2019 – 2020 Yılı En iyi Tv Tavsiyeleri LG – Samsung – Vestel vb

7 Ağustos 2018
26930
Bakıldı

2019 yılı en iyi tv araştırması içerisindeyseniz Bit tv Tavsiyesi için bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız Özellikle konuda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz

2020 yılı içerisinde evinize en iyi yeni bir televizyon almayı düşünüyorsanız öncelikle Tv’ler hakkında iyi bir bilgi birikiminizin olması gerekmektedir. Aksi Halde alacağınız Tv’deki eksik bir özellik bazı sorunları beraberinde getirebilir.

En iyi Tv yi nasıl seçerim sorusu ile başlayabiliriz.

NOT : Tv Almadan önce Adroid Tv ip tv Konusunu araştırmanızı öneririm. Çok yakında bu konu hakkında inşallah bir makale yayınlayacağım.

Hangi TV’yi Almalıyım? TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir TV alacaksanız belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Özellikle aşağıda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz.

Her şey de olduğu gibi TV alırken de öncelikle TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemelisiniz. Alacağınız TV’nin hem fiyatı hemde bu fiyata vereceği performansı uzun yıllar arızasız çalışması çok önemlidir.

Unutmayın!!! Piyasada 500 TL‘ye de TV alabilirsiniz 100.000 TL‘ye de. Bu sebeple önce bütçenizi belirlemeli sonra bu bütçeye uygun bir TV almalısınız.

TV için ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra sıra TV alırken bilinmesi gereken teknik kavramları öğrenmeye geldi sıra

TV Alacakların Bilmesi Gereken Teknik Kavramlar

1-Smart TV=Akıllı TV Nedir?

Artık TV’ler internete bağlanabiliyor, video, müzik, oyun oynatabiliyor, görüntülü sohbet etme ve sosyal medya uygulamalarına erişme imkanı sunabiliyor. İşte tüm bu hizmetleri sunan TV’lere Smart TV, yani Akıllı TV adı veriliyor.

2- Panel Tipi

TV panelleri LCD TV ve Plazma TV olmak üzere 2’ye ayrılır.

Plazma TV’ler içerisindeki gazın ışıması ile LCD TV’ler ise likit kristal ile görüntüyü iletirler. Şuanda en popüler olan teknoloji LCD TV’lerdir.LCD’ler de IPS ve VA paneller olarak iki çeşitte üretilirler. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar. Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da  pratikte (gerçek yaşamda) kullanıcıları çok ilgilendiren bir durum değildir.

3- LCD TV’ler Kaç Çeşittir?

LCD TV’ler, LED, OLED ve QLED olmak üzere 3‘e ayrılır.

a) LED TV Nedir?

Bugün piyasada oldukça fazla olan LED TV’ler, tüm piksellerinin arka ışıklandırmayla aydınlatıldığı LED’lerden meydana gelir. Oldukça parlak ve canlı görüntü sağlamları rağmen izleme açıları OLED’lere göre daha azdır.

b) OLED TV Nedir?

İlk kez 2013’de LG’nin sunduğu, OLED TV ile LED TV arasındaki en temel fark OLED TV’lerde her pikselin kendisini aydınlamasıdır.  Bu pikseller görüntüyü tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilir. Böylece OLED TV’ler yüksek kontrast (karşıtlık) oranı ve izleme açısına sahip olsalar da OLED TV’ler, LED TV’ler kadar parlak değildir.

OLED TV’ler  büyük yenileme hızlarına (120 Hz ) sahip değildir. Fakat görüntü kalitesi konusunda şimdilik en iyi görüntüyü OLED TV’ler veriyor diyebiliriz. 

c) QLED TV Nedir?

İlk kez 2017’de Samsung’un sunduğu QLED TV’ler  ise daha geniş bir renk yelpazesine sahip. Yüksek parlaklığa sahip olmamalarına rağmen henüz OLED TV’ler kadar iyi bir siyah performansına sahip değildirler.

d) QLED mi OLED TV mi Almalıyım?

OLED TV’ler QLED’e göre daha hafif, daha ince olup daha az güç tüketirler. Ayrıca resim kalitesi QLED’e göre biraz daha iyidir. QLED TV’ler ise gündüz kullanımında yada aydınlık ortamda daha iyi performans gösteriyorlar. Yani kullancı tercihine kalan bir durum diyebiliriz.

4-Hertz Nedir?

Hertz ekran yenileme hızı anlamına gelen ve saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eden en dikkat çekici kavramdır. Ayrıca görüntünün saniyede ekrandaki yinelenme sayısı da diyebiliriz. Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlenir. Bu yüzden Hertz oldukça önemli bir kavramdır.

Ancak Hertz‘de dikkat edilecek en önemli husus panelin yazan yenileme hızı (Hz) değil, gerçek yenileme hızı olmalıdır. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe titreme ve bulanık gösterme azalır ve net bir görüntü sağlanır.

Oyun Severler Dikkat!!!

TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için  “Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörü tercih edilmelidir. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir.

5-Piksel Nedir?

Görüntünün en küçük birimine Piksel denir. Kare şeklinde ve yüz binlerce hatta milyonlarca Piksel yan yana gelerek görüntüyü oluşturur.

HD kalitesini belirleyen en önemli detaylardan birisi Piksel‘dir. Bu yüzden her HD görüntü kalitesine sahip LED TV aynı kalitede değildir. TV’lerde HD görüntü Piksel sayısına göre sınıflara ayrılır.

a) HD READY: 1366 x 768 Piksel,

b) FULL HD TV: 1920 x 1080  Piksel,

c) ULTRA HD (4K) TV: 3840 x 2160 Piksel.

6-Çözünürlük Nedir?

Görüntüyü oluşturan ekrandaki piksel sayısına çözünürlük denir. Yani yatay ve dikeyde kaç adet piksel varsa onun adetine Çözünürlük adı verilir. Örn: 800 x 600 çözünürlük=1400 adet piksel)

7- Piksel ve Çözünürlük Neden Önemli?

Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar olup bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüye sahip olduğunu belirlerler.

Artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV’ler daha fazla detay ve berraklık sağladığı için 1366 x 768 piksele sahip HD READY veya 1920 x 1080 piksele sahip FULL HD TV’leri en iyi tv tavsiyeleri listemizde sunmuyoruz.

Ayrıca bir de Upscaling özelliğini kısaca anlatalım. Upscaling, daha düşük çözünürlüğe sahip (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntüleyebilmek için upscaling özelliği şarttır. Çoğu TV’de bulunduğu için endişe edecek bir durum yoktur.

8- HD Ready Nedir?

HD Ready logosu taşıyan televizyonlar 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için Full HD TV’lere nazaran daha az görüntü kalitesine sahiptirler. Artık HD Ready çözünürlüğe sahip TV’leri almanızı tavsiye etmiyoruz.

9- Full HD Nedir ?

Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen Full High Definition yani Full HD TV’ler ise;1920 x 1080 Piksel‘e sahiptir. HD Ready çözünürlüğe sahip TV’lerden daha net görüntüye sahip olsalar da ULTRA HD (4K) TV’lerden daha az net görüntüye sahiptirler.

10- UHD/4K TV Nedir?

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen “Ultra High Definition-UHD” ise 4K TV’lerde kullanılan bir terimdir. 4K TV’lerde 3840×2160 piksel bulunduğu için 4K olarak adlandırılırlar. FHD TV’ler dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’ler ise yatay çizgideki piksellerden oluştuğu için 4K TV’lerin görüntü kalitesi daha yüksektir. Alacağınız TV kesinlikle en az LED yoksa da OLED panele sahip bir UHD/ 4K TV olmalıdır.

11- Neden OLED TV Almalıyım?

Normal LED TV’lerde tüm pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. Ancak OLED TV’lerde ise  her piksel sadece kendisini aydınlatır. OLED TV’ler 2013 yılında ilk defa LG tarafından sunulan OLED TV’ler görüntü kalitesi açısından iyi bir performans sergilerler.

Ayrıca OLED TV’ler piksel aydınlatması özelliği ile seçili pikselleri tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilirler. 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip ancak biraz pahalı. Ancak eğer bütçeniz uygunsa şimdilik TV’de çok iyi bir görüntü kalitesi için biz 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV almanızıtavsiye ediyoruz.Yok bütçeniz uygun değilse diğer saydığımız özellikleri iyi olan bir LED TV almalısınız.

4K TV Yayını Yok ki, 4K TV’ye Ne Gerek Var!

Çevrenizde sıklıkla duyduğunuz bu türden sözlere iyi bir TV alacakların itibar etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Şuan bile TRT 4K, LİG TV 4K, Kablolu 4K TV varken yakın gelecekte nasıl bir TV dönüşümünün gerçekleşeceğini anlamak çok zor değil.

Bu yüzden “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” gibi sözlere kulak asmayın.  5K TV’lerin satışta olduğu, 8K TV’lerin piyasaya sunulduğu, Katlanabilir TV’lerin çıktığı ve 12K çözünürlüklü TV’lerin tartışıldığı bir dönemde bu sözleri önemsemeyin.

Bu yüzden şimdilik bütçeniz uygunsa mutlaka UHD (4K) OLED TV alın.

12- HDR Nedir? Bit/Renk Derinliği Nedir?

HDR (High Dynamic Range), Yüksek Dinamik Aralığı anlamına gelen yeni bir teknolojidir. HDR özelliğine sahip TV’ler daha fazla parlaklık ve kontrast içerdikleri için daha canlı ve gerçek bir görüntü sağlarlar.

HDR özelliği TV’lerde HDR10, Dolby Vision ve Hybrid Log Gamma (HLG) olmak üzere 3 sınıfta sunuluyor. HDR TV’lerden tam olarak faydalanabilmek için özel HDR içerikler (video,oyun,resim) kullanılmalıdır. Piyasada şuanda Netflix, Amazon, Playstation 4 ve Xbox One gibi platformlar HDR içerikler sunsa da henüz HDR içerik çok fazla bulunmamakta.

Bit Derinliği ise; her yayıncının görüntüde sunabileceği maksimum ton sayısıdır.

Renk Derinliği ise; piksel başına düşen, renk bilgisine bit denir. Her “1” bit artışı, iki kat renk sayısı sunar. Özetle; daha fazla bit daha fazla renklilik, canlılık ve derinlik sunar.

8 bit TV paneller 256 Piksel ve 16.78 Milyon Toplam Renkten oluşurken 10 bit paneller 1024 Piksel ve1.07 Milyar Toplam Renkten 12 bit paneller ise; 4095 Piksel ve 68.68 Milyar Toplam Renkten oluşur.

Fakat şuanda 10 ya da 12 bit TV yayını yok ve bu özelliği kullanmak içinde panele uygun görüntü oynatılması gerekmektedir.

13- Ekran Boyutu

TV’lerde ekran büyüdükçe fiyatta arttığı için size en uygun ekran boyutunu belirlemelisiniz. Bunun için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi yerleştireceğiniz yere olan mesafesidir. Kısaca ekran boyutu büyüdükçe TV’ye olan mesafeyi arttırmanız, küçüldükçe azaltmanız doğru bir tercih olacaktır.

TV boyutu belirlerken kabaca aşağıdaki önerilen aralıklara göre TV alabilirsiniz.

TV’de Ekran Boyutu Seçimi için Önerilen Aralıklar

 • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
 • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
 • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
 • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
 • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
 • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
 • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
 • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
 • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

14- 3 Boyut-3D

Eğer 3 boyutlu film seyretmeyi seviyorsanız alacağınız TV’de mutlaka 3 Boyut-3D olmalı. Ancak biz alacağınız TV’de 3D olması gerektiğini düşünsek de 3D özelliği fiyatları yaklaşık 500 -1000 TL arasında artırıyor. Ayrıca bazı TV modellerinin 2D görüntüleri 3D’ye, 3D’yi de 2D’ye dönüştürebildiğini de unutmayın.

3D Gözlük

3D’li bir TV alacaksanız 3D gözlükte almalısınız. 3D gözlükler ise aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aktif 3D gözlükler daha fazla derinlik ve seyir zevki sunarken pasif gözlüklere göre ağır, pahalı ve baş ağrısına sebep olabilirler. Pasif 3D gözlükler ise daha ucuz ve hafifken daha az derinlik ve seyir zevki sunarlar. Bazı TV üreticileri genelde pasif gözlükleri ürünle beraber ücretsiz verirken bazıları ise özellikle akitif gözlükleri ilave ücretle satmaktadırlar.

15- Kanal Geçiş Hızı

Kanal geçiş hızı, TV’deki işlemci hızı, uydu alıcısının kapasitesine içindeki işlemciye göre değişebilir. Eğer Kanal Geçiş Hızı yüksek bir TV istiyorsanız diyorsanız,  şimdilik 4 çekirdekli iyi bir işlemci ve hızlı bir dahili uydu alıcıya sahip TV almanızı öneririz.

16- Ses

TV’de ses kalitesi için TV’nin Subwoofer‘a sahip olması, hoparlör sayısına (2.1 veya 3.1 gibi) ve  yüksek ses çıkış gücüne (Watt) dikkat etmelisiniz.

17- HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec özelliği ise H.265/HEVC (4K/60p) simgesi ile 4K TV’lerde kullanılır. Bu kodek sayesinde Tv’de hem ses hem de 4K görüntü oynatılır. Bu kodeğe sahip olmayan ürünlerde  sadece ses duyulur görüntü gelmez. Yeni çıkan TV’lerde standart olarak bu kodek bulunuyor ancak tabi ki Full HD TV’lerde yok. Bu yüzden 4K video izlemek için mutlaka bu kodek olmalı.Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus bazı TV modellerinde yalnızca uydu ya da yalnızca video için H.265/HEVC kodekinin bulunuyor olması. Siz Tv alırken her ikisine sahip bir TV almalısınız.

Hangi TV markasını almalıyım?

TV modellerini genel olarak Giriş, Orta, Üst ve Extreme Segment olarak 4’e ayırmak mümkün. Bu segmentler ise fiyat-performans dengesi, malzeme kalitesi, ekran boyutu ve enerji tüketimine göre belirlenir.

Peki en iyi Tv hangisi derseniz Sony diyenler olabilir ama Samsung ve LG’yi de yabana atamayız. Piyasada sunulan TV’lerden genel olarak Sony, Samsung, LG ve Philips firmalarının TV’lerinin diğerlerinden üstün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Sony ve Toshiba‘nın ürünlerinin bir miktar daha pahalı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden LG, Samsung ve Philips  fiyat-performans dengesini yakalamış markalar.

* Tv kalitesinde marka önemli ama şimdilik en yüksek görüntü kalitesi için 4K UHD OLED TV almanızı öneriyoruz.

*Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

En İyi TV Tavsiyeleri 2019

1-LG: WebOS

webOS’lu en iyi LG TV’ler:LG 49UF770V,LG 55EG920V,LG 65EF950V,LG 65UF950,LG 55EG960V

Lg Webos en iyi tv tavsiyesi 2018
Lg Webos en iyi tv tavsiyesi

2- Samsung KS9500 serisi

65 inç: Samsung UE65KS9500 | 78 inç: Samsung UE75KS9500 | 88 inç: Samsung UE88KS9500

3-LG OLEDE6 serisi

55-inç: LG OLED55E6 | 65 inç: LG OLED65E6

4-Sony Bravia KD-75XE9005

5-Samsung KS7000 serisi

49 inç: Samsung UE49KS7000 | 55 inç: Samsung UE55KS7000 | 60 inç: Samsung UE60KS7000

6-LG OLEDB6 Serisi

55 inç: LG OLED55B6V | 65 inç: LG OLED65B6V

7-Sony XD9305 serisi

55-inç: Sony KD-55XD9305 | 65 inç: Sony KD-65XD9305

8-Philips 65PUS7601

Philips 4K TV’nin PUS serisi oldukça ekonomik ve iyi bir seçenek.

9-Sony: Android TV

Android TV’li en iyi Sony TV’ler: Sony KD-65XD9305,Sony KD-55XD9305,Sony KD-65S8505C,Sony KD-49X8307C,Sony KD-65X8505C

10-Samsung: Smart Hub ve Tizen OS

Tizen OS’lu en iyi Samsung TV’ler: Samsung UE55KS9000,Samsung UE65JU6000K,Samsung UE48JS8500,Samsung UE48JU7500TSamsung UE48JU7000T

11-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

Roku TV ise aslında bir TV markasından ziyade bir TV platformu. Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde sunuluyor.  3.000 kanal desteğiyle rakiplerinden öne çıkan ve giderek popüler olan bir teknoloji.  Roku TV’li en iyi iki TV: TCL Roku TV, 4K TCL Roku TV

_________________________________________________________________________

GÜNCEL TV ÖNERİLERİ 2019 – 2020

Firmalara sunduğum danışmanlık hizmetinin yoğun olması sebebi ile sorularınıza geç yanıt vermekteyim. Bazı sorulara yanıt vermemiş olabilirim. Bu durumun takipçilerim tarafından hoş karşılanmayacağının bilincinde olarak sizler için güncel fiyat aralıklarında güncel işletim sistemleri ile performansı yüksek Tvleri sıralamak istedim.
Aşağıdaki yeni tv öneri listeden bütçenize uygun tv’yi tercih edebilirsiniz.

55 inch 4.250 ₺ – 6.000 ₺ arası Tv Önerileri

 • Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62)
 • Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV (QE55Q60RAT)
 • Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV (55PUS7304/12)

55 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 55RU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55RU7100U)
 • Philips 55PUS7303 Ultra HD (4K) TV (55PUS7303/12/62)
 • Samsung 55NU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55NU7100UXTK)
 • Toshiba 55V6863DAT Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7450PLA Ultra HD (4K)
 • LG 55UK6100PLB Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7100PLB Ultra HD (4K) TV
 • Philips 55PUS6703 Ultra HD (4K) TV (55PUS6703/12)

50 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV (50PUS6704/62)
 • Samsung 50RU7400 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7400U)
 • Philips 50PUS7303 Ultra HD (4K) TV (50PUS7303/12/62)
 • Samsung 50RU7105 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7105U)

49 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 49NU7500 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7500UXTK)
 • Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49RU7300U)
 • Samsung 49NU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7300U) Curved

Yukarıda belirtmiş olduğum tv ler hakkında detaylı bilgi için yorum yazabilir yada mail atabilirsiniz. Yorumunuza cevap alamadıysanız yorumunuzu tekrarlamanız akabinde sorunlarınıza yanıt vermekten mutluluk duyarım

Tüm Yorumları

 • Merhaba Kutay Bey lg 55sm8000-8200-8600 modelleri arasında fiyat performans açısından hangisini tercih etmeliyim ? Netflix Ve internet üzerinden film izleme maç izleme ve ip tv öncelikli bir kullanım olacak. Bütçem ortalama 5000 bin tl

  Gökhan 17 Kasım 2019 23:49 Cevapla
  • Merhaba Gökhan bey

   iletmiş olduğunuz LG tvler arasında LG 55SM8600PLA tv’sini önerebilirim fakat bütçesi 6500 TL gibi bir rakam görünmekte
   belirttiğiniz bütçenize uygun olan ve önerebileceğim tv LG 55SM8200PLA önerebilirim.
   Fakat Bütçeniz 5000 TL ise ve fiyat performans ürünü olarak bir tv önermemi isterseniz Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV (55PUS7304/12) tv’sini önerebilirim

   Lg : webOS 4.5 işletim sistemi kullanmakta LG Content Store LG ThinQ AI Web Tarayıcı Netflix Youtube uygulamaları mevcuttur.
   Ek hafıza olmayabilir
   Enerji Tüketim Sınıfı : A
   Tüketim ortalaması : 109 W

   Philips ise : Android TV işletim sistemi kullanmakta Google Play Store Web Tarayıcı Netflix YouTube Google Play Movies Google Play Music Google Arama
   Social TV
   Uygulamaları mevcuttur ayrıca dilediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz ek olarak 16 gb hafızası mevcuttur.
   Enerji Tüketim Sınıfı : A+
   Tüketim ortalaması : 86 W

   yukarıdaki tvlerin karşılaştırmaları aşağıdaki linkte mevcuttur.
   https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/147331-167366-197570-344017/philips-55pus7304_lg-55sm8200_lg-55sm8600pla_lg-55sm8000pla/farklari/

   İp Tv’yi bir android box üzerinden mi kullanmayı düşünüyorsunuz Tv üzerindeki işletim sisteminden mi kullanmayı düşünüyorsunuz.

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 18 Kasım 2019 01:45 Cevapla
   • İp Tv’yi şimdilik Tv üzerindeki işletim sisteminden kullanmayı planlıyorum. Philips hiç aklımda olmayan bir marka idi ama şimdi bu marka ve modeli gözden geçireceğim. 8200 modelini almak istersem yinede philips mi dersiniz? Yorumunuz için teşekkür ederim.

    Gökhan Alaçam 19 Kasım 2019 15:00 Cevapla
    • Merhaba Gökhan Alaçam

     Philips 55PUS7304 tv Enerji tüketim yönünden LG 55SM8200PLA göre daha iyidir.
     Ayrıca Ambilight özelliği mevcuttur.
     Menü kolaylığı ve bilinirlik yönünden Philips 55PUS7304 tv almanızı öneririm.

     bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 19 Kasım 2019 23:47 Cevapla
  • Selamlar 65 inc bir televizyon öneriniz ne olabilir.

   akif 6 Mart 2020 20:30 Cevapla
   • Merhaba Akif Bey

    Maximumum Bütçe belirtebilirmisiniz.

    KutayKtmr 6 Mart 2020 20:31 Cevapla
 • Merhaba Kutay Bey,
  Sizin önerileriniz doğrultusunda, bütçeme daha uyun olarak Philips 50pus6704 ve daha az uygun olarak Philips 50pus7303 arasında bir karara varacağım. Bu ikisi arasında 1000 lira fiyat farkı var. Acaba değer mi o farka, siz hangisini tercih ederdiniz? Bana göre fazla karışık bir konuyu bu kadar yol gösterici bilgilerle sadeleştirdiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

  yonca renda 18 Kasım 2019 13:55 Cevapla
  • Merhaba Sn Yonca Renda

   Fiyat uygunluğu Yeni sürüm işletim sistemi kullanıyor olması ve Enerji Tüketim sınıfı artıları olması sebebi ile Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) tv’yi tavsiye edebilirim
   Fakat kullanılacak işletim sistemi Saphi Tv dir. Tv’yi almadan önce Saphi Tv Menüsü hakkında incele gerçekleştirmenizi öneririm.
   Aşağıdaki video’yu izleyebilirsiniz.
   https://www.youtube.com/watch?v=yfESunMhNwE

   Philips 50PUS7303 tv alacak olursanız Eksikleri :
   Eski sürüm Android TV 7.0 (Nougat) işletim sistemi bulunduğunu belirtmek isterim
   Ayrıca 2018 yılında üretilmiş cihazdır
   Enerji Tüketimi sınıfı : A

   Philips 50PUS7303 tv alacak olursanız Artıları:
   Yenileme Hızı: PPI 1600
   Dahili Hafıza : 16 GB
   Diğer Multimedya Özellikleri : Klavyeli & Sesli Komut Destekli Kumanda – Klavyeli Uzaktan Kumanda

   Her iki tvnin karşılaştırmasını dilerseniz aşağıdaki link’ten inceleyebilirsiniz.
   https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/102416-200790/philips-50pus7303_philips-50pus6704/farklari/

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 18 Kasım 2019 21:41 Cevapla
 • Kutay Bey,merhaba. Mutfağımız için bir tv tavsiyenize ihtiyacım var.Bu işlerden hiç anlamıyoruz, o yüzden almadan önce sizden tavsiye edinmek istedim. Annemle birlikte mutfakta bolca vakit geçiriyoruz ve orta halli, görüntü ve ses kalitesinden memnun olacağımız, bize sıkıntı yaşatmayacak bir tv önerisi rica ediyorum…:)

  SENEM 25 Kasım 2019 20:22 Cevapla
  • Merhaba Senem hn

   Daha sağlıklı ihtiyacınıza yönelik bilgi verebilmem için rica etsem Bütçe ve Ekran Boyutu iletebilirmisiniz

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 25 Kasım 2019 20:28 Cevapla
   • Sanırım mutfak için ideal boyut 32 inç olmalı…
    Bütçe olarak 1000-2000 tl arası. Daha düşük de olabilir.

    SENEM 25 Kasım 2019 20:39 Cevapla
    • 40” de olabilir.

     SENEM 25 Kasım 2019 20:44 Cevapla
     • Merhaba Senem hn

      Bütcenizi artırma gibi bir olasılığınız yok ise sırası ile aşağıdaki tvleri önerebilirim.

      LG 32LM6300PLA piyasada en düşük fiyatı 2.162 TL ( HDR Mevcut )
      Beko B40L 6760 5B piyasada en düşük fiyatı : 1.899 TL
      Samsung 40N5300 piyasada en düşük fiyatı : 2.099 TL
      Vestel 40FD7300 piyasada en düşük fiyatı : 1.779 TL

      yukarıda belirtmiş olduğum tv’lerde Full Hd görüntü Smart tv HD Uydu Alıcı özellikleri mevcuttur.

      Yukarıdaki tv’ler bütçenize göre iyi fakat Bütçenizi 2500 TL ye cıkarmanızı daha kaliteli bir tv almanızı önermek isterim.

      bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

      iyi günler dilerim

      KutayKtmr 25 Kasım 2019 21:46
 • Selam üstad yardımcı olursan cok sevinirim tv almayı düşünüyorum.50 inç son sınır bütcem max 4000 tl 50pus7304 android,ambiligt,dolbyvision ve atmos ağır basan özellikleri.(kodunun sonunda 62 yada 12 yazıyor yerli ve yurtdışı olduğunu belirtiyor bir fark varmıdır? )fakat lg49sk8100pla da hoşuma gitti, görüntü netliği(nanocellin etkisi heralde) yenleme hızı yazılımsal 2500 pmı, 7304 de 1700 ppı ardaki fark nedir. Dts ses desteklemesi (av receiwer var ses önemli benim için)hoşuma gitti. Ses görüntü ve smart özelliklerini sonuna kadar kullanacak biri olarak sizce hangisini tercih etmeliyim.mesela lg h265 i uydu ve usb için verirken 7304 için epey.com sadace uydu için veriyor usbden h265 seyredebilirmiyiz?. Lg için cihaz hafızası 666mb deniyor, 7304 16gb.benim için değerlendirme yaparken işlemci ram ve ekran kartı özelliklerinide hesaba katarsanız sevinirim.tv için lg web os simi (netten filim açarken ön bellek doldu vs yada açmama sıkıntısı)yoksa androidmi daha kullanışlı uzun vadede Nette bu iki model için deteylı inceme bulamadım.yabancı siteleri araştırıyorum. Doğru bilgi veren(teknik açıdanda) site belirteseniz ordanda araştırmak isterim örneğin( https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=tr&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=en&sp=nmt4&u=https://www.displayspecifications.com/en/model/2bdd1940&xid=17259,15700022,15700186,15700191,15700256,15700259,15700262,15700265,15700271,15700283&usg=ALkJrhiv7-f5S9ooWnpr7Zp8oY03tYoKQg ) bu sitedeki teknik bilgiler ile bizdeki 7304 ram(3gb)hafıza (bizdeki 16 gb) tutmuyor vb. Sizin şahsi görüşleriniz benim için çok önemli.teşekkür ederim

  Serkan 26 Kasım 2019 01:03 Cevapla
  • Merhaba Serkan bey

   Her iki tv’de gerçekten kaliteli ve bütçenize göre alınabilecek en iyi tvler arasındadır.
   Her iki tv’ninde yeni özellikleri mevcuttur.
   Burada soracağımız sorular şunlar olabilir

   Tv Üretim yılları 2018 mi 2019 mu
   Her zaman güncel üretilen tv tercih sebebidir. Fakat bazen bu durum yanıltabilmektedir. Tvler arasındaki farklılığı aşağıdaki şıklar netleştirebilir
   ____________________________________
   Webos mu Android mi
   Webos Güvenlik, Akıcı ve Hızlı olması sebebi ile Tercih edilebilir. Belirtilen LG tv’de Webo sürümü eskidir göz önünde bulundurulmalıdır.
   Alışkanlıklar ve Geliştirilebilirlik seçeneği ve geniş uygulama alternatifleri nedeni ile Android ön plana çıkmaktadır.
   Android 9.0 sürümüne kadar Android tv yavaşlık ve donmalar nedeni ile şikayetler yer almaktaydı.
   9.0 sürümünde bu sorunların eskiye nazaran daha az olduğu gözlemlenmektedir.
   Bu durumda tercihi size bırakıyorum
   ____________________________________
   Tvlerin Yıl içerisindeki Fiyatları
   her iki tv’de son 3 ay içerisindeki en düşük fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

   Philips 50PUS7304 3 ay önce 4999 TL iken  şuan 3795 TL
   LG 49SK8100PLA 3 ay önce 4649 TL iken şuan 3989 TL
   ____________________________________
   Hangi Tv’nin işlemcisi daha hızlı
   aşağıdaki verilere göre Philips 50PUS7304 tv bir tık daha ön planda görünmektedir.

   işlemci çekirdek her iki tv’de : 4
   Philips işlemci Cpu Frekansı : 1500 mhz
   LG işlemci Cpu Frekansı : 1200 mhz
   Philips Çip Depolama : 8
   LG Çip Depolama : 4

   Görüntü ve ses özelliklerini incelediğinizi belirtmiş olduğunuz için detaylandırmadım

   usbden h265 seyredebilirmiyiz? Bu sorunuzun cevabını LG Teknik destek biriminden almanızı rica ediyorum. Yanlış yönlendirmek istemiyorum

   Tv’lerin karşılaştırmalarını aşağıdaki siteler üzerinde gerçekleştirebilirsiniz
   siz zaten en detaylı bilgi veren siteleri inceleme fırsatı bulmuşsunuz

   https://www.displayspecifications.com/en/comparison/6a2abe748

   https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/110481-203327/lg-49sk8100_philips-50pus7304/farklari/

   Görüntü ses ve performans özellikleri birbirlerine çok yakın

   Tercihi sizin yapmanız daha doğru olacaktır.

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 26 Kasım 2019 13:09 Cevapla
   • Üstad çok teşekkür ederim emeğine sağlık

    srknzr 28 Kasım 2019 12:05 Cevapla
 • Merhaba Kutay Bey,

  LG OLED55B8PLA, LG 55SM9010PLA, Philips 55PUS7504 modelleri arasında kaldım.
  Seçtiğimiz filmi çokca netflix ile film izleme, arada bir tv kanalları için kullanacağız.
  Oyun için kullanmayı düşünmüyorum. Görüntü kalitesi önemli. Bu tv’leri 2 kritere göre sıralama yapmanızı rica edeceğim.
  1.kriter: performans; fiyatı hiç baz almadan, tamamen göz ardı ederek, kaliteli film keyfi ve izlediğinden keyif almak için hangi tv’yi tercih ederdiniz.sıralama rica edebilir miyim?
  2.kriter: fiyat-performans: hangisi fiyat karşılığı alabileceğimiz maksimum keyfi ve kaliteyi verecektir? fiyat performans sıralaması rica edebilir miyim?

  https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/110333-168087-200789/lg-oled55b8_lg-55sm9010pla_philips-55pus7504/

  gokhanesadas 27 Kasım 2019 21:59 Cevapla
  • 2. Cumle “Seçtiğimiz tv’yi ” ile baslamali. Yorum ve bilgileriniz icin tesekkurler

   Gokhanesadas 28 Kasım 2019 07:50 Cevapla
  • Merhaba Gökhan Esadaş

   Eğer LG OLED55B8PLA bütçesine çıkmayı düşünüyorsanız LG OLED55B9PLA almanızı öneririm
   Fakat bütçe daha aşağıda olmalı derseniz
   görüntü kalitesi performansı yüksek tv önerisi için
   LG 55SM9010PLA önerebilirim Yenileme hızı Görüntü kalitesi bakımından ön plan’da tutulmalıdır.

   Tv’ler deki işletim sistemlerinide göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum
   LG Webos işletim sistemi kullanmaktadır.
   Philips Android Tv

   bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 28 Kasım 2019 14:13 Cevapla
 • selamlar kutay abi bana 123 ekran maksimum 126 ekranda belki olabilir en iyi cihazı önerebilirmisiniz fiyatı 6 bine kadar çıkabilirim belki az daha fazla bile olabilir en iyi cihaz hangisi olur tavsiyeniz olarak teşekkürler

  serkan çelik 28 Kasım 2019 01:10 Cevapla
  • Merhaba Serkan Çelik

   LG 55SK8500PLA Ultra HD (4K) TV
   Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62)

   inceleyebilirmisin acaba

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 28 Kasım 2019 14:02 Cevapla
 • Eski nesil 55PUS7303 , 7304 modellerinde bir çok toz problemi ve şikayeti okudum. Philips TV’nin yeni nesil 2019 55PUS7504 modellerinde tozlanma problemi devam ediyormuş ve bir çok şikayetleri var. Anlaşılan tahminimce bu problem giderilmemiş. ilk açıldığında toz olmasa bile sonradan tozlanan hata sinek giren tv’ler varmış.
  Birkaç kaynak paylaşmak isterim. Sizin bilgi ve yorumlarınızı rica edebilir miyim?

  https://www.youtube.com/watch?v=bEm1Ae3b5C0
  https://www.youtube.com/watch?v=Ce3b_5asbDk
  https://www.sikayetvar.com/philips-tv/toz?page=2

  Gokhanesadas 28 Kasım 2019 23:10 Cevapla
 • Merhaba,
  Philips 55pus7303, 55pus7304 gibi gecen yillardaki versiyonlarında hep toz problemleri yaşanmış. Bu seneki yeni tv olan 55pus7504’de de bu problem sanirim devam ediyormuş . Arastirinca philips in bir cok tv sinde bu şikayet var. Sizce riske deger mi ?
  Degerli bilgi ve yorumlarınızı rica ediyorum.
  Bazi şikayetleri ekliyorum.

  https://www.sikayetvar.com/philips-tv/toz?page=2

  https://youtu.be/bEm1Ae3b5C0

  https://youtu.be/Ce3b_5asbDk

  Ayrica isik sizmasi sorunu da bir diğer sık karsilasilan problemi

  https://www.sikayetvar.com/philips-tv/philips-tv-55pus7504-isik-sizmasi-sorunu

  https://tavsiyeforumu.com/konu/philips-55pus7504-isik-sizmasi-bulutlanma-sorunu.5402/

  Gokhanesadas 29 Kasım 2019 08:35 Cevapla
  • Merhaba Gökhan bey

   üretilen bir çok teknolojik ürünlerde bazı teknik hatalar çıkabiliyor.
   Bu durum genel olarak kalite kontrol biriminin sorumsuzluğundan kaynaklanıyor
   X firmanın ürettiği modelin her cihazında aynı hata olabilecek şeklinde düşünmememiz gerektiğini belirtmek isterim.
   Paylaşmış olduğum konularda ürünler hakkında fiyat ve performans odaklı yorum yapabilmekteyim.
   Ürünlerin Teknik arızaları hakkında görüşümü belirtemediğim için üzgünüm
   Firmanın Teknik servisinin kalitesini araştırmanızı önerebilirim.
   Müşterilere çözüm odaklı yaklaşım hizmeti mevcut ise riske değer diyebilirim.

   KutayKtmr 29 Kasım 2019 21:16 Cevapla
 • Merhaba Kutay Bey,

  Düşük bütçeli smart led tv alacağım da,
  https://www.vatanbilgisayar.com/philips-32pfs5803-32-80-cm-fhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html
  nasıldır acaba? veya 1500 TLcivarında öneriniz var mıdır?

  Aykut Güney 29 Kasım 2019 17:59 Cevapla
  • Merhaba Aykut Güney

   Maximum bütçe ve ekran boyutu belirtebilirmisiniz acaba

   KutayKtmr 29 Kasım 2019 21:18 Cevapla
   • Merhaba Aykut Güney

    Şuan Belirtmiş olduğunuz fiyata alınabilecek en iyi tvlerden biridir
    2018 yılında üretilmiş olmasına rağmen görüntü kalitesi fiyat performans bakımından iyi bir tv diyebilirim
    HD Uydu alıcısı Smart tv özelliği Dahili Wifi özelliği mevcuttur. Smart tv özelliği : Saphi TV’dir
    4 çekirdek işlemciye sahiptir
    Yanılmıyorsam sadece DLNA özelliği yok

    bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

    iyi günler dilerim

    KutayKtmr 29 Kasım 2019 21:25 Cevapla
 • 43inc 4K TV ihtiyacım mevcut, PS4’e bağlayacağım, işletim sistemi, smart vb. hiç bir özelliği kullanılmayacak.43 ‘den büyük odama fazla gelir 4K’da sanırım en ufak 43 var(varsa daha ufak da olabilir min 32) Uygun fiyatlı oyunlarda üzmeyecek 4K mümkünse HDR10+ marka farketmez Vestel v.s. öneri yapabilirmisiniz.

  Atakan 3 Aralık 2019 10:56 Cevapla
  • Merhaba Maximum Bütçe belirtebilirseniz yardımcı olmak isterim

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 3 Aralık 2019 21:10 Cevapla
   • 3200cıvarı diyebilirim. Aşağıdaki gibi düşük segment TV’lere bakıyorum.

    Samsung 43ru7100
    Philips 43PUS6504
    LG 43UM7100
    Vestel 43UD8200

    Atakan 4 Aralık 2019 08:55 Cevapla
    • Merhaba Atakan bey

     belirtmiş olduğunuz tvleri ve önereceğim tv’yi fiyat ve performansa göre sıralayacak olur isek

     Philips 43PUS6504 Tv
     Samsung 43RU7400
     Samsung 43RU7090
     Samsung 43RU7100
     LG 43UK6300PLB
     LG 43UM7100PLB

     Önerim Philips 43PUS6504 yönündedir.

     bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 4 Aralık 2019 13:20 Cevapla
 • Merhabalar,size sormak istedigim bir sorunum var,verdigim linkteki tv ye kullanılmış 2.el olarak bi süreligine almak istiyorum.https://www.epey.com/televizyon/philips-65pus9109.html yalnız kullanici android modda başlıyor demiş.daha önce hic android tv kullanmadim ve buyuk ihtimalde bu tv de guncel surüm android 5ve 6 olsa gerektir.yani bana ne gibi sorunlar cikartır.2.el almamdaki sebepte bu önce bir deneyeyim diyorum.sizden gelecek cevaplara göre alıp yada almayacagım.iyi günler dilerim.

  Özgür 6 Aralık 2019 10:59 Cevapla
  • Merhaba

   Tv performansı iyi fakat eski sürüm bir cihazı ücret karşılığı almanızı önermem
   Eğer cihaz’da android sürüm güncellemesi yok ise kullanımda problemler yaşayabilirsiniz.
   X bir uygulamayı çalıştırmak istediğinizde sürüm uyarıları alabilirsiniz.

   bu sebeple alacağınız ürünün işletim sisteminin güncelliğine önem vermenizi tavsiye ediyorum.

   Android Tv herhangi bir android işletim sistemli telefonun menüsü ile kullanımı aynıdır.
   Deneyim için Android işletim sistemi olan bir telefonu incelemenizi öneririm

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 6 Aralık 2019 14:44 Cevapla
 • Abi mükemmel bir açıklama olmuş. Emeklerine sağlık. Abi bütçe 5000 Samsung televizyon önerisi istiyorum sizden. Herşey yapabileyim yani. IP TV 3D internet bütün giriş ve çıkışlar olsun. Ne bileyim bu şekilde yani. Yardımcı olursanız sevinirim abi.

  Muhammed 12 Aralık 2019 22:31 Cevapla
  • Merhaba Muhammed

   iyi dileklerin için teşekkürler
   Ekran boyutu belirtebilirmisin

   iyi geceler dilerim

   KutayKtmr 13 Aralık 2019 00:23 Cevapla
 • Merhaba. 5000 butcem var 4 metreden TV izleyeceğim. 55 inç mi 65 inç mi al alıyım. Salon 40 metrekare. Hangi tvyi önerirsiniz

  Emrah 17 Aralık 2019 19:53 Cevapla
  • Merhaba 4 Metre çok uzak bir mesafe değil 55 inch tv alabilirsiniz.

   Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV inceleyebilirmisiniz.

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 18 Aralık 2019 11:22 Cevapla
 • hayırlı günler. 2500-3200 tl arası en az full hd olmak üzere led tv almayı düşünüyorum. ekran da 110-140 ekran arası olabilir. f/p olarak hangi marka modeli tavsiye edersiniz. smart tv de olsun tabiki. hatta uygun ve kaliteliyse varsa bu fiyatlara 4k da olabilir.

  ahmet can 26 Aralık 2019 10:52 Cevapla
  • Merhaba Sn Ahmet Can

   Eğer Bütçenizi biraz esnetebilirseniz.
   Philips 50PUS7304 Ultra HD (4K) TV
   Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV
   yukarıdaki tv’leri önermek istiyorum

   Şayet bütçenizi zorlamk istemiyorsanız.
   Philips 43PUS6504 Ultra HD (4K) TV
   Toshiba 49V6863DAT Ultra HD (4K) TV
   Yukarıdaki iki tv’yi inceleyebilirsiniz.

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 26 Aralık 2019 11:38 Cevapla
   • tamam üstadım. çok saolun değerlendireceğim ama peki lg neden tavsiye etmediniz mesela. 2 marka lg ye göre üstün müdür.

    ahmet can 26 Aralık 2019 13:52 Cevapla
 • peki lg neden tavsiye etmediniz mesela. 2 marka lg ye göre üstün müdür.

  ahmet can 26 Aralık 2019 14:59 Cevapla
  • Merhaba

   Performans ve fiyat odaklı tv önermek istediğim için önceki tvleri önerdim.
   Bütçenizi artırmanız durumunda LG 49SM8000PLA önerebilirim

   Teknoloji çağında olduğumuzu varsayacak olursak
   Özellikle Tv ürünlerinde üstünlüğü marka olarak değerlendirmemenizi öneririm.
   Her an her firma yeni bir teknoloji ile karşımıza çıkabiliyor.

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 26 Aralık 2019 17:53 Cevapla
   • ben fiyat olarak çok açılamıyorum. 4k nın da yaygınlaşması uzun süreceğine göre 110 ekran civarı bir samsung full hd alsam ne kaybederim.

    ahmet can 27 Aralık 2019 10:19 Cevapla
 • Merhaba Kutay bey çeyiz için TV bakıyorum Samsung 49 ru7100 model iyi diyorlar maximum bütçem 3500 3750 TL en az 49 inç bir TV ne önerirsiniz

  Erkan 27 Aralık 2019 23:21 Cevapla
  • Merhaba Erkan bey

   Bütçeniz 3.750 TL ise Philips 50PUS7304 Ultra HD (4K) TV önermek istiyorum.

   Eğer Samsung markasında karar kıldıysanız.
   Bütçenizi çok az miktarda esnetebilirseniz.
   Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 49NU7300 Ultra HD (4K) TV
   yukarıdaki tvleri incelemenizi tavsiye ediyorum.

   Samsung 49Ru7100 modeli kaliteli bir tv’dir fakat yukarıda belirtilen tv’ler ile Fiyat ve performans olarak kıyaslar isek düşük puan alabilir.

   Çeyiziniz için kolaylıklar diler Hayırlı olmasını temenni ederim

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 28 Aralık 2019 00:49 Cevapla
   • Teşekkür ederim Kutay bey iyi dilekleriniz için philips 50 pus 7304 model hakkında iyi yorumlar yok Samsung yada LG alacağım iyi çalışmalar dilerim

    Erkan 28 Aralık 2019 21:20 Cevapla
 • Merhaba kutay bey Lg OLED55B9PLA ile Samsung QE55Q70RAT arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim bütçem 8000 ila 9000 arası

  Tarık 3 Ocak 2020 14:14 Cevapla
  • Merhaba Tarık bey

   55 Ekran’da kararlıysanız Lg OLED55B9PLA almanızı tavsiye ederim.
   Fakat Samsung 55Q70R Ultra HD (4K) (QE55Q70RAT) tv ile arasında 1000 TL fiyat farkı mevcut
   bu durumda bütçe açısından kararı sizin vermeniz daha doğru olacaktır.
   Karar vermenizde fayda sağlayacak ise aşağıdaki bilgileri paylaşabilirim

   Ben kısaca aradaki farklardan bahsedebilirim
   LG OLED55B9PLA Tv – OLED özelliklidir bu durumu göz önünde bulundurmalıyız.
   QLED yerine her zaman OLED tercih etmenizi tavsiye ederim.
   Enerji Tüketim Sınıfı : A
   HDR Özellikleri Samsung’a göre daha iyidir.
   Yayın Kaydetme (PVR) Özelliği mevcuttur.
   Tüketim ortalaması : 107 W ‘dır
   İşletim sistemi : Webos

   Şuan satın almayı düşünüyorsanız LG OLEd çıkış tarihindeki fiyat’dan daha makul fiyata satılmaktadır.

   Samsung çıkış fiyatı ile şimdiki satış fiyatı arasındaki fark : 509 TL
   LG çıkış fiyatı ile şimdiki satış fiyatı arasındaki fark : 1000 TL

   Fiyat dalgalanmalarına bakacak olursak OLED tüketici için hem özellik bakımından hemde fiyat bakımından daha makul görünmektedir.

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 3 Ocak 2020 15:48 Cevapla
 • Merhaba bütçem 4.000 5.000 arası benim için en önemli özellikler tvde internet bağlantısının hızlı olması çok film izlerim ekran görüntüsü 4K olan tv önerirmisin

  Hakan 3 Ocak 2020 21:08 Cevapla
  • Merhaba Hakan bey

   Ekran boyutu belirtebilirmisiniz.

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 3 Ocak 2020 23:36 Cevapla
 • Merhaba üstadım tam 90 dk yazınızı+ yorumları tek tek okudum sabrınız +bilginiz+emeğiniz için Teşekkür ederim.
  Sorum
  1.60″ veya 65″
  2.hız
  3.Görüntü çok önemli
  4.internette filim maç izlemek ıstiyorum.
  5.Ekran düz olacak kavisli olmasın
  Bütçe maksimun tavan 8.000.tl
  2.3 tane seçin hakkı verme beynim yandı evine alır gibi sağlam uzun ömürlü olsun.
  yardımcı ol izledikçe duua edeyim kardeşim.

  Seyfettin 24 Ocak 2020 18:04 Cevapla
  • Merhaba Seyfettin bey

   Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV (65PUS7304/62)
   İnceleyebilirmisiniz

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 25 Ocak 2020 12:38 Cevapla
   • Teşekkür ederim kardeşim var ol.

    Seyfettin 25 Ocak 2020 22:51 Cevapla
 • Merhaba
  Emeginiz icin oncelikle tesekkur ederiz
  5 yildir LG 47lb652v kullaniyorum cok memnunum salonada bir tv ihtiyaci dogdu Lg markasi ve 65 inc veya uzeri duz tv oneriniz varmi ?butcem 9 bin tl

  Serkan 26 Ocak 2020 01:23 Cevapla
  • Merhaba Serkan bey

   Ben teşekkür ederim

   Bütçenizin durumuna göre aşağıdaki tv’lerden herhangi birini Tercih edebilirsiniz.

   Sony KD-65XG8596 Ultra HD (4K) TV (KD65XG8596BAEP)
   Samsung 65Q60R Ultra HD (4K) TV (QE65Q60RAT)
   LG 65SM8600PLA Ultra HD (4K) TV
   Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV (65PUS7304/62)

   Bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayabilecek bir Tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 26 Ocak 2020 13:14 Cevapla
   • 65pus6504 philips tavsiye eder misiniz? Fiyat su anda 6.200 seviyesinde hep lg kullandim, menu vb cok alistim, lg55um7100 aldim panel arizasi nedeni ile iade aldilar ama memnundum, siyah goruntude ekranin sol alti ve ustunde beyaz isik vuruyordu, philips ekrani lg ye gore tavsiye eder misiniz? Tesekkurler

    Emre balci 4 Şubat 2020 21:02 Cevapla
    • Merhaba Emre bey

     Bütçenizin Maximum 7000 TL olduğunu düşünüyorum
     65 tv Ekran için ilk olarak önerebileceğim tv
     Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV olacaktır.
     Fiyatı daha aşağıda tutmak istiyorsanız
     Philips 65PUS6504 Ultra HD (4K) TV’yide önerebilirim.
     65pus6504 tv’yi internet üzerinden almanız durumunda fiyatı 5.250 TL ye kadar düşecektir.

     Farklı bir marka soracak olursanız
     Samsung 65RU7300 Ultra HD (4K) TV
     Samsung 65RU7440 Ultra HD (4K) TV
     Samsung 65RU7400 Ultra HD (4K) TV
     sırası ile yukarıdaki tvleri Önerebilirim.

     Philips Tv Son iki yıldır Bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.
     Bazı modelleri Görüntü kalitesi ve Performans özellikleri bakımından ön plana çıkmaktadır.
     Standart oluşabilen Üretim problemleri haricinde ürünlerin performansı ve görüntü kalitesi bakımından şikayetler duymadım
     Bu yıl ve önceki yıl bir çok Tüketiciye Philips tv önerisi gerçekleştirdim.

     Birebir kullanım gerçekleştirdiğim modeller’de mevcuttur.
     Memnun olduğumu belirtmek isterim.

     Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

     iyi akşamlar dilerim

     KutayKtmr 4 Şubat 2020 23:31 Cevapla
 • Merhaba Kutay bey
  55 inch TV de kararsız kaldim,bütçem 4.500 5.500arası,internet ve kanal geçişleri hızlı,farklı açılardan izlediğimizde görüntü kalitesi değişmeyecek,bendeki eski Tv’de YouTube kapandı,Google üzerinden birşey açıp izlemek mümkün değil,ileride böyle sikinti yaşatmayacak TV oneriniz benim için önemli(eski TV Philips 6047),görüntü kalitesinden çok memnundum,fakat internet sikintiydi.Yazinizi okudum,onerdiginiz Philips55pus7504 iki üç techno magaya baktım yoktu,7304 vardı, Samsung 55ru7440,LG 55 um 74450 bunlarda bakma fırsatım oldu,mağaza çalışanları kafamı karistirdi😃 şöyleki Android TV lerin sürüm değişince yavaslayip sıkıntı cikaracaklarini soylediler,TV almadan çıktım, önereceğiniz TV için simdiden teşekkür ederim iyi günler

  Ayhan 1 Şubat 2020 12:11 Cevapla
  • Merhaba Ayhan bey

   Size önerebileceğim Fiyat ve performans açısından ilk olarak Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV olacaktır.
   https://www.epey.com/televizyon/philips-55pus7504.html Satış yapan mağazalara Bu link’ten göz atabilirsiniz.
   Android konusunda tereddütünüz var ise
   Bütçenizi biraz artırmanız durumunda
   Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV önerebilirim.

   LG 49SM8600PLA Ultra HD (4K) TV
   Bu tv’yide önermek isterim fakat bundan önce iki Philips ve bir samsung tv önerilerim arasında olacaktır.
   Öncelikli olan tvlerin ekran boyutlarıda değişiklik göstermektedir.

   Android Tv’lerin sürümleri yenilendikce Eski sürümlerin yavaşladığı bilgisi doğrudur.
   Fakat bu her eskiyen işletim sistemi için geçerli bir durumdur.
   Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda tercihi sizin belirlemenizin doğru olacağını düşünüyorum.
   ilk önerdiğim Philips 55PUS7504 tv’nin Android sürümü Tvler için en güncel sürümdür.
   Bugün’den itibaren bir çok Telefon daha yeni Android 10 sürümüne geçiş yapılacaktır.
   Tv alımınız acil değil ise Bu yıl içerisinde çıkacak Android 10 sürümü ile çıkacak olan tv’leri bekleyebilirsiniz.
   Fakat fiyat konusu hakkında net bir bilgi aktaramıyorum.

   Bütçenize uygun Kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 1 Şubat 2020 12:57 Cevapla
 • merhaba kutay bey evlenecegim için tv alacagım fakat okadar cok secenek var ki karar vermek cok zor multimedya ozellikleri acısından en rahat kullanım hangi marka acaba(tv telefon baglanti uyumu ekran yansıtma vs uygulama indirebilme gibi smart ozellikler akıllı kumanda vs) birde oyun sinema keyfi icin onerebileceğiniz 55 inc tvler hangileridir.bütce 3000-5000 tl şimdidien teşekkürler.

  adem irgi 4 Şubat 2020 19:17 Cevapla
  • Merhaba

   Performans ve görüntü kalitesi yüksek Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV önerebilirim.
   Bu tv’de Android Tv işletim sistemi kullanılmaktadır.
   Android işletim sistemli akıllı telefonlarınızda etkileşim oluşturabilir Tv’ye ekran görüntüsü yansıtaiblirsiniz.
   Ayrıca Play Store özelliği ile uygulama indirebilirsiniz.

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi akşamlar dilerim

   KutayKtmr 4 Şubat 2020 23:16 Cevapla
 • Merhaba 65” icin tavsiye alabilir miyim?

  Emre balci 4 Şubat 2020 20:58 Cevapla
 • Merhaba hocam
  LG 70 inç tv istiyorum bir çok model var ve hepsinin özelliklerine bakıyorum birbirine çok yakın , ama fiyatlar Arasında 500 ila 3000 TL arasında farklar var ,
  kampanyalı olan bir model var :LG 70UM7100PLA 4K Ultra HD 70″ 5800 TL ye alabiliyorum
  birde LG 70UM7450PLA 4K Ultra HD 70″ bu var ikisi arasında kaldım bunun fiyatı ise 6500 TL

  Siz hangisini tavsiye ederseniz ?
  Yada LG markası 70 inç 7 bin tl ye kadar tavsiyeniz ne olur şimdiden teşekkur ederim

  oguz 5 Şubat 2020 19:39 Cevapla
  • Merhaba Oğuz bey

   Ekran ve Marka değiştirebileceğiniz düşüncesi ile size faydalı olabilecek bir bilgi vermek istiyorum.
   Belirttiğiniz maximum fiyata göre performans ve fiyat sıralamasına nezninde sıralı bir şekilde tv’leri önermek isterim.
   ilk olarak Philips 55PUS8804 Ultra HD (4K) TV önermek isterim
   LG 55SK8500PLA Ultra HD (4K) TV ikinci sırada olacaktır
   Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV üçüncü önereceğim tv olabilir
   Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV dördüncü sırada olacaktır ( bütçeye büyük katkısı olacağını düşündüğüm için ekledim )
   Şuan önerdiğim ( Philips 55PUS7504 ) tv ile sonraki önereceğim tv arasında 5 adet 55 inch tv atlıyor
   ve Samsung 65RU7300 Ultra HD (4K) TV önermek istiyorum
   Şuan önerdiğim ( Samsung 65RU7300 ) tv ile sonraki önereceğim tv arasında 9 adet çeşitli ekranlarda çeşitli Tv Markalarını yazmıyor atlıyorum ve
   LG 70UM7450PLA Ultra HD (4K) TV öneriyorum
   bir sonraki LG 70UM7100PLA Ultra HD (4K) TV önerebilmem içinde favori tvlerden 8 adet tv’yi atlayarak önerimi gerçekleştiriyorum

   Kafanızı karıştırmak değil amacım
   LG iyi bir marka fakat son iki yılda Tv’ler arasında performans ve görüntü kalitesi bakımından ciddi farklılıklar oluştu.

   Yukarıdaki bilginin kafa karışıklığına neden olmaması için kısaca şu bilgiyi vermek istiyorum.

   2020 yılı Nisan ayına kadar eğer yeni tv piyasa’ya sürülmez ise
   7000 TL altı ekran modeli gözetmeden alınabilecek en iyi tv’lerin fiyat ve performans sıralamasını gerçekleştirdim.

   Ayrıca Bütçenizi biraz esnetmeniz dahilinde
   Philips 70PUS7304 Ultra HD (4K) TV ve Samsung 70RU7100 Ultra HD (4K) TV önerilerim arasına ekleyerek Kararı size bırakıyorum
   Anlaşılmayan bir nokta var ise yardımcı olmak isterim.

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 6 Şubat 2020 11:42 Cevapla
   • Kutay Bey 5000₺ civarı bütçem var.Daha çok filim izliyorum ayrıca YouTube giriyorum.Yani interneti ve arama motorlarını da kullanarak giriyorum..Oyun az oynuyorum.Bana bir TV önerebilir misiniz?..Şimdiden tşk ediyorum

    Mustafa 8 Şubat 2020 20:43 Cevapla
    • Merhaba Mustafa bey

     Rica etsem ekran boyutu belirtebilirmisiniz.

     Not: Yorumunuzu mail olarak yanıtlamıştım tekrar yanıtlıyorum.

     İyi günler dilerim

     KutayKtmr 13 Şubat 2020 10:04 Cevapla
    • Merhaba Kutay Bey.Maile baktım cevabınızı göremedim herhalde isim benzerliğinden aynı adla yorum yapan birisi ile karışmış olabilir.50 inç veya 55 inç üstadım.Şimdiden tşk ediyorum

     Mustafa27 24 Şubat 2020 07:04 Cevapla
     • Merhaba Mustafa bey

      Daha önce aynı mail adresi ile ulaşmış bir sorunuz bulunmamaktadır.
      belki spama takılmış olabilir.
      Yüklü spam gelmesi sebebi ile kontrol gerçekleştirmemekteyim.

      Rica etsem maksimum bütçe belirtebilirmisiniz.

      iyi günler dilerim

      KutayKtmr 24 Şubat 2020 11:11
 • Kutay Bey iyi günler dilerim. Ben mutfak ta kullanmak üzere 19 – 22 inç arası TV satın almak istiyorum.Bütçem önemli değil yeterki iyi bir tv olsun.Tavsiyeleriniz ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla..

  Mehmet Oktay Çakırlar

  Mehmet Oktay Çakırlar 7 Şubat 2020 13:45 Cevapla
  • Merhaba

   Yorumunuza istinaden aşağıdaki 24 ve 22 inch tvleri önermek isterim fakat belirterceğim tv’lerde smart tv özellikleri mevcut değildir.

   Performansı yüksek olması sebebi ile öncelikle 24 inch önermek istiyorum.

   Uygun fiyatlı görüntü kalitesi ve performanslı olduğu için Awox U2400STR önerebilirim

   Daha sonra LG 24TK410U-WZ ve LG 24TK410U-PZ önerebilirim

   22 inch tv olarak
   Arçelik A22 LB 5533
   Önerebilirim

   Şayet tv’nizin akıllı menü (işletim sistemli olmasını istiyorsanız.

   Kaliteli bir ekran (monitör) satın almanızı tavsiye ediyor, akabinde son sürüm performansı yüksek bir android tv box alarak ekranınızı akıllı tv’ye çevirebilirsiniz.

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   Not: Yorumunuzu mail olarak yanıtlamıştım tekrar yanıtlıyorum.

   İyi günler dilerim

   KutayKtmr 13 Şubat 2020 10:03 Cevapla
 • HOCAM MERHABALAR,
  43 YADA 49 İNÇ 2600-2700 TL BÜTÇEYE KADAR TV ÖNEREBİLİRMİSİNİZ?
  NETFLİX KULLANIYORUM.

  Furkan 8 Şubat 2020 22:02 Cevapla
  • Merhaba Furkan bey

   Philips 43PUS6504

   Tv önerebilirim

   49 inch ekran için önermek istediğim tv Toshiba 49V6863DAT ve Samsung 49RU7100
   Olacaktır. Fakat bu tvler belirtmiş olduğunuz bütçeyi aşmaktadır.

   Tercihi size bırakıyorum

   Kaliteli ve bütçenize uygun bir tv almanız dileği ile

   Not : Yorumunuzu mail olarak yanıtlamıştım tekrar yanıtlıyorum.

   İyi günler dilerim

   KutayKtmr 13 Şubat 2020 10:05 Cevapla
   • Teşekkürler üstadım bugün televizyonu mu aldım. Vatan dan Grundig 49GDU7900 aldım 2900 TL’ye sizce nasıl seçim?

    Furkan 14 Şubat 2020 21:27 Cevapla
 • Kutay bey merhaba

  Hemen hemen bütün yorumlarınızı okudum ve birçok yorumlarınızda philips önermişsiniz Bende phlips son teknolojisini düşünüyorum fakat philips ile ilgili yaptığım araştırmalarda kullanicilar 3 sorundan bahsediyor 1 hız kanal geçiş hızı 2 android güncelle me me sorunu 3 ekranda tozlanma ve bulutlanma oluyor yinede önerirmisiniz 5000 tl ile 10 bin tl arası ne önerirsiniz tşk

  Özcan 9 Şubat 2020 12:18 Cevapla
  • Merhaba sn Acar

   Tv önerisi gerçekleştirebilmem için Tercih edebileceğiniz Ekran boyutu belirtebilirmisiniz.

   Not: Sürümü eskimiş olan tüm Akıllı tv işletim sistemlerinde performans düşüşü olabilmektedir. Bu sebeple satın alınacak olan bir tv’nin ömürlük (uzun ömürlü ) 10 + yıl olmayacağını belirtmek isterim. Fakat tv kullanıcısının bilinçli olması halinde bu tür sorunlar ortadan kalkmaktadır. Güncelleme yapılan bir tv’nin ömrü uzayabilmektedir. ( tv markaları daha çok tv satabilmek için artık tvlerde sürüm güncelleme hizmetini kısıtlamışlardır ). Fakat! Özellikle Android işletim sistemini güncellemek diğer işletim sistemlerine göre daha kolaydır. Kullanıcıların bir çoğu görüntü ve ses kalitesini ön planda tuttukları için philips tv önermekteyim. Son iki yıl içerisinde philips tv diğer tvlere nazaran daha kaliteli görüntüye sahip daha yüksek performanslı ve kullanım kolaylığı olan tv’ler sunduğu için Philips öneriyorum. Belirtmiş olduğunuz bulutlanma ve tozlanma şikayetini araştıracağım hangi sürümlerde olduğu hakkında bir malumata henüz ulaşmadım.

   İyi günler dilerim

   KutayKtmr 13 Şubat 2020 10:07 Cevapla
 • Selam Kutay Bey.
  55” tv için araştırma yapıyorum. Hep LG ve Samsung markalar üzerinde düşündüm. Gördüğüm kadarıyla sizde Philips biraz daha ağır basıyor (haklı teknik bilgi ve tecrübeniz olduğu kanaatindeyim). LG 55SM9010PLA ve Samsung QE-55Q60R modellerine denk Philips ve Sony önerilerinizi bilmek isterim. Evde İphone telefon kullanıyoruz. Arada bir tvye bağlama ihtiyacı da olacaktır. Ona göre bir tavsiyede bulunursanız sevinirim. Fiyat aşırı olmamakla beraber biraz esneyebilir.
  Saygılar.

  Ramazan 9 Şubat 2020 19:58 Cevapla
  • Bu arada OLED televizyonların ekran yanma ve az ömür problemleri olduğu söyleniyor. Sizin bilgileriniz nedir?

   Ramazan 9 Şubat 2020 22:04 Cevapla
   • Merhaba 2018 yılında üretilen bazı modellerde bahsi geçen sorunlar yaşanmıştı.
    Bu durumun X Marka’nın Üretim Kalite kontrol personellerinin Tecrübesiz yada isteksiz çalışmalarından kaynaklandığını belirtmek isterim.
    Herhangi bir teknoloji ürününde bu gibi durumların bazı serilerde yaşandığını belirtmek isterim.
    Ekran yanma sorununun tüm OLED Tv teknolojisinde olduğunu yada olabileceğini söylemek doğru bir yaklaşım değildir.

    Tv alırken garanti süresi ve Servis şartları hakkında detaylı bilgi edinmemiz gerektiğini hatırlatmak isterim.

    Bir önceki yorumunuzda 55 TV için araştırma yaptığınızı belirtmişsiniz.
    Maximum Tv bütçesi belirtebilirseniz Tv önerisi için dönüş sağlayabilirim.

    KutayKtmr 13 Şubat 2020 11:54 Cevapla
  • Merhaba Ramazan bey

   Maximum bütçe belirtebilirmisiniz.

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 13 Şubat 2020 11:42 Cevapla
 • Kutay bey merhaba,
  Bu kadar kisiye yardımcı olmanızı ayrı bir şekilde kutlarım.
  Benim içinde yorumunuz çok önemli. Öncelikle butcem 6500 tl net ben 65 inc televizyonlardan olucak sekilde 4k yayın alabileceğim ekranın büyüklüğünden dolayı hertz kaybetmek istemediğim bir televizyon arıyorum. Ek olarak şu konuda yorumunuzu rica ediyorum. Bazı marka TV cihazlarında internet bağlantı problemi yaşanmakta var olan bir interneti daha yavas yukleme gibi duyumuma göre internet bağlantısında en az problem cikartan tv LG ve kendim de superonline fiber mhz olarak çalışıyorum “televizyonum internete geç bağlanıyor” şeklinde çok sikayetler alabiliyoruz farklı markalardan bu konu hk. Yorumunuz benim için önemli
  İlginiz için şimdiden teşekkürler.

  Oğuzhan 15 Şubat 2020 10:59 Cevapla
  • Merhaba Oğuzhan bey

   Konuya öncelikle istediğiniz özelliklerin tümünü 65 inch bir tv’de belirtmiş olduğunuz bütçe ile bulamayacağınızı belirtmek istiyorum.
   Her Markanın Üretimini gerçekleştirdiği ekran boyutlarında farklı özellikler yer almaktadır.
   Belirtmiş olduğunuz internet bağlantı problemlerini sadece bir tv özelliğine bağlamamanız gerekir.
   Belirtilen internet bağlantı sorunlarının bir kaç nedeni olabilir.
   Eski sürüm işletim sistemleri olan tv’lerden kaynaklanabilir
   Modeme gelen int bağlantı sinyalinin zayıf olması sebebi ile sorun oluşturabilir
   Tv odasında Wifi bağlantısının sinyalini düşürebilecek etkenlerde bulunuyor olabilir.

   Tv Yada Elektronik bir cihaz alırken
   internet bağlantınızın cihazlar arası daha yüksek hızda kullanılabilmesi için önerebileceğim Wifi kartınızın aşağıdaki gibi olması gerektiğini belirtmek isterim.
   ( 802.11n ) olmasına dikkat edebilirsiniz.
   Fakat yukarıdaki özellikte ısrar edecek olursanız Alacağınız tv’de yada cihazların performanslı olmasına yardımcı olabilecek diğer donanımları göz ardı etmek durumunda kalabilirsiniz.
   Üreticiler Elektronik cihazların donanımlarını bütçelere bağlı olarak yapılandırmaktadır.

   Talebiniz 65 inch olması sebebi ile Ekran yenileme hızı 100 hz olan önerebileceğim bütçenize en yakın Sony KD-65XG8596 tv olacaktır.
   Ekran Yenileme hızı 50 Hz ve Wifi özelliği daha verimli olan Philips 65PUS7304 Tv önerebilirim.

   Malesef belirtmiş olduğunuz bütçe altında wifi özelliği ( 802.11n ) olan ve Ekran yenileme hızı 100 hz olan tv önerememekteyim.

   Kablosuz internet bağlantınızın cihazlar arası daha iyi olmasını istiyorsanız X bir tv’ye Ücret farkı ödemeden 802.11n Wifi adaptörünü ayrıca almanız ve satın alacağınız Tv’ye takarak kullanmanızı tavsiye ederim.
   işletim sistemi yada tv özelliğine göre belirtmiş olduğum kullanım durumunda sorun yaşamamanız adına Tv’yi satın almadan önce Teknik Personel ile bu konu hakkında görüşmenizde fayda görüyorum.

   iyi dilekleriniz için teşekkürler

   Bütçenize uygun Kaliteli ve Performansı yüksek bir tv almanız dileği ile

   iyi akşamlar dilerim

   KutayKtmr 15 Şubat 2020 21:19 Cevapla
   • Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim anladığım kadarıyla bütçemi asamayacagim için 55 inc lerdeki belirtmiş olduğumuz 100hz nin uzerindeki onerebileceginiz tv var ise bunu da ogrenmek isterim

    Oğuzhan 16 Şubat 2020 03:04 Cevapla
    • Merhaba Oğuzhan bey

     Malesef 55 inch tvler’de de belirtmiş olduğunuz her iki özelliği mevcut olan tv’ye rastlamadım.

     Bazı tv’lerde Wifi kartının sürümü yazmıyor.

     Yakınınızda bir teknoloji mağazası var ise teknik personel’den bilgi almanızı rica edeceğim.

     iyi akşamlar dilerim.

     KutayKtmr 16 Şubat 2020 23:38 Cevapla
 • Grundig ve general TV’ler hakkında da bilgi verir misiniz

  Mehmet 16 Şubat 2020 13:47 Cevapla
  • Merhaba Mehmet Bey

   Ekran boyutu ve Bütçe belirtebilirseniz karşılaştırma yapabilirim.

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 16 Şubat 2020 21:21 Cevapla
 • Merhabalar,
  32″ Dahili Uydu Alıcılı Tv almak istiyorum. Bütçem 1000.-TL’ den düşük. Axen, Avox, YUMATU gibi markalardan hangisini seçmeliyim. Teşekkürler…

  Aytekin KAPLAN 17 Şubat 2020 15:52 Cevapla
  • Merhaba Aytekin bey

   32 inch ekran HD Uydu Alıcı Smart Tv ve Dahili Wi-Fi özellikli Woon WN32DEG13 HD Ready (HD) TV inceleyebilirmisiniz.

   Belirtmiş olduğunuz bütçenin altında bir tv önermek pek sağlıklı sonuçlar oluşturmayacaktır.
   Belirtilen bütçenin altındaki tv’lerin işletim sistemleri genel’de eski
   Bütçenizi biraz artırmanızı tavsiye ediyorum.

   iyi akşamlar dilerim.

   KutayKtmr 17 Şubat 2020 20:57 Cevapla
 • Merhaba
  Öncelikle insanları bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.Teknoloji mağaza çalışanlarının yanlış ve yanlı yönlendirmelerine kanmayıp bu siteyi gördüğüm çok iyi oldu. Bir kaç gündür bende Tv almak için geziyorum fakat, bir tv’ye çok iyi denilirken bir tv’ye berbat yorumları alıyorum.Hatta firma yetkililerine mail attım aklıma takılan soruları cevap alamadım . Sizin bu konulardaki bilgi birikiminizden yararlanmak isterim.
  Aklımdan geçen Philips(Android ve Amblight olmasından birde arıza vermiyormuş,Fakat 100Hz leri yokmuş)
  Philips 65PUS8204 ürünü vatan bilgisayar’da 7299 tlden satışa çıktı ,zaman zaman fiyar 200-300 iniyır ama 65PUS7304 fiyatı düşmüyor, 8204 yeni seri olmasına rağmen neden daha ucuz ve fiyat dalgalaıyor, ikisi arasında hangisi alınır. B
  Nisan Mayıs aylarında yeni çıkan modeller beklenmeli mi fiyatların düşmesi için
  55Pus8804 modeli çok iyi görünüyor fakat 65inç yok diyorlar
  Sizin 8.000-9.000 bandında bütçeniz olsa, 65inç özellikli philips tvlerden hangi modelini alırsınız?
  Birde Sony tv leri sizin yorumlarınızdan sonra ilgilenir oldum.Aynı bütçeli smart tvlerden hangisini önerirsini.Saygılarımla

  Musa HENDEK 19 Şubat 2020 22:59 Cevapla
  • Merhaba Musa bey

   Bütçeniz doğrultusunda performans fiyat ve diğer özelliklerin önceliğine göre sırası ile önermek istediğim tvler
   Ekran olarak 65 inch’de ısrarcı olduğunuzu düşünüyorum fakat ben yinede ilk sıraya 55 inch bir tv almak istiyorum.

   1. LG OLED55B9PLA Ultra HD (4K) TV
   İşletim sistemi : webOS 4.5
   Enerji Tüketimi : A
   Yukarıdaki tv’yi önermemdeki sebeplerden bazıları
   Ekranın OLed olması
   Ses Konusunda harika bir deneyim sunuyor
   Ekran çözünürlüğü ile birlikte ekstra bir çok multimedya özellikleri mevcuttur.
   apt-X Kodek – Dolby Surround – Hi-Fi Audio – Kablosuz Ses Senkranizasyonu
   LG Sound Sync – Magic Sound Tuning – Net Ses 3 (Clear Voice III) – OLED Surround – Optik Ses Senkronizayonu
   Smart Sound Mode – WiSA
   Yukarıdaki ses özelliklerinin yanı sıra Subwoofer ile ön plana çıkmaktadır.

   ikinci tv’yi önermeden önce önerebileceğim 1 adet 55 inch O Led 4 Adet 55 inch Led tv ve 1 adet 70 inch tv’yi atlıyorum Bu tv’ler LG Samsung ve Philips markalarıdır Ekran boyutları farklı olması sebebi ile geçiyorum. Yukarıdaki tv’yi önermemdeki sebep atladığım bu tv’lerden daha çok ön planda olduğu içindir.

   2. Sony KD-65XG8596 Ultra HD (4K) TV
   İşletim Sistemi : Android TV 8.0 (Oreo)
   Enerji Tüketimi : A
   Yenileme Hızı 100 Hz’dir
   Ekran tipi : Led
   Eğer Tv’nin işletim sistemi güncellenebiliyorsa fiyat ve performans açısından tercih edebilirsiniz.
   Bu tv’de Subwoofer mevcut değildir.

   3. LG 65SM8600PLA Ultra HD (4K) TV olacaktır.
   İşletim Sistemi : webOS 4.5
   Enerji Tüketimi : A+
   Yenileme Hızı 100 hz’dir
   Ekran Tipi : Led
   Bu tv Ekran & Görüntü Özellikleri arasında Yoğun ışıklı ortamlarda yüksek görüntü kalitesini korumak için ekran parlaklığını azaltabilen Nano Cell Display ile ön plana çıkmaktadır.
   Bu tv’de Subwoofer mevcut değildir.

   4. Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV
   İşletim Sistemi : Android TV 9.0 (Pie)
   Enerji Tüketimi : A+
   Yenileme Hızı : 50 hz’dir
   Ekran Tipi : Led
   Bu Tv’de öne çıkan özellik wifi kartının 802.11n olmasıdır.
   Ayrıca Ambilight Özellikleri mevcuttur.
   Bu tv’de Subwoofer mevcut değildir.
   Bu tv’nin şuan ki fiyatı ile alınması gerektiğini vurgulamak isterim. Şuan Teknosa’da 6500 TL sanırım

   Fiyatlar konusu :
   Philips Markası Amsterdam’da gerçekleştirdiği 2020 yeni Tv lansmanında yılın ilk çeyreğinde 5 yeni TV modelini tanıtacağını açıkladı
   Lansman’da Tvlerin görüntü kalitesini en üst düzeye çıkarmak için yapay zeka kullanıldığı açıkladı
   Yapay zeka özelliği; tüm görüntüleri analiz ederek Derinlik, en iyi renk, keskinlik ve hareket kabiliyetini doğru zamanda izleyiciyle buluşturuyor. Çok karanlık ve çok aydınlık sahneler için televizyonda bulunan geliştirilmiş HDR özelliği sayesinde izleyici daha gerçekçi bir televizyon deneyimi yaşıyor.
   Tv fiyatlarının nasıl yön alacağı konusunda net bilgi vermem doğru olmayacaktır.
   Ces 2020’de tanıtımı gerçekleştirilen tv’lerin bir çok yeni özellikleri mevcut
   Özellikle 8 K vb. Özellikler tv fiyatlarının daha yukarılara çıkacağını işaret ediyor
   Teknolojinin gelişmesi ve trendlerin hakim olduğu zaman dilimine uyarlanan tv’lerin daha yüksek fiyatlarla satışa sunulacağını öngörüyorum.

   Umarım yukarıdaki bilgiler faydalı olur

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 20 Şubat 2020 01:32 Cevapla
   • KUTAYKTMR
    Gerçekten zaman ayırıp cevap yazdığınız için çok çok teşekkürler..

    Musa HENDEK 23 Şubat 2020 22:52 Cevapla
    • Merhaba Musa bey

     Ben teşekkür ederim

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 23 Şubat 2020 23:34 Cevapla
 • Merhaba 55ru7400 ve 55pus7304 arasında kalmışım çok film izlerim ve ekran görüntü kalitesi benim için en önemli şeydir ayrıca 55Q60rat var en az 1000TL daha pahalı diğerlerine göre onuda alabilirim fark etmez benim için sadece diğerlerinden farkı nedir bilmiyorum nesi daha iyi bilmiyorum bana aynı gibi geldi sanki pek anlamıyorum:)bide sizinde önerebileceğiniz modeller varsa yazabilirsiniz 6 bine kadar bütcem var ve 140 ekran olsun Şimdiden teşekkürler

  Hakan 24 Şubat 2020 05:08 Cevapla
  • Merhaba Hakan bey

   Performans fiyat ve öne çıkan özellikler sıralamasına göre önceliği olan önerebileceğim tv’ler aşağıda yer almaktadır.

   1- Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV
   2- Philips 58PUS7304 Ultra HD (4K) TV ( Ekran boyutu farklı fakat listeye eklemek istedim )
   3- Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV
   4- Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV

   Belirtmiş olduğunuz 55ru7400 tv’yi bu listede öneremiyorum

   Yukarıda belirtmiş olduğum tv’leri incelemenizi öneririm.

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 24 Şubat 2020 11:43 Cevapla
 • Hocam Merhabalar, öncelikle böyle önemli ve değerli bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Ben 65″ ya da 70″ boyutlarında bir tv almak istiyorum. İlk önce Phılıps 70Pus6724 ile Media Markta başladım, daha sonra araştırmaya devam ettikçe teknosa da 70 PUS7304/12’yi önerdi. Fakat, daha sonraki süreçlerde Samsung 65Q60RATXTK’da bir görüntü açtılar, daha sonra 70PUS7304’de denedik ve phılıpsde görüntü açılırken hafif donmalar ile daha soğuk ve mat bir görüntüden dolayı phılıpden soğudum. Oradan çıktıktan sonra ve sağlıklı bir şekilde düşününce bu görüntünün sadece samsung için hazırlanabileceğini düşündüm.Şuan için QLED aklımdan çıkmıyor ama araştırmaya devam ettikçe içinden çıkamıyorum, ben hem kaliteli film seyretmeyi genelde akşamları, hem ps4 belki ileride ps5 oynamayı seviyorum, bunun yanında futbol müsabakalarını takip ediyorum. 6000 TLden başlayan yolcuğuluğum şuan 9000 lere kadar çıktı. Lütfen bana yardımcı olun, siz olsanız hangi tvyi alırsınız bu ihtiyaçlara göre, birde lg lerde panel yanması gibi sorun var diyorlar, bu paralara bir tv alıp 3-4 sene sonra yanmasını kaldıramam:)

  Şimdiden Çok Teşekkür ederim.

  Özgür SORAL 24 Şubat 2020 16:03 Cevapla
  • Merhaba Özgür Soral

   Öncelikle Performans ve Oled olması sebebi ile LG OLED55B9PLA Ultra HD (4K) TV önermek istiyorum
   Ekran boyutunun ufak olması size cazip gelmeyebilir.
   O sebeple belirtmiş olduğunuz ekran boyutları için önerebileceğim tv
   Philips 70PUS7304 Ultra HD (4K) TV olacaktır.

   Son 6 ay içerisinde fiyatı 7200 TL’ye kadar inmişti fakat şuan eski fiyatından satılıyor

   Diğer tv’leride öncelik sırasına göre belirtiyorum.
   Sony KD-65XF9005 Ultra HD (4K) TV ( Öne çıkan özellikler : Ses Görüntü ve Yeni Yayın özellikleri – Ekstra çıkışlar )
   Sony KD-65XG8596 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 65Q60R Ultra HD (4K) TV

   Yukarıdaki Tv’ler öncelik sırasına göre belirtilmiştir.

   Bütçenizin durumuna bağlı olarak Bu tv’lerden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

   Yukarıdaki 3 tv’nin karşılaştırmasına göz atabilirsiniz.

   https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/100914-158442-159781/sony-kd-65xf9005_sony-kd-65xg8596_samsung-65q60r/farklari/

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 25 Şubat 2020 10:32 Cevapla
   • Çok teşekkür ederim Kutay Bey. Hz 50/60 100 Hz ile fark olacak mıdır? Sanırım aralarında bir qled samsung da 100 hz. Bu dört tvden Phılıps, 2 sony yada samsung qled hangisini derseniz alacağım. Size tam bıraktım:)

    Özgür SORAL 25 Şubat 2020 14:31 Cevapla
    • Size iletmiş olduğum Tv sıralamasını performans Ekran ve ses özelliklerine göre sıralandırmıştım.
     Size önermiş olduğum tv’lerden özelliğini beğendiğiniz bütçenize uyan herhangi bir tv’yi tercih edebilirsiniz.

     Hepsinin işlemci çekirdeği aynı fakat ekran ve ses özellikleri farklı bu duruma sizin karar vermeniz daha doğru olacaktır.

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 26 Şubat 2020 10:52 Cevapla
     • Çok teşekkür ederim, değerli bilgileriniz için. İyi günler dilerim.

      Özgür SORAL 26 Şubat 2020 11:12
 • Kolay gelsin hocam 50inç 3000tl alabileceğim bir tv önerebilirmisiniz internetten maç film izle önceliğimiz ol teşekkürederim

  sefa 25 Şubat 2020 11:10 Cevapla
  • Merhaba Sefa bey

   Bütçenizi biraz esnetmenizi ve Philips 50PUS7304 tv almanızı öneririm.
   Yada Daha az bir bütçe esnemesi ile Philips 50PUS6704 tv önerebilirim.
   Fakat Bütçenizde esneme yapamıyorsanız Ekran boyutunu küçülterek Philips 43PUS6504 tv önermek durumunda kalacağım

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 25 Şubat 2020 12:58 Cevapla
 • Kutay Bey Merhabalar;

  Yaklaşık olarak 5.000 TL belki 6.000 TL. bütçem var. 55 inç bir tv almak istiyorum. Genel olarak film, dizli izliyorum ve oyun için düşünmüyorum. İsteğim kısa ve orta vadede herhangi bir problem yaşamayacağım bir TV almak. Çok farklı donanımlarda çok farklı kombinasyonlar olduğunun farkındayım. Özellikle merak ettiğim husus ise, genel bir kullanımda (performans gerektirmeyen görüntülemelerde)50 Hz ve 100 Hz. farkını hissedermiyim ? Özellikle LG ve Philips arasında değerlendirme yaparsak bana alabileceğim en az 2019 yılı üretimi f/p ürünü birkaç öneri vermenizi rica ediyorum.

  İlginiz için şimdiden teşekkürler.

  RECEP 4 Mart 2020 13:45 Cevapla
  • Merhaba Recep bey

   Talebiniz ve bütçeniz doğrultusunda aşağıdaki tv’leri önermek istiyorum.

   100 hz önerebileceğim bir tv mevcut fakat üretim tarihi 2018 ve 100 hz’dir
   ayrıca bütçenizide artırmanız gerekebilir.

   LG 55SK8500PLA Ultra HD (4K) TV
   Üretim Tarihi : 2018
   Bir çok özellikle ön plana çıkmaktadır.
   Fiyat : 6.400 TL 7.000 TL arası
   Ses ve görüntü kalitesi çok iyi bir tv’dir
   İşletim sistemi : webOS 4.0’dır

   Öneride bulanacağım Tv : Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62)
   f/p ürünüdür.
   Şuan 1 yıl içerisindeki en uygun fiyatla satılmaktadır.
   Subwoofer mevcut
   A+ Enerji Tüketim Sınıfı mevcuttur.
   2019 Tarihinde üretilmiştir.
   50 Hz fakat Performansı Görüntü Ses Kalitesi ve Günümüzdeki bir teknolojiye uyumlu özellikler içermektedir.

   Dilerseniz : Samsung 55NU8000 Ultra HD (4K) TV’yide inceleyebilirsiniz.

   Bütçenize uygun Kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 5 Mart 2020 22:04 Cevapla
   • Kutay Bey Tekrar Merhabalar,

    Önerileriniz için teşekkür ederim. Philips çok cazip geliyor fakat bildiğim kadarıyla bu model ips panel. Uygun fiyatlı ve gerçekten verilecek paray değecek va panel öneriniz varmıdır?

    RECEP 6 Mart 2020 16:26 Cevapla
    • Merhaba

     Size önerilerimi önceki yorumumda belirttim

     Sanırım İps Panel’e karşısınız
     Sizin tercih edeceğiniz panel tipini belirtebilirmisiniz

     iyi günler dilerim.

     KutayKtmr 6 Mart 2020 17:24 Cevapla
     • Kutay Bey;

      Aslında ips panele karşı değilim ve belki biraz bilgi eksikliğim var. İki panelin de + ve – yönlerini okudum ama bilgi sahibi olarak sizden bir karşılaştırma ve öneri almak isterim. Özellikle va panel saplantım yok ve benim için en mantıklı olana ulaşmak istiyorum. Bahsettiğim gibi aslında profesyonel değil genel bir kullanıcıyım fakat o kadar parayı verip alabileceğim en iyi tv yi almak isterim.

      Şimdiden teşekkürler

      Recep 9 Mart 2020 13:03
     • Merhaba Recep bey

      Tn Panel günlük kullanım için pek ideal değildir.
      Tv + özelliklerini ön plan’da tutarak İps yada Va panel tercih edebilirsiniz.
      Firmalar artık tv’lere yeni özellikler katarak tv satışlarını artırmayı hedefledikleri için aynı teknolojileri farklı isimler altında tüketiciye sunmaktadır.
      Bana göre Önemli olan Tv’nin içerisinde kullanılan donanımlardır.
      Donanımların iyi ve kaliteli olması Performansı, Görüntü ve Ses kalitesini beraberinde getirmektedir.

      Performans ve görüntü kalitesi dışında’da aranacak bazı özellikler mevcuttur fakat belirli bir tutarın altında her tv’ye Tüketicinin istediği tüm özellikler eklenmemektedir.
      Örnek verecek olursak 100 hz olan bir tv’de Wifi kartının ac olması dikkatlerden kaçmıyor
      2020 Haziran ayına kadar Çin başta olmak üzere planlanan bir çok Teknoloji fuarı mevcut
      Eğer fuarlar iptal edilmezse Yeni Teknoloji özellikleri olan bir çok tv vb. ürünlerin tanıtılacağı belirtiliyor.

      Tanıtılacak ürünlerin Türkiye’de satışa sunulması Eylül yada ekim ayını bulabilir.
      Bekleme durumunuz var ise yeni teknolojik donanımlar eklenmiş olan tv’lerden faydalanabilirsiniz.

      Mevcut durumda Bütçenize uygun önerebileceğim Performans ses ve görüntü kalitesi yüksek Tv Philips 55PUS7504 olacaktır.
      Menü Kullanımı kullanıcı için idealdir.
      Fakat farklı bir menü alışkanlığınız var ise kullanım alışkanlığınıza uygun tv önerebilirim.

      Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

      iyi günler dilerim.

      KutayKtmr 10 Mart 2020 18:23
 • Merhabalar Kutay Bey,
  Bir 55 zoll televizyon almak istiyorum.
  Şuan için herkes Qled almamızı tavsiye ediyor. Fakat ayni teknoloji için farklı farklı fiyatlar bulunmaktadır. Kullanmadığım özelliklere para vermek istemiyorum.
  Aşağıda Qled olarak en uygun televizyonlar modellerini yazdım. Bunlardan hangisi
  Tavsiye edersiniz. Ya da bu aşağıdaki Qled yerine fiyat olarak bundan daha iyi yada ayni olabilecek Led televizyon tavsiyeniz ne olabilir. Yani mantık olarak sunuda sormak istiyorum en basic qled performansı yerine led pro alınmalıdır?

  Samsung Q60R 4K QLED
  Samsung Q64R
  Samsung Qe55q60ratxxc 55” QLED 4k 2019

  Selamlar.

  Murat 5 Mart 2020 12:21 Cevapla
  • Merhaba Murat bey

   Rica etsem Maximum Bütçe belirtebilirmisiniz.

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 6 Mart 2020 00:19 Cevapla
  • Merhaba aslında söyle cevap vermek istiyorum. Bu fiyatlara alabilirim.
   Samsung Q60R 4K QLED => 657.- avro
   Samsung Q64R =>759.-avro
   Samsung Qe55q60ratxxc 55” QLED 4k 2019 => 769.-Avro
   Samsung QLED GQ55Q60RGTXZG (DE-Model 2019) => 650.-avro
   Samsung QE55Q6FNATXXH =>799.-avro
   Bunlardan başka modeller en az 1000 avrodan başlıyor.
   Sorun su şekilde olacak. Evet Qled` ler en son teknolojidir. Fakat yukarıda belirttiğim qled mi almalıyım yoksa bu kadar paraya karşılık gelen yukarıdaki qled`lerde daha iyi performanslı son model bir led pro bir televizyon mu almalıyım… Tavsiyeniz nasıl olur.

   Murat 6 Mart 2020 21:02 Cevapla
   • Merhaba Murat bey

    Samsung QE-55Q6FN Bu Tv 2018 üretim yılı o sebeple almanızı tavsiye etmiyorum

    Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV ile Led 4K bir tv karşılaştıracak olur isek sırası ile aşağıdaki tv’leri önerebilirim.
    Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV
    Philips 58PUS7304 Ultra HD (4K) TV

    Bütçenizi biraz artırmanız durumunda LG markasından LG 55SM8600PLA Ultra HD (4K) TV önerebilirim

    Eğer bütçenizi daha aşağıya çekmek istiyorsanız aşağıdaki iki tv’de alınabilecek tv’ler arasındadır.
    Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV
    Philips 65PUS6504 Ultra HD (4K) TV

    Yukarıda belirttiğim sıralama Özellik ve Fiyat sıralamasına göre belirtilmiştir.

    iyi günler dilerim.

    KutayKtmr 6 Mart 2020 22:17 Cevapla
 • Meraba Kutay Bey…Odamiz küçük 3m izleme mesafemiz var.40 inc tv önerir misiniz? Butce sınırı yok.Görüntü ses en iyisi olsun ve diğer tüm ozellikler smart wifi hepsi olsun. Cevabınız için şimdiden çok çok teşekkür ederim.

  Busra 6 Mart 2020 00:32 Cevapla
  • Merhaba Büşra hn

   40 inch tv önermek isterim tabi fakat önereceğim tvnin üretim tarihi 2017 istenilen düzeyde performans sağlayamayabilir.
   40 inch tv’lerin üretim tarihleri eski ayrıca Performanslarında sorunlar yaşayabilirsiniz.
   40 inch tv’de ısrarcı iseniz 2019 yılında üretilmiş olan Vestel 40F9400 Full HD (FHD) TV ‘ye göz atabilirsiniz.
   40 inch tv’ler arasında şuan en performanslı Samsung 40MU7000 TV’dir fakat yukarıda’da belirttiğim üzere 2017 yılında üretilmiştir.

   Yukarıda belirtmiş olduğum nedenler doğrultusunda size önereceğim ekran boyutu biraz daha büyüyecektir.
   Aşağıdaki 43 inch tv’lerden herhangi birini tercih edebilirsiniz.
   Samsung 43RU7400 Ultra HD (4K) TV

   Samsung 43RU7400 Ultra HD (4K) TV

   Philips 43PUS6504 Ultra HD (4K) TV

   Samsung 43RU7090 Ultra HD (4K) TV

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 6 Mart 2020 18:25 Cevapla
   • Teşekkür ederim Peki 43 inc Sony XG8096 yı tavsiye eder misiniz? Yoksa Philips 43PUS6504 mü almalıyız?

    Busra 7 Mart 2020 01:29 Cevapla
    • Merhaba Büşra hn

     Önceliğim Philips olacaktır.

     iyi günler dilerim

     KutayKtmr 7 Mart 2020 23:12 Cevapla
 • Merhaba Kutay 3500₺ 4500₺ civarında bütçem var esneme payı var..TV de özellikle film seyrediyorum.tv de İnternet ve tv uygulamalarını kullanıyorum.Görüntü kalitesi, tv hızı iyi ve interneti hızlı olan telefondaki görüntüyü Tv yansıtan 55 inç bir tv düşünüyorum.
  Özellikle interneti hızlı, ses kalitesi iyi ve görüntü kalitesi iyi bir tv önerebilir misiniz?
  Şimdiden tşk ederim.

  Mahmut 7 Mart 2020 18:08 Cevapla
  • Merhaba Mahmut bey

   Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV
   önerebilirim ( Tv’nin fiyatı artmaya başlamış dilerseniz düşmesini bekleyerek bu ürünü temin edebilirsiniz )
   Ayrıca Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV önerebilirim

   Bütçenizi artırmak istemiyorsanız Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV önerebilirim.
   2020 üretimi tv’lerin Türkiye’de satışa sunulması Ağustos ayını bulabilir
   Bu sebeple Stok eritme için fiyatlarda sıklıkla değişiklikler yapılmaktadır.

   Ürün almadan önce günlük olarak fiyatları takip edebilirseniz şuanki fiyatların altına düşebilir

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 8 Mart 2020 01:32 Cevapla
   • 4 metreden 55 inç fazla gelir mi?

    Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV
    İle Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV arasında bir iyi anlamında sıralama var mı yoksa hangisi uygunsa onu mu alayım..
    Değerli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum Kutay bey.

    Mahmut 8 Mart 2020 11:44 Cevapla
    • Merhaba

     26 inç 1,0 – 2,0 metre
     30 inç 1,2 – 2,3 metre
     34 inç 1,3 – 2,6 metre
     42 inç 1,6 – 3,2 metre
     46 inç 1,8 – 3,5 metre
     50 inç 1,9 – 3,8 metre
     55 inç 2,1 – 3,9 metre
     60 inç 2,3 – 4,6 metre
     65 inç 2,5 – 5,0 metre

     yukarıdaki listeyi inceleyebilirsiniz

     KutayKtmr 8 Mart 2020 15:38 Cevapla
     • Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV
      İle Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV arasında hangisini tavsiye ediyorsunuz. Selamlar.

      Dila 9 Mart 2020 02:26
     • Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV İle Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV arasindaki tercihiniz nedir?

      Dila 9 Mart 2020 12:36
     • Merhaba Sn Dila

      Önceliğim Philips 55PUS7504 olacaktır.

      iyi günler dilerim

      KutayKtmr 10 Mart 2020 18:01
 • Merhabalar, Kutay bey. Ben Sony 55XF9005 ve Philips 55PUS7504 arasında kaldım. Aralarında 1500 lira fark var. Sony’de yeni seri 55xg8596 de olabilir. Sizin görüşünüz nedir ? Yada önerebileceginiz başka modeller var mı 55-65 inç , bütçem 6-7bin lira. Şimdiden teşekkürler.

  burak01 8 Mart 2020 23:08 Cevapla
  • Merhaba Burak bey

   Bütçenizde ufak bir esneme yapabilirseniz Samsung 55Q70R Ultra HD (4K) tv almanızı öneririm.
   Şayet Fiyat ve Performans odaklı tv önerisi istiyorsanız.
   Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV almanızı öneririm.

   Sony 55XF9005 tv kötü değil fakat öncesinde önerebileceğim bir çok tv olacaktır

   O sebeple yukarıdaki iki tv önceliğim olur.

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 10 Mart 2020 17:58 Cevapla
 • Hocam öncelikle herkese cevap vererek büyük bir insanlık gösterdiğinizi belirterek sizi tebrik etmek isterim. Hocam benim max 10.000 tl ye kadar limitim var. 4k olmak şartıyla en az 65” ekran televizyon ne önerirsiniz? Bu televizyonda Bluetooth ile ses sistemi bağlamakta istiyorum. Lg tvlere lg dışında Bluetooth uyumu yok biliyorum. Smart tv side olması avantaj olur mu?

  Ufuk AKKAYA 10 Mart 2020 22:16 Cevapla
  • Merhaba Ufuk bey

   iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
   Bütçenizi biraz daha esnetebilirseniz aşağıdaki tv’leri Performans görüntü ve ses kalitesine göre sıraladım. incelemenizi tavsiye ediyorum.

   1. LG 65SM9010PLA Ultra HD (4K) TV – Piyasa Fiyatı : 11.800 TL – 1 yıl önceki fiyatı : 16.600 TL fiyat dalgalanması sürüyor
   2. Samsung 65Q70R Ultra HD (4K) TV – Piyasa Fiyatı : 11.499 TL – 1 Yıl önceki fiyatı : 15.999 TL fiyat dalgalanması sürüyor
   – Samsung 65NU8500 Ultra HD (4K) TV Ürünü listeye eklemedim fakat dilerseniz inceleyebilirsiniz Bu ürün 2018 üretimi olduğu için atlıyorum fakat hala satışı devam ediyor ve özelliklerine göre sıralamaya girmeyi hak ediyor
   3. Samsung 65LS03R Ultra HD (4K) TV – Piyasa Fiyatı : 11.949 TL – 1 Yıl Önceki fiyatı : 13.395 TL fiyat dalgalanması sürüyor

   Yukarıdaki TV’lerin bütçenizi aşacağını düşündüğüm için talebinize binayen aşağıdaki tv’leride Fiyat ve Performans durumuna göre sıraladım.
   İnceleme sonucu Tercihinizi belirleyebilirsiniz.

   1. Philips 75PUS7354 Ultra HD (4K) TV
   – Sony KD-65XF9005 Ultra HD (4K) TV Bu tv 2018 çıkışlı fakat performans görüntü ses kalitesi iyidir.
   2. Sony KD-65XG8596 Ultra HD (4K) TV
   3. Samsung 65Q60R Ultra HD (4K) TV
   4. LG 65SM8600PLA Ultra HD (4K) TV
   5. Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV
   6. Philips 70PUS6724 Ultra HD (4K) TV

   Son 5. ve 6. Philips tv’ler benim tercihim olur.
   Aradaki fiyat farkını gözetmenizi tavsiye ederim.

   Son olarak Philips 65PUS6504 Ultra HD (4K) TV Bu listeye eklemek istiyorum
   Tanıdığınız Bir teknik personel ile kıyaslama yaptırabilirsiniz.
   Dilerseniz karşılaştırma sitelerinden’de karşılaştırma yaparak tercihinizi belirleyebilirsiniz.

   Bütçenize uygun Kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 11 Mart 2020 15:23 Cevapla
   • Kutay Bey, 65 inç tv almak istiyorum, bütçem 7500 TL kadar. Özellikle IPTV kullanımında sorun çıkarmayacak internet üzerinden sorunsuz film izleyebileceğim tv tavsiyeniz ne olur acaba.

    Yunus 11 Mart 2020 19:30 Cevapla
    • Merhaba Yunus bey

     Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV incelemenizi tavsiye ederim

     iyi günler dilerim.

     KutayKtmr 12 Mart 2020 11:31 Cevapla
 • Merhaba Kutay Bey,

  40-50 İnç Tv almak istiyorum bütçem 2,000 3,000 tl kısıtlı hangisini önerirsiniz

  Teşekkürler,

  Şükrü 12 Mart 2020 14:46 Cevapla
 • Kutay bey,
  Philips 43PFS5803 Full HD 43″ 109 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon
  Samsung UE-40N5300 Full HD 40″ 102 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED

  bunlar arasında öneriniz nasıl olur.

  teşekkürler

  Şükrü 12 Mart 2020 14:59 Cevapla
  • Merhaba Şükrü bey

   Bütçenizi biraz esnetebilirseniz.
   Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV incelemenizi öneririm.

   Şayet Bütçenizde esneme yapamıyorsanız
   Philips 43PUS6504 Ultra HD (4K) TV öneririm.

   43PFS5803 Tv’yi önermiyorum ( Kötü değil yanlış anlaşılmasın ) 2018 çıkışlı bir tv’dir
   yukarıda önerdiğim tv’ler daha günceldir

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 13 Mart 2020 01:09 Cevapla
 • Merhaba, bir kaç sorum olacaktı email adresinizi alabilirmiyim sakıncası yoksa.

  SELİM 13 Mart 2020 11:43 Cevapla
 • Kutay Bey merhaba,

  Öncelikle muazzam bir iş çıkardığınızı belirtmeden geçemeyeceğim, ellerinize sağlık. Eğer vaktiniz olursa size bir şey danışmak istiyorum:

  Aslında istediğim TV LG 55SK8500PLA, ama ne yazık ki bütçemi aşıyor, zira bütçem 5.000 TL civarı. Neredeyse tüm yorumlarınızı okuduğumda iki model öne çıktı: LG 49SM8600PLA ve LG 55UM7450PLA.

  İkilemim şu: LG 49SM8600PLA modelinin özellikleri daha iyi görünüyor. Özellikle gerçek yenileme hızı) diğerinin iki katı. LG 55UM7450PLA modelininse ekranı daha büyük. Sizce bu iki model arasında yenileme hızı ve diğer özellikler bakımından ciddi bir farklılık var mı (cevabınıza göre daha büyük ekranı seçip seçmeyeceğime karar vereceğim)? Ben ne yapıyorum onu da belirteyim; maç ve film izliyorum, bir de PS4 oynuyorum.

  Veya bunların dışında önerebileceğiniz başka bir LG modeli var mı?

  Şimdiden çok teşekkür ederim.

  Çağlar Korkmaz 14 Mart 2020 20:55 Cevapla
  • Merhaba Çağlar bey

   iyi dilekleriniz için teşekkürler
   Lg dışında farklı markalar düşünüyorsanız.
   Performans görüntü ve ses kalitesi bakımından daha kaliteli Tvler önerebilirim.

   Yorumunuzda belirttiğiniz tv’ler ve bütçe doğrultusunda önerebileceğim tv LG 49SM8600PLA olacaktır.
   Ekran yenileme hızı ve görüntü kalitesi LG 55UM7450PLA’ya göre daha ön plandadır.
   Ayrıca daha gelişmiş multimedya özellikleri mevcuttur.

   Eğer daha gelişmiş özelliklere sahip farklı tv markaları düşünürseniz.
   Philips 55PUS7304 ve Samsung 49Q60R inceleyebilirsiniz.

   Yukarıdaki tv’lerin karşılaştırmasını aşağıdaki link’te görebilirsiniz.

   https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/147331-159786-165108-199903/philips-55pus7304_samsung-49q60r_lg-55um7450_lg-49sm8600pla/

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 14 Mart 2020 23:46 Cevapla
 • Merhaba vestel 58u9500 model TV ile ilgileniyorum sizce nasıldır bütçem 3000 3500 tl önerebileceğiniz 50 inç üstü bir model var mıdır

  Sinan 15 Mart 2020 09:47 Cevapla
  • Merhaba Sinan bey

   Aşağıdaki tv’leri incelemenizi öneririm.

   Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV
   LG 50UM7600PLB Ultra HD (4K) TV

   3500 TL maximum bütçe ile 50 inch üstünde tv almamanızı öneririm.
   Ekran boyutu büyük olabilir fakat performans düşebilir.

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 15 Mart 2020 11:51 Cevapla
 • Merhaba Kutay bey
  Geri dönüş hızı ve yorumlar konusundaki hassasiyetinize gıpta ile bakmaktayım.
  Sizden ricam Sony 65xf9005 ile Samsung Qled 65Q60R arasında kaldık. Fiyatlar da birbirine çok yakın.
  Qled görüntü sanki Sony’den daha iyi gibi geldi ama göz yanılması da olabilir.
  Sony için 2019 modelini bulursanız onu alın gibi cevaplar ile karşılaştık.
  Bu konuda bilginize istinaden Sizden de bir karşılaştırma alabilirsek çok sevinirim.
  Kolay gelsin

  Cüneyt 15 Mart 2020 15:34 Cevapla
  • Merhaba Cüneyt bey

   Sony 65xf9005 ve Samsung 65Q60R arasında kıyaslama yapacak olur isek Samsung 65Q60R tv öneririm.
   Ayrıca dilerseniz aşağıda belirteceğim Tvleri inceleyebilirsiniz.
   Sony KD-65XG8596 Ultra HD (4K) TV – işletim sistemi menü : Android TV
   Samsung 65Q60R Ultra HD (4K) TV – işletim sistemi menü : Tizen
   LG 65SM8600PLA Ultra HD (4K) TV – işletim sistemi menü : webOS
   Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV – işletim sistemi menü : Android TV ( Sadece bu tv Yenileme hızı 50 hz’dir Fakat Performans görüntü ve ses özelliklerine göre fiyatı uygundur )

   Dilerseniz Tv’lerin karşılaştırmalarını aşağıdaki link’te görebilirsiniz.

   https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/158442-159781-202853-365478/sony-kd-65xg8596_samsung-65q60r_philips-65pus7304_lg-65sm8600pla/

   Önermiş olduğum tv’lerin üretim yılı 2019 olup Tv’lerde Subwoofer mevcut değildir.
   Tv’ler arasında seçim yapmak zor olabilir her Markanın Modellere Özgü kaliteli donanım ve yazılımları mevcuttur.
   Burada önemli olan bütçeniz ve Menü kullanım durumunuz olacaktır.

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 15 Mart 2020 21:41 Cevapla
   • Yoğun tempomdan dolayı yorumunuza hemen geri dönüş yapamadım. dediğiniz tv lerimiz de bakıp bütçemize göre karar vereceğiz, emeğinize sağlık.

    Cüneyt 17 Mart 2020 16:52 Cevapla
 • merhabalar 40 inç seg marka fullhd dahili uydu alıcılı bir tv miz vardı televizyona kablosuz erişimi de olsa ömür boyu kullanırdım herhalde,çok memnunduk, fakat oğlumun kırması sonucu yeni bir tv ihtiyacı doğdu
  TV ünitemizin ebatları ve evin uyumlu olması sebebiyle 40 ve 43 inç civarı 1000-3000 T.L. arasında smart olması (malum internetten çizgi film izleyeceğiz) isteğiyle bir kaç model önerirseniz çok memnun olurum kolay gelsin

  Mehmet Akif 20 Mart 2020 14:03 Cevapla
  • Merhaba Mehmet Akif Bey

   Samsung 43RU7400 Ultra HD (4K) TV ( bütçenizi biraz esnetmeniz gerekebilir )
   Philips 43PUS6504 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 43RU7090 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 43RU7100 Ultra HD (4K) TV

   yukarıda belirtmiş olduğum tv’leri inceleyebilirmisiniz.

   Bütçenize uygun Kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 20 Mart 2020 17:18 Cevapla
   • zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim kolay gelsin

    Mehmet Akif 20 Mart 2020 23:09 Cevapla
 • İyi günler KUTAYKTMR Abi. 42 inçlik güncel televizyon önerin nedir?3000 tl bütçem var.

  İbrahim 21 Mart 2020 10:19 Cevapla
  • Merhaba

   Philips 43PUS6504 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 43RU7100 Ultra HD (4K) TV

   belirtmiş olduğunuz bütçe doğrultusunda 43 inch iki tv önerebilirim
   Yukarıdaki tv’leri inceleyebilirsiniz.

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 22 Mart 2020 01:54 Cevapla
 • kutay Bey merhabalar,

  Öncelikle değerli yorumlarınıza tesekkür ederiz.

  1) 70 ekran ve 65 ekran arasında kararsız kaldım, her iki ölçüde odama uymakta fakat 70” ekranlar normal olarak 1 tık pahalı bütçem max.7.000 TL daha iyi özellikli bir 65′ mi yoksa daha az özellikli 70′ mi tavsiye edersiz ?

  2) 7.000 bütçemle ilgi LG nin bu tv ilgimi çekti ençok ilgimi çeken unsur Türkçe komut desteğinin tam sağlanması.

  3) 7.000 bütçeme uygun 70′ ve 65′ ekran ne tavsiye edersiniz ?

  Değerli cevaplarınıza peşinen teşekkür eder SAĞLIKLI GÜNLEr DİLERİM.

  murat KURKCU 22 Mart 2020 22:26 Cevapla
  • Merhaba Murat bey

   Performans ve görüntü kalitesine göre önerebileceğim tv sıralaması aşağıdaki gibidir.

   Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV
   Philips 70PUS6724 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 70RU7100 Ultra HD (4K) TV
   Philips 65PUS6504 Ultra HD (4K) TV
   LG 65UM7610PLB Ultra HD (4K) TV

   Bu tv’lerden sonra LG 70UM7450PLA Ultra HD (4K) TV önerebilirim.

   Yukarıdaki tv’lerin hepsi performanslı ve Kaliteli tv’lerdir
   Bütçe ve Menü kullanım durumunuza bağlı olarak tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz.

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 23 Mart 2020 18:29 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: