2019 – 2020 Yılı En iyi Tv Tavsiyeleri LG – Samsung – Vestel vb

7 Ağustos 2018
27230
Bakıldı

2019 yılı en iyi tv araştırması içerisindeyseniz Bit tv Tavsiyesi için bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız Özellikle konuda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz

2020 yılı içerisinde evinize en iyi yeni bir televizyon almayı düşünüyorsanız öncelikle Tv’ler hakkında iyi bir bilgi birikiminizin olması gerekmektedir. Aksi Halde alacağınız Tv’deki eksik bir özellik bazı sorunları beraberinde getirebilir.

En iyi Tv yi nasıl seçerim sorusu ile başlayabiliriz.

NOT : Tv Almadan önce Adroid Tv ip tv Konusunu araştırmanızı öneririm. Çok yakında bu konu hakkında inşallah bir makale yayınlayacağım.

Konu Başlıkları

Hangi TV’yi Almalıyım? TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir TV alacaksanız belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Özellikle aşağıda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz.

Her şey de olduğu gibi TV alırken de öncelikle TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemelisiniz. Alacağınız TV’nin hem fiyatı hemde bu fiyata vereceği performansı uzun yıllar arızasız çalışması çok önemlidir.

Unutmayın!!! Piyasada 500 TL‘ye de TV alabilirsiniz 100.000 TL‘ye de. Bu sebeple önce bütçenizi belirlemeli sonra bu bütçeye uygun bir TV almalısınız.

TV için ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra sıra TV alırken bilinmesi gereken teknik kavramları öğrenmeye geldi sıra

TV Alacakların Bilmesi Gereken Teknik Kavramlar

1-Smart TV=Akıllı TV Nedir?

Artık TV’ler internete bağlanabiliyor, video, müzik, oyun oynatabiliyor, görüntülü sohbet etme ve sosyal medya uygulamalarına erişme imkanı sunabiliyor. İşte tüm bu hizmetleri sunan TV’lere Smart TV, yani Akıllı TV adı veriliyor.

2- Panel Tipi

TV panelleri LCD TV ve Plazma TV olmak üzere 2’ye ayrılır.

Plazma TV’ler içerisindeki gazın ışıması ile LCD TV’ler ise likit kristal ile görüntüyü iletirler. Şuanda en popüler olan teknoloji LCD TV’lerdir.LCD’ler de IPS ve VA paneller olarak iki çeşitte üretilirler. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar. Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da  pratikte (gerçek yaşamda) kullanıcıları çok ilgilendiren bir durum değildir.

3- LCD TV’ler Kaç Çeşittir?

LCD TV’ler, LED, OLED ve QLED olmak üzere 3‘e ayrılır.

a) LED TV Nedir?

Bugün piyasada oldukça fazla olan LED TV’ler, tüm piksellerinin arka ışıklandırmayla aydınlatıldığı LED’lerden meydana gelir. Oldukça parlak ve canlı görüntü sağlamları rağmen izleme açıları OLED’lere göre daha azdır.

b) OLED TV Nedir?

İlk kez 2013’de LG’nin sunduğu, OLED TV ile LED TV arasındaki en temel fark OLED TV’lerde her pikselin kendisini aydınlamasıdır.  Bu pikseller görüntüyü tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilir. Böylece OLED TV’ler yüksek kontrast (karşıtlık) oranı ve izleme açısına sahip olsalar da OLED TV’ler, LED TV’ler kadar parlak değildir.

OLED TV’ler  büyük yenileme hızlarına (120 Hz ) sahip değildir. Fakat görüntü kalitesi konusunda şimdilik en iyi görüntüyü OLED TV’ler veriyor diyebiliriz. 

c) QLED TV Nedir?

İlk kez 2017’de Samsung’un sunduğu QLED TV’ler  ise daha geniş bir renk yelpazesine sahip. Yüksek parlaklığa sahip olmamalarına rağmen henüz OLED TV’ler kadar iyi bir siyah performansına sahip değildirler.

d) QLED mi OLED TV mi Almalıyım?

OLED TV’ler QLED’e göre daha hafif, daha ince olup daha az güç tüketirler. Ayrıca resim kalitesi QLED’e göre biraz daha iyidir. QLED TV’ler ise gündüz kullanımında yada aydınlık ortamda daha iyi performans gösteriyorlar. Yani kullancı tercihine kalan bir durum diyebiliriz.

4-Hertz Nedir?

Hertz ekran yenileme hızı anlamına gelen ve saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eden en dikkat çekici kavramdır. Ayrıca görüntünün saniyede ekrandaki yinelenme sayısı da diyebiliriz. Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlenir. Bu yüzden Hertz oldukça önemli bir kavramdır.

Ancak Hertz‘de dikkat edilecek en önemli husus panelin yazan yenileme hızı (Hz) değil, gerçek yenileme hızı olmalıdır. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe titreme ve bulanık gösterme azalır ve net bir görüntü sağlanır.

Oyun Severler Dikkat!!!

TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için  “Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörü tercih edilmelidir. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir.

5-Piksel Nedir?

Görüntünün en küçük birimine Piksel denir. Kare şeklinde ve yüz binlerce hatta milyonlarca Piksel yan yana gelerek görüntüyü oluşturur.

HD kalitesini belirleyen en önemli detaylardan birisi Piksel‘dir. Bu yüzden her HD görüntü kalitesine sahip LED TV aynı kalitede değildir. TV’lerde HD görüntü Piksel sayısına göre sınıflara ayrılır.

a) HD READY: 1366 x 768 Piksel,

b) FULL HD TV: 1920 x 1080  Piksel,

c) ULTRA HD (4K) TV: 3840 x 2160 Piksel.

6-Çözünürlük Nedir?

Görüntüyü oluşturan ekrandaki piksel sayısına çözünürlük denir. Yani yatay ve dikeyde kaç adet piksel varsa onun adetine Çözünürlük adı verilir. Örn: 800 x 600 çözünürlük=1400 adet piksel)

7- Piksel ve Çözünürlük Neden Önemli?

Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar olup bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüye sahip olduğunu belirlerler.

Artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV’ler daha fazla detay ve berraklık sağladığı için 1366 x 768 piksele sahip HD READY veya 1920 x 1080 piksele sahip FULL HD TV’leri en iyi tv tavsiyeleri listemizde sunmuyoruz.

Ayrıca bir de Upscaling özelliğini kısaca anlatalım. Upscaling, daha düşük çözünürlüğe sahip (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntüleyebilmek için upscaling özelliği şarttır. Çoğu TV’de bulunduğu için endişe edecek bir durum yoktur.

8- HD Ready Nedir?

HD Ready logosu taşıyan televizyonlar 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için Full HD TV’lere nazaran daha az görüntü kalitesine sahiptirler. Artık HD Ready çözünürlüğe sahip TV’leri almanızı tavsiye etmiyoruz.

9- Full HD Nedir ?

Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen Full High Definition yani Full HD TV’ler ise;1920 x 1080 Piksel‘e sahiptir. HD Ready çözünürlüğe sahip TV’lerden daha net görüntüye sahip olsalar da ULTRA HD (4K) TV’lerden daha az net görüntüye sahiptirler.

10- UHD/4K TV Nedir?

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen “Ultra High Definition-UHD” ise 4K TV’lerde kullanılan bir terimdir. 4K TV’lerde 3840×2160 piksel bulunduğu için 4K olarak adlandırılırlar. FHD TV’ler dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’ler ise yatay çizgideki piksellerden oluştuğu için 4K TV’lerin görüntü kalitesi daha yüksektir. Alacağınız TV kesinlikle en az LED yoksa da OLED panele sahip bir UHD/ 4K TV olmalıdır.

11- Neden OLED TV Almalıyım?

Normal LED TV’lerde tüm pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. Ancak OLED TV’lerde ise  her piksel sadece kendisini aydınlatır. OLED TV’ler 2013 yılında ilk defa LG tarafından sunulan OLED TV’ler görüntü kalitesi açısından iyi bir performans sergilerler.

Ayrıca OLED TV’ler piksel aydınlatması özelliği ile seçili pikselleri tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilirler. 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip ancak biraz pahalı. Ancak eğer bütçeniz uygunsa şimdilik TV’de çok iyi bir görüntü kalitesi için biz 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV almanızıtavsiye ediyoruz.Yok bütçeniz uygun değilse diğer saydığımız özellikleri iyi olan bir LED TV almalısınız.

4K TV Yayını Yok ki, 4K TV’ye Ne Gerek Var!

Çevrenizde sıklıkla duyduğunuz bu türden sözlere iyi bir TV alacakların itibar etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Şuan bile TRT 4K, LİG TV 4K, Kablolu 4K TV varken yakın gelecekte nasıl bir TV dönüşümünün gerçekleşeceğini anlamak çok zor değil.

Bu yüzden “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” gibi sözlere kulak asmayın.  5K TV’lerin satışta olduğu, 8K TV’lerin piyasaya sunulduğu, Katlanabilir TV’lerin çıktığı ve 12K çözünürlüklü TV’lerin tartışıldığı bir dönemde bu sözleri önemsemeyin.

Bu yüzden şimdilik bütçeniz uygunsa mutlaka UHD (4K) OLED TV alın.

12- HDR Nedir? Bit/Renk Derinliği Nedir?

HDR (High Dynamic Range), Yüksek Dinamik Aralığı anlamına gelen yeni bir teknolojidir. HDR özelliğine sahip TV’ler daha fazla parlaklık ve kontrast içerdikleri için daha canlı ve gerçek bir görüntü sağlarlar.

HDR özelliği TV’lerde HDR10, Dolby Vision ve Hybrid Log Gamma (HLG) olmak üzere 3 sınıfta sunuluyor. HDR TV’lerden tam olarak faydalanabilmek için özel HDR içerikler (video,oyun,resim) kullanılmalıdır. Piyasada şuanda Netflix, Amazon, Playstation 4 ve Xbox One gibi platformlar HDR içerikler sunsa da henüz HDR içerik çok fazla bulunmamakta.

Bit Derinliği ise; her yayıncının görüntüde sunabileceği maksimum ton sayısıdır.

Renk Derinliği ise; piksel başına düşen, renk bilgisine bit denir. Her “1” bit artışı, iki kat renk sayısı sunar. Özetle; daha fazla bit daha fazla renklilik, canlılık ve derinlik sunar.

8 bit TV paneller 256 Piksel ve 16.78 Milyon Toplam Renkten oluşurken 10 bit paneller 1024 Piksel ve1.07 Milyar Toplam Renkten 12 bit paneller ise; 4095 Piksel ve 68.68 Milyar Toplam Renkten oluşur.

Fakat şuanda 10 ya da 12 bit TV yayını yok ve bu özelliği kullanmak içinde panele uygun görüntü oynatılması gerekmektedir.

13- Ekran Boyutu

TV’lerde ekran büyüdükçe fiyatta arttığı için size en uygun ekran boyutunu belirlemelisiniz. Bunun için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi yerleştireceğiniz yere olan mesafesidir. Kısaca ekran boyutu büyüdükçe TV’ye olan mesafeyi arttırmanız, küçüldükçe azaltmanız doğru bir tercih olacaktır.

TV boyutu belirlerken kabaca aşağıdaki önerilen aralıklara göre TV alabilirsiniz.

TV’de Ekran Boyutu Seçimi için Önerilen Aralıklar

 • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
 • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
 • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
 • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
 • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
 • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
 • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
 • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
 • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

14- 3 Boyut-3D

Eğer 3 boyutlu film seyretmeyi seviyorsanız alacağınız TV’de mutlaka 3 Boyut-3D olmalı. Ancak biz alacağınız TV’de 3D olması gerektiğini düşünsek de 3D özelliği fiyatları yaklaşık 500 -1000 TL arasında artırıyor. Ayrıca bazı TV modellerinin 2D görüntüleri 3D’ye, 3D’yi de 2D’ye dönüştürebildiğini de unutmayın.

3D Gözlük

3D’li bir TV alacaksanız 3D gözlükte almalısınız. 3D gözlükler ise aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aktif 3D gözlükler daha fazla derinlik ve seyir zevki sunarken pasif gözlüklere göre ağır, pahalı ve baş ağrısına sebep olabilirler. Pasif 3D gözlükler ise daha ucuz ve hafifken daha az derinlik ve seyir zevki sunarlar. Bazı TV üreticileri genelde pasif gözlükleri ürünle beraber ücretsiz verirken bazıları ise özellikle akitif gözlükleri ilave ücretle satmaktadırlar.

15- Kanal Geçiş Hızı

Kanal geçiş hızı, TV’deki işlemci hızı, uydu alıcısının kapasitesine içindeki işlemciye göre değişebilir. Eğer Kanal Geçiş Hızı yüksek bir TV istiyorsanız diyorsanız,  şimdilik 4 çekirdekli iyi bir işlemci ve hızlı bir dahili uydu alıcıya sahip TV almanızı öneririz.

16- Ses

TV’de ses kalitesi için TV’nin Subwoofer‘a sahip olması, hoparlör sayısına (2.1 veya 3.1 gibi) ve  yüksek ses çıkış gücüne (Watt) dikkat etmelisiniz.

17- HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec özelliği ise H.265/HEVC (4K/60p) simgesi ile 4K TV’lerde kullanılır. Bu kodek sayesinde Tv’de hem ses hem de 4K görüntü oynatılır. Bu kodeğe sahip olmayan ürünlerde  sadece ses duyulur görüntü gelmez. Yeni çıkan TV’lerde standart olarak bu kodek bulunuyor ancak tabi ki Full HD TV’lerde yok. Bu yüzden 4K video izlemek için mutlaka bu kodek olmalı.Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus bazı TV modellerinde yalnızca uydu ya da yalnızca video için H.265/HEVC kodekinin bulunuyor olması. Siz Tv alırken her ikisine sahip bir TV almalısınız.

Hangi TV markasını almalıyım?

TV modellerini genel olarak Giriş, Orta, Üst ve Extreme Segment olarak 4’e ayırmak mümkün. Bu segmentler ise fiyat-performans dengesi, malzeme kalitesi, ekran boyutu ve enerji tüketimine göre belirlenir.

Peki en iyi Tv hangisi derseniz Sony diyenler olabilir ama Samsung ve LG’yi de yabana atamayız. Piyasada sunulan TV’lerden genel olarak Sony, Samsung, LG ve Philips firmalarının TV’lerinin diğerlerinden üstün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Sony ve Toshiba‘nın ürünlerinin bir miktar daha pahalı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden LG, Samsung ve Philips  fiyat-performans dengesini yakalamış markalar.

* Tv kalitesinde marka önemli ama şimdilik en yüksek görüntü kalitesi için 4K UHD OLED TV almanızı öneriyoruz.

*Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

En İyi TV Tavsiyeleri 2019

1-LG: WebOS

webOS’lu en iyi LG TV’ler:LG 49UF770V,LG 55EG920V,LG 65EF950V,LG 65UF950,LG 55EG960V

Lg Webos en iyi tv tavsiyesi 2018
Lg Webos en iyi tv tavsiyesi

2- Samsung KS9500 serisi

65 inç: Samsung UE65KS9500 | 78 inç: Samsung UE75KS9500 | 88 inç: Samsung UE88KS9500

3-LG OLEDE6 serisi

55-inç: LG OLED55E6 | 65 inç: LG OLED65E6

4-Sony Bravia KD-75XE9005

5-Samsung KS7000 serisi

49 inç: Samsung UE49KS7000 | 55 inç: Samsung UE55KS7000 | 60 inç: Samsung UE60KS7000

6-LG OLEDB6 Serisi

55 inç: LG OLED55B6V | 65 inç: LG OLED65B6V

7-Sony XD9305 serisi

55-inç: Sony KD-55XD9305 | 65 inç: Sony KD-65XD9305

8-Philips 65PUS7601

Philips 4K TV’nin PUS serisi oldukça ekonomik ve iyi bir seçenek.

9-Sony: Android TV

Android TV’li en iyi Sony TV’ler: Sony KD-65XD9305,Sony KD-55XD9305,Sony KD-65S8505C,Sony KD-49X8307C,Sony KD-65X8505C

10-Samsung: Smart Hub ve Tizen OS

Tizen OS’lu en iyi Samsung TV’ler: Samsung UE55KS9000,Samsung UE65JU6000K,Samsung UE48JS8500,Samsung UE48JU7500TSamsung UE48JU7000T

11-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

Roku TV ise aslında bir TV markasından ziyade bir TV platformu. Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde sunuluyor.  3.000 kanal desteğiyle rakiplerinden öne çıkan ve giderek popüler olan bir teknoloji.  Roku TV’li en iyi iki TV: TCL Roku TV, 4K TCL Roku TV

_________________________________________________________________________

GÜNCEL TV ÖNERİLERİ 2019 – 2020

Firmalara sunduğum danışmanlık hizmetinin yoğun olması sebebi ile sorularınıza geç yanıt vermekteyim. Bazı sorulara yanıt vermemiş olabilirim. Bu durumun takipçilerim tarafından hoş karşılanmayacağının bilincinde olarak sizler için güncel fiyat aralıklarında güncel işletim sistemleri ile performansı yüksek Tvleri sıralamak istedim.
Aşağıdaki yeni tv öneri listeden bütçenize uygun tv’yi tercih edebilirsiniz.

55 inch 4.250 ₺ – 6.000 ₺ arası Tv Önerileri

 • Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62)
 • Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV (QE55Q60RAT)
 • Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV (55PUS7304/12)

55 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 55RU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55RU7100U)
 • Philips 55PUS7303 Ultra HD (4K) TV (55PUS7303/12/62)
 • Samsung 55NU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55NU7100UXTK)
 • Toshiba 55V6863DAT Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7450PLA Ultra HD (4K)
 • LG 55UK6100PLB Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7100PLB Ultra HD (4K) TV
 • Philips 55PUS6703 Ultra HD (4K) TV (55PUS6703/12)

50 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV (50PUS6704/62)
 • Samsung 50RU7400 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7400U)
 • Philips 50PUS7303 Ultra HD (4K) TV (50PUS7303/12/62)
 • Samsung 50RU7105 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7105U)

49 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 49NU7500 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7500UXTK)
 • Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49RU7300U)
 • Samsung 49NU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7300U) Curved

Yukarıda belirtmiş olduğum tv ler hakkında detaylı bilgi için yorum yazabilir yada mail atabilirsiniz. Yorumunuza cevap alamadıysanız yorumunuzu tekrarlamanız akabinde sorunlarınıza yanıt vermekten mutluluk duyarım

Tüm Yorumları

 • özür dilerim LG detayını yazmamışım
  LG 70UM7450PLA 70″ 177 Ekran 4K UHD Smart TV

  murat kurkcu 22 Mart 2020 22:34 Cevapla
 • Kutay bey iyi günler,

  Bilgilendirmelerinizi hayranlıkla okudum, tavsiye ettiğiniz Philips 70PUS7304 Ultra HD (4K) T.V piyasa fiyatı yaklaşık 6.999.- (media market)
  Buna yakın fiyat LG 70UM7450PLA 70″ 177 Ekran 4K UHD Smart TV 6.799 (teknosa)

  Hangisini tavsiye edersiniz veya sizin başka öneriniz varmıdır ?

  iyi günler,

  mehmet unal 22 Mart 2020 23:07 Cevapla
  • Merhaba Mehmet bey

   Maximum bütçenizin 7000 TL olduğunu varsayarak

   Performans ve görüntü kalitesine göre önerebileceğim tv sıralaması aşağıdaki gibidir.
   Önerdiğim tv’ler arasına 65 inch tv ekledim dilerseniz kaale almayabilirsiniz.

   Philips 70PUS7304 Ultra HD (4K) TV
   Philips 65PUS7304 Ultra HD (4K) TV
   Philips 70PUS6724 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 70RU7100 Ultra HD (4K) TV
   Philips 65PUS6504 Ultra HD (4K) TV
   LG 65UM7610PLB Ultra HD (4K) TV

   Bu tv’lerden sonra LG 70UM7450PLA Ultra HD (4K) TV önerebilirim.

   Philips 70PUS7304 Ultra HD (4K) TV stokları tükenmek üzere En son fiyatı 6750 TL ydi eğer bu fiyatlara bulabilirseniz almanızı tavsiye ederim

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 23 Mart 2020 18:42 Cevapla
 • Kuray bey hayırlı günler dilerim. Akıllı tvler ile ilgili makaleniz çok tatmin edici. Samsung RU7300 curved almaya niyetlendim ancak tizen işletim sistemi iptv yada canlıtv izleme uygulamalarını indirmeye olanak vermiyormuş. İnternet üzerinden tv izliyorum. Lg tv ler de web üzerinden film açmıyormuş. 4500tl ye kadar 49-50 inç tv önerirmisiniz lütfen.

  Çağrı çınar 26 Mart 2020 12:40 Cevapla
  • Merhaba sn Çağrı

   Philips 50PUS7304 Ultra HD (4K) TV
   inceleyebilirmisiniz

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 26 Mart 2020 21:20 Cevapla
 • teşekkürler, umarım 70PUS7304 bulabilirim şimdilik yok

  murat 29 Mart 2020 00:36 Cevapla
 • Murat 29 Mart 2020 01:24 Cevapla
 • İyi günler Kutay bey 5 bin tl gibi bir bütçem var ama çok fazla marka ve ürün yelpazesi mevcut olduğu için işin içinden çıkılmaz Bi hal alıyor TV seçimi. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Tşkler. 50 yada 55 inç arası bakıyorum.

  Niyazi 29 Mart 2020 23:22 Cevapla
  • Merhaba Niyazi bey

   Bütçenizi çok az esnetebilirseniz Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV incelemenizi öneririm.
   Fakat Esnetemiyorsanız Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV incelemenizi öneririm

   Ekran boyutu farklı olsun diyorsak : Samsung 49Q60R Ultra HD (4K) TV önerebilirim.
   Ayrıca Ekran boyutu 50 inc ve Bütçeden’de tasarruf etmek istiyorsanız : Philips 50PUS7304 Ultra HD (4K) TV önerebilirim

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 30 Mart 2020 01:15 Cevapla
 • Merhaba kutay bey bir tv almaya niyetlendik hem çocukların oyun oynayabileceği hem film seyrederken renkleri net verecek kaliteli 5000 tl ye kadar tavsiye edebileceğiniz 55 inc hangi model marka önerirsiniz

  Sait 30 Mart 2020 23:42 Cevapla
  • Merhaba Sait bey

   Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV önerebilirim
   Samsung 55RU8000 Ultra HD (4K) TV inceleyebilirsiniz.

   Ayrıca dilerseniz Kavisli ekran’da önerebilirim
   Samsung 55RU7300 Ultra HD (4K) TV inceleyebilirsiniz.

   Önceliğim ilk önerdiğim tv’ler olacaktır.

   iyi günler dilerim.

   KutayKtmr 31 Mart 2020 00:33 Cevapla
 • MerhABA kUTAY BEN 55 inc bir tv almak istiyorum goruntu kalitesi iyi olsun istiyorum çok araştırma yaptım ma hep lg akıllı kumanda yuzunden lg ye kayıyorum sm 8200 8600 ama samsung q 60 da iyi gibi geliyor bana ya da philips 55 pus7504 de güzel vestel ud 9590 na da baktım mağazada çok iyi dediler kafam hep karıştı ne yapmalıyım sizce tesekkur ederim

  Sener 1 Nisan 2020 14:01 Cevapla
  • Merhaba Sener bey

   Maksimum bütçe belirtebilirseniz yardımcı olmak isterim

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 1 Nisan 2020 15:04 Cevapla
   • merhaba kutay bey 4500-6500 arası

    Sener 1 Nisan 2020 15:28 Cevapla
    • Merhaba Sener bey

     Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV inceleyebilirsiniz.
     Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV Satışı devam ediyor ise incelemenizi tavsiye ederim.
     Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV inceleyebilirsiniz.
     Son olarak LG 55SM8600PLA Ultra HD (4K) TV inceleyebilirsiniz.

     LG tv için bütçenizde biraz esneme yapmanız gerekebilir.
     ilk önerdiğim tv’lerden bütçenize uygun olanı tercih etmenizi öneririm.

     iyi günler dilerim.

     KutayKtmr 1 Nisan 2020 15:59 Cevapla
 • Merhaba, Kutay Bey 55 inç tv almak istiyorum. Yaklaşık 4.500tl bütçem var sizin tavsiyeniz ne olur, teşekkürler

  Ufuk 1 Nisan 2020 14:35 Cevapla
  • Merhaba Ufuk bey

   Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TVyi inceleyebilirmisiniz

   iyi günler dilerim

   KutayKtmr 1 Nisan 2020 15:06 Cevapla
 • 55 ekran 5 / 6 bin tele bütçem var sizin tavsiyeniz ne olur, teşekkürler

  halil 3 Nisan 2020 14:53 Cevapla
  • Merhaba Halil bey

   Philips 58PUS7304 Ultra HD (4K) TV inceleyebilirsiniz.
   Son zamanlar’da ön plana çıktığı için 58 inch bir tv önermek istedim.
   Fakat 55 inch’de ısrarcıysanız

   Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV
   Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV

   Yukarıda belirttiğim iki tv’yi önerebilirim

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   Sağlıklı günler dilerim

   KutayKtmr 3 Nisan 2020 15:35 Cevapla
 • Merhba Kutay bey, 49′-55’ve 4000tl civarı bir tv almaya düşünüyorum, 4k, sihirli kumandası olsun, wi-fi, bluetooth (aklımda bir model var aslında, lg49sm8000pla veya 8200).Tavsiyeniz nedir?
  Teşekkürler.

  selma 4 Nisan 2020 21:17 Cevapla
  • Merhaba Selma hn

   Bütçeniz doğrultusunda aşağıdaki tv’leri önerebilirim.
   Philips 50PUS7304 Ultra HD (4K) TV
   Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 50RU7440 Ultra HD (4K) TV
   LG 50UM7600PLB Ultra HD (4K) TV

   Yukarıda belirttiğim tv’ler yukarıdan aşağı puan sıralamasına göre sıralanmıştır.
   Bütçenize ve Menü kullanım durumuna bağlı olarak tercihinizi yapabilirsiniz.
   Bahsetmiş olduğunuz sihirli kumanda LG’de mevcuttur.
   Fakat diğer Tv’leri Akıllı Telefonunuzla kontrol edebilirsiniz.

   Yorumunuzda belirtmiş olduğunuz LG49sm8000PLA ve 8200PLA modelleri 4 bin tl bütçenin üzerinde olduğu için
   Şuan önerdiğim tv’lerden en alt sırada belirttiğim LG’ye eş değer puanı hak etmesi sebebi ile önermedim.

   Eğer bütçenizi esnetmek gibi bir düşünceniz var ise liste’deki tv’ler değişiklik gösterebilir.

   Sağlıklı Günler dilerim.

   KutayKtmr 5 Nisan 2020 00:38 Cevapla
 • Kutay bey bütçem max 2 bin tl bu bütçeyle tv tavsiye edebilir mısınız?

  Şeyma 4 Nisan 2020 21:18 Cevapla
  • Merhaba Şeyma hn

   Size önerim Bütçenizi biraz artırmanızdır.
   Şayet Bütçenizi artırabilirseniz.
   Philips 43PUS6504 Ultra HD (4K) TV incelemenizi öneririm.
   2600 TL’ye bu ürünü satın alabileceğinizi düşünüyorum.

   Sağlıklı Günler Dilerim

   KutayKtmr 4 Nisan 2020 22:32 Cevapla
 • Merhabalar efendim 50″ bir tv almak istiyorum fakat kafam çok karıştı gerçek hertzi yüksek netten filim izliyebilicegim güvenlik açığı olmayan hoparlör sistemi iyi 4-5 bin arası
  bir tv önermenizi rica edicem

  ADNAN 4 Nisan 2020 21:38 Cevapla
  • Merhaba Adnan bey

   Performansı yüksek görüntü ve ses kalitesi çok beğenilen Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV önermek istiyorum
   TV Fiyatı : 4700 TL
   HZ : 50
   Üretim : 2019
   Fakat 100 hz tv önerisi istiyorsanız Samsung 55RU8000 Ultra HD (4K) TV inceleyebilirsiniz.
   Tv Fiyatı : 4900 TL
   HZ : 100
   Üretim : 2019

   Belirtmiş olduğunuz bütçe dahilinde
   50 inch tv’de ısrarcıysanız aşağıdaki iki tv’yi önerebilirim.
   Samsung 49Q60R Ultra HD (4K) TV
   Philips 50PUS7304 Ultra HD (4K) TV

   Yukarıda belirtmiş olduğum tüm tv’ler kaliteli ve performansı yüksek Belirtilen bütçe dahilinde
   2019’un son teknolojileri ile donatılmış tv’lerdir.

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   Sağlıklı Günler dilerim

   KutayKtmr 5 Nisan 2020 00:49 Cevapla
 • ilginize çok teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık. Sayenizde bu kadar çeşidin içinde bir fikir edinebileceğimiz değerli bilginizin olması çok iyi oldu. İyi çalışmalar.

  mehmet ali 4 Nisan 2020 21:46 Cevapla
  • Merhaba Mehmet Ali bey

   iyi dilekleriniz için teşekkürler

   Bütçenize uygun Kaliteli bir tv almanız dileği ile

   Sağlıklı Günler dilerim

   KutayKtmr 5 Nisan 2020 00:39 Cevapla
 • Kutay Bey
  Merhaba
  SAMSUNG QE 55Q70RA 55” 138 CM 4K UHD SMART QLED TV,DAHİLİ UYDU ALICI
  Samsung 55Q80RAT 55” 139 Ekran 4K Ultra HD Smart QLED TV
  SONY 55XF9005 55” 139 CM 4K UHD ANDROID SMART TV,DAHİLİ UYDU ALICI
  Bu ürünlerden hangisini tavsiye edersiniz. İlginize desteğinize teşekkürler.

  SERKAN 5 Nisan 2020 00:56 Cevapla
 • Kutay bey

  10000 tl ye kadar ürün bakıyorum bu iki markanın diğer seçenekleri de olabilir.

  SERKAN 5 Nisan 2020 01:11 Cevapla
  • Merhaba Serkan bey

   Belirtmiş olduğunuz bütçe doğrultusunda
   Ekran boyutunda ve özelliğinde net bir bilgi vermediğiniz için araya bir adet 65 inc tv ekleyerek
   Oled Qled gözetmeden Fiyat ve Performans odaklı sıralamayı belirtiyorum.
   işletim sistemi menü kullanım durumunuza bağlı olarak bu listedeki tv’lerden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

   LG OLED55C9PLA Ultra HD (4K) TV
   LG OLED55B9PLA Ultra HD (4K) TV
   Samsung 65LS03R Ultra HD (4K) TV
   LG 55SM9010PLA Ultra HD (4K) TV
   Samsung 55Q80R Ultra HD (4K) (QE55Q80RAT)
   Samsung 55Q70R Ultra HD (4K) (QE55Q70RAT)

   Bütçenize uygun kaliteli bir tv almanız dileği ile

   Sağlıklı Günler dilerim

   KutayKtmr 5 Nisan 2020 01:34 Cevapla
   • Kutay Bey
    55inc bakıyorum. LG düşünmüyorum.sony için bir öneriniz olurmu. Sony yada samsung arasında kararsız kaldım.

    Teşekkürler sağlıcakla kalın

    Serkan 5 Nisan 2020 01:52 Cevapla
    • Merhaba Serkan bey

     Lg Düşünmüyorsanız araştırmalarınızda yanılmıyorsunuz.
     Samsung 55Q80R Ultra HD (4K) (QE55Q80RAT)
     Samsung 55Q70R Ultra HD (4K) (QE55Q70RAT)
     iki tv’den herhangi birini tercih edebilirsiniz.
     Önceliğiniz yukarıdaki tv’ler olmalı
     Sony Tv Sony KD-55XG9505 Ultra HD (4K) inceleyebilirsiniz

     Ayrıca Sony KD-55XG9505 Ultra HD (4K) TV inceleyebilirsiniz

     Sağlıklı Günler dilerim.

     KutayKtmr 5 Nisan 2020 02:05 Cevapla
 • Kutay bey
  38-40 inch arasi odama duvara asilmali smart tv bakiyorum ozellik olarak internet netflix youtube ve sesinin iyi olucagi bi televizyon oneriniz var midir acaba ?
  Iyi gunler tesekkurler

  Dogan 5 Nisan 2020 11:58 Cevapla
  • Merhaba Doğan bey

   Maximum bütçeniz nedir acaba

   Sağlıklı Günler dilerim

   KutayKtmr 5 Nisan 2020 12:41 Cevapla
 • Kutay bey merhaba yeni bir tv almayı düşünüyorum 50 yada 55 inch ancak görüntü kalitesinin yanı sıra net den film izlemeyi sevdiğim için flash desteği olan takilmadan film izleyebilecegim bir tv onerebilrmisiniz?
  Eski tv Vestel di ve bir çok.site için hata veriyordu sebebi ise tv nin flash desteği yoktu.

  İsmail Aktaş 5 Nisan 2020 18:06 Cevapla
  • Merhaba İsmail Bey

   Maximumum bütçeniz nedir acaba

   Sağlıklı Günler dilerim

   KutayKtmr 5 Nisan 2020 18:23 Cevapla
   • Kutay bey merhaba bütçem 4.000 tl teşekkürler, sağlıklı günler.

    İsmail Aktaş 5 Nisan 2020 19:34 Cevapla
    • Merhaba İsmail bey

     Philips 50PUS7304 Ultra HD (4K) TV
     Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV
     Samsung 49Q60R Ultra HD (4K) TV

     Yukarıdaki Tvleri incelemenizi öneririm.

     Bütçenizi biraz esnetmeniz durumunda 55 inch tv önerebilirim
     55 İnch olarak Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV önerebilirim

     Sağlıklı Günler dilerim.

     KutayKtmr 5 Nisan 2020 20:39 Cevapla
 • Kutay bey merhaba.
  Ben samsung 55Q60rat almayı düşünüyordum fakat donmayla ilgili çok yorum vardı araştırmalarımda. ps4 oynayacağım ve netflix apple tv netten film amaclarıyla kullanacagım. 55 inç düşünüyorum. Bütçem maksimum 7 bin. sizinde dediginiz gibi önceliğim OLED TVLER. tavsiyenizi bekliyorum. çok teşekkürler..

  Turgay Ulusoy 6 Nisan 2020 14:10 Cevapla
  • Merhaba Turgay bey

   Bütçenizi biraz esnetmenizi tavsiye ediyorum.
   Eğer bütçenizde değişiklik yapabilirseniz
   Samsung 55Q70R Ultra HD (4K) önermek isterim.
   Eğer Bütçenizde esneme yapamayacaksanız.
   Performansı Görüntü ve ses kalitesi yüksek Sony KD-55XF9005 Ultra HD (4K) TV önerebilirim

   Fiyatı daha uygun olan Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV incelemenizi tavsiye ederim
   Son olarak fiyatı Sony fiyatına yakın olan LG 55SM8600PLA Ultra HD (4K) TV önerebilirim.

   Not: Samsung 55Q60R bahsi geçen donma vb. sorunlar Ürün donanımı ile alakalı olabilir.
   Markaya ait Modelin tüm serilerinde olacağı anlamına gelmemelidir.
   Bu gibi durumlarda ilgili markanın teknik servis ekibi ile iletişime geçilmeli ve tv değişimi talep edilmelidir.

   Sağlıklı Günler dilerim.

   KutayKtmr 6 Nisan 2020 15:07 Cevapla
   • OLED yok fark ettiğim kadarıyla gerek olmadıgını mı düşünüyorsunuz istedigim tarzlara göre

    Turgay Ulusoy 6 Nisan 2020 15:46 Cevapla
    • Merhaba Turgay bey

     Oled önermek isterim tabi fakat Siz bütçenizin 7 Bin TL olduğunu belirttiğiniz için
     ve en düşük önerebileceğim Oled fiyatı 8800 TL’den başladığı için OLed öneremedim

     Sağlıklı Günler dilerim

     KutayKtmr 6 Nisan 2020 15:53 Cevapla
 • Kutay bey kaç gündür sınırlı bütçemle(2800-3200) smart TV arıyorum ve size denk gelmek ilaç gibi geldi. salonum küçük 40 inc olabilir ama TV hep internet üzerinden film dizi müzik YouTube spotfy netfix vb. izlemek için kullanıyorum. İnternette kasmayacak bu bütçelerde önereceğiniz seçenekler nelerdir acaba

  Volkan 6 Nisan 2020 16:32 Cevapla
  • Merhaba Volkan bey

   40 inch tv’de önerebileceğim bir tv bulunmamaktadır.
   Dilerseniz 43 inch tv önerisi gerçekleştirebilirim
   Samsung 43RU7400 Ultra HD (4K) TV
   Philips 43PUS6504 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 43RU7090 Ultra HD (4K) TV

   40 inch tv’de ısrarcıysanız.
   Performansı yüksek fiyatı pahalı 2017’de üretimi gerçekleştirilmiş Samsung 40MU7000 Ultra HD (4K) TV önerebilirim.

   2019 üretimi olan yerli tv’ler mevcuttur.
   Vestel 39FD7300 Full HD (FHD) TV
   Vestel 40F9400 Full HD (FHD) TV

   Ekranı küçültmeniz durumunda LG 32LM6300PLA Full HD (FHD) TV’i inceleyebilirsiniz

   Fakat benim tavsiyem bulunduğunuz oda’ya uygun olacak ise 40 inch tv yerine 43 inch tv almanızdır.

   Sağlıklı Günler dilerim

   KutayKtmr 6 Nisan 2020 16:58 Cevapla
 • Merhaba Kutay bey,
  Max 4 bin tl bütçeyle, 50-55 inç boyutlarında, içerisinde netlix vs. olan, ses, görüntü olarak fiyat/performans ürünü hangi televizyonları önerebilirsiniz? Teşekkürler.

  Nafiz Bertan 6 Nisan 2020 19:34 Cevapla
  • Merhaba Sn. Nafiz Bertan

   Belirtmiş olduğunu bütçe doğrultusunda
   Aşağıdaki tv’leri inceleyebilirsiniz

   Philips 50PUS7304 Ultra HD (4K) TV
   Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV
   Samsung 50RU7440 Ultra HD (4K) TV
   LG 50UM7600PLB Ultra HD (4K) TV
   Vestel 55UD9280 Ultra HD (4K) TV

   Bütçenizi biraz esnetmeniz durumunda Farklı bir 55 inch tv önerebilirim
   Dilerseniz Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV inceleyebilirsiniz.

   Sağlıklı Günler dilerim.

   KutayKtmr 6 Nisan 2020 19:52 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: