Akıllı Scooter GOGORO Elektrikli

24 Mayıs 2017
2060
Bakıldı
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]

Gogoro adı verilen bu motosiklet hem estetik görünüm açısından hemde uygun yakıt açısı ile göz doldurmaktadır. Dünya’nın ilk elektrikli motosikletleri arasında yer almıştır. Gogoro ayrıca akıllı telefonlar için uyarlanmış android ve ios uygulamaları ile desteklenmiştir.

Gogoro Özelliklerine değinecek olur isek ;

Gogoro dünyanın ilk elektrikli akıllı scooter motosikleti. Özellikle en kalabalık şehirlerde kullanılmak üzere tasarlanan süper bir ulaşım aracı. Hava kirliliği konusunda çok hassas olanGogoro, hiç kirlilik yaratmamakla beraber, muhteşem bir yol tutuş ve kontrol yeteneğine sahip. Sadece 4.2 saniyede 50 km/h hıza ulaşıyor ve 96km/h en yüksek hız değerine sahip. Bu demek oluyor ki klasik 125cc’lik motosikletlerden daha hızlı ve seri. Özellikle yarış için dizayn edilen araçlarda kullanılan ultra hafif alüminyum aeroframe ile üretildi. Uzun mesafelerde kısa süren şarj işlemi sayesinde rahat ve huzurlu bir şekilde yolculuk yapabilir, bulut bağlantısı, iOS ve Android uygulamaları ile batarya seviyesi kontrolü, en yakın şarj istasyonunu bulma ve yönlendirme gibi dâhili özellikleri ile akıllı bir scooter kullanmanın hazzını yaşayabilirsiniz. Bütün bunlar bir araya gelince Gogoro şu ana kadar üretilen en kullanışlı, ulaşılabilir ve en akıllı scooter olmaya hak kazanıyor.
Sizin için birçok görselini bulduk ve yazının devamına ekledik. Tanıtım videosu ise bu güzel ve çevre dostu araç için paracıklarınızı harcamaya sizi ikna edebilir, dikkat edin.
HTC yenilikçilerinin iki dahisi Horace Luke ve Matthew Taylor, Gogoro adında akıllı scooter üreten bir firmayla seslerini duyurmuşlardı. Gogoro ilk defa CES 2015 teknoloji fuarında meraklılarına tanıtıldı. Gogoro şu an prototip olarak bulunuyor ve şehrin farklı noktalarında enerji kaynakları kurmak için üzerinde çalışılıyor. Ayrıca Luke ve Taylor’den gelen açıklamaya göre, şarj istasyonları projesi hala planlama aşamasında. Firma kullanıcıları için bir üyelik sistemi kurulacak ve scooterı satın alan kişiler bu sisteme üye olacak. Üyeler uyumlu uygulama ile en yakın Gogoro istasyonuna gidip boş durumda olan bataryasını yenisiyle değiştirebilecek. Üyelik ilk ay bedava ancak sonraki aylarda üyelerden ücret istenecek.

Kaynak: http://www.mototurkiye.net/htcden-akilli-scooter/

 
Gogoro hakkında daha fazla bilgi ve 4 milyona yakın kişiselleştirme seçeneğini görmek için web sitesini ziyaret edin.

Konu içerik kaynak : http://www.teknolsun.com/2015/01/akll-scooter-gogoro.html

GOGORO Smartscooter Görselleri

GOGORO MOTORSİKLET VİDEO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir