2020 – 2021 Yılı En iyi Tv Tavsiyeleri LG – Samsung – Vestel vb

7 Ağustos 2018
2020 Yılı En iyi Tv Tavsiyeleri Samsung Lg Philips
39951
Bakıldı

2021 yılı en iyi tv araştırması içerisindeyseniz Bit tv Tavsiyesi için bazı hususları göz önünde bulundurmalısınız Özellikle konuda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz

2021 yılı içerisinde evinize en iyi yeni bir televizyon almayı düşünüyorsanız öncelikle Tv’ler hakkında iyi bir bilgi birikiminizin olması gerekmektedir. Aksi Halde alacağınız Tv’deki eksik bir özellik bazı sorunları beraberinde getirebilir.

En iyi Tv yi nasıl seçerim sorusu ile başlayabiliriz.

NOT : Tv Almadan önce Adroid Tv ip tv Konusunu araştırmanızı öneririm. Çok yakında bu konu hakkında inşallah bir makale yayınlayacağım.

Hangi TV’yi Almalıyım? TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir TV alacaksanız belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Özellikle aşağıda vereceğimiz çok önemli teknik kavramlara dikkat etmelisiniz.

Her şey de olduğu gibi TV alırken de öncelikle TV için ayıracağınız bütçeyi belirlemelisiniz. Alacağınız TV’nin hem fiyatı hemde bu fiyata vereceği performansı uzun yıllar arızasız çalışması çok önemlidir.

Unutmayın!!! Piyasada 500 TL‘ye de TV alabilirsiniz 100.000 TL‘ye de. Bu sebeple önce bütçenizi belirlemeli sonra bu bütçeye uygun bir TV almalısınız.

TV için ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra sıra TV alırken bilinmesi gereken teknik kavramları öğrenmeye geldi sıra

TV Alacakların Bilmesi Gereken Teknik Kavramlar

1-Smart TV=Akıllı TV Nedir?

Artık TV’ler internete bağlanabiliyor, video, müzik, oyun oynatabiliyor, görüntülü sohbet etme ve sosyal medya uygulamalarına erişme imkanı sunabiliyor. İşte tüm bu hizmetleri sunan TV’lere Smart TV, yani Akıllı TV adı veriliyor.

2- Panel Tipi

TV panelleri LCD TV ve Plazma TV olmak üzere 2’ye ayrılır.

Plazma TV’ler içerisindeki gazın ışıması ile LCD TV’ler ise likit kristal ile görüntüyü iletirler. Şuanda en popüler olan teknoloji LCD TV’lerdir.LCD’ler de IPS ve VA paneller olarak iki çeşitte üretilirler. IPS paneller daha geniş izleme açısı sunarken VA paneller daha iyi siyah kalitesi sunarlar. Bazı forum ve şikayet sitelerinde Panel konusu çok tartışılsa da  pratikte (gerçek yaşamda) kullanıcıları çok ilgilendiren bir durum değildir.

3- LCD TV’ler Kaç Çeşittir?

LCD TV’ler, LED, OLED ve QLED olmak üzere 3‘e ayrılır.

a) LED TV Nedir?

Bugün piyasada oldukça fazla olan LED TV’ler, tüm piksellerinin arka ışıklandırmayla aydınlatıldığı LED’lerden meydana gelir. Oldukça parlak ve canlı görüntü sağlamları rağmen izleme açıları OLED’lere göre daha azdır.

b) OLED TV Nedir?

İlk kez 2013’de LG’nin sunduğu, OLED TV ile LED TV arasındaki en temel fark OLED TV’lerde her pikselin kendisini aydınlamasıdır.  Bu pikseller görüntüyü tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilir. Böylece OLED TV’ler yüksek kontrast (karşıtlık) oranı ve izleme açısına sahip olsalar da OLED TV’ler, LED TV’ler kadar parlak değildir.

OLED TV’ler  büyük yenileme hızlarına (120 Hz ) sahip değildir. Fakat görüntü kalitesi konusunda şimdilik en iyi görüntüyü OLED TV’ler veriyor diyebiliriz. 

c) QLED TV Nedir?

İlk kez 2017’de Samsung’un sunduğu QLED TV’ler  ise daha geniş bir renk yelpazesine sahip. Yüksek parlaklığa sahip olmamalarına rağmen henüz OLED TV’ler kadar iyi bir siyah performansına sahip değildirler.

d) QLED mi OLED TV mi Almalıyım?

OLED TV’ler QLED’e göre daha hafif, daha ince olup daha az güç tüketirler. Ayrıca resim kalitesi QLED’e göre biraz daha iyidir. QLED TV’ler ise gündüz kullanımında yada aydınlık ortamda daha iyi performans gösteriyorlar. Yani kullancı tercihine kalan bir durum diyebiliriz.

4-Hertz Nedir?

Hertz ekran yenileme hızı anlamına gelen ve saniye başına düşen görüntü sayısını ifade eden en dikkat çekici kavramdır. Ayrıca görüntünün saniyede ekrandaki yinelenme sayısı da diyebiliriz. Ekran Yenileme Hızı (Hz) arttıkça, daha keskin ve net bir görüntü izlenir. Bu yüzden Hertz oldukça önemli bir kavramdır.

Ancak Hertz‘de dikkat edilecek en önemli husus panelin yazan yenileme hızı (Hz) değil, gerçek yenileme hızı olmalıdır. Gerçek Hertz oranları yükseldikçe titreme ve bulanık gösterme azalır ve net bir görüntü sağlanır.

Oyun Severler Dikkat!!!

TV’de oyun oynamayı sevenler TV’nin Hertz’ine dikkat etmelidir. En az 50 FPS‘lik performans ve TV görüntüsünde kırılma yaşanmaması, akıcılığın devamı için  “Gerçek Yenileme Hızı” yüksek modeller yani 100 Hz ve üzeri TV ya da monitörü tercih edilmelidir. Bu durum oyun performansı açısından oldukça önemlidir.

5-Piksel Nedir?

Görüntünün en küçük birimine Piksel denir. Kare şeklinde ve yüz binlerce hatta milyonlarca Piksel yan yana gelerek görüntüyü oluşturur.

HD kalitesini belirleyen en önemli detaylardan birisi Piksel‘dir. Bu yüzden her HD görüntü kalitesine sahip LED TV aynı kalitede değildir. TV’lerde HD görüntü Piksel sayısına göre sınıflara ayrılır.

a) HD READY: 1366 x 768 Piksel,

b) FULL HD TV: 1920 x 1080  Piksel,

c) ULTRA HD (4K) TV: 3840 x 2160 Piksel.

6-Çözünürlük Nedir?

Görüntüyü oluşturan ekrandaki piksel sayısına çözünürlük denir. Yani yatay ve dikeyde kaç adet piksel varsa onun adetine Çözünürlük adı verilir. Örn: 800 x 600 çözünürlük=1400 adet piksel)

7- Piksel ve Çözünürlük Neden Önemli?

Piksel ve Çözünürlük aslında görüntü kalitesini oluşturan ana unsurlar olup bir ekranın ne kadar parlak, canlı veya keskin bir görüntüye sahip olduğunu belirlerler.

Artık 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV’ler daha fazla detay ve berraklık sağladığı için 1366 x 768 piksele sahip HD READY veya 1920 x 1080 piksele sahip FULL HD TV’leri en iyi tv tavsiyeleri listemizde sunmuyoruz.

Ayrıca bir de Upscaling özelliğini kısaca anlatalım. Upscaling, daha düşük çözünürlüğe sahip (Full HD, HD, SD, VGA, SVGA, XGA vs. ) sinyalleri görüntüleyebilmek için upscaling özelliği şarttır. Çoğu TV’de bulunduğu için endişe edecek bir durum yoktur.

8- HD Ready Nedir?

HD Ready logosu taşıyan televizyonlar 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip oldukları için Full HD TV’lere nazaran daha az görüntü kalitesine sahiptirler. Artık HD Ready çözünürlüğe sahip TV’leri almanızı tavsiye etmiyoruz.

9- Full HD Nedir ?

Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen Full High Definition yani Full HD TV’ler ise;1920 x 1080 Piksel‘e sahiptir. HD Ready çözünürlüğe sahip TV’lerden daha net görüntüye sahip olsalar da ULTRA HD (4K) TV’lerden daha az net görüntüye sahiptirler.

10- UHD/4K TV Nedir?

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Yayın anlamına gelen “Ultra High Definition-UHD” ise 4K TV’lerde kullanılan bir terimdir. 4K TV’lerde 3840×2160 piksel bulunduğu için 4K olarak adlandırılırlar. FHD TV’ler dikey çizgideki piksellerden oluşurken 4K UHD TV’ler ise yatay çizgideki piksellerden oluştuğu için 4K TV’lerin görüntü kalitesi daha yüksektir. Alacağınız TV kesinlikle en az LED yoksa da OLED panele sahip bir UHD/ 4K TV olmalıdır.

11- Neden OLED TV Almalıyım?

Normal LED TV’lerde tüm pikseller arka ışıklandırmayla aydınlatılır. Ancak OLED TV’lerde ise  her piksel sadece kendisini aydınlatır. OLED TV’ler 2013 yılında ilk defa LG tarafından sunulan OLED TV’ler görüntü kalitesi açısından iyi bir performans sergilerler.

Ayrıca OLED TV’ler piksel aydınlatması özelliği ile seçili pikselleri tamamen kapatıp mutlak siyah gösterebilirler. 4K OLED TV’ler 120 Hz yenileme hızına sahip ancak biraz pahalı. Ancak eğer bütçeniz uygunsa şimdilik TV’de çok iyi bir görüntü kalitesi için biz 3840 x 2160 Piksele sahip ULTRA HD (4K) OLED TV almanızıtavsiye ediyoruz.Yok bütçeniz uygun değilse diğer saydığımız özellikleri iyi olan bir LED TV almalısınız.

4K TV Yayını Yok ki, 4K TV’ye Ne Gerek Var!

Çevrenizde sıklıkla duyduğunuz bu türden sözlere iyi bir TV alacakların itibar etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Şuan bile TRT 4K, LİG TV 4K, Kablolu 4K TV varken yakın gelecekte nasıl bir TV dönüşümünün gerçekleşeceğini anlamak çok zor değil.

Bu yüzden “4K TV Yayını yok ki 4K TV’ye ne gerek var” gibi sözlere kulak asmayın.  5K TV’lerin satışta olduğu, 8K TV’lerin piyasaya sunulduğu, Katlanabilir TV’lerin çıktığı ve 12K çözünürlüklü TV’lerin tartışıldığı bir dönemde bu sözleri önemsemeyin.

Bu yüzden şimdilik bütçeniz uygunsa mutlaka UHD (4K) OLED TV alın.

12- HDR Nedir? Bit/Renk Derinliği Nedir?

HDR (High Dynamic Range), Yüksek Dinamik Aralığı anlamına gelen yeni bir teknolojidir. HDR özelliğine sahip TV’ler daha fazla parlaklık ve kontrast içerdikleri için daha canlı ve gerçek bir görüntü sağlarlar.

HDR özelliği TV’lerde HDR10, Dolby Vision ve Hybrid Log Gamma (HLG) olmak üzere 3 sınıfta sunuluyor. HDR TV’lerden tam olarak faydalanabilmek için özel HDR içerikler (video,oyun,resim) kullanılmalıdır. Piyasada şuanda Netflix, Amazon, Playstation 4 ve Xbox One gibi platformlar HDR içerikler sunsa da henüz HDR içerik çok fazla bulunmamakta.

Bit Derinliği ise; her yayıncının görüntüde sunabileceği maksimum ton sayısıdır.

Renk Derinliği ise; piksel başına düşen, renk bilgisine bit denir. Her “1” bit artışı, iki kat renk sayısı sunar. Özetle; daha fazla bit daha fazla renklilik, canlılık ve derinlik sunar.

8 bit TV paneller 256 Piksel ve 16.78 Milyon Toplam Renkten oluşurken 10 bit paneller 1024 Piksel ve1.07 Milyar Toplam Renkten 12 bit paneller ise; 4095 Piksel ve 68.68 Milyar Toplam Renkten oluşur.

Fakat şuanda 10 ya da 12 bit TV yayını yok ve bu özelliği kullanmak içinde panele uygun görüntü oynatılması gerekmektedir.

13- Ekran Boyutu

TV’lerde ekran büyüdükçe fiyatta arttığı için size en uygun ekran boyutunu belirlemelisiniz. Bunun için temel kriter, oturduğunuz yerin TV’yi yerleştireceğiniz yere olan mesafesidir. Kısaca ekran boyutu büyüdükçe TV’ye olan mesafeyi arttırmanız, küçüldükçe azaltmanız doğru bir tercih olacaktır.

TV boyutu belirlerken kabaca aşağıdaki önerilen aralıklara göre TV alabilirsiniz.

TV’de Ekran Boyutu Seçimi için Önerilen Aralıklar

 • 26 inç 1,0 – 2,0 metre
 • 30 inç 1,2 – 2,3 metre
 • 34 inç 1,3 – 2,6 metre
 • 42 inç 1,6 – 3,2 metre
 • 46 inç 1,8 – 3,5 metre
 • 50 inç 1,9 – 3,8 metre
 • 55 inç 2,1 – 3,9 metre
 • 60 inç 2,3 – 4,6 metre
 • 65 inç 2,5 – 5,0 metre

14- 3 Boyut-3D

Eğer 3 boyutlu film seyretmeyi seviyorsanız alacağınız TV’de mutlaka 3 Boyut-3D olmalı. Ancak biz alacağınız TV’de 3D olması gerektiğini düşünsek de 3D özelliği fiyatları yaklaşık 500 -1000 TL arasında artırıyor. Ayrıca bazı TV modellerinin 2D görüntüleri 3D’ye, 3D’yi de 2D’ye dönüştürebildiğini de unutmayın.

3D Gözlük

3D’li bir TV alacaksanız 3D gözlükte almalısınız. 3D gözlükler ise aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aktif 3D gözlükler daha fazla derinlik ve seyir zevki sunarken pasif gözlüklere göre ağır, pahalı ve baş ağrısına sebep olabilirler. Pasif 3D gözlükler ise daha ucuz ve hafifken daha az derinlik ve seyir zevki sunarlar. Bazı TV üreticileri genelde pasif gözlükleri ürünle beraber ücretsiz verirken bazıları ise özellikle akitif gözlükleri ilave ücretle satmaktadırlar.

15- Kanal Geçiş Hızı

Kanal geçiş hızı, TV’deki işlemci hızı, uydu alıcısının kapasitesine içindeki işlemciye göre değişebilir. Eğer Kanal Geçiş Hızı yüksek bir TV istiyorsanız diyorsanız,  şimdilik 4 çekirdekli iyi bir işlemci ve hızlı bir dahili uydu alıcıya sahip TV almanızı öneririz.

16- Ses

TV’de ses kalitesi için TV’nin Subwoofer‘a sahip olması, hoparlör sayısına (2.1 veya 3.1 gibi) ve  yüksek ses çıkış gücüne (Watt) dikkat etmelisiniz.

17- HEVC Codec Nedir?

HEVC Codec özelliği ise H.265/HEVC (4K/60p) simgesi ile 4K TV’lerde kullanılır. Bu kodek sayesinde Tv’de hem ses hem de 4K görüntü oynatılır. Bu kodeğe sahip olmayan ürünlerde  sadece ses duyulur görüntü gelmez. Yeni çıkan TV’lerde standart olarak bu kodek bulunuyor ancak tabi ki Full HD TV’lerde yok. Bu yüzden 4K video izlemek için mutlaka bu kodek olmalı.Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus bazı TV modellerinde yalnızca uydu ya da yalnızca video için H.265/HEVC kodekinin bulunuyor olması. Siz Tv alırken her ikisine sahip bir TV almalısınız.

Hangi TV markasını almalıyım?

TV modellerini genel olarak Giriş, Orta, Üst ve Extreme Segment olarak 4’e ayırmak mümkün. Bu segmentler ise fiyat-performans dengesi, malzeme kalitesi, ekran boyutu ve enerji tüketimine göre belirlenir.

Peki en iyi Tv hangisi derseniz Sony diyenler olabilir ama Samsung ve LG’yi de yabana atamayız. Piyasada sunulan TV’lerden genel olarak Sony, Samsung, LG ve Philips firmalarının TV’lerinin diğerlerinden üstün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Sony ve Toshiba‘nın ürünlerinin bir miktar daha pahalı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden LG, Samsung ve Philips  fiyat-performans dengesini yakalamış markalar.

* Tv kalitesinde marka önemli ama şimdilik en yüksek görüntü kalitesi için 4K UHD OLED TV almanızı öneriyoruz.

*Yorumlarla fikrimizi almadan TV almayın!!!

En İyi TV Tavsiyeleri 2019

1-LG: WebOS

webOS’lu en iyi LG TV’ler:LG 49UF770V,LG 55EG920V,LG 65EF950V,LG 65UF950,LG 55EG960V

Lg Webos en iyi tv tavsiyesi 2018
Lg Webos en iyi tv tavsiyesi

2- Samsung KS9500 serisi

65 inç: Samsung UE65KS9500 | 78 inç: Samsung UE75KS9500 | 88 inç: Samsung UE88KS9500

3-LG OLEDE6 serisi

55-inç: LG OLED55E6 | 65 inç: LG OLED65E6

4-Sony Bravia KD-75XE9005

5-Samsung KS7000 serisi

49 inç: Samsung UE49KS7000 | 55 inç: Samsung UE55KS7000 | 60 inç: Samsung UE60KS7000

6-LG OLEDB6 Serisi

55 inç: LG OLED55B6V | 65 inç: LG OLED65B6V

7-Sony XD9305 serisi

55-inç: Sony KD-55XD9305 | 65 inç: Sony KD-65XD9305

8-Philips 65PUS7601

Philips 4K TV’nin PUS serisi oldukça ekonomik ve iyi bir seçenek.

9-Sony: Android TV

Android TV’li en iyi Sony TV’ler: Sony KD-65XD9305,Sony KD-55XD9305,Sony KD-65S8505C,Sony KD-49X8307C,Sony KD-65X8505C

10-Samsung: Smart Hub ve Tizen OS

Tizen OS’lu en iyi Samsung TV’ler: Samsung UE55KS9000,Samsung UE65JU6000K,Samsung UE48JS8500,Samsung UE48JU7500TSamsung UE48JU7000T

11-TCL, Sharp, Hisense, Haier: Roku TV

Roku TV ise aslında bir TV markasından ziyade bir TV platformu. Haier, Hisense, Insignia, Sharp ve TCL TV modellerinde sunuluyor.  3.000 kanal desteğiyle rakiplerinden öne çıkan ve giderek popüler olan bir teknoloji.  Roku TV’li en iyi iki TV: TCL Roku TV, 4K TCL Roku TV

Yukarıdaki Makale’nin arge çalışması Mobildonanim ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir. Ekibin araştırma ve bulguları neticesinde bir bütün haline gelen bu bilgiler için ilgili ekibe teşekkür ederim.
Alıntı yapılan Makale ile ilgili ayrıntılara aşağıdaki url’den ulaşabilirsiniz.

https://www.mobildonanim.com/hangi-tvyi-almaliyim-en-iyi-tv-tavsiyeleri/

_________________________________________________________________________

GÜNCEL TV ÖNERİLERİ 2019 – 2020

Firmalara sunduğum danışmanlık hizmetinin yoğun olması sebebi ile sorularınıza geç yanıt vermekteyim. Bazı sorulara yanıt vermemiş olabilirim. Bu durumun takipçilerim tarafından hoş karşılanmayacağının bilincinde olarak sizler için güncel fiyat aralıklarında güncel işletim sistemleri ile performansı yüksek Tvleri sıralamak istedim.
Aşağıdaki yeni tv öneri listeden bütçenize uygun tv’yi tercih edebilirsiniz.

55 inch 4.250 ₺ – 6.000 ₺ arası Tv Önerileri

 • Philips 55PUS7504 Ultra HD (4K) TV (55PUS7504/62)
 • Samsung 55Q60R Ultra HD (4K) TV (QE55Q60RAT)
 • Philips 55PUS7304 Ultra HD (4K) TV (55PUS7304/12)

55 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 55RU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55RU7100U)
 • Philips 55PUS7303 Ultra HD (4K) TV (55PUS7303/12/62)
 • Samsung 55NU7100 Ultra HD (4K) TV (UE55NU7100UXTK)
 • Toshiba 55V6863DAT Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7450PLA Ultra HD (4K)
 • LG 55UK6100PLB Ultra HD (4K) TV
 • LG 55UM7100PLB Ultra HD (4K) TV
 • Philips 55PUS6703 Ultra HD (4K) TV (55PUS6703/12)

50 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Philips 50PUS6704 Ultra HD (4K) TV (50PUS6704/62)
 • Samsung 50RU7400 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7400U)
 • Philips 50PUS7303 Ultra HD (4K) TV (50PUS7303/12/62)
 • Samsung 50RU7105 Ultra HD (4K) TV (UE50RU7105U)

49 inc 3.750 ₺ – 4.500 ₺ arası TV Önerileri

 • Samsung 49NU7500 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7500UXTK)
 • Samsung 49RU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49RU7300U)
 • Samsung 49NU7300 Ultra HD (4K) TV (UE49NU7300U) Curved

Yukarıda belirtmiş olduğum tv ler hakkında detaylı bilgi için yorum yazabilir yada mail atabilirsiniz. Yorumunuza cevap alamadıysanız yorumunuzu tekrarlamanız akabinde sorunlarınıza yanıt vermekten mutluluk duyarım.

4.3 23 oylama
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 19 Average: 4.3]

Tüm Yorumları

Abone ol
Bildir
guest
894 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Korhan
Korhan
11 ay önce

Grundig 43 GCH 6700B İle Vestel 43F9500 Arasında Kaldım Fiyatları Ve Boyutları Aynı Fakat Grundigde Netflix Yok Hangisini Almalıyım Kutay Bey

Korhan
Korhan
11 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Bütçem 2si arasına yetiyorda sizce hangisi Vestel mi Grundig mi acaba

Gülçin
Gülçin
11 ay önce

Merhaba Kutay Bey,
55 inch 4K Smart Tv bakıyoruz, bütçemiz 5 bin tl. Seçeneklerimizi ikiye indirdik ancak karar vermekte zorlanıyoruz. Düşündüğümüz tvler: Philips 55PUS7304 ve Samsung 55RU7400. Mümkün mertebe uzun yıllar kullanabileceğimiz bir ürün seçmek istiyoruz. Philips Android işletim sistemli Samsung Tizen, hangisi daha avantajlı olur acaba? Genel olarak Netflix, Youtube vb platformlardan ve web üzerinden içerik izleyeceğiz. Şimdiden fikirleriniz için teşekkürler.

Onur
Onur
11 ay önce

Kutay bey iyi günler. Öncelikle tüm sorulara verdiğiniz doyurucu cevaplar için teşekkür ederim. 5000 TL civarında bir bütçem var ve 55″ civarı bir tv düşünüyorum. Benzer durumda genellikle Philips 55pus7304 modelini önerdiğinizi gördüm. Bir sitede 55PUS7304 ve 58PUS7304 modeli aynı fiyat şu anda ve sanki 58″ olan modeli daha mantıklı gibi geldi. Aralarında yazılım, görüntü kalitesi vs herhangi bir fark var mıdır?

onur
onur
11 ay önce

Burada 1 tane bile yerli tv yok!Yerli malı teşvik edin!!!

SALİH YUNUS
SALİH YUNUS
10 ay önce

merhaba
Samsung 50 RU7100
samsung 50 RU7105
Samsung 50 RU7300
Samsung 50 RU7400
Samsung 50 RU7440

BU TVLER ARASINDA BARİZ BİR FARKLILIK GÖREMEDİM SİZCE HANGİSİNİ ALMALIYIIM

SALİH YUNUS
SALİH YUNUS
10 ay önce

49 inç yada 50 inç tv düsünüyorum
ilk aradıgım özellik
1..görüntu kalitesi
2.. internet hızı
3.. ses kalitesi

ihsan
ihsan
10 ay önce

Merhaba,Allah nasip ederse virüs sonrası evleniyorum evime bütçem gereği Max 2,75-3,5 bin arası iyi bir TV almak istiyorum. Rica etsem öneride bulunabilir misiniz?

ihsan
ihsan
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Amin Kutay bey cümlemizin, 109 ve üzeri istiyorum

Fatoş demirtaş
Fatoş demirtaş
10 ay önce

Merhaba, internetten film izleyebilecegim 50/55inç tv almak istiyorum. Ne önerirsiniz?

Kaan
Kaan
10 ay önce

Merhaba Kutay Bey, -Öncelikle öğretici yazınız, cevaplarınızdaki nazik üslubunuz ve tüm bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Yazım ve sorularımla siz ve okuyanları yormuş olabilirim, şimdiden cümleten hakkınızı helal edin. -10 sene önce evlenirken aldığım LG 47LM660S model TV yi sorunsuz kullanmaya devam ediyorum. Ancak yeni teknolojilere(AirPlay 2, Google Home, screen mirroring vb.) cevap verememesi, OS yavaşlığı, internetten film izlerken verdiği ön bellek hatası ve salgın kaynaklı can sıkıntısından ötürü TV mi değiştirmeye karar verdim. Yazımın bundan sonrasındaki yorum/sorular tamamen amatör bir TV kullanıcısının yaptığı, internetten yurtiçi ve yurtdışı bağımsız sitelerden edinilmiş bilgiler ile yapılmış marka bağımsız yorumlar/sorular olacak. -Yazınızdan ve… Daha Fazla »

Olcay
Olcay
10 ay önce

Merhaba Kutay bey
Samsun 55 EU 7440
Lg 55 um 7660
Philips 55 pus 7304 yalnız Philips çok şikayet var sizce tercih ne olmalı

Can
Can
10 ay önce
Yanıtla  Olcay

Evet philips menü olayında çok sıkıntılı,kanalları siz istediğiniz gibi ayar,yada silme işlemi yapamıyorsunuz,tv kendisi ayarlıyor..

aslanalp
aslanalp
10 ay önce

Selamlar Philips 50 PUS 6704 50 İnch 126 cm. 4K TV UHD için bir öneriniz olur mu? harici bellek eklenebiliyor deniliyor? bu benim için cazip gözüküyor. Ayrıca Ambilight ve Smart özelliği hakkında pek bilgim yok. 50 Hz ve Yenileme Hızı PPI 1200 bu kanal değiştirirken, uygulama açarken ve aksiyon filmi izlerken bir handikap yaratır mı? cevap verebilirseniz çok sevirim. Saygılar.

aslanalp
aslanalp
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

selamlar yeniden

4000 tl yi geçmek istemiyorum. PUS 6704 3500 tl ye inmiş durumda. o yüzden almayı düşünüyordum.

ozan
ozan
10 ay önce
Yanıtla  aslanalp

merhaba Kutay bey,
oncelikle ilgi ve ozenli paylasimlariniz icin tesekkurker, 65 inç 5/6bin tl bütçe için smart tv menü hızı ve uydu alıcı kullanıcı dostu hızlı uhf 4k kalitesinde en iyi tv modeli öneriniz ne olur?

Yiğit
Yiğit
10 ay önce

Muhteşem yararlı bilgileriniz için öncelikle çok teşekkür ederim. Philips 55PUS7304 veya muadili farklı bir marka tv almak istiyorum. Bir çok ürünü Philips 55PUS7304 ile karşılaştırdım. Fakat tabiki bilgi eksikliğinden kaynaklı başa dönüyorum. Sizden ricam Philips 55PUS7304 haricinde muadili bir marka olarak ne önerebilirsiniz? Fiyat olarak 5.500 taban. (55 inç) . İyi günler dilerim.

Can
Can
10 ay önce

Merhaba Kutay Bey,

65 veya 75 inç bir televizyon almak istiyorum. Bütçem 8000 TL civarı. Playstation oynarken sorun yaratmayacak (sanıyorum 100 Hz olması gerekiyor), 4K HDR 10+, Dolby vs. destekleri olan, sorunsuz bir televizyon arıyorum. Öneriniz olursa sevinirim, teşekkürler.

Doğaç Baybars Işıler
Doğaç Baybars Işıler
10 ay önce

Kutay Bey iyi günler, 1500 TL’ye kadar bütçem var. Bu aralıkta baktığımda da, 39″ ve 43″ modeller içerisinde çıkan markalar ve modeller: – Woon 43 inç Wn43Dlk010 Full Hd D-Dual Led TV (Amazon.com.tr)-1.497,50 TL (Üretim yılı 2019) – Dijitsu DJTV43F 43″ 109 Ekran Uydu Alıcılı Full HD LED TV (Hepsiburada.com) – 1.479,00 TL (Üretim yılı 2020) – Sunny SN40DAL010 40″ Full HD LED TV (n11.com) – 1.489,00 TL (Üretim yılı paylaşılmıyor.) – Weston WS-40ALT 40” (102 cm) Full HD Led Ekran Dijital Uydu Alıcılı TV (Amazon.com.tr) – 1.392,00 TL (Üretim yılı 2020) – Kamosonic KS-1343 43″ 109 Ekran Full Hd… Daha Fazla »

Doğaç Baybars Işıler
Doğaç Baybars Işıler
10 ay önce

Çok özür dileyerek son bir adet daha ürünü son olarak size sormak isterim:

– Fivo FV43 43” 109 Ekran Full HD Dahili Uydulu, Tunerli Led TV (Amazon.com.tr) – 1.455,00 TL (Üretim yılı 2018)

Tekrar çok teşekkürler, iyi çalışmalar.

Doğaç.

Doğaç Baybars Işıler
Doğaç Baybars Işıler
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Kutay Bey, yorumlarınız ve önerileriniz için çok teşekkürler. Bilgilendirme olması açısından, tercihimi Dijitsu’dan yana kullandım. Hepsiburada.com üzerinden de “fixpack” pakti alarak garanti süremi uzattım. (daha önce cep telefonumda kullanmıştım, son derece faydalı bir sigorta).

Tekrar teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Doğaç.

Şafak
Şafak
10 ay önce

Kutay Bey merhaba.
LG60UM7100 4700tl fiyat aldım. Aktif olarak spor müsabakaları ve dizi/film izliyorum. Bu cihazı bu fiyata almamı tavsiye eder misiniz?

Sanafor
Sanafor
10 ay önce

Merhabalar
Baktim ki herkese yardimci olmaya calisiyorsunuz belki bana da yardimci olursunuz diye dusundum 🙂 butcem 7-8bin az daha da gecebilir. Ip tvyi sorunsuz izleyebilecegim (internet altyapisi hazir ve saglam) kanal gecisleri hizli goruntusu kalitesi yuksek 65″ bir tv arastiriyorum ancak tam karar vermisken hep acaba oburumu daha iyi olur dusuncesi beni hep basa atiyor. Size marka model sormicam direk siz olsaniz kendinize hangi marka ve modeli alirdiniz diye sorucam.
Tesekkur ederim

Sanafor
Sanafor
9 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Harikasiniz aklimda lg vardi bu modelleri incelicem

Yusuf
Yusuf
10 ay önce

Büyük adamsın kutay bey herkesin sorusuna üşenmeden cevap verip yardımcı oluyorsun Allah senden razı olsun. Benimde Bi sorum olacak plips 50 pus 7304 almak istiyorum 1 aydır takip ediyorum fiyat düşecek diye ama yükseldi sizce fiyat düşermi kaç tlden alınır sizce beklemelimiyim. Teşekkürler ederim. Sağlıklı günler dilerim.

Bünyamin
Bünyamin
10 ay önce

Merhaba Kutay Bey..Web Tarayısından (Google vs) girip 1080p kesilip duraklamadan izleyebileceğim ve görüntü ses kalitesi iyi bir tv önerebilir misiniz?

(Programsız 1080p ayarında izleyebileceğim 5000₺ civarında bir tv)

Dogan
Dogan
10 ay önce

Merhaba. Philips 43 pus6504 4k tv ile samsung 43ru7100 4k tv arasinda hangisini onerirsiniz.3500 gecmemek sartiyla baska oneriniz varmi?vakit ayirdiginiz icin cok tesekkurler. Iyi calismalar

Son düzenleme 10 ay önce by Dogan
Ugur Yavuz
Ugur Yavuz
10 ay önce

Merhaba Kutay Bey, Ben 50″ bir televizyon düşünüyorum ve bütçem de 4000 tl civarında. Philips 50PUS7304 ve Samsung 50RU7105 arasında kaldım. Daha önce Philips Tv almıştım(6 yıl önce) ve çok pişman oldum ara yüzü inanılmaz kötüydü ve çok yavaştı, şu an bu sorunlar ne durumda bilmiyorum, Android işletim sistemini kaldırabiliyor mu sonrasında yavaşlama yapar mı? Ambilight ve Android olayı çok cezbediyor ama fiyat olarak 1 ayda inanılmaz yükselmiş. Görüntü kalitesinde Samsung’un nedense daha iyi olduğunu düşünüyorum, daha önce elektronik marketlerde izlerken öyle geliyordu gözüme ancak şu an malum sebeplerden bakma şansımız yok malesef. Hız ve kullanım kolaylığı açısından da Samsung… Daha Fazla »

Ugur Yavuz
Ugur Yavuz
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Tekrar merhaba,

Öncelikle Philips’in dezavantajları nelerdir Samsung’a(7400’a) göre. Bir de 7090 demişsiniz, 7105 ile kıyaslama yaptığımda ikisi arasında hiçbir fark bulamadım, bu iki ürünün tam olarak farkları nelerdir? ikisi arasında 500 tl fiyat farkı var çünkü.

MKarlion
MKarlion
10 ay önce

Merhaba 5000₺ bütçem var şuan da 55pus7304 fiyatlarının normalleşmesini bekliyorum. Fiyatlar düşünce 58pus7304 5000₺ bandına inerse önerir misiniz? Birde bir yorumda sizin philips 7304 şikayetleri ile ilgili ne zaman üretildiğine bakın gibi bişi dediğinizi gördüm, bende biraz tedirginim sorun yaşama ihtimalimi en aza indirmek için alırken dikkat etmem gereken bir öneriniz var mı acaba?

MKarlion
MKarlion
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Çok teşekkür ederim. Son bir sorum olacaktı, 2020 model TV’ler beklenmeli mi? Veya ne zaman çıkacaklar bir bilginiz var mı?

uzzi
uzzi
10 ay önce

merhaba max 3000tl ye 49″ 4k smart ne önerirsiniz, teşekkürler

Sefer
Sefer
10 ay önce

Selam aleyküm LG 49SM8000 PLA NANOCELL nasıldır bahsettiğiniz konular ve aydınlatma çerçevesi içerisinde bu marka alınabilir mi? Saygılar sunuyorum.

Ramazan kantaş
Ramazan kantaş
10 ay önce

Panasonic plazma 55 inç tv vardı bende geçenlerde camına sert bir cisim değdi ekran panelinde arıza oluştu yaptırmak istedim 2..3 bin tele fiyat istediler 6 senelik televizyona o parayı verene kadar yeni bir TV alırım bende ilk aklımda olan Sony 5 bine kadar Sony tvler var LG filimlerde donma kasma yapıyormuş Samsung yandan bakışta renkler karisiyormus yorumları okudukça kafam karışıyor seçenek çok olunca da kafam karışıyor ben internetten film izlemeyi seven biriyim bana yardımcı olabilecek varmı 3 TV onerip nokta atışı yapacak bunlardan birini al diyecek

Faruk
Faruk
10 ay önce

Merhaba Kutay bey,

49 veya 55 inç 4K tv düşünüyoruz. Lgsm8000/8200, modelleri ve samsung 49inç/55Q60R inceliyoruz. Sizin önereceğiniz hangi tv olur, Philips’de bu ürünlere benzer hangi ürünleri önerirsiz?ekran boyutu olarak tavsiyrniz nedir. Sağlıklı günler dilerim.

Faruk
Faruk
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Merhaba kutay bey,
Bütçemiz 5000 tl civarında.koltuk mesafesi 3 ile 5 metre arasında. Desteğiniz için teşekkürler.

Faruk
Faruk
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Geri dönüşünüz için teşekkürler. Lg’nin nanocell modelleri (8000 ve 8200) Philips 7304 e göre nasıldır. Nanocell ile ilgili düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz? Büyük ihtimalle Philips 7304 satın alacağız. İlerleyen zamanda nanocell almadığımıza pişman olur muyuz. Birde philips de akıllı kumanda varmı?kullanışlı mı? Bazı yorumlarda kumandayı çok basit bulmuşlar.
Sağlıklı günleriniz olsun…

Ergin
Ergin
10 ay önce

Merhaba ,

1 ay önce 55RU7440 Tv aldım, ancak gelen ürün çizikleri mevcuttu tutanak tutuldu. Hala değişim olacak diye beklerken stokta yok diyor, oysaki resmi sitelerinde var. Ayrıca ekranda siyak noktalar ve kenarlarda yansıma oluyor. Renk, görüntü kalitesi çok iyi ama.

Ben tekrar Samsung tercik etmiyorum, çünkü daha önce aldığım samsung tv lerinde sorun yaşadım ve marka bıktırdı beni.

Bu ayarda hangi tv marka ve model önerisi yaparsınız. Netflix film izliyorum ve samsung alışkanlığım da var ne yazık ki. Nokta atış yapabilirseniz çook sevineceğim. Şimdiden teşekkürler.

Ergin
Ergin
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

İlgili sitelere şikayetimi vs başvurdum, arıyorlar ama çözüm üretemiyorlar. Yaşadığım süreci burda anlatmak zor olur hem konu dışına çokta çıkmak istemem. Evet 55’inc olacak, rakam olarak 6.000 gibi olabilir. Asıl öğrenmek istediğim bu tv aratmayacak, ve kalite önemli benim için. Çünkü samsung ürünleri belli bir süre sonra ekranda sorunlar olmaya başlıyor, genel bir sıkıntı okuduğum kadarı ile. Teşekkür ederim.

Yakup Gülşen
Yakup Gülşen
10 ay önce

Merhabalar, 4.500-5.500₺ Maxsimum gibi 55 ekran tv öneriniz ne olur Kutay Bey?

Yakup Gülşen
Yakup Gülşen
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Diğer markalarda önceliğiniz bu mudur, Samsung, Lg den daha iyi midir? Bende samsung vardı, ufak bir cisim gelmesi ile ekran gitti. Annemin evinde de ekranda siyahlar olmaya başladı zamanla.

Sadece dizi ve film seyrediyorum, ona göre karar vereceğim.

Yakup Gülşen
Yakup Gülşen
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Peki Kutay bey, 55ru7440 mı, yoksa 55pus7304 mü?
Aynı eşdeğer Lg öneriniz olur mu. Çok vaktinizi aldım, kusura bakmayın. Büyük paralar olduğu için çok düşünüyor insan. Çok teşekkür ederim 🙏

alpaslan
alpaslan
10 ay önce

Merhaba 8000 tl bir bütçem var kanallar arası geçişte sorun yaşamayacağım görüntü kalitesi iyi bir tv almak istiyorum yazılarınızı ve yorumlarınızı gördüm kafam daha da karıştı önerileriniz nelerdir

alpaslan
alpaslan
10 ay önce

merhaba 55″ bir tv almak istiyorum 8000 tl bir bütçem var kanal geçişleri hızlı görüntü kalitesi iyi sorun çıkarmayacak bir tv önerinizi beklemekteyim
 
teşekkür ederim

Ali ışık
Ali ışık
10 ay önce

Merhaba kutay bey 2000tlye kadar 32 inch tv tavsiyenizi alabilirmiyim tesekkur ederim.

Alper demir
Alper demir
10 ay önce

Merhaba Kutay Bey, 65” bir tv bakıyorum beklentim, netflix kullanabileyim, kanallar arası geçişi olabildiğince hızlı olmalı ve genelde sinema ve dizi izlemek için kullanacağız . Bütçemiz 6-7.5 bin tl arası

Ugur kana
Ugur kana
10 ay önce

Selamlar kutay bey, 50 veya 55 inc icin alabilecegim en iyi tv ler hangisidir. Bir onceki 2010 model 50 inc lg tv im karti arizalandi 9 sene ustune.

1-goruntu kalitesi

2-kanal gecis hizi

3-internetten film seyredebilecegim kasmadan

4-internet tv ye uygun

5-40 derece yan acidan da rahatlikla seyredilebilen

6-enerji tasarrufu iyi olan

7-oyun konsollarina uyumlu

Sartlarina haiz tavsiyenizi belirtirseniz sayenizde paramizin tam karsiligini veren bir tv almak isteriz. Kolay gelsin

ugur kama
ugur kama
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

5000tl ve fakat onereceginiz tv ye göre 6000 tl cıkabilirim. tercihim aslında 50 inc ama 55 inc de sunu alın dersenız sizi dinleceyecgım kolay gelsın

ugur kama
ugur kama
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

SAYIN KUTAY BEY TAVSIYE ETTIGINIZ TV LERI ARASTIRDIM. VE GORDUM KI COK KARISIK ILSER )))))   SORU: 1-TİZEN İŞLETİM SİSTEMI ICIN YORUMLAR COK KÖTU 2-QLED VE OLED İN FARKINA FARDIM. OLED İCİN KULLANIM ÖMRÜ KISA DENIYOR. ????(INANIN TAVSIYENIZ KARARIMI COK COK ETKİLEYECEK)   ALMAYA KARAR VERDİKLERİM.   1-LG OLED55B9PLA 2019-8900TL LG OLED55B8PLA 2018-9000TL (2018 YILI AMA DAHA PAHALI????)   2-LG 55SM9010PLA 2019-9000TL VE LG 55SM8600PLA 2019-7000TL BU IKISI NEDİR ANLaMADIM OLEDMİ? 9010pls da subwoofer var ve hoarlorler 40w diye 2000tl fark var benim gördüğüm değermi???   3-SAMSUNG 55Q70R 2019-7700TL   4-PHILIPS 55PUS8804 2019-6000TL   gordugunuz gıbı aynı ekranlarda buyuk fıyat… Daha Fazla »

Ugur kama
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

SAYIN KUTAY BEY TAVSIYE ETTIGINIZ TV LERI ARASTIRDIM. VE GORDUM KI COK KARISIK ILSER )))))   SORU: 1-TİZEN İŞLETİM SİSTEMI ICIN YORUMLAR COK KÖTU 2-QLED VE OLED İN FARKINA FARDIM. OLED İCİN KULLANIM ÖMRÜ KISA DENIYOR. ????(INANIN TAVSIYENIZ KARARIMI COK COK ETKİLEYECEK)   ALMAYA KARAR VERDİKLERİM.   1-LG OLED55B9PLA 2019-8900TL LG OLED55B8PLA 2018-9000TL (2018 YILI AMA DAHA PAHALI????)   2-LG 55SM9010PLA 2019-9000TL VE LG 55SM8600PLA 2019-7000TL BU IKISI NEDİR ANLaMADIM OLEDMİ? 9010pls da subwoofer var ve hoarlorler 40w diye 2000tl fark var benim gördüğüm değermi???   3-SAMSUNG 55Q70R 2019-7700TL   4-PHILIPS 55PUS8804 2019-6000TL   gordugunuz gıbı aynı ekranlarda buyuk fıyat… Daha Fazla »

Mehmet
Mehmet
10 ay önce

Merhaba 1500 tl civarı 102 ekran bir televizyon almak istiyorum

bana nasıl bir tavsiye de bulunursunuz

şimdiden teşekkürler

Seko
Seko
10 ay önce

Kutay bey merhabalar samsung 55RU7300 ile philips 55PUS7304 arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz
Ayrıca samsung a101 de 4400 tl den indirime girmiş yada başka bir öneriniz var mı?
 

Son düzenleme 10 ay önce by Seko
FARUK
FARUK
10 ay önce

Merhaba,
 
 
Öncelikte tavsiye ve yorumlarınız için teşekkür ederim. Benim için de tavsiye bulunursanız çok sevinirim.
 
 
 
Bütçe kısıtım yok. (10.000 TL)
50 inç
4K – UHD
100 Hz ( şu an bildiğim kadarıyla türkiyede maks 50 hz destek veriliyor. 100 hz olmasına gerek yok derseniz 50 hz de olur.)
İnternet bağlantısı hızlı
Kanallar arası geçiş hızı yüksek
Görüntü kalitesi yüksek
 
Kısaca nedenini de belirtirseniz çok memnun olurum.
 
Şimdiden teşekkürler
 

Son düzenleme 10 ay önce by FARUK
Faruk
Faruk
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Teşekkür ederim. Alan sebebiyle 50 inç i geçemiyorum. Bir şekilde çözersem, 55 inç için aynı özellikler için öneriniz ne olur.

mevlüt ardıç
mevlüt ardıç
10 ay önce

49-50 inç televizyon almayı düşünüyorum. bütçe 3000-4200 bandında, phılıpsin pus7304 modelini çok istiyordum fakat eski kullanıcılardan duyduğum kadarıyla güncelleme gelmediği için ciddi sıkıntı yaşadıkları. lg49um7100 ile samsung 50ru7090 arasında gidip geliyorum.veya android tvsi olan pus7304 modeli mi?fikrinizi alabilirmiyiz

Bahadır
Bahadır
10 ay önce

Kutay Bey Merhaba,

55 inç tv almak istiyorum. Oled yada Philips tv tercihlerim arasında bulunmuyor. Bütçem 8000-9000 civarı. 3 tv arasında karar veremiyorum. İlk tercihim Sony KD-55XG9505 ve Sony KD-55XF9005. Muadili olarak Samsung QLED 55Q70T’nin veya LG’nin 9000 serisi NanoCell tv’sinin piyasaya çıkmasını beklemek. Karanlık ortamda film izlemek istiyorum ve tvnin full array led özelliğinin olması tercihim. Sizce hangisini tercih etmeliyim. Sony için düşünceleriniz nelerdir.

Turgut Önder
Turgut Önder
10 ay önce

Çok değerli kullanıcılar

amatör bir tv kullanıcısı 2s/gün Netflix seven biriyim ve müzik dinlerim media markt da kafam karıştı oled bütçemin üstü 55” için Philips 8804 aldım ama (7200tl)satıcının Philips temsilcisi olduğunu öğrenince kafam karıştı. LG 55 ultra HD (4500) ve Samsung qled (7200tl) arasında kaldım tarafsız yorumlara minnettar olurum dr Turgut önder

Armağan
Armağan
10 ay önce

Merhaba Kutay bey 3000-3500 arası bütçemle tv almak istiyorum 43-49 inç sizce ne almalıyım 43 inç samsung Philips tarzımı dersiniz yoksa 49-50 inç Vestel mi Tvde çoğunlukla maç film izlioruz arada PlayStation sizce ne yapmalıyım teşekkürler

Ahmet Taha Çinkaya
Ahmet Taha Çinkaya
10 ay önce

merhaba kolay gelsin 7 bin liraya kadar bütçemiz var fakat 125 ekrana kadar tv bakabiliyoruz alanımız kısıtlı film ve maçları en güzel şekilde izleyebileceğim ve akıllı tvsi geniş kapsamlı bir tv arıyoruz yardımlarınızı bekliyoruz teşekkürler şimdiden

Volkan
Volkan
10 ay önce

Kutay Bey merhaba 5-6 bin bütçe ile 55 yada 65 inch tv almayı düşünüyorum. Uzun zamandır tv fiyatlarını takip ediyorum. Şu anda philips 55pus7304-5100 tl, 65pus7304-5999, samsung 55q60r-6299 tl. Sizin öneriniz hanginiz olur? Ya da başka öneriniz olur mu?

Nry
Nry
10 ay önce

Merhabalar, samsung ue32N5000AUXTK ve Lg 32LM6300PLA.APDZ32

Mutfakta kullanilmak uzere,

Bu iki marka tv den hangisini tercih edersiniz / yada önerirsiniz?

Samsung şu an 1.600 tl Lg de 2.300 tl

Aradaki bu fiyat farki çözünürlüğü ve birinin smart olmasi bu fiyat farkını tolere eder mi sizce?

Cevabiniz icin simdiden teşekkürler

Seref
Seref
10 ay önce

Televizyon önerisinde bulunurken sadece özelliklerini değil kaç yıl izleyebileceğimizi de belirtmelisiniz. Çoğu televizyon, özellikle LG markalar 3-4 senede çöpe atılıyor. Şikayet var daki şikayetleri okuyup öneride bulunmanız daha doğru olur diye düşünüyorum

Ugur kama
10 ay önce

SAYIN KUTAY BEY TAVSIYE ETTIGINIZ TV LERI ARASTIRDIM. VE GORDUM KI COK KARISIK ILSER )))))   SORU: 1-TİZEN İŞLETİM SİSTEMI ICIN YORUMLAR COK KÖTU 2-QLED VE OLED İN FARKINA FARDIM. OLED İCİN KULLANIM ÖMRÜ KISA DENIYOR. ????(INANIN TAVSIYENIZ KARARIMI COK COK ETKİLEYECEK)   ALMAYA KARAR VERDİKLERİM.   1-LG OLED55B9PLA 2019-8900TL LG OLED55B8PLA 2018-9000TL (2018 YILI AMA DAHA PAHALI????)   2-LG 55SM9010PLA 2019-9000TL VE LG 55SM8600PLA 2019-7000TL BU IKISI NEDİR ANLaMADIM OLEDMİ? 9010pls da subwoofer var ve hoarlorler 40w diye 2000tl fark var benim gördüğüm değermi???   3-SAMSUNG 55Q70R 2019-7700TL   4-PHILIPS 55PUS8804 2019-6000TL   gordugunuz gıbı aynı ekranlarda buyuk fıyat… Daha Fazla »

emre
emre
10 ay önce

Merhaba Kutay bey

70pus6724 tv nin panel tipi nedir? ips mi va mı veya başka mı?

Volkan
Volkan
10 ay önce

Merhabalar Kutay Bey,

65”-70” boyutlarda genelde netflix, youtube, nadiren de tv izlediğim bir televizyon önerebilir misiniz acaba? Bütçem 7000-8000TL. arası. Benim aradığım özelliklerdeki postlarda genelde ”Philips 65PUS7304” ve ”Philips 70PUS6504/12” modelleriöneriyorsunuz, fiyat olarak daha büyük ekran olmasına rağmen ”Philips 70PUS6504/12”modeli daha uygun fiyatlı, sizce bunlardan ya da sizin önereceğiniz başka seçeneklerden hangi tv daha mantılı olur? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Volkan
Volkan
10 ay önce
Yanıtla  KutayKtmr

Tekrar merhabalar Kutay Bey, 65pus8204 modeli 7.500tl, 65pus7304 modeli ise 6000tl. Sizce bu aradaki farka değer mi? Uzun vadede mantıklı ise bütçe sorun değil ama çok küçük bir kaç şey için 1500tl lik farkı vermek istemiyorum.

Özgür
Özgür
10 ay önce

Samsung 49 ru 7300 curved tv fiyati 3900 tl ye düştü sizce curved mi yoksa duz ekran mi 4000 tl ye kadar sizin oneriniz nedir

Volkan
Volkan
10 ay önce

Tekrar merhabalar Kutay Bey, 65pus8204 modeli 7.500tl, 65pus7304 modeli ise 6000tl. Sizce bu aradaki farka değer mi? Uzun vadede mantıklı ise bütçe sorun değil ama çok küçük bir kaç şey için 1500tl lik farkı vermek istemiyorum.

Uras
Uras
10 ay önce

Salonumuza 55 veya 65 inç büyüklüğünde tv almak istiyoruz.sony xf9005 lg sm8600 ve q60 arasında kaldik. Öncelikle ekran küçültüp 55 inç mi almalıyız yada 65 inç e mi bakmalıyız çok kararsızız. Sizin 55 ve 65 inç için önerileriniz nelerdir. Bütçe maksimum 10 bin. Teşekkürler.

Yasemin
Yasemin
9 ay önce

Merhaba, 43″ 4K en az 100 hz smart tv almak istiyorum. Hangi marka ve modeli önerirsiniz?

894
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x