İBB Ekrem İmamoğlu ve Ekibi Mezhep Savaşına Zeminmi Hazırlıyor

24 Nisan 2020
63
Bakıldı

Türkiye’de 100. yıl 23 Nisan Etkinlikleri kapsamında İBB Ekrem İmamoğlu ve ekibi tarafından hazırlanan Koliler içerisinde yer alan dergilerde resmedilen görseller ile ilgili detaylar

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Tarafından Ülkemiz’de 23 Nisan 100. Yıl etkinliği kapsamında Çocuklara Dağıtılan Kolilerdeki Dergide İBB Aleviliği Din olarak resmetmiş haberleri bir çok sosyal medya hesabında ve Haber sitelerinde paylaşılmakta. Konu ile alakalı bilgileri tek konu altında toplamaya çalıştım. Konuda yer alan görseller ve konu başlığı twitter’da açılan hastag’lerden alınmıştır.

İBB’ye Sosyal Medya Tepkiler Büyük

İBB tarafından Türkiye 100. Yıl 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Dağıtılan İsa Nisa ve Cumhuriyet Demokrasi dergilerinde yer alan bir takım bilgiler ile çocukların siyasete alet edilmeye çalışıldığı Din Tercihinde baskı oluşturulmaya yönelik Kurguların yer alması sebebi ile Kolilerin dağıtıldığı bazı aileler tarafından dergi resimleri büyük tepkiler ile sosyal medya’da paylaşılmaya devam ediyor.

Sosyal medya’da Bilinçli aileler tarafından paylaşılan dergi görsellerine büyük tepkiler gelmeye devam ediyor. Özellikle Dini tercih değişikliği üzerinde etken oluşturma ve Ayrıca İslamiyeti Aşağılamaya yönelik girişimlerin olduğu yönünde ifadelere yer verilmekte.

23 Nisan’da Hedef 100 bin çocuk

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından 23 Nisan’da özenle hazırlanarak İstanbul’da 100 bin çoçuğumuza ulaştırması hedeflenen Kolilerin içeriği ile alakalı Süleyman Özışık Tarafından bir video hazırlanmış
Video’da Koli içeriğindeki Dergilerle alakalı analizler yer almaktadır.

Facebook’ta paylaşmış olduğu video’da aşağıdaki not’a yer verilmiş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, ilkokul çocuklarına dağıttığı dergide Aleviliği mezhep olmaktan çıkarıp başlı başına bir din olarak tanıttı. Üstelik Arapça yazılı Allah ismini de ayaklar altına koyarak yaptı bunu… Görenlerin inanamadığı dergiye ait görseller ve yorumum bu videoda…

23 Nisan’da çocuklara dağıtılan Mutluluk Kolisi ile ilgili Video Analizi

Dergideki Görsel’de Alevilik Din olarak lanse edilmiş

Aşağıdaki Resim İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Tarafından 23 Nisan’da istanbul’da 100 bin çocuğa dağıtılmak için hazırlanan ve bir çok Aile’ye dağıtılan Hediye Kolilerindeki Dergilerden birinde yer almaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ekibinin işgüzarlığı başlığı ile sosyal medya'da paylaşılan resim
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ekibinin işgüzarlığı başlığı ile sosyal medya’da paylaşılan resim

Sandık Şarttır ama Yeterli Değil İfadesi Neyi çağrıştırıyor ?

Aşağıdaki Görsel İstanbul Belediyesi Ekrem imamoğlu Başkanlığında İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan ve ekibi tarafından istanbul’daki Çocuklara dağıtılmak üzere hazırlatılmış.

Demokrasi için Sandık Şarttır ama Yeterli değil ifadesi

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kolileri özenle hazırladığına dair video hazırlatmış

Video’nun ikinci Kısmında ise İBB Personelleri tarafından dağıtımı yapılan Mutluluk Kolileri adı verilen Hediyelerin içeriği ve Dağıtılması ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Süleyman Özışık iddalarında yer alan ifadelere göre İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından 23 Nisan’da dağıttığı dergilerde Dini Tercihleri değiştirmeye yönelik vurguların yapıldığını ve Mezhep dahi olmayan Aleviliği Din olarak gösterme çabalarının dayatma’dan başka birşey olmadığını belirtiyor.

Ekşisözlük’te İBB hediye kolisi ile alakalı Konu açılmış

Ekşisözlük’te açılan konuya bir çok kullanıcı görüşünü belirtmiş.
Açılan konu ile alakalı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

edit: bu bir sabah gazetesi haberciliği değildir. ben onu sadece kaynak olsun diye koydum ki ilk kez onlar haberleştirmişler. benim esas kaynağım bizzat bu koliler kendilerine ulaştırılmış ve içinden çıkan dergideki ibâreleri fotoğraflarla kayıt altına almış olan kişilerdir.

edit: mesele (bkz: alevilik) meselesi değildir ki ben ya da bir başkası bundan rahatsızlık duysun. hz. ali efendimiz’e olan sevgim ve hürmetim; ehl-i beyt’ine olan tazimim her daim bâkidir. velâkin dinleri sıralarken araya alevilik serpiştiriliyorsa; burada iyi niyet kastını fersah fersah aşan bir zihin bulandırma vardır ki derginin muhatabı henüz o manâda idrâk yeteneğinden ve hâlihazırdaki tartışmalardan pek bir uzak olan çocuklardır.

sırasıyla; demokrasi için sandık şartır ama yeterli değildirbaşlığını sayfaya attıktan sonra altına hangi metini girerseniz girin orada amaç bambaşka ve menfidir.

bir diğeri ise; kalabalık protestocu genç bir grubun eline; başkan şaşırma sabrımızı taşırma pankartını çizim olarak verir ve bununla genç dimağlara neyi aşılamaya çalıştığınızı izâh etmezseniz art niyet aranması da pekâla makûldür.

………………………….

böyle bir iddia var.

skandaldan da fazlasıdır

dünyanın en masum varlıkları olan çocuklar üzerinden; çocuklarla özdeş olmuş millî bir bayram vesilesiyle tamamen bilinçaltı mesajlar ihtiva eden böylesi sinsi bir propagandaya yeltenmek en hafif tabiri ile aymazlıktır. zira söz konusu görsellerdeki kasıt çocukların ilgi, kavrama, beklenti ve algılama düzeyinin çok ötesine taşmış dahi yanıltıcı, yönlendirici minvaldedir.

ibb’nin derhal ve amasız açıklama yapması elzemdir. kolilere iliştirilen bahse konu derginin içeriğini de kim hangi donanım ve amaç ile hazırlamışsa ayrıca onlar hakkında da bilgi verilmelidir.

bu da ibb linkidir

İBB Dışında Başka gençlerde Koli Dağıttı İBB gibi yapmadı!

Sosyal Medya’da bir twitter kullanıcısı şu yorumlara yer vermiş;
23 Nisan’da Benzer Görevi ifa etmek için Belirtilen Kolilerden Hazırlayan Bir Grup genç Kolilere Sadece bisküvi, çikolata, şeker koyarak dağıtırken İBB’nin iş Güzarlığında Çocukları siyasete alet etmesine şimdi birileri nasıl bir kılıf uyduracak çok merak ediyorum.

Haber Detayı ;

Gençler 23 Nisan’da Çocuklar için Koli Dağıttı

SULTANGAZİ’de bir grup genç 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi çocuklara  bisküvi, çikolata, şeker dolu “mutluluk kolisi” kolisi dağıttı.

Sultangazi’de bir araya gelen bir grup genç 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi çocuklar için hazırladıkları ve ismini “mutluluk kolisi” adını koydukları kolileri çocuklara dağıttı. Gezgin gençlerden oluşan ‘GEZGİNEU’ isimli grup üyeleri yaklaşık 130 çocuğa içerisinde bisküvi, çikolata, şeker gibi bir çok yiyeceğin olduğu koliler hazırladı. Kapı kapı dolaşan gençler hazırladıkları kolileri dağıttı. Çocuklara bayrakta hediye eden gençler çocukların bayramlarını kutladı. Kolileri alan çocukların mutlulukları kameraya yansıdı. 

Kaynak: DHA

Not: Bazı gezizekalılar Konu altında şahsıma ve Aileme Ağır ithamlarda bulunarak nefretlerini kusuyorlar.
Haberin yalan olduğunu beyan eden ahmaklar!
Haberin doğruluğundan şüphe duysam burada paylaşmazdım.
Resimlerin üstünde yazıların olmasına gerek yok.
At gözlüğünüzü çıkarıp haberleri okumuş olsaydınız paylaştığım konuda görsellerin ve içeriklerin sosyal medya’dan alıntı olduğunu belirttiğimi anlardınız.
Az biraz Şahsi çıkarınızı düşünmeden vicdanınızın sesini dinleyebilmiş olsaydınız o küçük zihninizi doğruluk için çalıştırmayı becerebilirdiniz.
Cahillerin sesinin çok çıkması, Kötülüklerine fırsat verilmesi ve kötü niyetlerinin bu şekilde haber olmasının nedenleri bariz açık ortadadır.
Herşeyin bir zamanı var!
Çakal Rüya Gördü Diye Kurdun Soyu Tükenmez!

0 0 oy
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x