2019 – 2020 Yılı En iyi Tv Tavsiyeleri LG – Samsung – Vestel vb

7 Ağustos 2018
31286
Bakıldı

2019 yılı en iyi tv araştırması içerisindeyseniz Bit tv Tavsiyesi için bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız Özellikle konuda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz

2020 yılı içerisinde evinize en iyi yeni bir televizyon almayı düşünüyorsanız öncelikle Tv’ler hakkında iyi bir bilgi birikiminizin olması gerekmektedir. Aksi Halde alacağınız Tv’deki eksik bir özellik bazı sorunları beraberinde getirebilir.

En iyi Tv yi nasıl seçerim sorusu ile başlayabiliriz.

NOT : Tv Almadan önce Adroid Tv ip tv Konusunu araştırmanızı öneririm. Çok yakında bu konu hakkında inşallah bir makale yayınlayacağım.

Hangi TV’yi Almalıyım? TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir TV alacaksanız belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Özellikle aşağıda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz.

Her şey de olduğu gibi TV alırken de öncelikle TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemelisiniz. Alacağınız TV’nin hem fiyatı hemde bu fiyata vereceği performansı uzun yıllar arızasız çalışması çok önemlidir.

Unutmayın!!! Piyasada 500 TL‘ye de TV alabilirsiniz 100.000 TL‘ye de. Bu sebeple önce bütçenizi belirlemeli sonra bu bütçeye uygun bir TV almalısınız.

TV için ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra sıra TV alırken bilinmesi gereken teknik kavramları öğrenmeye geldi sıra

TV Alacakların Bilmesi Gereken Teknik Kavramlar

1-Smart TV=Akıllı TV Nedir?

Artık TV’ler internete bağlanabiliyor, video, müzik, oyun oynatabiliyor, görüntülü sohbet etme ve sosyal medya uygulamalarına erişme imkanı sunabiliyor. İşte tüm bu hizmetleri sunan TV’lere Smart TV, yani Akıllı TV adı veriliyor.

2- Panel Tipi

TV panelleri LCD TV ve Plazma TV olmak üzere 2’ye ayrılır.

Plazma TV’ler içerisindeki gazın ışıması ile LCD TV’ler ise likit kristal ile görüntüyü iletirler. Şuanda en popüler olan teknoloji LCD TV’lerdir.LCD’ler de IPS ve VA paneller olarak iki çeşitte üretilirler. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar. Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da  pratikte (gerçek yaşamda) kullanıcıları çok ilgilendiren bir durum değildir.

3- LCD TV’ler Kaç Çeşittir?

LCD TV’ler, LED, OLED ve QLED olmak üzere 3‘e ayrılır.

a) LED TV Nedir?

Bugün piyasada oldukça fazla olan LED TV’ler, tüm piksellerinin arka ışıklandırmayla aydınlatıldığı LED’lerden meydana gelir. Oldukça parlak ve canlı görüntü sağlamları rağmen izleme açıları OLED’lere göre daha azdır.

b) OLED TV Nedir?

İlk kez 2013’de LG’nin sunduğu, OLED TV ile LED TV arasındaki en temel fark OLED TV’lerde her pikselin kendisini aydınlamasıdır.  Bu pikseller görüntüyü tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilir. Böylece OLED TV’ler yüksek kontrast (karşıtlık) oranı ve izleme açısına sahip olsalar da OLED TV’ler, LED TV’ler kadar parlak değildir.

OLED TV’ler  büyük yenileme hızlarına (120 Hz ) sahip değildir. Fakat görüntü kalitesi konusunda şimdilik en iyi görüntüyü OLED TV’ler veriyor diyebiliriz. 

c) QLED TV Nedir?

İlk kez 2017’de Samsung’un sunduğu QLED TV’ler  ise daha geniş bir renk yelpazesine sahip. Yüksek parlaklığa sahip olmamalarına rağmen henüz OLED TV’ler kadar iyi bir siyah performansına sahip değildirler.

d) QLED mi OLED TV mi Almalıyım?

OLED TV’ler QLED’e göre daha hafif, daha ince olup daha az güç tüketirler. Ayrıca resim kalitesi QLED’e göre biraz daha iyidir. QLED TV’ler ise gündüz kullanımında yada aydınlık ortamda daha iyi performans gösteriyorlar. Yani kullancı tercihine kalan bir durum diyebiliriz.

4-Hertz Nedir?

Hertz ekran yenileme hızı anlamına gelen ve saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eden en dikkat çekici kavramdır. Ayrıca görüntünün saniyede ekrandaki yinelenme sayısı da diyebiliriz. Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlenir. Bu yüzden Hertz oldukça önemli bir kavramdır.

Ancak Hertz‘de dikkat edilecek en önemli husus panelin yazan yenileme hızı (Hz) değil, gerçek yenileme hızı olmalıdır. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe titreme ve bulanık gösterme azalır ve net bir görüntü sağlanır.

Oyun Severler Dikkat!!!

TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için  “Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörü tercih edilmelidir. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir.

5-Piksel Nedir?

Görüntünün en küçük birimine Piksel denir. Kare şeklinde ve yüz binlerce hatta milyonlarca Piksel yan yana gelerek görüntüyü oluşturur.

HD kalitesini belirleyen en önemli detaylardan birisi Piksel‘dir. Bu yüzden her HD görüntü kalitesine sahip LED TV aynı kalitede değildir. TV’lerde HD görüntü Piksel sayısına göre sınıflara ayrılır.

a) HD READY: 1366 x 768 Piksel,

b) FULL HD TV: 1920 x 1080  Piksel,

c) ULTRA HD (4K) TV: 3840 x 2160 Piksel.

6-Çözünürlük Nedir?

Görüntüyü oluşturan ekrandaki piksel sayısına çözünürlük denir. Yani yatay ve dikeyde kaç adet piksel varsa onun adetine Çözünürlük adı verilir. Örn: 800 x 600 çözünürlük=1400 adet piksel)

7- Piksel ve Çözünürlük Neden Önemli?

Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar olup bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüye sahip olduğunu belirlerler.

Artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV’ler daha fazla detay ve berraklık sağladığı için 1366 x 768 piksele sahip HD READY veya 1920 x 1080 piksele sahip FULL HD TV’leri en iyi tv tavsiyeleri listemizde sunmuyoruz.

Ayrıca bir de Upscaling özelliğini kısaca anlatalım. Upscaling, daha düşük çözünürlüğe sahip (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntüleyebilmek için upscaling özelliği şarttır. Çoğu TV’de bulunduğu için endişe edecek bir durum yoktur.

8- HD Ready Nedir?

HD Ready logosu taşıyan televizyonlar 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için Full HD TV’lere nazaran daha az görüntü kalitesine sahiptirler. Artık HD Ready çözünürlüğe sahip TV’leri almanızı tavsiye etmiyoruz.

9- Full HD Nedir ?

Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen Full High Definition yani Full HD TV’ler ise;1920 x 1080 Piksel‘e sahiptir. HD Ready çözünürlüğe sahip TV’lerden daha net görüntüye sahip olsalar da ULTRA HD (4K) TV’lerden daha az net görüntüye sahiptirler.

10- UHD/4K TV Nedir?

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen “Ultra High Definition-UHD” ise 4K TV’lerde kullanılan bir terimdir. 4K TV’lerde 3840×2160 piksel bulunduğu için 4K olarak adlandırılırlar. FHD TV’ler dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’ler ise yatay çizgideki piksellerden oluştuğu için 4K TV’lerin görüntü kalitesi daha yüksektir. Alacağınız TV kesinlikle en az LED yoksa da OLED panele sahip bir UHD/ 4K TV olmalıdır.

11- Neden OLED TV Almalıyım?

Normal LED TV’lerde tüm pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. Ancak OLED TV’lerde ise  her piksel sadece kendisini aydınlatır. OLED TV’ler 2013 yılında ilk defa LG tarafından sunulan OLED TV’ler görüntü kalitesi açısından iyi bir performans sergilerler.

Ayrıca OLED TV’ler piksel aydınlatması özelliği ile seçili pikselleri tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilirler. 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip ancak biraz pahalı. Ancak eğer bütçeniz uygunsa şimdilik TV’de çok iyi bir görüntü kalitesi için biz 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV almanızıtavsiye ediyoruz.Yok bütçeniz uygun değilse diğer saydığımız özellikleri iyi olan bir LED TV almalısınız.

4K TV Yayını Yok ki, 4K TV’ye Ne Gerek Var!

Çevrenizde sıklıkla duyduğunuz bu türden sözlere iyi bir TV alacakların itibar etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Şuan bile TRT 4K, LİG TV 4K, Kablolu 4K TV varken yakın gelecekte nasıl bir TV dönüşümünün gerçekleşeceğini anlamak çok zor değil.

Bu yüzden “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” gibi sözlere kulak asmayın.  5K TV’lerin satışta olduğu, 8K TV’lerin piyasaya sunulduğu, Katlanabilir TV’lerin çıktığı ve 12K çözünürlüklü TV’lerin tartışıldığı bir dönemde bu sözleri önemsemeyin.

Bu yüzden şimdilik bütçeniz uygunsa mutlaka UHD (4K) OLED TV alın.

12- HDR Nedir? Bit/Renk Derinliği Nedir?

HDR (High Dynamic Range), Yüksek Dinamik Aralığı anlamına gelen yeni bir teknolojidir. HDR özelliğine sahip TV’ler daha fazla parlaklık ve kontrast içerdikleri için daha canlı ve gerçek bir görüntü sağlarlar.

HDR özelliği TV’lerde HDR10, Dolby Vision ve Hybrid Log Gamma (HLG) olmak üzere 3 sınıfta sunuluyor. HDR TV’lerden tam olarak faydalanabilmek için özel HDR içerikler (video,oyun,resim) kullanılmalıdır. Piyasada şuanda Netflix, Amazon, Playstation 4 ve Xbox One gibi platformlar HDR içerikler sunsa da henüz HDR içerik çok fazla bulunmamakta.

Bit Derinliği ise; her yayıncının görüntüde sunabileceği maksimum ton sayısıdır.

Renk Derinliği ise; piksel başına düşen, renk bilgisine bit denir. Her “1” bit artışı, iki kat renk sayısı sunar. Özetle; daha fazla bit daha fazla renklilik, canlılık ve derinlik sunar.

8 bit TV paneller 256 Piksel ve 16.78 Milyon Toplam Renkten oluşurken 10 bit paneller 1024 Piksel ve1.07 Milyar Toplam Renkten 12 bit paneller ise; 4095 Piksel ve 68.68 Milyar Toplam Renkten oluşur.

Fakat şuanda 10 ya da 12 bit TV yayını yok ve bu özelliği kullanmak içinde panele uygun görüntü oynatılması gerekmektedir.

13- Ekran Boyutu

TV’lerde ekran büyüdükçe fiyatta arttığı için size en uygun ekran boyutunu belirlemelisiniz. Bunun için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi yerleştireceğiniz yere olan mesafesidir. Kısaca ekran boyutu büyüdükçe TV’ye olan mesafeyi arttırmanız, küçüldükçe azaltmanız doğru bir tercih olacaktır.

TV boyutu belirlerken kabaca aşağıdaki önerilen aralıklara göre TV alabilirsiniz.

TV’de Ekran Boyutu Seçimi için Önerilen Aralıklar

 • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
 • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
 • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
 • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
 • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
 • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
 • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
 • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
 • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

14- 3 Boyut-3D

Eğer 3 boyutlu film seyretmeyi seviyorsanız alacağınız TV’de mutlaka 3 Boyut-3D olmalı. Ancak biz alacağınız TV’de 3D olması gerektiğini düşünsek de 3D özelliği fiyatları yaklaşık 500 -1000 TL arasında artırıyor. Ayrıca bazı TV modellerinin 2D görüntüleri 3D’ye, 3D’yi de 2D’ye dönüştürebildiğini de unutmayın.

3D Gözlük

3D’li bir TV alacaksanız 3D gözlükte almalısınız. 3D gözlükler ise aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aktif 3D gözlükler daha fazla derinlik ve seyir zevki sunarken pasif gözlüklere göre ağır, pahalı ve baş ağrısına sebep olabilirler. Pasif 3D gözlükler ise daha ucuz ve hafifken daha az derinlik ve seyir zevki sunarlar. Bazı TV üreticileri genelde pasif gözlükleri ürünle beraber ücretsiz verirken bazıları ise özellikle akitif gözlükleri ilave ücretle satmaktadırlar.

15- Kanal Geçiş Hızı

Kanal geçiş hızı, TV’deki işlemci hızı, uydu alıcısının kapasitesine içindeki işlemciye göre değişebilir. Eğer Kanal Geçiş Hızı yüksek bir TV istiyorsanız diyorsanız,  şimdilik 4 çekirdekli iyi bir işlemci ve hızlı bir dahili uydu alıcıya sahip TV almanızı öneririz.

16- Ses

TV’de ses kalitesi için TV’nin Subwoofer‘a sahip olması, hoparlör sayısına (2.1 veya 3.1 gibi) ve  yüksek ses çıkış gücüne (Watt) dikkat etmelisiniz.

17- HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec özelliği ise H.265/HEVC (4K/60p) simgesi ile 4K TV’lerde kullanılır. Bu kodek sayesinde Tv’de hem ses hem de 4K görüntü oynatılır. Bu kodeğe sahip olmayan ürünlerde  sadece ses duyulur görüntü gelmez. Yeni çıkan TV’lerde standart olarak bu kodek bulunuyor ancak tabi ki Full HD TV’lerde yok. Bu yüzden 4K video izlemek için mutlaka bu kodek olmalı.Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus bazı TV modellerinde yalnızca uydu ya da yalnızca video için H.265/HEVC kodekinin bulunuyor olması. Siz Tv alırken her ikisine sahip bir TV almalısınız.

Hangi TV markasını almalıyım?

TV modellerini genel olarak Giriş, Orta, Üst ve Extreme Segment olarak 4’e ayırmak mümkün. Bu segmentler ise fiyat-performans dengesi, malzeme kalitesi, ekran boyutu ve enerji tüketimine göre belirlenir.

Peki en iyi Tv hangisi derseniz Sony diyenler olabilir ama Samsung ve LG’yi de yabana atamayız. Piyasada sunulan TV’lerden genel olarak Sony, Samsung, LG ve Philips firmalarının TV’lerinin diğerlerinden üstün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Sony ve Toshiba‘nın ürünlerinin bir miktar daha pahalı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden LG, Samsung ve Philips  fiyat-performans dengesini yakalamış markalar.

* Tv kalitesinde marka önemli ama şimdilik en yüksek görüntü kalitesi için 4K UHD OLED TV almanızı öneriyoruz.

*Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

En İyi TV Tavsiyeleri 2019

1-LG: WebOS

webOS’lu en iyi LG TV’ler:LG 49UF770V,LG 55EG920V,LG 65EF950V,LG 65UF950,LG 55EG960V

Lg Webos en iyi tv tavsiyesi 2018
Lg Webos en iyi tv tavsiyesi

2- Samsung KS9500 serisi

65 inç: Samsung UE65KS9500 | 78 inç: Samsung UE75KS9500 | 88 inç: Samsung UE88KS9500

3-LG OLEDE6 serisi

55-inç: LG OLED55E6 | 65 inç: LG OLED65E6

4-Sony Bravia KD-75XE9005

5-Samsung KS7000 serisi

49 inç: Samsung UE49KS7000 | 55 inç: Samsung UE55KS7000 | 60 inç: Samsung UE60KS7000

6-LG OLEDB6 Serisi

55 inç: LG OLED55B6V | 65 inç: LG OLED65B6V

7-Sony XD9305 serisi

55-inç: Sony KD-55XD9305 | 65 inç: Sony KD-65XD9305

8-Philips 65PUS7601

Philips 4K TV’nin PUS serisi oldukça ekonomik ve iyi bir seçenek.

9-Sony: Android TV

Android TV’li en iyi Sony TV’ler: Sony KD-65XD9305,Sony KD-55XD9305,Sony KD-65S8505C,Sony KD-49X8307C,Sony KD-65X8505C

10-Samsung: Smart Hub ve Tizen OS

Tizen OS’lu en iyi Samsung TV’ler: Samsung UE55KS9000,Samsung UE65JU6000K,Samsung UE48JS8500,Samsung UE48JU7500TSamsung UE48JU7000T

11-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

Roku TV ise aslında bir TV markasından ziyade bir TV platformu. Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde sunuluyor.  3.000 kanal desteğiyle rakiplerinden öne çıkan ve giderek popüler olan bir teknoloji.  Roku TV’li en iyi iki TV: TCL Roku TV, 4K TCL Roku TV

Yukarıdaki Makale’nin arge çalışması Mobildonanim ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir. Ekibin araştırma ve bulguları neticesinde bir bütün haline gelen bu bilgiler için ilgili ekibe teşekkür ederim.
Alıntı yapılan Makale ile ilgili ayrıntılara aşağıdaki url’den ulaşabilirsiniz.

https://www.mobildonanim.com/hangi-tvyi-almaliyim-en-iyi-tv-tavsiyeleri/

_________________________________________________________________________

GÜNCEL TV ÖNERİLERİ 2019 – 2020

Firmalara sunduğum danışmanlık hizmetinin yoğun olması sebebi ile sorularınıza geç yanıt vermekteyim. Bazı sorulara yanıt vermemiş olabilirim. Bu durumun takipçilerim tarafından hoş karşılanmayacağının bilincinde olarak sizler için güncel fiyat aralıklarında güncel işletim sistemleri ile performansı yüksek Tvleri sıralamak istedim.
Aşağıdaki yeni tv öneri listeden bütçenize uygun tv’yi tercih edebilirsiniz.

55 inch 4.250 ₺ – 6.000 ₺ arası Tv Önerileri

 • Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62)
 • Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV (QE55Q60RAT)
 • Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV (55PUS7304/12)

55 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 55RU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55RU7100U)
 • Philips 55PUS7303 Ultra HD (4K) TV (55PUS7303/12/62)
 • Samsung 55NU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55NU7100UXTK)
 • Toshiba 55V6863DAT Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7450PLA Ultra HD (4K)
 • LG 55UK6100PLB Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7100PLB Ultra HD (4K) TV
 • Philips 55PUS6703 Ultra HD (4K) TV (55PUS6703/12)

50 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV (50PUS6704/62)
 • Samsung 50RU7400 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7400U)
 • Philips 50PUS7303 Ultra HD (4K) TV (50PUS7303/12/62)
 • Samsung 50RU7105 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7105U)

49 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 49NU7500 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7500UXTK)
 • Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49RU7300U)
 • Samsung 49NU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7300U) Curved

Yukarıda belirtmiş olduğum tv ler hakkında detaylı bilgi için yorum yazabilir yada mail atabilirsiniz. Yorumunuza cevap alamadıysanız yorumunuzu tekrarlamanız akabinde sorunlarınıza yanıt vermekten mutluluk duyarım.

3.6 8 oylama
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 11 Average: 4.3]

Tüm Yorumları

Abone ol
Bildir
guest
644 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
SEFA
SEFA
1 ay önce

Merhaba,

Birde LG’nin Türkiyeden çekildiği yönünde duyumlar aldım.
Bu konu hakkında bilginiz var mıdır?
Teşekkürler

Murat
Murat
1 ay önce

İyi geceler. Bütçem 4000 tl alabileceğim en iyi ve performansı en yüksek tv nedir yardımcı olursaniz sevinirim

Murat
Murat
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

55 inc Kutay bey

Murat
Murat
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

55 inç Kutay bey bütçem 4500 e kadar çıkabilirim yeterki memnun olacağım bir tv modeli olsun. Teşekkür ederim

Murat
Murat
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Çok teşekkür ederim tavsiyeler için Kutay bey. İyi akşamlar diliyorum

Kadir
1 ay önce

Çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alarak bir TV alacağım

SEFA
SEFA
1 ay önce

Merhaba Kutay Bey,

Bi konuda yardım istemiştim fakat yorumum düşmedi heralde. Bi kontrol edebilir misiniz?

Ender Ağdeniz
Ender Ağdeniz
1 ay önce

Kutay bey merhabalar, sağlıklı günler dilerim. Ofisim için bir adet 49 50 inç bir adet de 43 inç televizyon alacağım bütçem 5000 tl civarı.tavsiyeniz nelerdir?

EnderA
EnderA
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

evet

NECDET
NECDET
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Ürünler çok pahalı indirimi biraz fazla yapın alalım

Mehmet Emre
Mehmet Emre
1 ay önce

Merhaba ailem için 55′ akıllı tv almak istiyoruz ve en büyük önceliğimiz görüntü kalitesinin iyi ve canlı olması. 5000tl ve altı bütçe için bana öneriniz nedir ?

SEFA
SEFA
1 ay önce

Merhaba Kutay Bey,

Öncelikle hızlı dönüşleriniz ve yukarda yazdığınız makale için teşekkür ederiz.

Ben yeni evlenecem bu sebeple tv bakıyorum.
LG 55UM7100PLB ve Samsung 55RU7400 arasında kaldım. Netten rahat
Film ve dizi izlemekle birlikte görüntü canlılığı ve parlaklığı arıyorum.
Hangisini tavsiye edersiniz yada bunların dısında tavsiyeniz olur mu? Nedeniyle birlikte yazarsınız sevinirim.
Bütçem max 4.500-5000 tl
Tesekkürler

Merve
Merve
1 ay önce

Merhabalar ben samsung 55q60rat mı 55ru7400 arasında kaldım çünkü fiyat farkı var ve aradaki ödemeyip ru7400 alsam pişman olurmuyum siz be düşünüyorsunuz bu konuda

Merve
Merve
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için iyi günler:)

Metin
Metin
1 ay önce

Kutay bey selamlar,

lg-65um7450 yada LG 70UM7100 hakkinda yorumlarınız nelerdir?
boyut/fiyat orani olarak uygun gozukuyorlar.

uğur
uğur
1 ay önce

Benım Aklımda Philips 70pus7304 Tv Var Fılm Bide Oyun Icın Tavsıye edermısın… İnternete Baglanma Hızıda Öncelıklı…. Pek Aklamam Tvlerden Android Olmasıda Ayrıcaklık Herhalde.

uğur
uğur
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

7000-8000tl arası 65inç 70inç philips düsünüyorum

Ömer
Ömer
1 ay önce

Merhaba,
1500-1850 tl aralığında 39-40 inç tv tavsiyesi alabilir miyim. Sağlamlık ve kaliteli görüntü baz alınarak. Grundig tv ler hakkında ne düşünürsünüz? Koyu renkleri göstermede yetersiz olduğu ifade ediliyor ama sağlam olduğu da belirtiliyor.

Ömer
Ömer
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Teşekkür ederim Kutay Bey, size de sağlıklı günler dilerim.

Mustafa
Mustafa
1 ay önce

Merhabalar, Öncelikle makale için teşekkür ederim çok bilgilendirici bir yazı olmuş. 55″ bir TV almayı düşünüyorum hata yapmamak için detaylı araştırmaya çalışıyorum çünkü akıllı tvler cidden çok pahalı. Normalde marka takıntım yok ama cevremde çoğu kişi LG kullanıyor ve neredeyse hepsi çok memnun o yüzden genelde LG modelleri üzerinde yoğunlaştım. LG 55SM8000-55SM8200-55SM8600 modelleri inceledim, arasındaki farkı çok anlamadım ama fiyat farkı var. Eğer SM8600 ile SM8000 arasında fazla fark yok derseniz o kadar fiyat farkını vermeye gerek yok. Bu modellerin bazı sitelerde sonunda PLA da bulunuyor bunlar aynı şey mi? Bu 3 modelden hangisini önerirsiniz? LG nin bir kaç serisi… Daha Fazla »

Mustafa
Mustafa
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhabalar Kutay Bey,

Önerinizi dikkate alacağım, çok teşekkür ederim.

Seçkin Önbaş
Seçkin Önbaş
1 ay önce

Kutay Bey merhabalar
fiyatları daha uygun olmasına rağmen Arçelik ve Vestel markalarını tavsiye ettiğinizi hiç görmedim. Bunun sebebi F/P mıdır? (F/P benim için en önemli unsurdur)
Toshibayı tavsiye eder misiniz?
Not:55 inç tv almayı planlıyorum.
Teşekkürler.

Cem Yıldırım
Cem Yıldırım
1 ay önce

Merhaba,
maksimum 1500 tl bütçem var, 20-25m2 mutfağımız için 32 ekran full hd bir led tv arayışındayım, yardımcı olursanız sevinirim.

Filiz bozdere
Filiz bozdere
1 ay önce

Merhabalar 3ay önce samsung 55q60rat aldım kullanıcı hatası ekran kırıldı çok hassas imiş tamir için 4300 tl istediler şimdi yeni bir tv almak istiyorum 50— yada 49 inç Samsung istemiyorum 4000 4500 arası ne önerirsiniz netfliks ve film izlemekbistiyorum Samsung kumanda ile çok zor yazıyordum aramaları baktığımda pek LG önermediğinizi gördüm Neden acaba bende şimdi akıllı Kuman’da nedeniyle LG alsam mı acaba diye düşünmekteydim cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler

Ahmet
Ahmet
1 ay önce

Merhabalar
İyi bir televizyon almak istiyorum bütçem 8.000 TL 65 inç önceliğim görüntü kalitesi hız önceliklerim

Ahmet
Ahmet
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Kutay bey gönderdiğiniz model ile LG oled55b9pla arasında kıyaslama yaptığınızda hangisini önerirsiniz

Ahmet
Ahmet
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Teşekkür ederim çok sağolun

Ahmet
Ahmet
1 ay önce

Merhaba philips 58pus7304 hakkında bilginiz var mı? Yorumunuzu alabilir miyim?

Ali Aslan
Ali Aslan
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Kutay Bey Merhaba ,

55 inç olanı panel farkından dolayımı öneriyorsunuz? Sadece fiyatından dolayımı?

Ali Aslan
Ali Aslan
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

58pus7304 tavsiye edebileceğim bir ürün demişsiniz. Fakat 55pus7304’ü tavsiye ederim demiştiniz. 55 inç olanı panel farkından dolayımı tercih etmeliyiz. Yoksa fiyatı daha uygun olduğu içinmi? Teşekkürler

Pınar Karabulut
Pınar Karabulut
1 ay önce

Merhaba, öncelikle yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Philips 43pus6504. İçin bilgi verir misiniz? İstanbul bilişimde 2.400 tl bir sorun yaşanır mı? Fazla bütçemiz yok. Ya da 3000 e kadar başka bir tavsiyede bulunur musunuz?

Pınar Karabulut
Pınar Karabulut
1 ay önce

Çok teşekkür ederim sağolun

Burç
Burç
1 ay önce

Merhaba Kutay Bey,

55 inç bir Tv bakıyorum. Fiyat olarak 7500 tl ye kadar çıkabilirim. Marka takıntım yoktur. Hangi televizyonu önerirsiniz. teşekkürler

Burç
Burç
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Öncelikle Cevabınız için teşekkür ederim Kutay Bey. 100 hz altı almayı düşünmüyorum ama daha büyük ekran düşünebilirim. Önerirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Kadir
Kadir
1 ay önce

Kutay bey merhaba öncelikle yazınız için teşekkür ederim. Yeni evlenicem ve araştırmalarım sonucu LG nin 49SM8200PLA modelinde karar kıldım. Amacım dizi ve filmlerde görüntü kalitesi ve internet özelliği. Sizce bu ürün beklentimi karşılar mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Bide sm8000pla arasındaki fark nedir acaba?

Kadir
Kadir
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Görüşünüz için çok teşekkür ederim.

Birol
Birol
1 ay önce

Merhaba lg 49sm8000 nanocell hakkındaki düşüncelerinizi çok merak ediyorum. Fiyatı 4300tl bu fiyat bandında buna eş değer veya daha iyi olduğunu düşündüğünüz tv var mı şimdiden teşekkürler

Birol
Birol
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Yorumunuz ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Philipsi çok öneriyorsunuz sakıncası yoksa lütfen yanlış anlamayın philipsin artıları nelerdir lgye göre? Ben lg çok beğeniyorum ama televizyonum yok onu da belirteyim bu konuda bilgili olduğumu söyleyemem

Suphi
Suphi
1 ay önce

Merhaba
65 inç Tv almaya düşünüyorum. 8000 tl ye kadar bütçem var. Lg 65SM8000pla veya Lg 65UM7450pla arasında kaldım. Bu iki tv ya da başka önereceğiniz marka model tv var mı. Teşekkür ederim.

Ahmet
Ahmet
1 ay önce

58pus7304 “va” panel, 55pus7304 “ips” panel hocam. Ben va panelin kullanımıma daha uygun olduğunu düşünmüştüm ama 58pus stoklarda kalmadı 55i değerlendireceğim. Teşekkürler.

Hasan
Hasan
1 ay önce

Hocam merhaba bana 65 -75 inç aralığında önere bileceğiniz bi model varmı bütçe 6000-8000 arası

Hasan
Hasan
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Sağolun hocam peki samsung mu philipsmi marka takıntım yok iii bişe olsun istiyorum bütçeyi biraz daha yükselte bilirim

Hasan
Hasan
1 ay önce
Yanıtla  Hasan

Birde philips 70pus7304 modeli nasıl şimdiden tşklrr

Bilal
Bilal
1 ay önce

Kutay bey merhabalar, samsung 55mu7400 model tv de sanırım yazılımı eski olduğu için apple tv uygulamasına erişemiyorum, öncelikle bunun bir yolu var mıdır?
Ayrıetten ikinci bir tv alacağım ya samsung 55q60r veya 55ru7400 olacak. Bunlarda apple tv uygulaması var mı? Yazılımsal bi şey mi bu? Bilgi verebilirseniz memnun olurum

Semih
Semih
1 ay önce

kutay bey merhabalar,

70 inc tv tavsiyeniz nedir ? (tavsiyeniz ve beğendiğim 70pus7304 fakat stok yok ve gelmesi mümkün gözükmüyor)

Bütçem 7000 max 8000
Bu arada uygun sinema sistemi yada sound bar tavsiyeniz var mı
Teşekkürler / Saygılar….

Semih
Semih
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

çok teşekkür ederim

Çok profesyonel birşey ağır gelir max.1000/2000 Tl ayırabilirim.

Sanırım bu bütçeye ancak sound bar olur.

Hayırlı ramazanlar…

Yusuf
Yusuf
1 ay önce

Kutay bey merhabalar
Yorumlarda sıkça ru7400 modelinden bahsetmissiniz ama ben yaklasik 1 hafta kullandiktan sonra iade ettim sebebi ise sagdan soldan renkler cok fazla bozuluyordu parliyordu insanlarin yuzu albino olmus gibiydi benim sorum acaba sm8200 modelini dusunuyorum bunlarda ayni sorunu yasar miyim ve isik sizmasi olayı rahatsiz edici boyutta mı tesekkirler

Murat KURKCU
Murat KURKCU
1 ay önce

sayın kutay bey

Değerli tavsiyelerinizi dinleyerek PHILIPS almaya karar verdim Boyut olarak 65 ve 70 odama uymakta.

Kararsız kaldığım konu ise Philips 70PUS6724 ve Philips 65PUS7304 aynı para 70 inç göz kırpıyor fakat 65 inç ise özellikleri 1 tık daha iyi
kararsızım lütfen yardım.

teşekkürler….

murat
murat
30 gün önce
Yanıtla  KutayKtmr

teşekkürler iyi günler dilerim…

Cengiz
Cengiz
1 ay önce

merhabalar kutay bey,
43 inch tv almayı düşünüyorum bütçem max 5000. önerebileceğiniz tv ler nelerdir. Yorumlardan anladığım kadarıyla samsung ve philips çok öneriyosunuz bu yüzden philips 43PUS6504 e bakındım. Bakındığım sitelerdeki yorumlarda genellikle kanal geçişlerinin aşırı yavaş olduğu ve ilk günlerden itibaren donmalar yaşandığı yazılmış. Aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler

Cengiz
Cengiz
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

çok teşekkür ederim

Kara
Kara
1 ay önce

Kutay bey merhaba
Philips 65pus7304 ve 65pus8204 arasında kaldım sizin tavsiyeniz hangisidir yada önerebileceğiniz başka bir model varmı ekran boyutu en az 65 inc olacak daha üstüde olabilir bütçe 9000 tlye kadar

Birgül
1 ay önce

Merhaba kutay bey ben philips in 7304 modelini beğenmiştim fakat yorumlarda philips tvlerin çok problemli olduğu söyleniyor sizin görüşünüz nedir bir de 4000 fiyat bandında 50 veya 49 inç android ya da sağlam paneli olan box ile kullanabileceğim bir tv onerebilirmisiniz

Ali
Ali
1 ay önce

İyi günler. Özellikle akşamları film izlemek için (karanlık sahnelerde ışık sızması olmayan ve dts desteği olan) tavsiye edeceğiniz 55 inç 4500-7000 civarı onereceginiz TV modeli hangisi olur teşekkürler

Omer Faruk
Omer Faruk
1 ay önce

Merhabalar max 4000tl 49-50 ekran tv bakıyorum. LG 49UK7550 Samsung Ru7100 arasında kaldım. Philips android olması sebebiyle on yargiliyim. Ne önerirsiniz.

Olgahan Arslan
Olgahan Arslan
1 ay önce

Merhabalar,

6500 tl ye kadar 55 ya da 65 inç televizyon için ne önerirsiniz?

Teşekkür ederim

Saygılarımla

Mete
Mete
1 ay önce

Merhaba kutay bey,

3000 3800 tl bütçem var. 49 inç tv arıyorum. Lg 49um7100plb ve lg 49uk6470 arasında kaldim. Bu ikisi arasında bi secim yapsam hangisi daha iyi. Bunlar dışında bu bütçeye gore önerebileceğiniz tv varmı?

Kolay gelsin,

Ahmet emir
Ahmet emir
1 ay önce

Merhabalar,

Şuan aklımda sizin önerilerinize dayanarak 4 tv açtım.Bana birini seçin 🙂
Philips pus7304
Philips pus7303
Philips pus6704
Samsung 50ru7105
Karar veremedim ehline bırakıyorum.

Mete
Mete
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Hepsi 50inc

Önder
Önder
1 ay önce

Merhaba Kutay Bey, bu mükemmel makaleniz için öncelikle çok teşekkür ederim size. Bana, TV ünitemin yapısı gereği sadece 49″ TV oluyor. Tavsiyeler de bulunduğunuz modeller de maalesef stoklarda yok. Sadece curve olan var ama onu da ben istemiyorum. Bunlara en yakın tavsiyeleriniz nedir acaba?

Ömür
Ömür
1 ay önce

Merhaba kolay gelsin 2580tl ye Philips 43.inc 108 ekran saphi smart tv almak istiyorum Acaba bu fiyata bu TV’yi önrirmisiniz görüntü kalitesi ve performans olarak bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

Ömür
Ömür
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Teşekkür ederim fakat maalesef belirttiğim bütçenin üzerine ekleme yapamıyorum sizce bu TV’yi almalımıyım sadece sağlam dayanıklı olması benim için yeterli ve 18 ay hiç peşinatsız olduğu için almamı tavsiye edermisiniz selamlar sevgiler saygılar sunuyorum

Ömür
Ömür
30 gün önce
Yanıtla  KutayKtmr

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim

Erim
Erim
1 ay önce

Merhaba 65 inç 8000 tl veya 55 inç 6000 tl sınır olmak üzere önerebileceğiniz en iyi tv hangisidir? Sony xg8096 vs samsung q60r hangisi daha iyidir? Şimdiden teşekkür ederim.

Erim
Erim
1 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Hocam cevap için sağolun. Philips 65pus7304 ile samsung 65q60r ı karşılaştırırsak hangisi daha iyidir?

Nursena
Nursena
30 gün önce

Merhaba, Tv önerilerinizi dikkatle inceledim. Philips aşırı derecede öneriyorsunuz. Araştırdım modellerden insanlar memnun yani öneriler iyi fakat şunu fark ettim. Beko Arçelik vestel neden önermemişsiniz. Özellik olarak bir sıkıntılarımı var açıkcası merak ediyorum. Uzun zamandır samsung bakıyorum 50ru7105 ve 50ru7400 fakat bir anda vestelde bekoda 3750 4300 arası bütçe ile neler alabilirim dedim. Fiyat olarak daha uygun ULTRA HD 4k bir sürü tv gördüm özelliklerini okuduğum kadarı ile anlayabildim. Sizlere sorum şudur vestelden bekodan maksimum 4300 tl bütçe ile önerileriniz nelerdir. Eğer bunlar yerine samsung philips alın diyorsanız bana nedenini açıklayabilirmisiniz ? Bir hafta içinde alacağım fakat çok büyük boşluğa… Daha Fazla »

nursena
nursena
30 gün önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhaba,

Öncelikle yanlış anlaşılmasın sitem etmedim gerçekten merak ettiğimden sordum. Bilgim sınırlı düzeyde.Philips 50pus7304’ün bi alt modeli olan 50pus 7303 ile yaklaşık 600 tl fark var. Sizce bu 600tl ye değer mi yoksa pek bir farkları yok mu ?

Kolay gelsin,

Taha doğan
Taha doğan
29 gün önce

Merhaba Kutay bey..Benim 3,500-4,500₺ arası bütçem var.50-60 inç arası(55-58inç) bir TV almayı düşünüyorum.Daha çok arama motorundan girip film ve canlı tv izliyorum.Arama motorundan girip film izlediğim için internet hızı düşük olduğunda dönüyor kasılıyor.İnternet hızı ,görüntü kalitesi ve sesi iyi olan bir tv önerebilir misiniz.

Şafak
Şafak
29 gün önce

Kutay Bey merhaba. Televizyonda çoğunlukla spor müsabakaları ve film izliyorum. 55inc üzeri ve 5-6bin TL bütce ile tavsiyeniz ne olur. Bir de curved TV düşünmeli miyim?

Faruk
Faruk
29 gün önce

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim çok güzel çok aydınlatıcı..6000-7000 TL bütçem var 70 inç TV bakıyorum, multimedya sistemi (wifi, android, ıp TV v.s.) gelişmiş olsun, hızlı olsun ve servisi ilgili olsun istiyorum..birde hiç Vestel den bahsetmemiş siniz? Saygılarımla

Sabri
Sabri
29 gün önce

55 inç veya üstü tv almak istiyoruz bütçemiz 5000TL civarı şu an samsung 46F7000 kullanıyoruz 2013 yılında almıştık. Performansından memnunum o zmn son seriydi fiyatlar daha makul alınabiliyordu.

murat
murat
29 gün önce

Kutay Bey merhabalar,

70′ TV için yorumlarınızı okuduğumda ;
Philips 70PUS6504 4K 6.400 TL
Philips 70PUS6724 6.600 TL
Samsung UE-70RU7100 7.589 TL
LG 70UM7450PLA 6.979 TL

Yorumlarınıza göre gönlüm Philips 70PUS6724 yana fakat LG 70UM7450PLA de göz kırpıyorum.

Değerli yorumlarınız ile yardımcı olmanızı ve bu secenekler dışında bir alternatifte sunarsanız teşekkür ederim.

Saygılarımla,

murat
murat
29 gün önce
Yanıtla  KutayKtmr

üstad teşekkür ederim,

karşılaştırmaya baktım içinden çıkamadım siz ne derseniz o.
Seçiminiz nedir ?
yada
bunların dışında az bir ekleme bütçe ile tavsiyeniz lütfen.

Not PUS7304 bir gelse net belli tercihim de….

murat
murat
25 gün önce
Yanıtla  KutayKtmr

teşekkürler saygılar

Sevde Nur
Sevde Nur
29 gün önce

Merhabalar Kutay Bey; Ben oturma odam için 43inçtv araştırıyorum 3 gündür birçok video izledim özellik karşılaştırdım ama yorumları okudukça kafam karıştı.Sizin fikirlerinizi almak istiyorum. En fazla 4000₺ bütçem var ve 43 inç bir tv istiyorum. LG 43UM7100PLB LG43UM7450 SAMSUNG 43RU7400 SAMSUNG 43RU7100 arasında kaldım. LGde internetten film izlerken 2-3 filmde bellek dolduğunu ve hata verdiğini kanal geçişlerinin de yavaş olduğunu okudum yorumlarda. Samsunglarda ise görüntü kalitesinin karşıdan izlendiğinde net ama yanlardan beyazlaştığı şikayetleri var.Bunun için de Ips panel olması gerektiği yazıyo açıkçası tvden pek anlamam ama internetten yaptığım araştırmalar sonucunda biraz bilgi edindim. Benim tvde aradığım özellik tvnin kanal geçişlerinin… Daha Fazla »

Hasan
Hasan
28 gün önce

Samsung 49NU7500 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7500UXTK)
Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49RU7300U)
Samsung 49NU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7300U)

Merhaba hocam bu üçü arasında hangi tv’yi önerirsiniz fiyat sorun değil

Oğuzhan Altun
Oğuzhan Altun
28 gün önce

Merhaba Kutay Bey, 65” tv bakıyorum 2 aydır. Ama yorumlar ve her kafadan çıkan sesler bıktırdı beni resmen. Tercihim normalde SAMSUNG veya LG idi yazılarınızı okuyana kadar. Fakat tavsiyelerinizde PHILIPS markasına çok yer verdiğiniz için araştırmak istedim. Ve istediğim özelliklere yakın olarak da 65PUS8204 modelini buldum. Ancak çeşitli sitelerde yorumları okuduğum zaman PHILPS marka televizyonlarda çok ciddi sorunlar olduğu yazıyor. Burada telaffuz ettiğimiz rakamlar 7.000-7.500 lira seviyesinde olduğu için hem bu kadar para verip hem de başıma bela almak istemiyorum. Sonuç itibariyle; bu rakamlara kadar PHILIPS 65PUS8204 mü, SAMSUNG 65RU 7400 veya 7440 mı, yoksa LG65UM7450 mi önerirsiniz? Saygılarımla,

Oğuzhan
Oğuzhan
25 gün önce

merhabalar çok güzel bir bilgi yazısı olmuş ellerinize sağlık.Size sorum olacaktı sizce PHILIPS 70PUS6724 70″ 6599 tl media marktda şuan evleneceğim ve evimi kuruyorum şuanda bu tv yi önerir misiniz siz? şimdiden teşekkürler.

Yasin
Yasin
25 gün önce
Yanıtla  KutayKtmr

Kutay bey merhaba 3500tl gibi bütçem var 55 inç televizyon alma imkanım var internet film ve Netflix olsun yeter yasin ben

Mehmet Uysal
Mehmet Uysal
24 gün önce

Kutay Bey öncelikle bu ayrıntılı rehber için çok teşekkür ederim. Ben iyi araştırmadan elektronik eşya almam. Normalde uzun sürer bilgileri toplamam ama yazınız sayesinde hepsine bir anda ulaştım. Gerçi yukarıda belirtmişsiniz ama 49, 50 inch 4k tv almak istiyoruz. Bütçemiz 5 bin civarı ama biraz esnetebiliriz. Öneriniz varsa seviniriz 🙂

Memhet Uysal
Memhet Uysal
23 gün önce
Yanıtla  KutayKtmr

Çok teşekkür ederim.

644
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x