Android’den İphone’a WhatsApp Aktarma 2020

3 Ekim 2020
1479
Bakıldı

Eğer Android Whatsapp yedeğinizi İphone Telefonunuza Aktarma yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu konu ile Whatsapp Yedeğiniz Artık İphone telefonuzda

Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]

Android işletim sisteminden sıkılan ios kullanıcıları iphone telefona geçiş yapmak istediklerinde bir takım engellerle karşılaşmaktadırlar. Bunlardan Bir tanesi Whatsapp görüntü mesaj ve grup mesajlarının Android’ten iphon’a aktarımıdır.

Yöntem 1# Backuptrans Programı ile Whatsapp Aktarılması

Eğer artık bir ios işletim sistemi iphone telefonunuz varsa ve Whatsapp mesajlarını sorunsuz bir şekilde aktarmak istiyorsanız bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Öncelikle Backuptrans programını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.
Backuptrans programını indir

Backuptrans Programı indirdikten sonra ne yapmalıyım ?

Önemli bir not düşmek istiyorum itunes Programının son sürümü bilgisayarınızda yüklü olmalıdır. Fotoğraflarınızı, Müziklerinizi, Videolarınızı, Dosyalarınızı itunes programı ile aktarabilmektesiniz fakat Whatsapp yedeğinizi aktarabilmeniz için Yukarıdaki Programı bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Programı indirdikten sonra kurulumunu yapmanız akabinde Android telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayınız.
Whatsapp Yedeğinizi Backuptrans programı sayesinde aktarabilmeniz için aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

Yapılacak işlem ;
  • Android ve İphone Telefonlarınızı usb Kablosu ile Pc’nize bağlayınız.
  • Android Telefonunuzun ayarlarından USB hata ayıklama moduna almalısınız.
  • BackupTrans Programını açtıktan sonra Program aracılığı ile Whatsapp Yedekleme ayarlarınıza girerek Whatsapp Mesajlarınızı bilgisayarınıza yedekleyiniz. ( Ayarlar, sohbet ayarları, yedekle kısmı )
  • Eğer yedekleme sırasında sizden herhangi bir şifre isterse şifresiz yedeklemeyi tercih edebilirsiniz.
  • Aşağıdaki görselde hangi kısımdan yedeği pc’ye aktaracağınızı görebilirsiniz.
Backuptrans Programı ile Whatsapp Mesajları Yedekleme

Programı indirdikten sonra bilgisayarınızda itunes programı yoksa ve telefonlarınız Bilgisayarınıza bağlı değilse program uyarı verecektir. Program açıldığında sizden lisans isteyebilir. Remind me later tuşuna basarak geçebilirsiniz.

Whatsapp yedeğimi İphone Telefona nasıl yükleyebilirim ?

Program aracılığı ile Pc’mize indirdiğimiz sohbet yedeğini iPhone telefonunuza aktarabilmek için indirdiğiniz Backuptrans programının içinden ”Local Databases” menüsünü açınız. açmış olduğunuz menüde Android telefon adının üzerine sağ tıklayarak ”Transfer Messages From Databases To iPhone” seçeneğini seçiniz.

iPhone Telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Backuptrans Programı ile indirdiğimiz Whatsapp sohbet yedeğini IPhone Telefonunuza aktarmayı başlatın. İndirdiğiniz yedekleri sadece bilgisayarınızda saklayacaksanız bu işlemi yapmanıza gerek yok

Not : Yedeği iphone yüklerken ios işletim sistemli iPhone telefonunuzun iCloud yedek ve iPhone’u bul özelliklerini kapatmanız gerekmekte

Backuptrans ile WhatsApp Mesajlarını Android’den iPhone’a Sorunsuz Bir Şekilde Aktarabilmektesiniz.

Android’den iPhone’a geçmeyi planlıyorsanız, Android WhatsApp Mesajlarını iPhone’a aktarmak isteyebilirsiniz. Backuptrans Android WhatsApp to iPhone Transfer, WhatsApp Mesajlarını Android’den iPhone’a doğrudan bilgisayara aktarmanıza yardımcı olacak en iyi araçtır. Tüm WhatsApp Sohbet Geçmişiniz iPhone’unuzda mükemmel bir şekilde kopyalayacak ve birleştirilecektir. Rahat ve güvenli.

WhatsApp Sohbet Geçmişini Android’den iPhone’a Doğrudan Aktarın
WhatsApp Mesajlarını Android’den Bilgisayara Yedekleyin
WhatsApp Mesajlarını Bilgisayardan iPhone’a Kopyalayın
WhatsApp Mesajlarını Android’den belge olarak aktarın (Txt, Csv, Doc, Html, PDF) uzantıları şeklinde aktarım yapılabilir
PC’deki Android WhatsApp Sohbetlerini dilerseniz yazdırtabilirsiniz.
WhatsApp fotoğrafları video sesleri vb. Ekleri Android’den yedek alabilirsiniz.
İPhone, Samsung, HTC, Motorola, Sony Ericsson, LG, Huawei ve Daha Fazla telefon Desteklemektedir.

Eğer Yukarıdaki program’dan verim alamazsanız MobileTrans Programını kullanmasınızı öneririm.

Yöntem 2 # Fotoğrafların ve verilerin İphone’a aktarılması

Verilerinizi android Telefonunuzdan iphone’a aktarmanızda kolaylık sağlayabilecek bir uygulama daha önermek istiyorum. Bu Uygulama google play store’da mevcuttur.
Move to iOS uygulaması Android cihazınızdan Tüm verileri İos işletim sistemli İphone Telefonunuza aktarır. Aktarım işleminde iphone’a bağlanabileceğiniz özel bir wifi ağı oluşturur.

Move To İOS uygulamasını Google Play Store’den indirebilmek için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Çok kısa bir sürede iOS’a Taşıma yapan bu uygulama sayesinde içeriklerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde Android telefonunuzdan Aktarabilirsiniz. işinizi sağlama almak adına Android telefonunuzdan ios’a geçiş yapmadan önce verilerinizi başka bir cloud platforma yedekleyebilirsiniz. Örnek; Yandex, Google Drive, Ondrive vb. platformlar olabilir İOS’a taşı uygulaması ile içeriklerinizi güvenli bir şekilde Android Telefonunuza aktarabilirsiniz.
Uygulama ile aşağıdaki verileri taşıyabilmektesiniz.

İletişim Geçmişiniz
Mesajlar geçmişi
Telefon Kamera görselleri ve videoları
Web Tarayıcı yer imleriniz
E-Posta hesapları
Takvimleriniz

Eğer çözümleyemediyseniz Dilerseniz Whatsapp Sohbet yedeği Android’den iPhone’a Aktarma adlı konumuza göz atabilirsiniz

4 2 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x