Apple’a bir kötü haber daha!

9 Ocak 2018
1815
Bakıldı
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]

Teknoloji Dünyasında en çok tercih edilen cep telefonu iphone’nin üreticisi olan Apple firmasını hakkında Paris savcılığı yoğun şikayetler üzerine soruşturma açılmasına karar verdi.

Kampanyacılar ve kullanıcılar Apple’a karşı dava açılması için  savcılığına başvurdu
Paris savcılığı dönüm noktası tüketici yasalarını kullanarak ürünlerinde planlı yavaşlatma olduğu iddialarına yönelik bir soruşturma başlattı.

Soruşturmayı başlatan Fransız Savcının yaptığı açıklama’da şu sözler yer aldı ön soruşturma aylar sürebilir ve bulgularına bağlı olarak dava düşebilir veya ayrıntılı bir soruşturma için bir hakime teslim edilebilir.

Paris savcılığı ‘ndan yapılan açıklamada, iPhone marka telefonların eski modellerinin “kasıtlı olarak yavaşlatılması”olarak kamuoyunun gündemine gelen iddialar sonrası bir tüketici derneğinin şikayette bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, 27 Aralık 2017’de yapılan başvurunun incelenerek, Amerikan teknoloji devi Apple hakkında “hilekarlık” da dahil bir dizi iddia hakkında soruşturma açıldığı kaydedildi.

Apple, eski model telefonlarının kasıtlı olarak yavaşlatıldığı iddialarının ortaya atılması sonrası önce bunu itiraf etmiş, daha sonra da bir özür yazısı yayımlayarak batarya değişim ücretlerinde büyük indirime gidileceğini açıklamıştı.

Apple hakkında aynı nedenle başka ülkelerde de şikayette bulunulmuş ve tazminat davaları açılmıştı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir