2020 – 2021 Yılı En iyi Tv Tavsiyeleri LG – Samsung – Vestel vb

7 Ağustos 2018
2020 Yılı En iyi Tv Tavsiyeleri Samsung Lg Philips
39976
Bakıldı

2021 yılı en iyi tv araştırması içerisindeyseniz Bit tv Tavsiyesi için bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız Özellikle konuda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz

2021 yılı içerisinde evinize en iyi yeni bir televizyon almayı düşünüyorsanız öncelikle Tv’ler hakkında iyi bir bilgi birikiminizin olması gerekmektedir. Aksi Halde alacağınız Tv’deki eksik bir özellik bazı sorunları beraberinde getirebilir.

En iyi Tv yi nasıl seçerim sorusu ile başlayabiliriz.

NOT : Tv Almadan önce Adroid Tv ip tv Konusunu araştırmanızı öneririm. Çok yakında bu konu hakkında inşallah bir makale yayınlayacağım.

Hangi TV’yi Almalıyım? TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir TV alacaksanız belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Özellikle aşağıda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz.

Her şey de olduğu gibi TV alırken de öncelikle TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemelisiniz. Alacağınız TV’nin hem fiyatı hemde bu fiyata vereceği performansı uzun yıllar arızasız çalışması çok önemlidir.

Unutmayın!!! Piyasada 500 TL‘ye de TV alabilirsiniz 100.000 TL‘ye de. Bu sebeple önce bütçenizi belirlemeli sonra bu bütçeye uygun bir TV almalısınız.

TV için ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra sıra TV alırken bilinmesi gereken teknik kavramları öğrenmeye geldi sıra

TV Alacakların Bilmesi Gereken Teknik Kavramlar

1-Smart TV=Akıllı TV Nedir?

Artık TV’ler internete bağlanabiliyor, video, müzik, oyun oynatabiliyor, görüntülü sohbet etme ve sosyal medya uygulamalarına erişme imkanı sunabiliyor. İşte tüm bu hizmetleri sunan TV’lere Smart TV, yani Akıllı TV adı veriliyor.

2- Panel Tipi

TV panelleri LCD TV ve Plazma TV olmak üzere 2’ye ayrılır.

Plazma TV’ler içerisindeki gazın ışıması ile LCD TV’ler ise likit kristal ile görüntüyü iletirler. Şuanda en popüler olan teknoloji LCD TV’lerdir.LCD’ler de IPS ve VA paneller olarak iki çeşitte üretilirler. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar. Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da  pratikte (gerçek yaşamda) kullanıcıları çok ilgilendiren bir durum değildir.

3- LCD TV’ler Kaç Çeşittir?

LCD TV’ler, LED, OLED ve QLED olmak üzere 3‘e ayrılır.

a) LED TV Nedir?

Bugün piyasada oldukça fazla olan LED TV’ler, tüm piksellerinin arka ışıklandırmayla aydınlatıldığı LED’lerden meydana gelir. Oldukça parlak ve canlı görüntü sağlamları rağmen izleme açıları OLED’lere göre daha azdır.

b) OLED TV Nedir?

İlk kez 2013’de LG’nin sunduğu, OLED TV ile LED TV arasındaki en temel fark OLED TV’lerde her pikselin kendisini aydınlamasıdır.  Bu pikseller görüntüyü tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilir. Böylece OLED TV’ler yüksek kontrast (karşıtlık) oranı ve izleme açısına sahip olsalar da OLED TV’ler, LED TV’ler kadar parlak değildir.

OLED TV’ler  büyük yenileme hızlarına (120 Hz ) sahip değildir. Fakat görüntü kalitesi konusunda şimdilik en iyi görüntüyü OLED TV’ler veriyor diyebiliriz. 

c) QLED TV Nedir?

İlk kez 2017’de Samsung’un sunduğu QLED TV’ler  ise daha geniş bir renk yelpazesine sahip. Yüksek parlaklığa sahip olmamalarına rağmen henüz OLED TV’ler kadar iyi bir siyah performansına sahip değildirler.

d) QLED mi OLED TV mi Almalıyım?

OLED TV’ler QLED’e göre daha hafif, daha ince olup daha az güç tüketirler. Ayrıca resim kalitesi QLED’e göre biraz daha iyidir. QLED TV’ler ise gündüz kullanımında yada aydınlık ortamda daha iyi performans gösteriyorlar. Yani kullancı tercihine kalan bir durum diyebiliriz.

4-Hertz Nedir?

Hertz ekran yenileme hızı anlamına gelen ve saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eden en dikkat çekici kavramdır. Ayrıca görüntünün saniyede ekrandaki yinelenme sayısı da diyebiliriz. Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlenir. Bu yüzden Hertz oldukça önemli bir kavramdır.

Ancak Hertz‘de dikkat edilecek en önemli husus panelin yazan yenileme hızı (Hz) değil, gerçek yenileme hızı olmalıdır. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe titreme ve bulanık gösterme azalır ve net bir görüntü sağlanır.

Oyun Severler Dikkat!!!

TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için  “Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörü tercih edilmelidir. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir.

5-Piksel Nedir?

Görüntünün en küçük birimine Piksel denir. Kare şeklinde ve yüz binlerce hatta milyonlarca Piksel yan yana gelerek görüntüyü oluşturur.

HD kalitesini belirleyen en önemli detaylardan birisi Piksel‘dir. Bu yüzden her HD görüntü kalitesine sahip LED TV aynı kalitede değildir. TV’lerde HD görüntü Piksel sayısına göre sınıflara ayrılır.

a) HD READY: 1366 x 768 Piksel,

b) FULL HD TV: 1920 x 1080  Piksel,

c) ULTRA HD (4K) TV: 3840 x 2160 Piksel.

6-Çözünürlük Nedir?

Görüntüyü oluşturan ekrandaki piksel sayısına çözünürlük denir. Yani yatay ve dikeyde kaç adet piksel varsa onun adetine Çözünürlük adı verilir. Örn: 800 x 600 çözünürlük=1400 adet piksel)

7- Piksel ve Çözünürlük Neden Önemli?

Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar olup bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüye sahip olduğunu belirlerler.

Artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV’ler daha fazla detay ve berraklık sağladığı için 1366 x 768 piksele sahip HD READY veya 1920 x 1080 piksele sahip FULL HD TV’leri en iyi tv tavsiyeleri listemizde sunmuyoruz.

Ayrıca bir de Upscaling özelliğini kısaca anlatalım. Upscaling, daha düşük çözünürlüğe sahip (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntüleyebilmek için upscaling özelliği şarttır. Çoğu TV’de bulunduğu için endişe edecek bir durum yoktur.

8- HD Ready Nedir?

HD Ready logosu taşıyan televizyonlar 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için Full HD TV’lere nazaran daha az görüntü kalitesine sahiptirler. Artık HD Ready çözünürlüğe sahip TV’leri almanızı tavsiye etmiyoruz.

9- Full HD Nedir ?

Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen Full High Definition yani Full HD TV’ler ise;1920 x 1080 Piksel‘e sahiptir. HD Ready çözünürlüğe sahip TV’lerden daha net görüntüye sahip olsalar da ULTRA HD (4K) TV’lerden daha az net görüntüye sahiptirler.

10- UHD/4K TV Nedir?

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen “Ultra High Definition-UHD” ise 4K TV’lerde kullanılan bir terimdir. 4K TV’lerde 3840×2160 piksel bulunduğu için 4K olarak adlandırılırlar. FHD TV’ler dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’ler ise yatay çizgideki piksellerden oluştuğu için 4K TV’lerin görüntü kalitesi daha yüksektir. Alacağınız TV kesinlikle en az LED yoksa da OLED panele sahip bir UHD/ 4K TV olmalıdır.

11- Neden OLED TV Almalıyım?

Normal LED TV’lerde tüm pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. Ancak OLED TV’lerde ise  her piksel sadece kendisini aydınlatır. OLED TV’ler 2013 yılında ilk defa LG tarafından sunulan OLED TV’ler görüntü kalitesi açısından iyi bir performans sergilerler.

Ayrıca OLED TV’ler piksel aydınlatması özelliği ile seçili pikselleri tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilirler. 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip ancak biraz pahalı. Ancak eğer bütçeniz uygunsa şimdilik TV’de çok iyi bir görüntü kalitesi için biz 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV almanızıtavsiye ediyoruz.Yok bütçeniz uygun değilse diğer saydığımız özellikleri iyi olan bir LED TV almalısınız.

4K TV Yayını Yok ki, 4K TV’ye Ne Gerek Var!

Çevrenizde sıklıkla duyduğunuz bu türden sözlere iyi bir TV alacakların itibar etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Şuan bile TRT 4K, LİG TV 4K, Kablolu 4K TV varken yakın gelecekte nasıl bir TV dönüşümünün gerçekleşeceğini anlamak çok zor değil.

Bu yüzden “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” gibi sözlere kulak asmayın.  5K TV’lerin satışta olduğu, 8K TV’lerin piyasaya sunulduğu, Katlanabilir TV’lerin çıktığı ve 12K çözünürlüklü TV’lerin tartışıldığı bir dönemde bu sözleri önemsemeyin.

Bu yüzden şimdilik bütçeniz uygunsa mutlaka UHD (4K) OLED TV alın.

12- HDR Nedir? Bit/Renk Derinliği Nedir?

HDR (High Dynamic Range), Yüksek Dinamik Aralığı anlamına gelen yeni bir teknolojidir. HDR özelliğine sahip TV’ler daha fazla parlaklık ve kontrast içerdikleri için daha canlı ve gerçek bir görüntü sağlarlar.

HDR özelliği TV’lerde HDR10, Dolby Vision ve Hybrid Log Gamma (HLG) olmak üzere 3 sınıfta sunuluyor. HDR TV’lerden tam olarak faydalanabilmek için özel HDR içerikler (video,oyun,resim) kullanılmalıdır. Piyasada şuanda Netflix, Amazon, Playstation 4 ve Xbox One gibi platformlar HDR içerikler sunsa da henüz HDR içerik çok fazla bulunmamakta.

Bit Derinliği ise; her yayıncının görüntüde sunabileceği maksimum ton sayısıdır.

Renk Derinliği ise; piksel başına düşen, renk bilgisine bit denir. Her “1” bit artışı, iki kat renk sayısı sunar. Özetle; daha fazla bit daha fazla renklilik, canlılık ve derinlik sunar.

8 bit TV paneller 256 Piksel ve 16.78 Milyon Toplam Renkten oluşurken 10 bit paneller 1024 Piksel ve1.07 Milyar Toplam Renkten 12 bit paneller ise; 4095 Piksel ve 68.68 Milyar Toplam Renkten oluşur.

Fakat şuanda 10 ya da 12 bit TV yayını yok ve bu özelliği kullanmak içinde panele uygun görüntü oynatılması gerekmektedir.

13- Ekran Boyutu

TV’lerde ekran büyüdükçe fiyatta arttığı için size en uygun ekran boyutunu belirlemelisiniz. Bunun için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi yerleştireceğiniz yere olan mesafesidir. Kısaca ekran boyutu büyüdükçe TV’ye olan mesafeyi arttırmanız, küçüldükçe azaltmanız doğru bir tercih olacaktır.

TV boyutu belirlerken kabaca aşağıdaki önerilen aralıklara göre TV alabilirsiniz.

TV’de Ekran Boyutu Seçimi için Önerilen Aralıklar

 • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
 • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
 • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
 • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
 • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
 • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
 • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
 • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
 • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

14- 3 Boyut-3D

Eğer 3 boyutlu film seyretmeyi seviyorsanız alacağınız TV’de mutlaka 3 Boyut-3D olmalı. Ancak biz alacağınız TV’de 3D olması gerektiğini düşünsek de 3D özelliği fiyatları yaklaşık 500 -1000 TL arasında artırıyor. Ayrıca bazı TV modellerinin 2D görüntüleri 3D’ye, 3D’yi de 2D’ye dönüştürebildiğini de unutmayın.

3D Gözlük

3D’li bir TV alacaksanız 3D gözlükte almalısınız. 3D gözlükler ise aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aktif 3D gözlükler daha fazla derinlik ve seyir zevki sunarken pasif gözlüklere göre ağır, pahalı ve baş ağrısına sebep olabilirler. Pasif 3D gözlükler ise daha ucuz ve hafifken daha az derinlik ve seyir zevki sunarlar. Bazı TV üreticileri genelde pasif gözlükleri ürünle beraber ücretsiz verirken bazıları ise özellikle akitif gözlükleri ilave ücretle satmaktadırlar.

15- Kanal Geçiş Hızı

Kanal geçiş hızı, TV’deki işlemci hızı, uydu alıcısının kapasitesine içindeki işlemciye göre değişebilir. Eğer Kanal Geçiş Hızı yüksek bir TV istiyorsanız diyorsanız,  şimdilik 4 çekirdekli iyi bir işlemci ve hızlı bir dahili uydu alıcıya sahip TV almanızı öneririz.

16- Ses

TV’de ses kalitesi için TV’nin Subwoofer‘a sahip olması, hoparlör sayısına (2.1 veya 3.1 gibi) ve  yüksek ses çıkış gücüne (Watt) dikkat etmelisiniz.

17- HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec özelliği ise H.265/HEVC (4K/60p) simgesi ile 4K TV’lerde kullanılır. Bu kodek sayesinde Tv’de hem ses hem de 4K görüntü oynatılır. Bu kodeğe sahip olmayan ürünlerde  sadece ses duyulur görüntü gelmez. Yeni çıkan TV’lerde standart olarak bu kodek bulunuyor ancak tabi ki Full HD TV’lerde yok. Bu yüzden 4K video izlemek için mutlaka bu kodek olmalı.Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus bazı TV modellerinde yalnızca uydu ya da yalnızca video için H.265/HEVC kodekinin bulunuyor olması. Siz Tv alırken her ikisine sahip bir TV almalısınız.

Hangi TV markasını almalıyım?

TV modellerini genel olarak Giriş, Orta, Üst ve Extreme Segment olarak 4’e ayırmak mümkün. Bu segmentler ise fiyat-performans dengesi, malzeme kalitesi, ekran boyutu ve enerji tüketimine göre belirlenir.

Peki en iyi Tv hangisi derseniz Sony diyenler olabilir ama Samsung ve LG’yi de yabana atamayız. Piyasada sunulan TV’lerden genel olarak Sony, Samsung, LG ve Philips firmalarının TV’lerinin diğerlerinden üstün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Sony ve Toshiba‘nın ürünlerinin bir miktar daha pahalı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden LG, Samsung ve Philips  fiyat-performans dengesini yakalamış markalar.

* Tv kalitesinde marka önemli ama şimdilik en yüksek görüntü kalitesi için 4K UHD OLED TV almanızı öneriyoruz.

*Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

En İyi TV Tavsiyeleri 2019

1-LG: WebOS

webOS’lu en iyi LG TV’ler:LG 49UF770V,LG 55EG920V,LG 65EF950V,LG 65UF950,LG 55EG960V

Lg Webos en iyi tv tavsiyesi 2018
Lg Webos en iyi tv tavsiyesi

2- Samsung KS9500 serisi

65 inç: Samsung UE65KS9500 | 78 inç: Samsung UE75KS9500 | 88 inç: Samsung UE88KS9500

3-LG OLEDE6 serisi

55-inç: LG OLED55E6 | 65 inç: LG OLED65E6

4-Sony Bravia KD-75XE9005

5-Samsung KS7000 serisi

49 inç: Samsung UE49KS7000 | 55 inç: Samsung UE55KS7000 | 60 inç: Samsung UE60KS7000

6-LG OLEDB6 Serisi

55 inç: LG OLED55B6V | 65 inç: LG OLED65B6V

7-Sony XD9305 serisi

55-inç: Sony KD-55XD9305 | 65 inç: Sony KD-65XD9305

8-Philips 65PUS7601

Philips 4K TV’nin PUS serisi oldukça ekonomik ve iyi bir seçenek.

9-Sony: Android TV

Android TV’li en iyi Sony TV’ler: Sony KD-65XD9305,Sony KD-55XD9305,Sony KD-65S8505C,Sony KD-49X8307C,Sony KD-65X8505C

10-Samsung: Smart Hub ve Tizen OS

Tizen OS’lu en iyi Samsung TV’ler: Samsung UE55KS9000,Samsung UE65JU6000K,Samsung UE48JS8500,Samsung UE48JU7500TSamsung UE48JU7000T

11-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

Roku TV ise aslında bir TV markasından ziyade bir TV platformu. Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde sunuluyor.  3.000 kanal desteğiyle rakiplerinden öne çıkan ve giderek popüler olan bir teknoloji.  Roku TV’li en iyi iki TV: TCL Roku TV, 4K TCL Roku TV

Yukarıdaki Makale’nin arge çalışması Mobildonanim ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir. Ekibin araştırma ve bulguları neticesinde bir bütün haline gelen bu bilgiler için ilgili ekibe teşekkür ederim.
Alıntı yapılan Makale ile ilgili ayrıntılara aşağıdaki url’den ulaşabilirsiniz.

https://www.mobildonanim.com/hangi-tvyi-almaliyim-en-iyi-tv-tavsiyeleri/

_________________________________________________________________________

GÜNCEL TV ÖNERİLERİ 2019 – 2020

Firmalara sunduğum danışmanlık hizmetinin yoğun olması sebebi ile sorularınıza geç yanıt vermekteyim. Bazı sorulara yanıt vermemiş olabilirim. Bu durumun takipçilerim tarafından hoş karşılanmayacağının bilincinde olarak sizler için güncel fiyat aralıklarında güncel işletim sistemleri ile performansı yüksek Tvleri sıralamak istedim.
Aşağıdaki yeni tv öneri listeden bütçenize uygun tv’yi tercih edebilirsiniz.

55 inch 4.250 ₺ – 6.000 ₺ arası Tv Önerileri

 • Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62)
 • Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV (QE55Q60RAT)
 • Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV (55PUS7304/12)

55 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 55RU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55RU7100U)
 • Philips 55PUS7303 Ultra HD (4K) TV (55PUS7303/12/62)
 • Samsung 55NU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55NU7100UXTK)
 • Toshiba 55V6863DAT Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7450PLA Ultra HD (4K)
 • LG 55UK6100PLB Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7100PLB Ultra HD (4K) TV
 • Philips 55PUS6703 Ultra HD (4K) TV (55PUS6703/12)

50 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV (50PUS6704/62)
 • Samsung 50RU7400 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7400U)
 • Philips 50PUS7303 Ultra HD (4K) TV (50PUS7303/12/62)
 • Samsung 50RU7105 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7105U)

49 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 49NU7500 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7500UXTK)
 • Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49RU7300U)
 • Samsung 49NU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7300U) Curved

Yukarıda belirtmiş olduğum tv ler hakkında detaylı bilgi için yorum yazabilir yada mail atabilirsiniz. Yorumunuza cevap alamadıysanız yorumunuzu tekrarlamanız akabinde sorunlarınıza yanıt vermekten mutluluk duyarım.

4.3 23 oylama
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 19 Average: 4.3]

Tüm Yorumları

Abone ol
Bildir
guest
894 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Hakan cahan
Hakan cahan
2 yıl önce

Ilk önce verdiğiniz bilgi icin teşekkür ederim
Benim problemim evimde 127 ekran televizyon vardı
Benim 17 aylık bebek sert bir cisimle vurarak ekranı dağıttı
İster istemez yeni bir televizyon almak zorunda kaldım
Mağazaları dolaşırken gözüme REGAL marka televizyon ilişti 140 ekran fonksiyonlu birseye benziyor
5300 tl
Sizce REGAL marka televizyon alınırmı

DUYGU
DUYGU
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhabalar,
eve 2. TV almak istiyorum. 49 ekrandan bir küçük model olabilir. Oğlum PS oynuyor daha çok o kullanacak hangi TV önerirsiniz? Çok bütçe ayırmak istemiyorum. Teşekkürler

Tolga
Tolga
1 yıl önce

Bilgiler için çok teşekkürler, uzun zamandır televizyon araştırması yapıyorduk sonunda bugün aldık ve yazınız çok yardımcı oldu.

Uğur
Uğur
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhaba evimde kullanmak için tv alma niyetindeyim. İnternetten film izlicem, oyun oynarım arada normal tv izlerim ve nete girerim diye düsünüyorum. Aklımda Lg 50um7450 var ama vatanda calısan bi arkadas webos işletim sistemi sıkıntılı dedi Adobe desteklemiyormus netten film acarsanız yarıda kesilir tekrar basa alır diyor Android veya tizen alın diyor siz ne önerirsiniz? Sony 55xg serisi aklımda Android olarak var ama kanal gecisi donma olayı falan var mı? Aklımda deli sorular

Tansel
Tansel
1 yıl önce
Yanıtla  Tolga

Merhaba

Ben şuan samsung 82nu8000 ve lg 86uk7600plb arasındaqyım . İkiside yerime uygun sişzce hangisi,*

Can
Can
1 yıl önce

Valla herşey bu kadar mı güzel açıklanır.gerçekten süper bir bilgi ile aydınlattınız bizi.ben nolursa olsun Sony nin kalitesinden vazgeçmiycem.LG süper ama Play Station oynadığım için sanırım Bravia serisini alacağım.ama sizin öneriniz her daim benim önceliğim.saygılar sevgiler…

Emre
Emre
1 yıl önce

Merhabalar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bir süredir tv araştırması yapıyorum ve lg sk8500 & Samsung nu 8000 arasında kaldım. Dizi film ve ps4 için düşünüyorum teşekkürler

baris
baris
1 yıl önce

Selamlar,

Bilgiler super olmus, OLED TV almak gerektigi kafama yatti fakat arastirdigim kadariyla OLED isin icine girince fiyat da 2 ye katlaniyor. OLED olmayan tv lerde ne onerirsiniz? Bir de ses sistemlerini merak ettim. Cogu TV de hoparlor gozukmuyor. Mesela su urun hoparloru sebebiyle hosuma gitti : Philips 49PUS7503/62. Siz ne dersiniz. Ya da ayrica soundbar almak daha mi mantikli? OLED olmayan bir LG onerir misiniz? iyi gunler

Ertan Akbaş
Ertan Akbaş
1 yıl önce

Merhaba,
1. SONY 65AF8 65″ 164 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD OLED TV,
2. LG 65C8 65″ 164 Ekran Uydu Alıcılı Smart 4K Ultra HD OLED TV,
3. SONY 75XG8596 75” 189 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD LED TV arasında kaldım.
Gönlüm 75″ Sony’den yana ama Oled değil. Fiyatları her üçü de hemen hemen aynı. Siz hangi TV’yi önerirsiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.

Özge Biçer
Özge Biçer
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhaba, fiyatı 5-7 bin arası bir tv almak istiyoruz fakat seçenekler çok kafamızı karıştırdı. Oyun oynamıyoruz ama kanal geçişleri hızlı olsun, görüntü kalitesi iyi ve İnternet kullanımı rahat olsun istiyoruz. LG veya Samsung düşündük. Sizce bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi tv nedir?

Zeyneo
Zeyneo
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhaba
Bende TV almak istiyorum hangi marka tavsiye edersiniz

SELİM
SELİM
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhaba, 5-6 bin arası bir tv bakıyorum önceliğim SONY sonra da Samsung
Film, Dizi ve Plastation oynayacağım.
Ama bir sürü çeşit var ve karar veremiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Ferhat Yüncü
Ferhat Yüncü
1 yıl önce

Öncelikle bu değerli bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
Samsung düşünürken LG yi düşündürtünüz bana😀
Fiyatları birbirinden farklı olan bu iki model için öneri ve değerlendirmenizi rica edebilirmiyim.
lg-55uk6470 lg-55um7450pla-apdz

Tuba Akıncı
Tuba Akıncı
1 yıl önce

Merhaba, Yazınız için teşekkür ederim, çok aydınlatıcı olmuş. Mağazaları gezdim ve sonra forumları okudum kafam çok karıştı. Bütün mağazalarda (vatan, mediamarkt) Samsung QLed (Q60) önerdiler veya Samsung RU7400. LG karanlık sahneleri göstermediği için hep kötülendi, Philips, Arçelik vb sorduğumda kendi panellerini yapmıyor diye adları geçmedi. Forumlarda bazı tv’lerde yan koltuktan netsizlik ve düşük hertz nedeniyle yavaşlık şikayetleri okudum. Siz ise OLed yani LG öneriyorsunuz. Kafam iyice karıştı. 55′ bir tv arıyordum (gözüme bu boy iyi göründüğünden) mağazalarda artık önemsiz olduğunu söyledikleri uzaklık açıklamanıza bakınca daha küçüğü de işimi görecektir. Bana çok pahalı olmayan (gerçekten değerse özelliği 7000’e çıkabilirim) bir tv… Daha Fazla »

EMAVİSBLUE84
1 yıl önce

MERHABA
LG55SK8500PLA ALMAK İSTERDİM.MAĞAZALARA BU MODELİNİ YANİ STOKU KALMAMIŞ.
55SM8200PLA LG NanoCell TV 55″ BU MODELİNİ NASILDI?
Siz hangi TV’yi önerirsiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.

Hasan
Hasan
1 yıl önce

Teknosada demo görüntülerde Lg televizyonlarının görüntülerinde yansıma var.uk6470 6950 ayarlardan düzelebilirmi.sansung. philips vestelde yok.2018 serilerinden tavsiyeleriniz hangisi

imran harbeli
imran harbeli
1 yıl önce

ilk önce verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. ben ps4 oynamak ve maç izlemek için bi tv arıyorum. bütçem 3 bin 4 bin arası. ses ve görüntü benm için cok önemli. bu fiyat aralığında önereceğiniz kaliteli bi tv var mı ?

Gulsah
Gulsah
1 yıl önce

Merhaba bende Samsung 55 NU7100 ve phılips 55PUS7303/62 arasında kaldım kafam çok karıştı oğlum internete girmek oyun oynayıp film seyretmek istiyor lütfennnn yardımcı olunnn sizce,,,

baran
baran
1 yıl önce

55″ veya 49″ boyutunda sihirli kumandası olan 4k veya oled bir lg tv önerisinde bulunur musunuz?

Erdal
Erdal
1 yıl önce

Selam bende philips ve Samsung arasında kaldım philips 50 pus7303 için ne diyorsunuz arkadaşım aldı ama goruntu kalitesi pek iyi değil ve samsung uhud 4/k için ne diyorsunuz kararsız kaldım

metin
metin
1 yıl önce

merhaba ben samsung tv almak istiyorum hangi serisisini tavsiye edersiniz 55inç düşünüyorum samsung tvlerde kanal geçişleri falan çok hızlı diyorlar renk kaliteside hakeza öyle diyolar siz ne tavsiye dedersiniz

Mehmet Başbuğ
Mehmet Başbuğ
1 yıl önce

Merhaba Oled tv’ler için ekran yanmalarından bahsettiler özellikle vatan bilgisayar’da lg markasına bakarken samsung temsilcisi arkadaş bunu söyledi ne düşünüyor sunuz?

salur han
salur han
1 yıl önce

YORUMLAR için teşekkürler..
Grundig, philps, lg LED LCD UHD 4 K
50 inç de arada 500 tl oynuyor..
LG mi almak lazım ne dersiniz…

Kadriye İlhan
Kadriye İlhan
1 yıl önce

Merhaba 43inç 4k tvlerde vestel lg phillips marka hangi modeli tavsiye edersiniz teşekkürler

Cihan çelik
Cihan çelik
1 yıl önce

Merhabalar. Evimde lg 49ub830v televizyonum var evlendiğimde 4k diye almıştım fakat sonradan tam olarak 4k olmadığını öğrendim ve büyük bir gol yedim 🙂 ekranımda çizikler oluştu o sebeble yeni bir 49” tv almayı düşünüyorum 5000tl gibi bir bütçem var hangi marka ve modelleri önerebilirsiniz acaba şimdiden teşekkürler.

Ercan
Ercan
1 yıl önce

Selamlar,
Sayın Kutay bey bilgilendirme yazınızı çok beğendim.Teknik detay bilgim sizin ki kadar üst düzey değil.Rica etsem bu bilgiler doğrultusunda 49 inç TV tavsiyenizi alabilir miyim? Teşekkürler.

yiğit
yiğit
1 yıl önce

MERHABALAR

evim icin tv alacgim ama boyutta cok kararsizim 65inç mi 55 inç mi almalıyım mesafe 4 metre herkes cok olur 65 dıyor çok sıkıntı yasarmıyım yorar mı dusundugum marka samsung qled modelı

sımdıden tesekkurler.

Nilgün Görer
Nilgün Görer
1 yıl önce

Merhaba;
İlgiyle okudum, ben de bir konuda kararsızım, fikrinizi alabilirim. Satıcı özellikle 10 yıllık “burn-in” garantisi sebebiyle samsung öneriyor. Ben daha çok LG’den yanayım fakat internet üzerinden yayınlarda “ön bellek yetersiz” diye şikayetler okudum, yayın donuyormuş.
Sizce LG 55 C8 55” mi SAMSUNG QE55Q70RA 55” mi?

Gokhan
Gokhan
1 yıl önce

Merhaba , engin bilgileriniz için teşekkür etmek isterim. Gerçekten aydınlandım sayenizde bir nebze fikir sahibi oldum. 😉
Kısacası benim sorum;
LG 55 SM 8200 led tv mi ,
Yoksa SAMSUNG 55 Q 60 Rat mı dır.
Ya da bu fiyat aralığında tavsiyeniz NE OLUR?
Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Murat
Murat
1 yıl önce

Merhaba
Birkaç gündür oyun konsolu için TV araştırırken bu makalenize rastladım Acaba bana oyun konsolu için hem fiyat hem de performans açısından birkaç TV önerebilir misiniz?

Huseyin
Huseyin
1 yıl önce

Merhabalar..
Yeni evlenecek çiftlere 50-55 inc ekonomik tv önerebilirmisniz max 3500-4000 butcem var
tv den beklentim akilli olmasi ve wifi görüntü normal seviyede olmasi yeterli

cengiz tasci
cengiz tasci
1 yıl önce

Merhaba
Çok yararlandığım bilgiler vermişsiniz.Teşekkür ederim.Yaklaşık bir ay oldu TV mi yenilemeye karar verdim araştırma yapıyorum.Teknik konulardan anlamam ben.Yardımcı olursanız sevinirim.
1-LG 55UK7550PLA..Arkadaşım Şubat 2019 da satın aldı.Memnun.Sesli komut kumandayı öve öve bitiremiyor.5100 TL.60 Hz.2018 yılı
2-SAMSUNG QE55Q60RATX..120 Hz.6800 TL.Üç büyük mağazada aniden fiyat artırdılar.7900 TL. Renkleri çok parlak.Doğal renk olsun istiyorum.2019 yılı..
3-SONY KD-49XF7596..4485 TL.60 Hz.Teknik özellikleri diğer iki Tv den daha düşük.2018 yılı.
Öneriniz olur mu..6000 TL ye kadar zorlayabilirim bütçemi.120 Hz olmalı mı ?Normal izleyiciyim.Bazen film sıkça İnternet kullanacağım…
Teşekkür ederim..

Çağrı
Çağrı
1 yıl önce

Tesekkurler.

Nazan
Nazan
1 yıl önce

6 yıllık Phlips marka 120 ekran tv ana kartı yandı.Degişim ücreti olarak 1100 TL .Kararsız kaldım yaptırayım mı.yoksa Tv yi yenilesem mi.Tv izleme mesafem 3.5 m.yenilersem hangi marka tv önerirsiniz.

TAYYİP ÇELİK
TAYYİP ÇELİK
1 yıl önce

Merhabalar,
Bilgileler için teşekkürler. Benim de TV arayışım mevcut bu sebeple desteğinizi rica ediyorum.
Benim istediğim TV özellikleri de kısaca belirtmem gerekirse;
– LED/OLED
– UHD (4K)
– 46″ – 50″

Bu modellerden birini tercih etmeyi düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyor, şimdiden teşekkür ederim.
-Samsung 43NU7100 43″
-Samsung UE-43RU7100 43″
-LG 43UK6470 43″

Not-1 : Bütçem 2500-3000 TL arası (Ancak özellikle tavsiyeniz konusunda biraz aşılabilir)
Not-2 : Farklı önereceğiniz TVolursa değerlendirmek isterim.

TAYYİP ÇELİK
TAYYİP ÇELİK
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhaba,
Android tercih ediyorum.
Teşekkürler.

TAYYİP ÇELİK
TAYYİP ÇELİK
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhabalar,

Ekran boyutu: 40″-50″
Bütçe : 2500 TL- 3000 TL

Bu kriterler TV önerilerinizi bekliyorum.
Teşekkürler…

erkan
erkan
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

iyi günler iyi bir tv almak istiyorum iki tv arasında kaltım yardımcı olursanız sevinirim tercihim
oled sony 65 ag9 veya
lg c9 arasındaki farkları veya avandaj veya dezavandajları yazarsanız sevinirim

Mehmet nak
Mehmet nak
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

En üst limitim 3000 ₺ ps4 üm var dizi film izlemeyi seviyorum. 1 hafta içinde yeni tv alıcam acaba bana hangi tvleri tavsiye edersiniz

aslan
1 yıl önce

mrb. Kutay abi.. renkleri güzel, işlemcisi hızlı, smart özellikli, oyun oynanabilen, sesli komutlu, yüksek çözünürlüklü, klavye / oyun konsulu bağlanabilen, piksek hatası olmayan veya aklımıza gelmeyen ama sizin bildiğiniz artı özellikleri olan 2019 model, 4000 ile 10000 TL. arasında, bir tv önerirmisiniz. telefonlarımız genelde samsung, .. teşekkür ederim.iyi çalışmalar

ASLAN
ASLAN
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

slm kutay abi Samsung QE-55Q70R 4K Ultra HD 55″ 140 Ekran Uydu Alıcılı Smart QLED Televizyon satın aldım. mükemmel urün tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Yusuf
Yusuf
1 yıl önce

Merhabalar vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler.Bende 40″ veya 43″ LG almak istiyorum görüntü hızı vesaire iyi olsun istiyorum.Onerebileceginiz bir tv var mi LG marka.
Birde android tv ler çok iyi diyor bir arkadaşım philips marka sanırım.

SÜREYYA
SÜREYYA
1 yıl önce

BİLGİLERİNİZ İÇİN COK TEŞEKKÜRLER
BEN DE COK ARAŞTIRDIM 1+1 EVİM İÇİN KÜCÜK BİR TELEVİZYON ALMAK İSTİYORUM. BÜTÇEM 3000 VESTEL İN 43 ” LİK BİR TELEVİZYON ALAYIM DİYORUM BİR YERDE SAMSUNG 40 ” BULDUM AMA ONUN İÇİNDE İSTEDİKLERİM YOK SİSZİN BANA ÖNERİNİZ NE OLURDU

Murat
Murat
1 yıl önce

Slm kolay gelsin. Tv yi değiştirmeyi düşünüyorum da. 8 yıldır lg kullanıyorum tık demedi memnunum. 4k hdr almak istiyorum oledler pahalodır alamam. 3500-4000 civarı veua daha düşük 🙂 bikaç model baktım hiç 3d desteği yok sanırım artık 3d tv çıkmıyo :-)o kadar önemli değil ama bluetooth ve miracast olsun istiyorum. Aslında samsungların tasarımı çok hoşuma gidiyo ama samsung hem tv de hem telde parlak doğal olmayan görüntü verip iş yapıyo. Sony hayranıyım ama fiyatları uçuk. O yüzden lg düşünüyorum. Önerin varmı? Ha bi fiyatlarda sony varsa daha iyi olur tabi istediğim özelliklerde. İlgin için şimdiden teşekkürler. Kısıra bakma biraz uzun… Daha Fazla »

ASLAN
ASLAN
1 yıl önce

Kutay abi. tv almak istiyorum internete bağlanan smart tv, oyun oynayabileceğim, piksel hatası olmayan, ses kalitesi iyi, kablosuz kumanda mouse klavye ve cep telefonuna (samsung) uyarlanabilecek 55 / 60 inç lik önerebileceğiniz bir kaç model marka tv olabilir mi. bütçem 4000/10000 arasında şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. iyi çalışmalar.. 10000 tavan fiyat dedim ancak fiyatta makul olan düzeyler daha çok tercihimde olur.

MEtin
MEtin
1 yıl önce

Merhaba !
Benim kafam çoook karıştı 🙂
kaliteyi en uyguna almak istiyorum bütçem 5.000 tl
55 inc bir tv almak ıstıyorum
şuan LG mantıklı geliyor ama sizin öneriniz nedir hangi marka almak şuan mantıklı
teşekkürler önerileriniz ve verdiğiniz bilgiler için

MEtin
MEtin
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

çok tesekkurler
grundig marka nasıl acaba alınırmı ?

serkan karadeniz
serkan karadeniz
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

selamlar kutay bey kolay gelsin
ben evimde lg 65uk7550 kullanıyorum öncelikle bu cihazla ilgili görüşmelerinizi almak istiyorum ve sonrasında 2. bi cihaz almak üzereyim bulursam kafama göre 43’ ila 50’ arası 3.000-5.500 tl arası bi cihaz tavsiye edebileceğiniz bi cihaz varmıdır lgden memnunum ama ikinci bi cihaz için fikrinizi almak istiyorum iyi bi cihaz olsun istiyorum çok kararsızım çokta iyi anlamadığım için yardımınıza ihtiyacım var iyi güzel bi cihaz olması önemli benim için birde biri philipsin pus7304dü sanırım onu tavsiye etti ama ben biraz ön yargılıyım sanırım yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

Subutay
Subutay
1 yıl önce

MERHABA 3000 TL CIVARI SMART TV ÖNERIRMISINIZ TLEFONLADA BAGLANA BİLECEGIM WİFİ Lİ V.S TŞKLR

serkan
serkan
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

selamlar kutay bey ben size yazmıştım sorum yanlış anlaşıldı sanırım 65uk7550 evde kullandığım cihaz bugünkü cihazlarla karşılaştırmıyorum sadece cihaz hakkında düşünceleriniz iyi bi cihazmıdır çok çok uygun bi fiyata denk geldiği için aldım yarı fiyatından bile daha düşük fiyata aldım bu cihazla ilgili görüş birde 55’ demişsiniz ama diğer odam ufak maksimum 126 ekran olabilir 5.000 tl ye kadar limitim var philipsi önerdiler 43pus7304 ama ön yargımı kıramadım lgden memnunum amama ikinci cihaz farklı olabilir samsung yada philips çok kararsız ve çok iyi bilgiye sahip değilim aydınlatırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ediyorum

Faruk
Faruk
1 yıl önce

Merhaba iyi günler
Yine kararsız bir vatandaş olarak
İlk baş 49 50 samsung qled oled 5bin civarı bir tv düşünürken lg nin nanocell ürünlerine aşık oldum. Samsung telefondan lg ye bağlanırken sorun yaşar mıyım ?
Gerçekten nanocell çok canlı görünüyor samsunga göre bütün tv lere markasına bakmadan göz attığımda lg nanocellin en iyi olduğunu gördüm
Sonuçta 2019 da çıktığı için lg nanocellin qledden samsungdan daha üst olabilir diye düşünüyorum
Sizin görüşünüz nedir

Free_boy
Free_boy
1 yıl önce

Kutay Bey İyi Günler,
Bende tam olarak karar karmaşası yaşayanlardanım.
f/p ürünü samsung marka 55 ve 65 inç tv takibindeyim.
Bütçe olarak 7000 – 7500 TL düşünüyorum. Tabii tavsiyeniz üzere biraz daha esnetebilirim.
Aradığım özellikler ise ses sistemi gerektirmeyen, kanal yenileme hızı yüksek, üretim yılı 2018 -2019 çok eski olmayan, Tüm film, oyun, TV ve internet işlemleri için arkama bakmadan uzun ömürlü kullanabileeceğim f/p ürünü tavsiyenizi değerli vaktinizi ayırarak belirtirseniz sevinirim.
Kolay gelsin.
İyi çalışmalar.

Kuntay
Kuntay
1 yıl önce

Merhaba,uzun yıllardır 102 inç sony bir lcd tv kulanıyoruz sanırım 10 yılı geçti.Yeni bir eve taşınırken 30 m2 civarı bir oda için yeni bir tv almak istiyoruz yeni ev için.önerileriniz ne olur? 55 inç vb kaliteli görüntü veren ve kolay kolay sorun yaşatmayacak marka model önerileriniz nelerdir acaba? Kendi araştırmalarım şimdilik bu modellerde yoğunlaştı.1-(SONY 55XF9005 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD LED TV) 2-Samsung QE-55Q60RAT 55″ 4K Ultra HD Smart QLED TV 3-(Samsung 55RU7100 55” 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV) 4-LG 55UM7450 55” 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart… Daha Fazla »

yalçın
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

Sony 55XF9005 şuan 5850tl fiyatıyla istanbul bilişim de satışta. Sayfada bu TV ile ilgili hiç yorum bulamadığım için tereddütte kaldım. Bütçem max.8000tl civarında ve sıklıkla playstation oynarım. Öneriniz nedir acaba?

Hasan KOCAMAN
Hasan KOCAMAN
1 yıl önce

Üstad merhaba, gayet açıklayıcı ve bir o kadarda sade bir şekil de açıklamışsınız teşekkürler. Lg 47LW5500 Tv min ledlerini değiltirirken paneli kırdım. Panel kaç paradır ki, led leri 120tl ise panel de 300-500 arasıdır diye düşündüm. Değilmiş 🙂 Ben de yeni tv almaya karar verdim. LG ye her zaman bir zaafım vardır, başka markaları araştırdım ama LG de karar verdim tekrardan. Bütçem 3.750-4.500TL arası, aklımda 60 inc vardı boyut olarak ama 55 inch den 65 inch e atlıyor saçma bir şekilde ekranlar. Tv.yi seyretme mesafem 3.5 metre. Genel olarak; eşim ve ben belgesel ve film serediyoruz, çocuklarda(11 ile 16 yaş… Daha Fazla »

ilker
ilker
1 yıl önce

Merhaba Kutay Bey, 55 inç uhd 4k smart led tv düşünüyorum. Tek önemli kriterim Görüntü kalitesi ve kanal geçişleri. İnternete az sayıda girerim.Film izlemem,oyun oynamam. Önceki yorumlarda Philips 55 PUS 7504 Önermiştin bir arkadaşa görüntü kalitesi için bende Sony KD- 55XG8096 İnceledim. Görüşlerini bekliyorum teşekkür ederim.Bu arada işlemci webos yada diğerleri sanırım önem arz etmiyor benim kriterim için. Saygılarımla.

Metin
Metin
1 yıl önce

Merhaba, 55 inç TV alma arifesindeyim. Vestel marka TV almayı düşünüyordum ama bu yazı kafamı biraz karıştırdı. Fabrikasından uygun alma durumum vardı alsam beni üzermi

yonca
yonca
1 yıl önce

merhaba bi tv alacağım evime 55 inç almayı düşünüyorum internet üzerinden film dizi neflix ,oyun vs hepsini kullanacağım bütçem 7-8 bine kadar çıkabilir tv önerirseniz sevinirim

ilker
ilker
1 yıl önce

Tekrar merhaba Kutay Bey , 55 İnç 4k Uhd smart Led sormuştum . Film izlemem,Oyun oynamam. Tek kriterim görüntü kalitesi ve kanal değiştirme hızı bu ise iyi dahili uyduya bağlıymış sanırım edindiğim bilgilere göre bu anlamda ne hangi marka ve model önerirsiniz. Birde 100 Hz almamın bana faydası yok galiba oyun oynamadığım ve ayda yılda bir milli maç izliyorum o kadar . Öneriniz benim için mühim. Bütçemde 400-5200 diyelim.Teşekkür ederim.

Ali
Ali
1 yıl önce

Toshiba 55V6863DAT Ultra HD (4K) TV
LG 55UM7450PLA Ultra HD (4K)
Bu iki TV arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz , cevaplar için teşekkürler.

ALİ
ALİ
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

Tekrar merhaba Kutay Bey ilgiliniz için teşekkürler.. İkisini fiyatı arasında 300 liralık bir fark var, LG 300 lira daha fazla, sizce hangisii tercih etmeliyim.. Birde toshibada DLN özelliği bulunmuyormuş galiba…
Düşündüğüm TV linkleri şu şekilde;

https://www.n11.com/urun/lg-55um7450-55-4k-ultra-hd-smart-led-tv-ithalatci-garantili-1087395?magaza=Teknosipari%C5%9F

https://www.n11.com/urun/lg-55um7450-55-4k-ultra-hd-smart-led-tv-ithalatci-garantili-1087395?magaza=Teknosipari%C5%9F

İlginiz içi tekrardan teşekkürler..

ALİ
ALİ
1 yıl önce

Bu arada bu iki ürünü sizin tavsiye yazınızı okuyarak araştırdım ve ikisi arasında kaldım Kutay bey.. Fİyat performans olarak 55 inch baska tavsiye edebileceğiniz ürün varsa tavsiye edebilirseniz sevinirim. Ona göre bugün n11 kampanyasıyla almayı düşünüyorum..

gokhanesadas
gokhanesadas
1 yıl önce

Merhaba,
55 ekran güzel bir tv arıyorum. Netflix gibi internet uygulamaları kullanabileceğim, çok sık film izleyeceğim bir tv olacak bu. Bu yüzden görüntü kalitesi çok önemli. İkinci sırada da güzel canlı renkler geliyor. renkler de önemli.
Bütçe olarak max. 6 – 6.5 bin civarı bir fiyat olabilir. Hangi marka model önerirsiniz?
(oyun vs olmayacak)

Elif
Elif
1 yıl önce

Samsung 50ru7400 hakkında ne dusunuyosunuz

Elif
Elif
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

Evet olabilir

Elif
Elif
1 yıl önce
Yanıtla  KutayKtmr

Anladim teşekkür ederim ama esim almış bile onu en iyisi samsung falan diye baya bi doldurmuslar bide ekran goruntusu olarak cezbetmiş insallah pisman olmayiz iyi bi tv dir

Ali
Ali
1 yıl önce

Merhabalar bilgileriniz için çok teşekkür ederim. 2500 tl fiyatı altında bir televizyon almayı düşünüyorum. Öğrenci evine alacağım için önceliğim maçları seyretmek, internertten film izlemek müzik dinlemek oyun oynamak ve çok aktif olmasa da sosyal medya hesaplarımı kullanmak istiyorum. 1 aydır soruşturup araştırıyorum herkes lg ama internertten film izlerken sıkıntı çıkartıyor diyor forumlarda ve internette okuduklarımda ise genellikle samsung ama ekranı dayanıksız ve kanal geçişlerinde donma sıkıntısı var diyorlar. Ayrıca Sony, Philips ve yerli marka televizyonlar(Arçelik, vestel, grundig, beko) hakkında hiçbir araştırma yapmadım fakat o markalarıda göz önünde bulundurarak sizden bir tavsiye istiyorum bu hafta sonu almayı planlıyorum acil cevaplarsanız çok… Daha Fazla »

Mustafa
Mustafa
1 yıl önce

İyi günler. Biz 3500-4500 arası bir tv almayı düşünüyoruz. Hangi marka hangi model önerirsiniz. 55 inç olacak şekilde. Tv de genel olarak Lig maçlarını youtubeden videolar izleyecez. Arada oyun oynarız. Görüntü kalitesi iyi olsun.

1 2 3 7
894
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x