Whatsapp Facebook instagram Telefon Numarası ile İp Adresi ve En Yakın Lokasyon Tespiti 2020

3 Mayıs 2020
2688
Bakıldı

Whatsapp Facebook instagram Sosyal medya hesapları üzerinden yada telefon numarası ile İp adres tespiti sayesinde Kişilerin Lokasyon bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 3 Average: 3.7]

Bir Çok internet kullanıcısının en çok merak ettiği konulardan bir tanesi Whatsapp Facebook yada instagram ile ip adresinin nasıl bulunabileceğidir. Bu konuda Okurlarım için özel bir video paylaşıyorum. Bu video’da Tanıdığınız herhangi birinin telefon numarasına sms atarak ip adresine ulaşabilir ve sonrasında lokasyon öğrenebilirsiniz.

Adres Tespiti için nasıl bir yol izlemeliyim.

Herhangi bir internet kullanıcısının adres tespiti için öncelikle internet kullanıcısının ip adresine ihtiyacınız olacaktır. İp adresini tespit edebilmeniz için bir çok seçenek kullanabilirsiniz. Bu seçeneklerden en basit olanı hakkında kısa ve öz bir bilgi aktarabilirim. Adres Tespiti için öncelikle ip adresi Tespiti konusunu inceleyebilirsiniz.

İp Adres Tespiti nasıl yapılır İp Adresi nasıl bulunur

Bir internet kullanıcısının ip adresini bulmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 1. Bu işlemleri yaparken öncelikle Chrome yada yandex kullanmanızı öneririm.
 2. İp adres tespiti için öncelikle iplogger.org a giriş yapmalısınız.
 3. iplogger.org a giriş yaptıyanız öncelikle sağ tuş tıklayarak sayfayı türkçe’ye çevire tıklayarak kullandığınız sayfayı türkçeye çevirin.
 4. Şimdi google görsellere giriş yaparak herhangi bir görselin url’ni kopyalayın. Örnek url : https://i.pinimg.com/originals/8d/b0/f2/8db0f235b19283ff5ad6d1e103a7f592.png
 5. Resim url’ni kopyaladıysanız iplogger.org ana sayfasında Url & resim kısaltıcı kısmına tıklayarak çıkan sayfa’daki kutucuğua Resim url’ni yapıştırın ve url’i kısalt butonuna tıklayın
 6. Size ufak bir panel verecek ve şu şekilde bir url’niz olmuş olacaktır. https://iplogger.org/34AbM3
 7. Eğer verilerinizin kaybolmasını istemiyorsanız üyelik oluşturmanız gerekir.
 8. Yukarıdaki link’i ip adresine ulaşmak istediğiniz kişiye Şu mesajla gönderebilirsiniz. Merhaba bu resim senin değilmi ? https://iplogger.org/34AbM3
 9. Fakat bu url’i karşınızdaki kişi anlayabilir o sebeple tıklamayabilir Bu yüzden herhangi bir url kısaltma sitesinde mevcut url’nizi kısaltabilir ve o şekilde gönderebilirsiniz.
 10. https://gg.gg/ sitesine girerek yukarıdaki url’i açılan kutucuğa tıklayarak kısaltabilirsiniz. Customize link’e tıklayarak resminize isim verebilirsiniz.
 11. Yukarıda belirttiğim siteye giriş yaptım ve mevcut url’imi şu şekilde kısalttım https://gg.gg/fotograf2020
 12. Sizde aynı şekilde url’nizi değiştirdiyseniz artık elinizdeki yeni url’i istediğiniz kişiye sms, Facebook, İnstagram, Whatsapp yada herhangi bir sosyal medya platformundan göndererek ilgili kişinin link’e tıklamasını bekleyebilirsiniz.
 13. iplogger.org sitesinde açık olan sayfanızda Log ip sekmesinden resminize tıklayan kişilerin ip ve tarayıcı bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 14. Önemli bir hatırlatma kısaltma sitelerini facebook instagram spam olarak algılıyor kısa url sitesi olarak https://bitly.com/ kullanmanızı öneririm Facebook’tan birine url göndereceğiniz zaman önce yazı ile urli yeni metin belgesinde yazın daha sonra facebook mesaj kısmına yapıştırıp direk enter’a basın aksi halde url içeriğini okursa mesajı engelleyecektir. Oluşturduğum örnek resim : https://bit.ly/2Yuxlc8

İp Adresinden Adres Tespiti Nasıl yapılır Adres Bulma Yöntemi

Bir önceki konuda belirtilenleri doğru bir şekilde yaptıysanız elinizde bir ip adresi olmalı. Eğer elinizde bir ip adresi mevcut ise geodatatool.com web sitesine giriş yaparak ip’yi sorgulamanız yeterli. İp adresi hangi lokasyona ait ise ilgili kişinin kullandığı ip’nin en yakın baz istasyonunu size gösterecektir.

ip ve Adres Tespiti Videosu

Konumuzda anlatılan tüm bilgiler İp ve Adres Tespiti hakkında hazırlanmış olan video’da mevcut dilerseniz video’yu izleyebilirsiniz.

Facebook Whatsapp instagram ve telefon numarası üzerinden İp Tespiti ve Adres Tespiti

5 2 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x