2019 – 2020 Yılı En iyi Tv Tavsiyeleri LG – Samsung – Vestel vb

7 Ağustos 2018
33132
Bakıldı

2019 yılı en iyi tv araştırması içerisindeyseniz Bit tv Tavsiyesi için bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız Özellikle konuda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz

2020 yılı içerisinde evinize en iyi yeni bir televizyon almayı düşünüyorsanız öncelikle Tv’ler hakkında iyi bir bilgi birikiminizin olması gerekmektedir. Aksi Halde alacağınız Tv’deki eksik bir özellik bazı sorunları beraberinde getirebilir.

En iyi Tv yi nasıl seçerim sorusu ile başlayabiliriz.

NOT : Tv Almadan önce Adroid Tv ip tv Konusunu araştırmanızı öneririm. Çok yakında bu konu hakkında inşallah bir makale yayınlayacağım.

Hangi TV’yi Almalıyım? TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir TV alacaksanız belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Özellikle aşağıda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz.

Her şey de olduğu gibi TV alırken de öncelikle TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemelisiniz. Alacağınız TV’nin hem fiyatı hemde bu fiyata vereceği performansı uzun yıllar arızasız çalışması çok önemlidir.

Unutmayın!!! Piyasada 500 TL‘ye de TV alabilirsiniz 100.000 TL‘ye de. Bu sebeple önce bütçenizi belirlemeli sonra bu bütçeye uygun bir TV almalısınız.

TV için ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra sıra TV alırken bilinmesi gereken teknik kavramları öğrenmeye geldi sıra

TV Alacakların Bilmesi Gereken Teknik Kavramlar

1-Smart TV=Akıllı TV Nedir?

Artık TV’ler internete bağlanabiliyor, video, müzik, oyun oynatabiliyor, görüntülü sohbet etme ve sosyal medya uygulamalarına erişme imkanı sunabiliyor. İşte tüm bu hizmetleri sunan TV’lere Smart TV, yani Akıllı TV adı veriliyor.

2- Panel Tipi

TV panelleri LCD TV ve Plazma TV olmak üzere 2’ye ayrılır.

Plazma TV’ler içerisindeki gazın ışıması ile LCD TV’ler ise likit kristal ile görüntüyü iletirler. Şuanda en popüler olan teknoloji LCD TV’lerdir.LCD’ler de IPS ve VA paneller olarak iki çeşitte üretilirler. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar. Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da  pratikte (gerçek yaşamda) kullanıcıları çok ilgilendiren bir durum değildir.

3- LCD TV’ler Kaç Çeşittir?

LCD TV’ler, LED, OLED ve QLED olmak üzere 3‘e ayrılır.

a) LED TV Nedir?

Bugün piyasada oldukça fazla olan LED TV’ler, tüm piksellerinin arka ışıklandırmayla aydınlatıldığı LED’lerden meydana gelir. Oldukça parlak ve canlı görüntü sağlamları rağmen izleme açıları OLED’lere göre daha azdır.

b) OLED TV Nedir?

İlk kez 2013’de LG’nin sunduğu, OLED TV ile LED TV arasındaki en temel fark OLED TV’lerde her pikselin kendisini aydınlamasıdır.  Bu pikseller görüntüyü tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilir. Böylece OLED TV’ler yüksek kontrast (karşıtlık) oranı ve izleme açısına sahip olsalar da OLED TV’ler, LED TV’ler kadar parlak değildir.

OLED TV’ler  büyük yenileme hızlarına (120 Hz ) sahip değildir. Fakat görüntü kalitesi konusunda şimdilik en iyi görüntüyü OLED TV’ler veriyor diyebiliriz. 

c) QLED TV Nedir?

İlk kez 2017’de Samsung’un sunduğu QLED TV’ler  ise daha geniş bir renk yelpazesine sahip. Yüksek parlaklığa sahip olmamalarına rağmen henüz OLED TV’ler kadar iyi bir siyah performansına sahip değildirler.

d) QLED mi OLED TV mi Almalıyım?

OLED TV’ler QLED’e göre daha hafif, daha ince olup daha az güç tüketirler. Ayrıca resim kalitesi QLED’e göre biraz daha iyidir. QLED TV’ler ise gündüz kullanımında yada aydınlık ortamda daha iyi performans gösteriyorlar. Yani kullancı tercihine kalan bir durum diyebiliriz.

4-Hertz Nedir?

Hertz ekran yenileme hızı anlamına gelen ve saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eden en dikkat çekici kavramdır. Ayrıca görüntünün saniyede ekrandaki yinelenme sayısı da diyebiliriz. Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlenir. Bu yüzden Hertz oldukça önemli bir kavramdır.

Ancak Hertz‘de dikkat edilecek en önemli husus panelin yazan yenileme hızı (Hz) değil, gerçek yenileme hızı olmalıdır. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe titreme ve bulanık gösterme azalır ve net bir görüntü sağlanır.

Oyun Severler Dikkat!!!

TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için  “Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörü tercih edilmelidir. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir.

5-Piksel Nedir?

Görüntünün en küçük birimine Piksel denir. Kare şeklinde ve yüz binlerce hatta milyonlarca Piksel yan yana gelerek görüntüyü oluşturur.

HD kalitesini belirleyen en önemli detaylardan birisi Piksel‘dir. Bu yüzden her HD görüntü kalitesine sahip LED TV aynı kalitede değildir. TV’lerde HD görüntü Piksel sayısına göre sınıflara ayrılır.

a) HD READY: 1366 x 768 Piksel,

b) FULL HD TV: 1920 x 1080  Piksel,

c) ULTRA HD (4K) TV: 3840 x 2160 Piksel.

6-Çözünürlük Nedir?

Görüntüyü oluşturan ekrandaki piksel sayısına çözünürlük denir. Yani yatay ve dikeyde kaç adet piksel varsa onun adetine Çözünürlük adı verilir. Örn: 800 x 600 çözünürlük=1400 adet piksel)

7- Piksel ve Çözünürlük Neden Önemli?

Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar olup bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüye sahip olduğunu belirlerler.

Artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV’ler daha fazla detay ve berraklık sağladığı için 1366 x 768 piksele sahip HD READY veya 1920 x 1080 piksele sahip FULL HD TV’leri en iyi tv tavsiyeleri listemizde sunmuyoruz.

Ayrıca bir de Upscaling özelliğini kısaca anlatalım. Upscaling, daha düşük çözünürlüğe sahip (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntüleyebilmek için upscaling özelliği şarttır. Çoğu TV’de bulunduğu için endişe edecek bir durum yoktur.

8- HD Ready Nedir?

HD Ready logosu taşıyan televizyonlar 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için Full HD TV’lere nazaran daha az görüntü kalitesine sahiptirler. Artık HD Ready çözünürlüğe sahip TV’leri almanızı tavsiye etmiyoruz.

9- Full HD Nedir ?

Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen Full High Definition yani Full HD TV’ler ise;1920 x 1080 Piksel‘e sahiptir. HD Ready çözünürlüğe sahip TV’lerden daha net görüntüye sahip olsalar da ULTRA HD (4K) TV’lerden daha az net görüntüye sahiptirler.

10- UHD/4K TV Nedir?

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen “Ultra High Definition-UHD” ise 4K TV’lerde kullanılan bir terimdir. 4K TV’lerde 3840×2160 piksel bulunduğu için 4K olarak adlandırılırlar. FHD TV’ler dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’ler ise yatay çizgideki piksellerden oluştuğu için 4K TV’lerin görüntü kalitesi daha yüksektir. Alacağınız TV kesinlikle en az LED yoksa da OLED panele sahip bir UHD/ 4K TV olmalıdır.

11- Neden OLED TV Almalıyım?

Normal LED TV’lerde tüm pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. Ancak OLED TV’lerde ise  her piksel sadece kendisini aydınlatır. OLED TV’ler 2013 yılında ilk defa LG tarafından sunulan OLED TV’ler görüntü kalitesi açısından iyi bir performans sergilerler.

Ayrıca OLED TV’ler piksel aydınlatması özelliği ile seçili pikselleri tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilirler. 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip ancak biraz pahalı. Ancak eğer bütçeniz uygunsa şimdilik TV’de çok iyi bir görüntü kalitesi için biz 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV almanızıtavsiye ediyoruz.Yok bütçeniz uygun değilse diğer saydığımız özellikleri iyi olan bir LED TV almalısınız.

4K TV Yayını Yok ki, 4K TV’ye Ne Gerek Var!

Çevrenizde sıklıkla duyduğunuz bu türden sözlere iyi bir TV alacakların itibar etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Şuan bile TRT 4K, LİG TV 4K, Kablolu 4K TV varken yakın gelecekte nasıl bir TV dönüşümünün gerçekleşeceğini anlamak çok zor değil.

Bu yüzden “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” gibi sözlere kulak asmayın.  5K TV’lerin satışta olduğu, 8K TV’lerin piyasaya sunulduğu, Katlanabilir TV’lerin çıktığı ve 12K çözünürlüklü TV’lerin tartışıldığı bir dönemde bu sözleri önemsemeyin.

Bu yüzden şimdilik bütçeniz uygunsa mutlaka UHD (4K) OLED TV alın.

12- HDR Nedir? Bit/Renk Derinliği Nedir?

HDR (High Dynamic Range), Yüksek Dinamik Aralığı anlamına gelen yeni bir teknolojidir. HDR özelliğine sahip TV’ler daha fazla parlaklık ve kontrast içerdikleri için daha canlı ve gerçek bir görüntü sağlarlar.

HDR özelliği TV’lerde HDR10, Dolby Vision ve Hybrid Log Gamma (HLG) olmak üzere 3 sınıfta sunuluyor. HDR TV’lerden tam olarak faydalanabilmek için özel HDR içerikler (video,oyun,resim) kullanılmalıdır. Piyasada şuanda Netflix, Amazon, Playstation 4 ve Xbox One gibi platformlar HDR içerikler sunsa da henüz HDR içerik çok fazla bulunmamakta.

Bit Derinliği ise; her yayıncının görüntüde sunabileceği maksimum ton sayısıdır.

Renk Derinliği ise; piksel başına düşen, renk bilgisine bit denir. Her “1” bit artışı, iki kat renk sayısı sunar. Özetle; daha fazla bit daha fazla renklilik, canlılık ve derinlik sunar.

8 bit TV paneller 256 Piksel ve 16.78 Milyon Toplam Renkten oluşurken 10 bit paneller 1024 Piksel ve1.07 Milyar Toplam Renkten 12 bit paneller ise; 4095 Piksel ve 68.68 Milyar Toplam Renkten oluşur.

Fakat şuanda 10 ya da 12 bit TV yayını yok ve bu özelliği kullanmak içinde panele uygun görüntü oynatılması gerekmektedir.

13- Ekran Boyutu

TV’lerde ekran büyüdükçe fiyatta arttığı için size en uygun ekran boyutunu belirlemelisiniz. Bunun için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi yerleştireceğiniz yere olan mesafesidir. Kısaca ekran boyutu büyüdükçe TV’ye olan mesafeyi arttırmanız, küçüldükçe azaltmanız doğru bir tercih olacaktır.

TV boyutu belirlerken kabaca aşağıdaki önerilen aralıklara göre TV alabilirsiniz.

TV’de Ekran Boyutu Seçimi için Önerilen Aralıklar

 • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
 • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
 • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
 • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
 • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
 • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
 • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
 • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
 • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

14- 3 Boyut-3D

Eğer 3 boyutlu film seyretmeyi seviyorsanız alacağınız TV’de mutlaka 3 Boyut-3D olmalı. Ancak biz alacağınız TV’de 3D olması gerektiğini düşünsek de 3D özelliği fiyatları yaklaşık 500 -1000 TL arasında artırıyor. Ayrıca bazı TV modellerinin 2D görüntüleri 3D’ye, 3D’yi de 2D’ye dönüştürebildiğini de unutmayın.

3D Gözlük

3D’li bir TV alacaksanız 3D gözlükte almalısınız. 3D gözlükler ise aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aktif 3D gözlükler daha fazla derinlik ve seyir zevki sunarken pasif gözlüklere göre ağır, pahalı ve baş ağrısına sebep olabilirler. Pasif 3D gözlükler ise daha ucuz ve hafifken daha az derinlik ve seyir zevki sunarlar. Bazı TV üreticileri genelde pasif gözlükleri ürünle beraber ücretsiz verirken bazıları ise özellikle akitif gözlükleri ilave ücretle satmaktadırlar.

15- Kanal Geçiş Hızı

Kanal geçiş hızı, TV’deki işlemci hızı, uydu alıcısının kapasitesine içindeki işlemciye göre değişebilir. Eğer Kanal Geçiş Hızı yüksek bir TV istiyorsanız diyorsanız,  şimdilik 4 çekirdekli iyi bir işlemci ve hızlı bir dahili uydu alıcıya sahip TV almanızı öneririz.

16- Ses

TV’de ses kalitesi için TV’nin Subwoofer‘a sahip olması, hoparlör sayısına (2.1 veya 3.1 gibi) ve  yüksek ses çıkış gücüne (Watt) dikkat etmelisiniz.

17- HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec özelliği ise H.265/HEVC (4K/60p) simgesi ile 4K TV’lerde kullanılır. Bu kodek sayesinde Tv’de hem ses hem de 4K görüntü oynatılır. Bu kodeğe sahip olmayan ürünlerde  sadece ses duyulur görüntü gelmez. Yeni çıkan TV’lerde standart olarak bu kodek bulunuyor ancak tabi ki Full HD TV’lerde yok. Bu yüzden 4K video izlemek için mutlaka bu kodek olmalı.Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus bazı TV modellerinde yalnızca uydu ya da yalnızca video için H.265/HEVC kodekinin bulunuyor olması. Siz Tv alırken her ikisine sahip bir TV almalısınız.

Hangi TV markasını almalıyım?

TV modellerini genel olarak Giriş, Orta, Üst ve Extreme Segment olarak 4’e ayırmak mümkün. Bu segmentler ise fiyat-performans dengesi, malzeme kalitesi, ekran boyutu ve enerji tüketimine göre belirlenir.

Peki en iyi Tv hangisi derseniz Sony diyenler olabilir ama Samsung ve LG’yi de yabana atamayız. Piyasada sunulan TV’lerden genel olarak Sony, Samsung, LG ve Philips firmalarının TV’lerinin diğerlerinden üstün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Sony ve Toshiba‘nın ürünlerinin bir miktar daha pahalı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden LG, Samsung ve Philips  fiyat-performans dengesini yakalamış markalar.

* Tv kalitesinde marka önemli ama şimdilik en yüksek görüntü kalitesi için 4K UHD OLED TV almanızı öneriyoruz.

*Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

En İyi TV Tavsiyeleri 2019

1-LG: WebOS

webOS’lu en iyi LG TV’ler:LG 49UF770V,LG 55EG920V,LG 65EF950V,LG 65UF950,LG 55EG960V

Lg Webos en iyi tv tavsiyesi 2018
Lg Webos en iyi tv tavsiyesi

2- Samsung KS9500 serisi

65 inç: Samsung UE65KS9500 | 78 inç: Samsung UE75KS9500 | 88 inç: Samsung UE88KS9500

3-LG OLEDE6 serisi

55-inç: LG OLED55E6 | 65 inç: LG OLED65E6

4-Sony Bravia KD-75XE9005

5-Samsung KS7000 serisi

49 inç: Samsung UE49KS7000 | 55 inç: Samsung UE55KS7000 | 60 inç: Samsung UE60KS7000

6-LG OLEDB6 Serisi

55 inç: LG OLED55B6V | 65 inç: LG OLED65B6V

7-Sony XD9305 serisi

55-inç: Sony KD-55XD9305 | 65 inç: Sony KD-65XD9305

8-Philips 65PUS7601

Philips 4K TV’nin PUS serisi oldukça ekonomik ve iyi bir seçenek.

9-Sony: Android TV

Android TV’li en iyi Sony TV’ler: Sony KD-65XD9305,Sony KD-55XD9305,Sony KD-65S8505C,Sony KD-49X8307C,Sony KD-65X8505C

10-Samsung: Smart Hub ve Tizen OS

Tizen OS’lu en iyi Samsung TV’ler: Samsung UE55KS9000,Samsung UE65JU6000K,Samsung UE48JS8500,Samsung UE48JU7500TSamsung UE48JU7000T

11-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

Roku TV ise aslında bir TV markasından ziyade bir TV platformu. Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde sunuluyor.  3.000 kanal desteğiyle rakiplerinden öne çıkan ve giderek popüler olan bir teknoloji.  Roku TV’li en iyi iki TV: TCL Roku TV, 4K TCL Roku TV

Yukarıdaki Makale’nin arge çalışması Mobildonanim ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir. Ekibin araştırma ve bulguları neticesinde bir bütün haline gelen bu bilgiler için ilgili ekibe teşekkür ederim.
Alıntı yapılan Makale ile ilgili ayrıntılara aşağıdaki url’den ulaşabilirsiniz.

https://www.mobildonanim.com/hangi-tvyi-almaliyim-en-iyi-tv-tavsiyeleri/

_________________________________________________________________________

GÜNCEL TV ÖNERİLERİ 2019 – 2020

Firmalara sunduğum danışmanlık hizmetinin yoğun olması sebebi ile sorularınıza geç yanıt vermekteyim. Bazı sorulara yanıt vermemiş olabilirim. Bu durumun takipçilerim tarafından hoş karşılanmayacağının bilincinde olarak sizler için güncel fiyat aralıklarında güncel işletim sistemleri ile performansı yüksek Tvleri sıralamak istedim.
Aşağıdaki yeni tv öneri listeden bütçenize uygun tv’yi tercih edebilirsiniz.

55 inch 4.250 ₺ – 6.000 ₺ arası Tv Önerileri

 • Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62)
 • Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV (QE55Q60RAT)
 • Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV (55PUS7304/12)

55 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 55RU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55RU7100U)
 • Philips 55PUS7303 Ultra HD (4K) TV (55PUS7303/12/62)
 • Samsung 55NU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55NU7100UXTK)
 • Toshiba 55V6863DAT Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7450PLA Ultra HD (4K)
 • LG 55UK6100PLB Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7100PLB Ultra HD (4K) TV
 • Philips 55PUS6703 Ultra HD (4K) TV (55PUS6703/12)

50 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV (50PUS6704/62)
 • Samsung 50RU7400 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7400U)
 • Philips 50PUS7303 Ultra HD (4K) TV (50PUS7303/12/62)
 • Samsung 50RU7105 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7105U)

49 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 49NU7500 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7500UXTK)
 • Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49RU7300U)
 • Samsung 49NU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7300U) Curved

Yukarıda belirtmiş olduğum tv ler hakkında detaylı bilgi için yorum yazabilir yada mail atabilirsiniz. Yorumunuza cevap alamadıysanız yorumunuzu tekrarlamanız akabinde sorunlarınıza yanıt vermekten mutluluk duyarım.

3.9 14 oylama
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 12 Average: 4.3]

Tüm Yorumları

Abone ol
Bildir
guest
710 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
murat kurkcu
murat kurkcu
3 ay önce

özür dilerim LG detayını yazmamışım
LG 70UM7450PLA 70″ 177 Ekran 4K UHD Smart TV

mehmet unal
mehmet unal
3 ay önce

Kutay bey iyi günler,

Bilgilendirmelerinizi hayranlıkla okudum, tavsiye ettiğiniz Philips 70PUS7304 Ultra HD (4K) T.V piyasa fiyatı yaklaşık 6.999.- (media market)
Buna yakın fiyat LG 70UM7450PLA 70″ 177 Ekran 4K UHD Smart TV 6.799 (teknosa)

Hangisini tavsiye edersiniz veya sizin başka öneriniz varmıdır ?

iyi günler,

Murat
Murat
3 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

kutay bey,

Philps bana uygun gibi geldi fakat tavsiye ettiğiniz 70 inç Tv den arada ki fark sanırım işletim sistemi hangi ürünü tavsiye edersiniz ?

Philips 70PUS7304 Ultra HD (4K) TV
( android + PPI 1700 )
fiyat : Teknosa da vardı fakat bitmiş ama gelecektir.
Philips 70PUS6724 Ultra HD (4K) TV
(saphi + PPI 1200 )
Fiyat : 6.999

mehmet
mehmet
3 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr
Çağrı çınar
Çağrı çınar
3 ay önce

Kuray bey hayırlı günler dilerim. Akıllı tvler ile ilgili makaleniz çok tatmin edici. Samsung RU7300 curved almaya niyetlendim ancak tizen işletim sistemi iptv yada canlıtv izleme uygulamalarını indirmeye olanak vermiyormuş. İnternet üzerinden tv izliyorum. Lg tv ler de web üzerinden film açmıyormuş. 4500tl ye kadar 49-50 inç tv önerirmisiniz lütfen.

murat
3 ay önce

teşekkürler, umarım 70PUS7304 bulabilirim şimdilik yok

Murat
Murat
3 ay önce
MURAT
MURAT
3 ay önce
Yanıtla  Murat
Niyazi
Niyazi
3 ay önce

İyi günler Kutay bey 5 bin tl gibi bir bütçem var ama çok fazla marka ve ürün yelpazesi mevcut olduğu için işin içinden çıkılmaz Bi hal alıyor TV seçimi. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Tşkler. 50 yada 55 inç arası bakıyorum.

Sait
Sait
3 ay önce

Merhaba kutay bey bir tv almaya niyetlendik hem çocukların oyun oynayabileceği hem film seyrederken renkleri net verecek kaliteli 5000 tl ye kadar tavsiye edebileceğiniz 55 inc hangi model marka önerirsiniz

Sener
Sener
3 ay önce

MerhABA kUTAY BEN 55 inc bir tv almak istiyorum goruntu kalitesi iyi olsun istiyorum çok araştırma yaptım ma hep lg akıllı kumanda yuzunden lg ye kayıyorum sm 8200 8600 ama samsung q 60 da iyi gibi geliyor bana ya da philips 55 pus7504 de güzel vestel ud 9590 na da baktım mağazada çok iyi dediler kafam hep karıştı ne yapmalıyım sizce tesekkur ederim

Sener
Sener
3 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

merhaba kutay bey 4500-6500 arası

Ufuk
Ufuk
3 ay önce

Merhaba, Kutay Bey 55 inç tv almak istiyorum. Yaklaşık 4.500tl bütçem var sizin tavsiyeniz ne olur, teşekkürler

halil
halil
3 ay önce

55 ekran 5 / 6 bin tele bütçem var sizin tavsiyeniz ne olur, teşekkürler

selma
selma
3 ay önce

Merhba Kutay bey, 49′-55’ve 4000tl civarı bir tv almaya düşünüyorum, 4k, sihirli kumandası olsun, wi-fi, bluetooth (aklımda bir model var aslında, lg49sm8000pla veya 8200).Tavsiyeniz nedir?
Teşekkürler.

Şeyma
Şeyma
3 ay önce

Kutay bey bütçem max 2 bin tl bu bütçeyle tv tavsiye edebilir mısınız?

ADNAN
ADNAN
3 ay önce

Merhabalar efendim 50″ bir tv almak istiyorum fakat kafam çok karıştı gerçek hertzi yüksek netten filim izliyebilicegim güvenlik açığı olmayan hoparlör sistemi iyi 4-5 bin arası
bir tv önermenizi rica edicem

mehmet ali
mehmet ali
3 ay önce

ilginize çok teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık. Sayenizde bu kadar çeşidin içinde bir fikir edinebileceğimiz değerli bilginizin olması çok iyi oldu. İyi çalışmalar.

SERKAN
SERKAN
3 ay önce

Kutay Bey
Merhaba
SAMSUNG QE 55Q70RA 55” 138 CM 4K UHD SMART QLED TV,DAHİLİ UYDU ALICI
Samsung 55Q80RAT 55” 139 Ekran 4K Ultra HD Smart QLED TV
SONY 55XF9005 55” 139 CM 4K UHD ANDROID SMART TV,DAHİLİ UYDU ALICI
Bu ürünlerden hangisini tavsiye edersiniz. İlginize desteğinize teşekkürler.

SERKAN
SERKAN
3 ay önce

Kutay bey

10000 tl ye kadar ürün bakıyorum bu iki markanın diğer seçenekleri de olabilir.

Serkan
Serkan
3 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Kutay Bey
55inc bakıyorum. LG düşünmüyorum.sony için bir öneriniz olurmu. Sony yada samsung arasında kararsız kaldım.

Teşekkürler sağlıcakla kalın

Dogan
Dogan
3 ay önce

Kutay bey
38-40 inch arasi odama duvara asilmali smart tv bakiyorum ozellik olarak internet netflix youtube ve sesinin iyi olucagi bi televizyon oneriniz var midir acaba ?
Iyi gunler tesekkurler

İsmail Aktaş
İsmail Aktaş
3 ay önce

Kutay bey merhaba yeni bir tv almayı düşünüyorum 50 yada 55 inch ancak görüntü kalitesinin yanı sıra net den film izlemeyi sevdiğim için flash desteği olan takilmadan film izleyebilecegim bir tv onerebilrmisiniz?
Eski tv Vestel di ve bir çok.site için hata veriyordu sebebi ise tv nin flash desteği yoktu.

İsmail Aktaş
İsmail Aktaş
3 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Kutay bey merhaba bütçem 4.000 tl teşekkürler, sağlıklı günler.

Gökay
Gökay
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Kutay bey merhabalar
Aşağıdaki tv ler arasında kaldım bit öneriniz var mudur acaba

https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-65ru7105-65-163-cm-4k-uhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

https://www.vatanbilgisayar.com/lg-65um7610-65-165-cm-4k-uhd-webos-smart-tv-dahili-uydu-alici.html?OM.zn=Ürün%20Detay%20Real%20Time-w50&OM.zpc=65UM7610PLB

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-65ru7440-65-165-ekran-uydu-alıcılı-smart-4k-ultra-hd-led-tv-gri-1204115.html

Bunların dışında önerebileceğiniz 65” smart tv var mıdır?

Philipsler konusunda isim hakkına sahip olan firmaya eleştiriler görüyorum ama bu konuda ne dersiniz?

Turgay Ulusoy
Turgay Ulusoy
3 ay önce

Kutay bey merhaba.
Ben samsung 55Q60rat almayı düşünüyordum fakat donmayla ilgili çok yorum vardı araştırmalarımda. ps4 oynayacağım ve netflix apple tv netten film amaclarıyla kullanacagım. 55 inç düşünüyorum. Bütçem maksimum 7 bin. sizinde dediginiz gibi önceliğim OLED TVLER. tavsiyenizi bekliyorum. çok teşekkürler..

Turgay Ulusoy
Turgay Ulusoy
3 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

OLED yok fark ettiğim kadarıyla gerek olmadıgını mı düşünüyorsunuz istedigim tarzlara göre

Volkan
Volkan
3 ay önce

Kutay bey kaç gündür sınırlı bütçemle(2800-3200) smart TV arıyorum ve size denk gelmek ilaç gibi geldi. salonum küçük 40 inc olabilir ama TV hep internet üzerinden film dizi müzik YouTube spotfy netfix vb. izlemek için kullanıyorum. İnternette kasmayacak bu bütçelerde önereceğiniz seçenekler nelerdir acaba

Nafiz Bertan
Nafiz Bertan
3 ay önce

Merhaba Kutay bey,
Max 4 bin tl bütçeyle, 50-55 inç boyutlarında, içerisinde netlix vs. olan, ses, görüntü olarak fiyat/performans ürünü hangi televizyonları önerebilirsiniz? Teşekkürler.

Nafiz Bertan
Nafiz Bertan
3 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Teşekkürler, bunları değerlendirip birisini alacağım.

Mesut
Mesut
3 ay önce

Merhaba kutay bey. Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler cok aydınlatıciydi tesekkür ederiz. Ben hep philips alma yanlisiydim zaten; görüyorum sizde baya önermişsiniz. Açıkçası bu beni daha da ikna etti. Ben 4.500, 5000 arasi bütce ayirdim ve 55 inç almakistiyorum. Siz bana hangi tavsiyede bulunabilirsiniz. Son olarak pihilips55PUS7304 ü çok önermişsiniz bun ek olarak 55pus7304/12 veya 62 var. arasinda ne fark var.. simdiden cok tsk ederim.

Kadir
Kadir
3 ay önce

Kutay bey öncelikle bilgileriniz için teşekkür ederim. Seceneklerimi iki modele kadar indirdim daha çok internet üzerinden tvyi kullanacağım sizce Samsung ru7100 ile ru7400 arasında hangisini seçeyim

Buket
Buket
2 ay önce

Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler, OLED tv ile ilgili olarak mutlaka yanma yapıyor gibi bir bilgi var internet forumlarında bu konudaki fikrinizi alabilir miyim? Bir de şu an tv almak kararındayım LG OLED 55B9PLA için ne dersiniz?

Buket
Buket
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Sınırım 10.000 TL

Buket
Buket
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için

BURAK
BURAK
2 ay önce

merhaba,
5bin lira civarında bütçe ile salonum küçük olduğu için 50 inç iki model arasında kaldım.
50PUS7304 ve 49Q60R modeli. ikisinin de hz’i 50 bu bana fazla sorun olur mu? netflix, ps4 ve film izleme için kullanacağım. bu iki modelden hangisini önerirsiniz? ve neden? veya farklı bir ürün var mıdır?
teşekkürler şimdiden

İLHAN ERDOĞAN
İLHAN ERDOĞAN
2 ay önce

iyi gunler, 49 inch, 3,500 – 4.500 tl arası kavisli ve duz LG ve Samsung öneriniz nedir

İLHAN ERDOĞAN
İLHAN ERDOĞAN
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

ilginiz için tesekkürler. Samsung 50 RU7440 u 3,850 tl ye aldım. umarım memnun kalırım.

Jiyan
Jiyan
2 ay önce

Hocam ben de 4500-6000 arası bir televizyon bakıyorum acaba hangi model tavsiye edersiniz güncel olarak.Paneller için her kafadan bir ses çıkıyor biri edge led kötü diyor full arka aydınlatma alın diyor,öyle olunca da fiyat coşuyor.Sonynin bu modeli düşünüyordum ama philipslerde güzel görünüyor.Yardımlarınızı bekliyorum hocam. https://www.hepsiburada.com/sony-kd-55xg8096-55-139-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000LR9CW

Talat
Talat
2 ay önce

Merhaba kutay bey
İnternet uyumlu netflix izlemeyi düşündüğüm için tv mi değiştirmem gerekiyor
Sizin önerilerinizden de ilham alarak 50 yada 55 inç phililps pus7304 samsung 55Q60R yada 55Q70R bakarken acaba sony Sony KD-55XF9005 Ultra HD (4K) TV mi tavsiye edersiniz. Bütçe olarak 4500_6500 arası
Şimdiden sağlıklı günler diler bilgileriniz için teşekkür ederim

Talat
Talat
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Kutay bey yardımınız için teşekkür ederim.
Philips 55 pus7304 aldım şimdilik memnunum ses kalitesi mükemmel görüntü de iyi ve ambiliğht önemsememiştim o da hiç beklemediğim ayrı bir güzellik.teşekkür ederim

yusuf
yusuf
2 ay önce

merhaba 4000-5000 tl bütçem var ve 49-50 inç düşünüyorum (oda küçük olduğu için)
samsung q60 (4499 tl) düşünmüştüm fakat backlit değil edgelit ve ru8000 hatta nu8000 den bile kayda değer farkları olmadığını gördüm
1.fiyatını hakediyor mu diye bi düşündüm açıkcası sizin fikriniz nedir?
2.tasarruf yapıp Philips 50PUS7304 (4249 tl) almaya değer mi?
3.ithalatçı firma ya da samsung/philips türkiye garantili olması önemli bir fark mı?
teşekkürler:)

yusuf
yusuf
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

verdiğiniz hızlı ve tatmin edici bilgiler için çok teşekkür ederim

Kadir
Kadir
2 ay önce

Merhaba;
Tv almak niyetindeyim (49-55 inç arası) 10 yıldır LG kullanıyorum memnunum, onun için LG ye takılıyorum. Bütçem 4000TL civarı;
İşletim sistemi önemli mi?(Android ve diğerleri)
Marka ve servis önemli mi?
En ucuza en iyi marka öneriniz nedir?
TEŞEKKÜR EDERİM, SAYGILAR…

Kadir
Kadir
2 ay önce
Yanıtla  Kadir

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, biran soruma cevap verilmiyecek diye hayıflanmıştım…İyi günler dilerim…

Cihan
Cihan
2 ay önce

160 ekranlarda 7000tl ye kadar bütçem var sizce ne alabilirim ? Philips öneriyorsunuz fakat philips servisinden şikayetci olan var,ekranları izole olmayanlar var toz girip kararma yapıyormuş.Bir de ölü pikselde garanti kapsamıyormuş çok yoğun olmadığı sürece.Bu eksileri göz önünde bulundurarak ne diyebilirsiniz hocam,teşekkürler şimdiden.

Fatih
Fatih
2 ay önce

Selamlar,Philips 65pus7304 ile 65pus8204 arasında ne fark var ? 8204 daha sonra çıkanı değil mi ? Fiyat farkları var çünkü ama özellik farklarını pek anlamadım.Yardımcı olur musunuz hocam.

Jiyan
Jiyan
2 ay önce

Hocam bir sorum daha olacaktı.Philips 58pus7304 ve samsung 55q60rat arasında kaldım çok.İncelemelerini de izledim az çok biliyorum farklarını lakin bir uzman olarak sizin de yorumlarınızı objektif olarak almak isterdim.Çok güzel bir hizmet veriyorsunuz,sürekli sitenize girip çıkıyorum.Her kafadan bir ses çıkıyor beynim yandı artık.Samsung çok iyi model yenileme hızı da iyi lakin bulutlanma sorunu felan oluyormuş,karanlıkta vasatmış diyorlar doğru mudur hocam ? Gerçekten artık çıkmaza girdik 🙂 objektif yorumunuzu bekliyorum saygı ve sevgilerimle.

Jiyan
Jiyan
2 ay önce
Yanıtla  Jiyan

Hocam mesajı görmediniz sanırım 🙂

Yakup
Yakup
2 ay önce

Kutay bey hayırlı akşamlar.
Philips 50PUS7304 mü yoksa LG 50UM7600 mı almalıyım ne düşünüyorsunuz, teşekkürler.

Tahsin
Tahsin
2 ay önce

49 ınç Samsung q60r ile Samsung q6fn arasında kaldım ve q6fn 500 lira daha pahalı(5500 lira) tavsiyeniz ne olur bütçemi zorlamama değer mi

tahsin
tahsin
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

oturma odam küçük olduğu için 49-50 inç bakıyorum q60r yi 5000 q6fn i 5500 tlye alabiliyorum.teknik özelliklere bakınca q6fn bi iki tık daha iyi .
bütçem 5000 lira, q6fn zorluyo biraz.
bu fiyat bandında uzun yıllar kullanabileceğim tavsiyeniz var mı?

mehmet ali
mehmet ali
2 ay önce

kutay bey selamlar. Philips 55PUS7303/62 55″ 139 Ekran 4K Ultra HD Smart LED TV
şu modele bakndım ama fikrinize ihtayıcımız var. 55” yani 139 ekran civarı televizyon arıyoruz. ilginize şimdiden teşekkürler.

Mehmet Ali
Mehmet Ali
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Maxiumum 6500 TL Kutay bey.

Oğuzhan T.
Oğuzhan T.
2 ay önce

Kutay Bey öncelikle yazınız benim için çok faydalı oldu çok teşekkür ederim.

Yazınızı okumamış olsaydım BİM’e gelecek olan şu televizyonu muhtemelen almış olacaktım. (3000 TL)

https://www.epey.com/televizyon/sony-kdl-50wf665.html

Bu mesajı soru sormak için değil, bilgilerinizle beni aydınlattığınız için yazıyorum. Çok teşekkür ederim paylaştıklarınız ve öğrettikleriniz için..

Mehmet
Mehmet
2 ay önce

Merhaba 2500 3500 arası bir TV almak istiyorum
TV hakkında pek bilgim yok. Çocuklar inteenetren dersleri izlesin istiyorum. Almışken iyisi olsun bari diye sizden yardım istiyorum. 43 inç en az boyutu olan 2500 3500 aralığında hangi TV tavsiye edersiniz. Bu günlerde almam gerekiyor cvplarsanız sevinirim

BoraB
BoraB
2 ay önce

Merhaba 70 ekran ru7100 ve 65 ekran ru7440 arasında ciddi bir fark var mı? 7100 daha eski ama ekranı büyük olduğu için onu almayı düşünüyorum. Ama ciddi fark varsa 65ru7440 da alabilirim. Siteden çok faydalandım ama 70 pus7304 ortada yok şimdilik. Teşekkürler

Selim
Selim
2 ay önce

Merhabalar, 65’’ tv almak için araştırma içerisindeyiz, birçok model ve fiyat var ancak özellikle fiyat performans anlamında bizi üzmeyecek ürünlere konsantre olmaya çalışıyoruz, bu anlamda öneriniz nedir? Düşündüklerimiz arasında;
Samsung ru7400-7440
Philips pus 7304
Bir de ilginç ama Grundig 7810B. Bunun yanında Samsung Q60Rat bunlardan çok üstün müdür? 65 yerine 55 o modelden almanın faydası olur mu? Şimdiden Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Selim
Selim
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Kutay bey, Hızlı geri dönüş ve bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim, ufak bir sorum daha olacak size, LG 70UM7100-7450-7610 hakkındaki düşünceleriniz nedir? Salonumuz yaklaşık 55m2 olduğu için 55 inch tv’nin küçük kalacağını düşündüğümüz için önerdiğiniz 55’’ modelleri incelemiş olmama rağmen almak çok mantıklı olmayacak gibi duruyor. Tekrar teşekkür ederim.

Selim
Selim
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhabalar sanırım tam ifade edemedim sorumu, ilk önermiş olduğunuz modellere göre nasıldır bunlar, mesela Philips pus7304’le mukayese edersek hangisi daha ön planda olur, Philips 7304 mi LG 7150 mi?

Selim
Selim
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Peki son bir soru olarak, ekran ölçüsünden bağımsız görüntü kalitesi ve performans olarak Philips 65 pus7304 mü yoksa Philips 70 pus 6724’ümü tavsiye edersiniz? Çok teşekkür ederim.

Selim
Selim
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Kutay bey tekrar merhabalar, tam 65pus7304 alacakken indirimli stokların bitmesi ile alamadık maalesef ama 65pus8204’ü gördüm indirimli stokta ve bunu da beğendim! İki tv’yi karşılaştırdığımızda bir fark var mı? Aynı fiyata hangisi alınır? Başka sorum olmayacak şimdilik

Selim
Selim
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Kutay ben merhabalar, tavsiyeniz üzerine 65pus8204 modelini aldık hayırlısıyla, ürün bugün geldi, servis kurulama gelecek, öncesinde bizim yapmamız gereken hazırlıklar nelerdir? Bazı test programlarından falan bahsediliyor forumlarda sürekli ama servisle birlikte ne yapmalıyız, hangi Programı ya da uygulamalar ile test yapmalıyız cihazımızı? Bu konuda da tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bora
Bora
2 ay önce
Yanıtla  Selim

Merhaba çok teşekkür ederim zahmet verdim. Sabredemeden 70 ekran çok istememe rağmen ru7440, 7100 e göre daha yeni diye düşünüp siparişi vermiş bulundum. Hayırlısı artık.

Yusuf
Yusuf
2 ay önce

Merhaba Kutay bey vermiş olduğunuz faydalı bilgilerle çoğumuzun kafasındaki birçok karışıklığı giderdiğşniz için teşekkür ederim.Şuan kullandığım tv LG marka fakat oğlum ekranını kırdı görüntü kaybı çok servis ekran için 4400 TL istedi tv yi 2011 de almiştım yeni tv fiyatı. Benim bütçem 4000 tlye kadar 49 ” ekran yeterli internetten film izlemek oyun oynamak istiyorum lg de bellek yetersiz uyarısı geliyordu bana tv tavsiye edermisiniz.

Mehmet
Mehmet
2 ay önce

Merhaba Kutay bey.55inc lerde IPS panel (genis acılı izlemek icin) önerebileceğinzi ne ürünler var ? Bütcem 5000-6500 civarındadır.Lg 55sm8600 düsünüyordum lakin 9000 serisinden öncekilerde nanoblack olmadıgı icin karanlıkta cok kötü oldugunu söyleyenler var bilginiz var mıdır ? Tavsiyelerinizi bekliyorum tesekkür ederim.

gökay
gökay
2 ay önce

Merhabalar Kutay Bey
Aşağıdaki ik tv arasında kaldım
Bir öneriniz var mıdır?

Samsung 65” RU7400 4K UHD TV
LG 70UM7100 70″ 177 CM 4K UHD webOS SMART TV

vahit
vahit
2 ay önce

merhaba kutay bey,
bu tvler arasında kararsız kaldım herbirinde öne çıkan özelikler var siz hangisini önerirsiniz?
philips 58PUS7304
philips 55PUS7304
LG 55SM8000PLA

galiba 58 inç philips VA panel 55 IPS panel
hangi panel tercih edilmeli görüntü kalite açısından?

Vahit
Vahit
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Çok teşekkür ederim .
Aslında samsung düşünüyordum ama tizen olmasından dolayı tereddüt ettim
Tizen’ de web tarayıcı üzerinden sitelerden film ve video izlene biliyor mu? Vaya uygulama indirile biliyor mu?
Smart olayı önemli onun için tv’yi değiştiriceğım

Volkan Gül
Volkan Gül
2 ay önce

Merhabalar Hayırlı günler
3 gündür televizyon alacağım karar veremiyorum
kimi diyor curved alma kimi led alma oled al
bütçem 5000-6000 arası
lütfen bana bir televizyon önerin Kutay bey
tarama hızı 60-100 arası bir tv istiyorum

Volkan
Volkan
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

49 veya 55 almak istiyorum Kutay bey

Zehra
Zehra
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhabalar,
Benim çok karasız kaldığım bi konu var
Araştırmalar sonucunda philips almaya karar verdim
55pus7304 İPS panel ve 58pus7304 VA panel
Araştırdım ama çok kararsız kaldım sonuçta hem akşam hem sabah TV izleniyor her birinde görüntü olarak avantaj ve dezavantaj var, yardımcı olabilirmisiniz? benim içinde görüntü kalite ve canlılık önemli
Ayrıca vakit ayırdığınız içide çok teşekkür ederim

Volkan Gül
Volkan Gül
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Teşekkrler Samsung 55Q60R almaya karar verdim

Zehra
Zehra
2 ay önce

Aslında ben boyut olarak değilde panel seçimi yüzünden kararsız kalmıştım
Bilmiyorum 55 olan ips panel mi yoksa 58 olan VA panel mi tercih etsem
VA kontrastı yüksek oysa İPS geniş ekran avantajı var

Kadir
Kadir
2 ay önce

Merhaba 3500 ile 4000 TL arası bütçem var TV almak istiyorum Önerebileceginiz bu rakamlarda hangi marka ve modeller var yardımcı olursanız sevinirim

Kadir
Kadir
2 ay önce

Valla ben biraz essekten indim ata bineceğim misali birşey olacak halen 72 ekran flat Philips bir TV kullaniyorken bizim için bir çağ atlamış gibi birşey olacak TV kullanacağım oda çok büyük değil 43 inç heralde yeterli olur diye düşünüyorum ve hanım bütçeyi kıstı maximun 3000 tl

Kadir
Kadir
2 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alarak bir TV alacağım

Kadir
Kadir
2 ay önce

Benim extra bu bütçe içerisinde olurmu bilmiyorum ama anlık görüntü iletimi olan bir TV olursa iyi olur yani telefondan bağlanıp IPTV gibi kullanabileceğim bir tv

SEFA
SEFA
2 ay önce

Merhaba Kutay Bey,

Öncelikle herkes gibi bende ilgi, alaka ve yorumlara teknik açıdan dönüşünüz için teşekkür ederim.

Benim bütçem 4,500 biraz daha zorlarsam max 5000tl.
Yeni evlenecem o yüzden TV bakıyorum.
Görüntü kalitesi ve canlılığı iyi olması ile beraber rahatça film, dizi izleyebileceğim TV araştırıyorum. bu sebeple aşağıdaki iki tv arasında kaldım sizce doğru tercih yapmış mıyım?
LG 55UM7100PLB ile Samsung 55RU7400 arasında hangisini tavsiye edersiniz ve neden?

Eğer bu iki tv seçeneğinden daha iyi tavsiye edeceğiniz varsa önerinizi bekliyorum? Nedeni ile birlikte iletirseniz sevinirim.
Teşekkürler

710
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x