Fransa’daki Irkçılık zihniyeti değişmiyor

3 Nisan 2020
1477
Bakıldı

Bir çok ünlü futbolcunun tepki gösterdiği Fransa’daki Irkçılık yine boy gösterdi. Yapılan konuşmada Fransadaki ırkçılık zihniyeti hiç değişmiyor dedirtti

Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]

Fransada yapılan canlı yayın programı LCI Tv’de Canlı yayın’da Cochin Hastanesi Yoğun Bakım Şefi Prof. Dr. Jean Paul Mira ve Araştırma Yetkilisi Prof. Dr. Camille Locht, Canlı yayın esnasında Irkçılık ziniyetini yansıtan sözlere imza attı. Tüberküloz ‘da da kullanılan BCG aşısının koronavirüs hastalarında da kullanılması için denemeler yapılabileceğinden bahsetti.

AFRİKALI Veya HAYAT KADINLARINDA DENEMELİYİZ

Geliştirilmesi düşünülen Aşı denemeleri ile ilgili konuşan Doktor Mira, “Bu araştırmaları maskenin, tedavinin, yoğun bakımın olmadığı Afrika’da yapamaz mıyız? Tıpkı AIDS araştırmalarında olduğu gibi. Veya hayat kadınları üzerinde deneyemez miyiz? Çünkü onlar daha fazla hastalanmaya yatkın, korunmuyorlar. Ne düşünüyorsunuz?” dedi.

“HAKLISINIZ ZATEN AFRİKA’YI DÜŞÜNÜYORUZ”

Doktor Locht’tan da skandal sözlere destek geldi. Locht, “Evet haklısınız. Zaten bu araştırmanın paralelinde Afrika’da bir araştırma yapmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

DEMBA BA: BATI’YA HOŞGELDİNİZ

Medipol Başakşehir forması giyen Senegal asıllı Demba Ba, sosyal medya hesabından iki Fransız doktor arasında geçen diyaloğun videosunu paylaşarak, “Beyazlar çok üstün olduklarına inandığı için ırkçılık ve hor görmenin olağan olduğu Batı’ya hoşgeldiniz” yorumunda bulundu.

ETO’O: AFRİKA SİZİN OYUN ALANINIZ DEĞİL

Türkiye’de Antalyaspor ve Konyaspor formalarını terleten Kamerunlu Samuel Eto’o da, Demba Ba’nın paylaşımına verdiği cevapta, doktorları eleştirdi. Eto’o, “Afrika sizin oyun alanınız değil” dedi.

DROGBA: İĞRENÇ!

Bir dönem Galatasaray forması da giyen bir diğer yıldız isim Didier Drogba ise ifadelerin kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, “Afrika bir test laboratuvarı değildir. Bu alçaltıcı ve ırkçı ifadeleri şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı.

0 0 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x