için)hoşuma gitti. Ses görüntü ve smart özelliklerini sonuna kadar kullanacak biri olarak sizce hangisini tercih etmeliyim.mesela lg h265 i uydu ve usb için verirken 7304 için epey.com sadace uydu için veriyor usbden h265 seyredebilirmiyiz?. Lg için cihaz hafızası 666mb deniyor, 7304 16gb.benim için değerlendirme yaparken işlemci ram ve ekran kartı özelliklerinide hesaba katarsanız sevinirim.tv için lg web os simi (netten filim açarken ön bellek doldu vs yada açmama sıkıntısı)yoksa androidmi daha kullanışlı uzun vadede Nette bu iki model için deteylı inceme bulamadım.yabancı siteleri araştırıyorum. Doğru bilgi veren(teknik açıdanda) site belirteseniz ordanda araştırmak isterim örneğin( https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=tr&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=en&sp=nmt4&u=https://www.displayspecifications.com/en/model/2bdd1940&xid=17259,15700022,15700186,15700191,15700256,15700259,15700262,15700265,15700271,15700283&usg=ALkJrhiv7-f5S9ooWnpr7Zp8oY03tYoKQg ) bu sitedeki teknik bilgiler ile bizdeki 7304 ram(3gb)hafıza (bizdeki 16 gb) tutmuyor vb. Sizin şahsi görüşleriniz benim için çok önemli.teşekkür ederim

  Serkan 26 Kasım 2019 01:03 Cevapla
  • Merhaba Serkan bey

   Her iki tv’de gerçekten kaliteli ve bütçenize göre alınabilecek en iyi tvler arasındadır.
   Her iki tv’ninde yeni özellikleri mevcuttur.
   Burada soracağımız sorular şunlar olabilir

   Tv Üretim yılları 2018 mi 2019 mu
   Her zaman güncel üretilen tv tercih sebebidir. Fakat bazen bu durum yanıltabilmektedir. Tvler arasındaki farklılığı aşağıdaki şıklar netleştirebilir
   ____________________________________
   Webos mu Android mi
   Webos Güvenlik, Akıcı ve Hızlı olması sebebi ile Tercih edilebilir. Belirtilen LG tv’de Webo sürümü eskidir göz önünde bulundurulmalıdır.
   Alışkanlıklar ve Geliştirilebilirlik seçeneği ve geniş uygulama alternatifleri nedeni ile Android ön plana çıkmaktadır.
   Android 9.0 sürümüne kadar Android tv yavaşlık ve donmalar nedeni ile şikayetler yer almaktaydı.
   9.0 sürümünde bu sorunların eskiye nazaran daha az olduğu gözlemlenmektedir.
   Bu durumda tercihi size bırakıyorum
   ____________________________________
   Tvlerin Yıl içerisindeki Fiyatları
   her iki tv’de son 3 ay içerisindeki en düşük fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

   Philips 50PUS7304 3 ay önce 4999 TL iken  şuan 3795 TL
   LG 49SK8100PLA 3 ay önce 4649 TL iken şuan 3989 TL
   ____________________________________
   Hangi Tv’nin işlemcisi daha hızlı
   aşağıdaki verilere göre Philips 50PUS7304 tv bir tık daha ön planda görünmektedir.

   işlemci çekirdek her iki tv’de : 4
   Philips işlemci Cpu Frekansı : 1500 mhz
   LG işlemci Cpu Frekansı : 1200 mhz
   Philips Çip Depolama : 8
   LG Çip Depolama : 4

   Görüntü ve ses özelliklerini incelediğinizi belirtmiş olduğunuz için detaylandırmadım

   usbden h265 seyredebilirmiyiz? Bu sorunuzun cevabını LG Teknik destek biriminden almanızı rica ediyorum. Yanlış yönlendirmek istemiyorum

   Tv’lerin karşılaştırmalarını aşağıdaki siteler üzerinde gerçekleştirebilirsiniz
   siz zaten en detaylı bilgi veren siteleri inceleme fırsatı bulmuşsunuz

   https://www.displayspecifications.com/en/comparison/6a2abe748

   https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/110481-203327/lg-49sk8100_philips-50pus7304/farklari/

   Görüntü ses ve performans özellikleri birbirlerine çok yakın

   Tercihi sizin yapmanız daha doğru olacaktır.

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 26 Kasım 2019 13:09 Cevapla
   • Üstad çok teşekkür ederim emeğine sağlık

    srknzr 28 Kasım 2019 12:05 Cevapla
 • Merhaba Kutay Bey,

  LG OLED55B8PLA, LG 55SM9010PLA, Philips 55PUS7504 modelleri arasında kaldım.
  Seçtiğimiz filmi çokca netflix ile film izleme, arada bir tv kanalları için kullanacağız.
  Oyun için kullanmayı düşünmüyorum. Görüntü kalitesi önemli. Bu tv’leri 2 kritere göre sıralama yapmanızı rica edeceğim.
  1.kriter: performans; fiyatı hiç baz almadan, tamamen göz ardı ederek, kaliteli film keyfi ve izlediğinden keyif almak için hangi tv’yi tercih ederdiniz.sıralama rica edebilir miyim?
  2.kriter: fiyat-performans: hangisi fiyat karşılığı alabileceğimiz maksimum keyfi ve kaliteyi verecektir? fiyat performans sıralaması rica edebilir miyim?

  https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/110333-168087-200789/lg-oled55b8_lg-55sm9010pla_philips-55pus7504/

  gokhanesadas 27 Kasım 2019 21:59 Cevapla
  • 2. Cumle “Seçtiğimiz tv’yi ” ile baslamali. Yorum ve bilgileriniz icin tesekkurler

   Gokhanesadas 28 Kasım 2019 07:50 Cevapla
  • Merhaba Gökhan Esadaş

   Eğer LG OLED55B8PLA bütçesine çıkmayı düşünüyorsanız LG OLED55B9PLA almanızı öneririm
   Fakat bütçe daha aşağıda olmalı derseniz
   görüntü kalitesi performansı yüksek tv önerisi için
   LG 55SM9010PLA önerebilirim Yenileme hızı Görüntü kalitesi bakımından ön plan’da tutulmalıdır.

   Tv’ler deki işletim sistemlerinide göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum
   LG Webos işletim sistemi kullanmaktadır.
   Philips Android Tv

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 28 Kasım 2019 14:13 Cevapla
 • selamlar kutay abi bana 123 ekran maksimum 126 ekranda belki olabilir en iyi cihazı önerebilirmisiniz fiyatı 6 bine kadar çıkabilirim belki az daha fazla bile olabilir en iyi cihaz hangisi olur tavsiyeniz olarak teşekkürler

  serkan çelik 28 Kasım 2019 01:10 Cevapla
  • Merhaba Serkan Çelik

   LG 55SK8500PLA Ultra HD (4K) TV
   Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62)

   inceleyebilirmisin acaba

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 28 Kasım 2019 14:02 Cevapla
 • Eski nesil 55PUS7303 , 7304 modellerinde bir çok toz problemi ve şikayeti okudum. Philips TV’nin yeni nesil 2019 55PUS7504 modellerinde tozlanma problemi devam ediyormuş ve bir çok şikayetleri var. Anlaşılan tahminimce bu problem giderilmemiş. ilk açıldığında toz olmasa bile sonradan tozlanan hata sinek giren tv’ler varmış.
  Birkaç kaynak paylaşmak isterim. Sizin bilgi ve yorumlarınızı rica edebilir miyim?

  https://www.youtube.com/watch?v=bEm1Ae3b5C0
  https://www.youtube.com/watch?v=Ce3b_5asbDk
  https://www.sikayetvar.com/philips-tv/toz?page=2

  Gokhanesadas 28 Kasım 2019 23:10 Cevapla
 • Merhaba,
  Philips 55pus7303, 55pus7304 gibi gecen yillardaki versiyonlarında hep toz problemleri yaşanmış. Bu seneki yeni tv olan 55pus7504’de de bu problem sanirim devam ediyormuş . Arastirinca philips in bir cok tv sinde bu şikayet var. Sizce riske deger mi ?
  Degerli bilgi ve yorumlarınızı rica ediyorum.
  Bazi şikayetleri ekliyorum.

  https://www.sikayetvar.com/philips-tv/toz?page=2

  https://youtu.be/bEm1Ae3b5C0

  https://youtu.be/Ce3b_5asbDk

  Ayrica isik sizmasi sorunu da bir diğer sık karsilasilan problemi

  https://www.sikayetvar.com/philips-tv/philips-tv-55pus7504-isik-sizmasi-sorunu

  https://tavsiyeforumu.com/konu/philips-55pus7504-isik-sizmasi-bulutlanma-sorunu.5402/

  Gokhanesadas 29 Kasım 2019 08:35 Cevapla
  • Merhaba Gökhan bey

   üretilen bir çok teknolojik ürünlerde bazı teknik hatalar çıkabiliyor.
   Bu durum genel olarak kalite kontrol biriminin sorumsuzluğundan kaynaklanıyor
   X firmanın ürettiği modelin her cihazında aynı hata olabilecek şeklinde düşünmememiz gerektiğini belirtmek isterim.
   Paylaşmış olduğum konularda ürünler hakkında fiyat ve performans odaklı yorum yapabilmekteyim.
   Ürünlerin Teknik arızaları hakkında görüşümü belirtemediğim için üzgünüm
   Firmanın Teknik servisinin kalitesini araştırmanızı önerebilirim.
   Müşterilere çözüm odaklı yaklaşım hizmeti mevcut ise riske değer diyebilirim.

   KutayKtmr 29 Kasım 2019 21:16 Cevapla
 • Merhaba Kutay Bey,

  Düşük bütçeli smart led tv alacağım da,
  https://www.vatanbilgisayar.com/philips-32pfs5803-32-80-cm-fhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html
  nasıldır acaba? veya 1500 TLcivarında öneriniz var mıdır?

  Aykut Güney 29 Kasım 2019 17:59 Cevapla
  • Merhaba Aykut Güney

   Maximum bütçe ve ekran boyutu belirtebilirmisiniz acaba

   KutayKtmr 29 Kasım 2019 21:18 Cevapla
   • Merhaba Aykut Güney

    Şuan Belirtmiş olduğunuz fiyata alınabilecek en iyi tvlerden biridir
    2018 yılında üretilmiş olmasına rağmen görüntü kalitesi fiyat performans bakımından iyi bir tv diyebilirim
    HD Uydu alıcısı Smart tv özelliği Dahili Wifi özelliği mevcuttur. Smart tv özelliği : Saphi TV’dir
    4 çekirdek işlemciye sahiptir
    Yanılmıyorsam sadece DLNA özelliği yok

    bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

    iyi günler dilerim

    KutayKtmr 29 Kasım 2019 21:25 Cevapla
 • 43inc 4K TV ihtiyacım mevcut, PS4’e bağlayacağım, işletim sistemi, smart vb. hiç bir özelliği kullanılmayacak.43 ‘den büyük odama fazla gelir 4K’da sanırım en ufak 43 var(varsa daha ufak da olabilir min 32) Uygun fiyatlı oyunlarda üzmeyecek 4K mümkünse HDR10+ marka farketmez Vestel v.s. öneri yapabilirmisiniz.

  Atakan 3 Aralık 2019 10:56 Cevapla
  • Merhaba Maximum Bütçe belirtebilirseniz yardımcı olmak isterim

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 3 Aralık 2019 21:10 Cevapla
   • 3200cıvarı diyebilirim. Aşağıdaki gibi düşük segment TV’lere bakıyorum.

    Samsung 43ru7100
    Philips 43PUS6504
    LG 43UM7100
    Vestel 43UD8200

    Atakan 4 Aralık 2019 08:55 Cevapla
    • Merhaba Atakan bey

     belirtmiş olduğunuz tvleri ve önereceğim tv’yi fiyat ve performansa göre sıralayacak olur isek

     Philips 43PUS6504 Tv
     Samsung 43RU7400
     Samsung 43RU7090
     Samsung 43RU7100
     LG 43UK6300PLB
     LG 43UM7100PLB

     Önerim Philips 43PUS6504 yönündedir.

     bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 4 Aralık 2019 13:20 Cevapla
 • Merhabalar,size sormak istedigim bir sorunum var,verdigim linkteki tv ye kullanılmış 2.el olarak bi süreligine almak istiyorum.https://www.epey.com/televizyon/philips-65pus9109.html yalnız kullanici android modda başlıyor demiş.daha önce hic android tv kullanmadim ve buyuk ihtimalde bu tv de guncel surüm android 5ve 6 olsa gerektir.yani bana ne gibi sorunlar cikartır.2.el almamdaki sebepte bu önce bir deneyeyim diyorum.sizden gelecek cevaplara göre alıp yada almayacagım.iyi günler dilerim.

  Özgür 6 Aralık 2019 10:59 Cevapla
  • Merhaba

   Tv performansı iyi fakat eski sürüm bir cihazı ücret karşılığı almanızı önermem
   Eğer cihaz’da android sürüm güncellemesi yok ise kullanımda problemler yaşayabilirsiniz.
   X bir uygulamayı çalıştırmak istediğinizde sürüm uyarıları alabilirsiniz.

   bu sebeple alacağınız ürünün işletim sisteminin güncelliğine önem vermenizi tavsiye ediyorum.

   Android Tv herhangi bir android işletim sistemli telefonun menüsü ile kullanımı aynıdır.
   Deneyim için Android işletim sistemi olan bir telefonu incelemenizi öneririm

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 6 Aralık 2019 14:44 Cevapla
 • Abi mükemmel bir açıklama olmuş. Emeklerine sağlık. Abi bütçe 5000 Samsung televizyon önerisi istiyorum sizden. Herşey yapabileyim yani. IP TV 3D internet bütün giriş ve çıkışlar olsun. Ne bileyim bu şekilde yani. Yardımcı olursanız sevinirim abi.

  Muhammed 12 Aralık 2019 22:31 Cevapla
  • Merhaba Muhammed

   iyi dileklerin için teşekkürler
   Ekran boyutu belirtebilirmisin

   iyi geceler dilerim

   KutayKtmr 13 Aralık 2019 00:23 Cevapla
 • Merhaba. 5000 butcem var 4 metreden TV izleyeceğim. 55 inç mi 65 inç mi al alıyım. Salon 40 metrekare. Hangi tvyi önerirsiniz

  Emrah 17 Aralık 2019 19:53 Cevapla
  • Merhaba 4 Metre çok uzak bir mesafe değil 55 inch tv alabilirsiniz.

   Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV inceleyebilirmisiniz.

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 18 Aralık 2019 11:22 Cevapla
 • hayırlı günler. 2500-3200 tl arası en az full hd olmak üzere led tv almayı düşünüyorum. ekran da 110-140 ekran arası olabilir. f/p olarak hangi marka modeli tavsiye edersiniz. smart tv de olsun tabiki. hatta uygun ve kaliteliyse varsa bu fiyatlara 4k da olabilir.

  ahmet can 26 Aralık 2019 10:52 Cevapla
  • Merhaba Sn Ahmet Can

   Eğer Bütçenizi biraz esnetebilirseniz.
   Philips 50PUS7304 Ultra HD (4K) TV
   Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV
   yukarıdaki tv’leri önermek istiyorum

   Şayet bütçenizi zorlamk istemiyorsanız.
   Philips 43PUS6504 Ultra HD (4K) TV
   Toshiba 49V6863DAT Ultra HD (4K) TV
   Yukarıdaki iki tv’yi inceleyebilirsiniz.

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 26 Aralık 2019 11:38 Cevapla
   • tamam üstadım. çok saolun değerlendireceğim ama peki lg neden tavsiye etmediniz mesela. 2 marka lg ye göre üstün müdür.

    ahmet can 26 Aralık 2019 13:52 Cevapla
 • peki lg neden tavsiye etmediniz mesela. 2 marka lg ye göre üstün müdür.

  ahmet can 26 Aralık 2019 14:59 Cevapla
  • Merhaba

   Performans ve fiyat odaklı tv önermek istediğim için önceki tvleri önerdim.
   Bütçenizi artırmanız durumunda LG 49SM8000PLA önerebilirim

   Teknoloji çağında olduğumuzu varsayacak olursak
   Özellikle Tv ürünlerinde üstünlüğü marka olarak değerlendirmemenizi öneririm.
   Her an her firma yeni bir teknoloji ile karşımıza çıkabiliyor.

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 26 Aralık 2019 17:53 Cevapla
   • ben fiyat olarak çok açılamıyorum. 4k nın da yaygınlaşması uzun süreceğine göre 110 ekran civarı bir samsung full hd alsam ne kaybederim.

    ahmet can 27 Aralık 2019 10:19 Cevapla
 • Merhaba Kutay bey çeyiz için TV bakıyorum Samsung 49 ru7100 model iyi diyorlar maximum bütçem 3500 3750 TL en az 49 inç bir TV ne önerirsiniz

  Erkan 27 Aralık 2019 23:21 Cevapla
  • Merhaba Erkan bey

   Bütçeniz 3.750 TL ise Philips 50PUS7304 Ultra HD (4K) TV önermek istiyorum.

   Eğer Samsung markasında karar kıldıysanız.
   Bütçenizi çok az miktarda esnetebilirseniz.
   Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 49NU7300 Ultra HD (4K) TV
   yukarıdaki tvleri incelemenizi tavsiye ediyorum.

   Samsung 49Ru7100 modeli kaliteli bir tv’dir fakat yukarıda belirtilen tv’ler ile Fiyat ve performans olarak kıyaslar isek düşük puan alabilir.

   Çeyiziniz için kolaylıklar diler Hayırlı olmasını temenni ederim

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 28 Aralık 2019 00:49 Cevapla
   • Teşekkür ederim Kutay bey iyi dilekleriniz için philips 50 pus 7304 model hakkında iyi yorumlar yok Samsung yada LG alacağım iyi çalışmalar dilerim

    Erkan 28 Aralık 2019 21:20 Cevapla
 • Merhaba kutay bey Lg OLED55B9PLA ile Samsung QE55Q70RAT arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim bütçem 8000 ila 9000 arası

  Tarık 3 Ocak 2020 14:14 Cevapla
  • Merhaba Tarık bey

   55 Ekran’da kararlıysanız Lg OLED55B9PLA almanızı tavsiye ederim.
   Fakat Samsung 55Q70R Ultra HD (4K) (QE55Q70RAT) tv ile arasında 1000 TL fiyat farkı mevcut
   bu durumda bütçe açısından kararı sizin vermeniz daha doğru olacaktır.
   Karar vermenizde fayda sağlayacak ise aşağıdaki bilgileri paylaşabilirim

   Ben kısaca aradaki farklardan bahsedebilirim
   LG OLED55B9PLA Tv – OLED özelliklidir bu durumu göz önünde bulundurmalıyız.
   QLED yerine her zaman OLED tercih etmenizi tavsiye ederim.
   Enerji Tüketim Sınıfı : A
   HDR Özellikleri Samsung’a göre daha iyidir.
   Yayın Kaydetme (PVR) Özelliği mevcuttur.
   Tüketim ortalaması : 107 W ‘dır
   İşletim sistemi : Webos

   Şuan satın almayı düşünüyorsanız LG OLEd çıkış tarihindeki fiyat’dan daha makul fiyata satılmaktadır.

   Samsung çıkış fiyatı ile şimdiki satış fiyatı arasındaki fark : 509 TL
   LG çıkış fiyatı ile şimdiki satış fiyatı arasındaki fark : 1000 TL

   Fiyat dalgalanmalarına bakacak olursak OLED tüketici için hem özellik bakımından hemde fiyat bakımından daha makul görünmektedir.

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 3 Ocak 2020 15:48 Cevapla
 • Merhaba bütçem 4.000 5.000 arası benim için en önemli özellikler tvde internet bağlantısının hızlı olması çok film izlerim ekran görüntüsü 4K olan tv önerirmisin

  Hakan 3 Ocak 2020 21:08 Cevapla
  • Merhaba Hakan bey

   Ekran boyutu belirtebilirmisiniz.

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 3 Ocak 2020 23:36 Cevapla
 • Merhaba üstadım tam 90 dk yazınızı+ yorumları tek tek okudum sabrınız +bilginiz+emeğiniz için Teşekkür ederim.
  Sorum
  1.60″ veya 65″
  2.hız
  3.Görüntü çok önemli
  4.internette filim maç izlemek ıstiyorum.
  5.Ekran düz olacak kavisli olmasın
  Bütçe maksimun tavan 8.000.tl
  2.3 tane seçin hakkı verme beynim yandı evine alır gibi sağlam uzun ömürlü olsun.
  yardımcı ol izledikçe duua edeyim kardeşim.

  Seyfettin 24 Ocak 2020 18:04 Cevapla
  • Merhaba Seyfettin bey

   Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV (65PUS7304/62)
   İnceleyebilirmisiniz

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 25 Ocak 2020 12:38 Cevapla
   • Teşekkür ederim kardeşim var ol.

    Seyfettin 25 Ocak 2020 22:51 Cevapla
 • Merhaba
  Emeginiz icin oncelikle tesekkur ederiz
  5 yildir LG 47lb652v kullaniyorum cok memnunum salonada bir tv ihtiyaci dogdu Lg markasi ve 65 inc veya uzeri duz tv oneriniz varmi ?butcem 9 bin tl

  Serkan 26 Ocak 2020 01:23 Cevapla
  • Merhaba Serkan bey

   Ben teşekkür ederim

   Bütçenizin durumuna göre aşağıdaki tv’lerden herhangi birini Tercih edebilirsiniz.

   Sony KD-65XG8596 Ultra HD (4K) TV (KD65XG8596BAEP)
   Samsung 65Q60R Ultra HD (4K) TV (QE65Q60RAT)
   LG 65SM8600PLA Ultra HD (4K) TV
   Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV (65PUS7304/62)

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 26 Ocak 2020 13:14 Cevapla
   • 65pus6504 philips tavsiye eder misiniz? Fiyat su anda 6.200 seviyesinde hep lg kullandim, menu vb cok alistim, lg55um7100 aldim panel arizasi nedeni ile iade aldilar ama memnundum, siyah goruntude ekranin sol alti ve ustunde beyaz isik vuruyordu, philips ekrani lg ye gore tavsiye eder misiniz? Tesekkurler

    Emre balci 4 Şubat 2020 21:02 Cevapla
    • Merhaba Emre bey

     Bütçenizin Maximum 7000 TL olduğunu düşünüyorum
     65 tv Ekran için ilk olarak önerebileceğim tv
     Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV olacaktır.
     Fiyatı daha aşağıda tutmak istiyorsanız
     Philips 65PUS6504 Ultra HD (4K) TV’yide önerebilirim.
     65pus6504 tv’yi internet üzerinden almanız durumunda fiyatı 5.250 TL ye kadar düşecektir.

     Farklı bir marka soracak olursanız
     Samsung 65RU7300 Ultra HD (4K) TV
     Samsung 65RU7440 Ultra HD (4K) TV
     Samsung 65RU7400 Ultra HD (4K) TV
     sırası ile yukarıdaki tvleri Önerebilirim.

     Philips Tv Son iki yıldır Bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.
     Bazı modelleri Görüntü kalitesi ve Performans özellikleri bakımından ön plana çıkmaktadır.
     Standart oluşabilen Üretim problemleri haricinde ürünlerin performansı ve görüntü kalitesi bakımından şikayetler duymadım
     Bu yıl ve önceki yıl bir çok Tüketiciye Philips tv önerisi gerçekleştirdim.

     Birebir kullanım gerçekleştirdiğim modeller’de mevcuttur.
     Memnun olduğumu belirtmek isterim.

     Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

     iyi akşamlar dilerim

     KutayKtmr 4 Şubat 2020 23:31 Cevapla
 • Merhaba Kutay bey
  55 inch TV de kararsız kaldim,bütçem 4.500 5.500arası,internet ve kanal geçişleri hızlı,farklı açılardan izlediğimizde görüntü kalitesi değişmeyecek,bendeki eski Tv’de YouTube kapandı,Google üzerinden birşey açıp izlemek mümkün değil,ileride böyle sikinti yaşatmayacak TV oneriniz benim için önemli(eski TV Philips 6047),görüntü kalitesinden çok memnundum,fakat internet sikintiydi.Yazinizi okudum,onerdiginiz Philips55pus7504 iki üç techno magaya baktım yoktu,7304 vardı, Samsung 55ru7440,LG 55 um 74450 bunlarda bakma fırsatım oldu,mağaza çalışanları kafamı karistirdi😃 şöyleki Android TV lerin sürüm değişince yavaslayip sıkıntı cikaracaklarini soylediler,TV almadan çıktım, önereceğiniz TV için simdiden teşekkür ederim iyi günler

  Ayhan 1 Şubat 2020 12:11 Cevapla
  • Merhaba Ayhan bey

   Size önerebileceğim Fiyat ve performans açısından ilk olarak Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV olacaktır.
   https://www.epey.com/televizyon/philips-55pus7504.html Satış yapan mağazalara Bu link’ten göz atabilirsiniz.
   Android konusunda tereddütünüz var ise
   Bütçenizi biraz artırmanız durumunda
   Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV önerebilirim.

   LG 49SM8600PLA Ultra HD (4K) TV
   Bu tv’yide önermek isterim fakat bundan önce iki Philips ve bir samsung tv önerilerim arasında olacaktır.
   Öncelikli olan tvlerin ekran boyutlarıda değişiklik göstermektedir.

   Android Tv’lerin sürümleri yenilendikce Eski sürümlerin yavaşladığı bilgisi doğrudur.
   Fakat bu her eskiyen işletim sistemi için geçerli bir durumdur.
   Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda tercihi sizin belirlemenizin doğru olacağını düşünüyorum.
   ilk önerdiğim Philips 55PUS7504 tv’nin Android sürümü Tvler için en güncel sürümdür.
   Bugün’den itibaren bir çok Telefon daha yeni Android 10 sürümüne geçiş yapılacaktır.
   Tv alımınız acil değil ise Bu yıl içerisinde çıkacak Android 10 sürümü ile çıkacak olan tv’leri bekleyebilirsiniz.
   Fakat fiyat konusu hakkında net bir bilgi aktaramıyorum.

   Bütçenize uygun Kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 1 Şubat 2020 12:57 Cevapla
 • merhaba kutay bey evlenecegim için tv alacagım fakat okadar cok secenek var ki karar vermek cok zor multimedya ozellikleri acısından en rahat kullanım hangi marka acaba(tv telefon baglanti uyumu ekran yansıtma vs uygulama indirebilme gibi smart ozellikler akıllı kumanda vs) birde oyun sinema keyfi icin onerebileceğiniz 55 inc tvler hangileridir.bütce 3000-5000 tl şimdidien teşekkürler.

  adem irgi 4 Şubat 2020 19:17 Cevapla
  • Merhaba

   Performans ve görüntü kalitesi yüksek Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV önerebilirim.
   Bu tv’de Android Tv işletim sistemi kullanılmaktadır.
   Android işletim sistemli akıllı telefonlarınızda etkileşim oluşturabilir Tv’ye ekran görüntüsü yansıtaiblirsiniz.
   Ayrıca Play Store özelliği ile uygulama indirebilirsiniz.

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi akşamlar dilerim

   KutayKtmr 4 Şubat 2020 23:16 Cevapla
 • Merhaba 65” icin tavsiye alabilir miyim?

  Emre balci 4 Şubat 2020 20:58 Cevapla
 • Merhaba hocam
  LG 70 inç tv istiyorum bir çok model var ve hepsinin özelliklerine bakıyorum birbirine çok yakın , ama fiyatlar Arasında 500 ila 3000 TL arasında farklar var ,
  kampanyalı olan bir model var :LG 70UM7100PLA 4K Ultra HD 70″ 5800 TL ye alabiliyorum
  birde LG 70UM7450PLA 4K Ultra HD 70″ bu var ikisi arasında kaldım bunun fiyatı ise 6500 TL

  Siz hangisini tavsiye ederseniz ?
  Yada LG markası 70 inç 7 bin tl ye kadar tavsiyeniz ne olur şimdiden teşekkur ederim

  oguz 5 Şubat 2020 19:39 Cevapla
  • Merhaba Oğuz bey

   Ekran ve Marka değiştirebileceğiniz düşüncesi ile size faydalı olabilecek bir bilgi vermek istiyorum.
   Belirttiğiniz maximum fiyata göre performans ve fiyat sıralamasına nezninde sıralı bir şekilde tv’leri önermek isterim.
   ilk olarak Philips 55PUS8804 Ultra HD (4K) TV önermek isterim
   LG 55SK8500PLA Ultra HD (4K) TV ikinci sırada olacaktır
   Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV üçüncü önereceğim tv olabilir
   Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV dördüncü sırada olacaktır ( bütçeye büyük katkısı olacağını düşündüğüm için ekledim )
   Şuan önerdiğim ( Philips 55PUS7504 ) tv ile sonraki önereceğim tv arasında 5 adet 55 inch tv atlıyor
   ve Samsung 65RU7300 Ultra HD (4K) TV önermek istiyorum
   Şuan önerdiğim ( Samsung 65RU7300 ) tv ile sonraki önereceğim tv arasında 9 adet çeşitli ekranlarda çeşitli Tv Markalarını yazmıyor atlıyorum ve
   LG 70UM7450PLA Ultra HD (4K) TV öneriyorum
   bir sonraki LG 70UM7100PLA Ultra HD (4K) TV önerebilmem içinde favori tvlerden 8 adet tv’yi atlayarak önerimi gerçekleştiriyorum

   Kafanızı karıştırmak değil amacım
   LG iyi bir marka fakat son iki yılda Tv’ler arasında performans ve görüntü kalitesi bakımından ciddi farklılıklar oluştu.

   Yukarıdaki bilginin kafa karışıklığına neden olmaması için kısaca şu bilgiyi vermek istiyorum.

   2020 yılı Nisan ayına kadar eğer yeni tv piyasa’ya sürülmez ise
   7000 TL altı ekran modeli gözetmeden alınabilecek en iyi tv’lerin fiyat ve performans sıralamasını gerçekleştirdim.

   Ayrıca Bütçenizi biraz esnetmeniz dahilinde
   Philips 70PUS7304 Ultra HD (4K) TV ve Samsung 70RU7100 Ultra HD (4K) TV önerilerim arasına ekleyerek Kararı size bırakıyorum
   Anlaşılmayan bir nokta var ise yardımcı olmak isterim.

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 6 Şubat 2020 11:42 Cevapla
   • Kutay Bey 5000₺ civarı bütçem var.Daha çok filim izliyorum ayrıca YouTube giriyorum.Yani interneti ve arama motorlarını da kullanarak giriyorum..Oyun az oynuyorum.Bana bir TV önerebilir misiniz?..Şimdiden tşk ediyorum

    Mustafa 8 Şubat 2020 20:43 Cevapla
    • Merhaba Mustafa bey

     Rica etsem ekran boyutu belirtebilirmisiniz.

     Not: Yorumunuzu mail olarak yanıtlamıştım tekrar yanıtlıyorum.

     İyi günler dilerim

     KutayKtmr 13 Şubat 2020 10:04 Cevapla
 • Kutay Bey iyi günler dilerim. Ben mutfak ta kullanmak üzere 19 – 22 inç arası TV satın almak istiyorum.Bütçem önemli değil yeterki iyi bir tv olsun.Tavsiyeleriniz ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla..

  Mehmet Oktay Çakırlar

  Mehmet Oktay Çakırlar 7 Şubat 2020 13:45 Cevapla
  • Merhaba

   Yorumunuza istinaden aşağıdaki 24 ve 22 inch tvleri önermek isterim fakat belirterceğim tv’lerde smart tv özellikleri mevcut değildir.

   Performansı yüksek olması sebebi ile öncelikle 24 inch önermek istiyorum.

   Uygun fiyatlı görüntü kalitesi ve performanslı olduğu için Awox U2400STR önerebilirim

   Daha sonra LG 24TK410U-WZ ve LG 24TK410U-PZ önerebilirim

   22 inch tv olarak
   Arçelik A22 LB 5533
   Önerebilirim

   Şayet tv’nizin akıllı menü (işletim sistemli olmasını istiyorsanız.

   Kaliteli bir ekran (monitör) satın almanızı tavsiye ediyor, akabinde son sürüm performansı yüksek bir android tv box alarak ekranınızı akıllı tv’ye çevirebilirsiniz.

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   Not: Yorumunuzu mail olarak yanıtlamıştım tekrar yanıtlıyorum.

   İyi günler dilerim

   KutayKtmr 13 Şubat 2020 10:03 Cevapla
 • HOCAM MERHABALAR,
  43 YADA 49 İNÇ 2600-2700 TL BÜTÇEYE KADAR TV ÖNEREBİLİRMİSİNİZ?
  NETFLİX KULLANIYORUM.

  Furkan 8 Şubat 2020 22:02 Cevapla
  • Merhaba Furkan bey

   Philips 43PUS6504

   Tv önerebilirim

   49 inch ekran için önermek istediğim tv Toshiba 49V6863DAT ve Samsung 49RU7100
   Olacaktır. Fakat bu tvler belirtmiş olduğunuz bütçeyi aşmaktadır.

   Tercihi size bırakıyorum

   Kaliteli ve bütçenize uygun bir tv almanız dileği ile

   Not : Yorumunuzu mail olarak yanıtlamıştım tekrar yanıtlıyorum.

   İyi günler dilerim

   KutayKtmr 13 Şubat 2020 10:05 Cevapla
   • Teşekkürler üstadım bugün televizyonu mu aldım. Vatan dan Grundig 49GDU7900 aldım 2900 TL’ye sizce nasıl seçim?

    Furkan 14 Şubat 2020 21:27 Cevapla
 • Kutay bey merhaba

  Hemen hemen bütün yorumlarınızı okudum ve birçok yorumlarınızda philips önermişsiniz Bende phlips son teknolojisini düşünüyorum fakat philips ile ilgili yaptığım araştırmalarda kullanicilar 3 sorundan bahsediyor 1 hız kanal geçiş hızı 2 android güncelle me me sorunu 3 ekranda tozlanma ve bulutlanma oluyor yinede önerirmisiniz 5000 tl ile 10 bin tl arası ne önerirsiniz tşk

  Özcan 9 Şubat 2020 12:18 Cevapla
  • Merhaba sn Acar

   Tv önerisi gerçekleştirebilmem için Tercih edebileceğiniz Ekran boyutu belirtebilirmisiniz.

   Not: Sürümü eskimiş olan tüm Akıllı tv işletim sistemlerinde performans düşüşü olabilmektedir. Bu sebeple satın alınacak olan bir tv’nin ömürlük (uzun ömürlü ) 10 + yıl olmayacağını belirtmek isterim. Fakat tv kullanıcısının bilinçli olması halinde bu tür sorunlar ortadan kalkmaktadır. Güncelleme yapılan bir tv’nin ömrü uzayabilmektedir. ( tv markaları daha çok tv satabilmek için artık tvlerde sürüm güncelleme hizmetini kısıtlamışlardır ). Fakat! Özellikle Android işletim sistemini güncellemek diğer işletim sistemlerine göre daha kolaydır. Kullanıcıların bir çoğu görüntü ve ses kalitesini ön planda tuttukları için philips tv önermekteyim. Son iki yıl içerisinde philips tv diğer tvlere nazaran daha kaliteli görüntüye sahip daha yüksek performanslı ve kullanım kolaylığı olan tv’ler sunduğu için Philips öneriyorum. Belirtmiş olduğunuz bulutlanma ve tozlanma şikayetini araştıracağım hangi sürümlerde olduğu hakkında bir malumata henüz ulaşmadım.

   İyi günler dilerim

   KutayKtmr 13 Şubat 2020 10:07 Cevapla
 • Selam Kutay Bey.
  55” tv için araştırma yapıyorum. Hep LG ve Samsung markalar üzerinde düşündüm. Gördüğüm kadarıyla sizde Philips biraz daha ağır basıyor (haklı teknik bilgi ve tecrübeniz olduğu kanaatindeyim). LG 55SM9010PLA ve Samsung QE-55Q60R modellerine denk Philips ve Sony önerilerinizi bilmek isterim. Evde İphone telefon kullanıyoruz. Arada bir tvye bağlama ihtiyacı da olacaktır. Ona göre bir tavsiyede bulunursanız sevinirim. Fiyat aşırı olmamakla beraber biraz esneyebilir.
  Saygılar.

  Ramazan 9 Şubat 2020 19:58 Cevapla
  • Bu arada OLED televizyonların ekran yanma ve az ömür problemleri olduğu söyleniyor. Sizin bilgileriniz nedir?

   Ramazan 9 Şubat 2020 22:04 Cevapla
   • Merhaba 2018 yılında üretilen bazı modellerde bahsi geçen sorunlar yaşanmıştı.
    Bu durumun X Marka’nın Üretim Kalite kontrol personellerinin Tecrübesiz yada isteksiz çalışmalarından kaynaklandığını belirtmek isterim.
    Herhangi bir teknoloji ürününde bu gibi durumların bazı serilerde yaşandığını belirtmek isterim.
    Ekran yanma sorununun tüm OLED Tv teknolojisinde olduğunu yada olabileceğini söylemek doğru bir yaklaşım değildir.

    Tv alırken garanti süresi ve Servis şartları hakkında detaylı bilgi edinmemiz gerektiğini hatırlatmak isterim.

    Bir önceki yorumunuzda 55 TV için araştırma yaptığınızı belirtmişsiniz.
    Maximum Tv bütçesi belirtebilirseniz Tv önerisi için dönüş sağlayabilirim.

    KutayKtmr 13 Şubat 2020 11:54 Cevapla
  • Merhaba Ramazan bey

   Maximum bütçe belirtebilirmisiniz.

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 13 Şubat 2020 11:42 Cevapla
 • Kutay bey merhaba,
  Bu kadar kisiye yardımcı olmanızı ayrı bir şekilde kutlarım.
  Benim içinde yorumunuz çok önemli. Öncelikle butcem 6500 tl net ben 65 inc televizyonlardan olucak sekilde 4k yayın alabileceğim ekranın büyüklüğünden dolayı hertz kaybetmek istemediğim bir televizyon arıyorum. Ek olarak şu konuda yorumunuzu rica ediyorum. Bazı marka TV cihazlarında internet bağlantı problemi yaşanmakta var olan bir interneti daha yavas yukleme gibi duyumuma göre internet bağlantısında en az problem cikartan tv LG ve kendim de superonline fiber mhz olarak çalışıyorum “televizyonum internete geç bağlanıyor” şeklinde çok sikayetler alabiliyoruz farklı markalardan bu konu hk. Yorumunuz benim için önemli
  İlginiz için şimdiden teşekkürler.

  Oğuzhan 15 Şubat 2020 10:59 Cevapla
  • Merhaba Oğuzhan bey

   Konuya öncelikle istediğiniz özelliklerin tümünü 65 inch bir tv’de belirtmiş olduğunuz bütçe ile bulamayacağınızı belirtmek istiyorum.
   Her Markanın Üretimini gerçekleştirdiği ekran boyutlarında farklı özellikler yer almaktadır.
   Belirtmiş olduğunuz internet bağlantı problemlerini sadece bir tv özelliğine bağlamamanız gerekir.
   Belirtilen internet bağlantı sorunlarının bir kaç nedeni olabilir.
   Eski sürüm işletim sistemleri olan tv’lerden kaynaklanabilir
   Modeme gelen int bağlantı sinyalinin zayıf olması sebebi ile sorun oluşturabilir
   Tv odasında Wifi bağlantısının sinyalini düşürebilecek etkenlerde bulunuyor olabilir.

   Tv Yada Elektronik bir cihaz alırken
   internet bağlantınızın cihazlar arası daha yüksek hızda kullanılabilmesi için önerebileceğim Wifi kartınızın aşağıdaki gibi olması gerektiğini belirtmek isterim.
   ( 802.11n ) olmasına dikkat edebilirsiniz.
   Fakat yukarıdaki özellikte ısrar edecek olursanız Alacağınız tv’de yada cihazların performanslı olmasına yardımcı olabilecek diğer donanımları göz ardı etmek durumunda kalabilirsiniz.
   Üreticiler Elektronik cihazların donanımlarını bütçelere bağlı olarak yapılandırmaktadır.

   Talebiniz 65 inch olması sebebi ile Ekran yenileme hızı 100 hz olan önerebileceğim bütçenize en yakın Sony KD-65XG8596 tv olacaktır.
   Ekran Yenileme hızı 50 Hz ve Wifi özelliği daha verimli olan Philips 65PUS7304 Tv önerebilirim.

   Malesef belirtmiş olduğunuz bütçe altında wifi özelliği ( 802.11n ) olan ve Ekran yenileme hızı 100 hz olan tv önerememekteyim.

   Kablosuz internet bağlantınızın cihazlar arası daha iyi olmasını istiyorsanız X bir tv’ye Ücret farkı ödemeden 802.11n Wifi adaptörünü ayrıca almanız ve satın alacağınız Tv’ye takarak kullanmanızı tavsiye ederim.
   işletim sistemi yada tv özelliğine göre belirtmiş olduğum kullanım durumunda sorun yaşamamanız adına Tv’yi satın almadan önce Teknik Personel ile bu konu hakkında görüşmenizde fayda görüyorum.

   iyi dilekleriniz için teşekkürler

   Bütçenize uygun Kaliteli ve Performansı yüksek bir tv almanız dileği ile

   iyi akşamlar dilerim

   KutayKtmr 15 Şubat 2020 21:19 Cevapla
   • Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim anladığım kadarıyla bütçemi asamayacagim için 55 inc lerdeki belirtmiş olduğumuz 100hz nin uzerindeki onerebileceginiz tv var ise bunu da ogrenmek isterim

    Oğuzhan 16 Şubat 2020 03:04 Cevapla
    • Merhaba Oğuzhan bey

     Malesef 55 inch tvler’de de belirtmiş olduğunuz her iki özelliği mevcut olan tv’ye rastlamadım.

     Bazı tv’lerde Wifi kartının sürümü yazmıyor.

     Yakınınızda bir teknoloji mağazası var ise teknik personel’den bilgi almanızı rica edeceğim.

     iyi akşamlar dilerim.

     KutayKtmr 16 Şubat 2020 23:38 Cevapla
 • Grundig ve general TV’ler hakkında da bilgi verir misiniz

  Mehmet 16 Şubat 2020 13:47 Cevapla
  • Merhaba Mehmet Bey

   Ekran boyutu ve Bütçe belirtebilirseniz karşılaştırma yapabilirim.

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 16 Şubat 2020 21:21 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: