Mark Zuckerberg’in Facebook hesabı pazar günü canlı yayında hack’lenecek

29 Eylül 2018
1508
Bakıldı
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]

Beyaz Şapkalı hackler olarak kendilerini tanıtan bir hacker grubu Tayvan kökenli Chang Chi-yuan, canlı yayında Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in facebook hesabını hackleme girişiminde bulunacak.

Tayvanlı hacker Chang Chi-yuan, pazar günü canlı yayında Mark Zuckerberg’ü hackleyeceğini duyurdu. 2011 yılında da bir Facebook hack aktivitesine kurban giden Mark Zuckerberg’ün profilini hackleyecek.

Tayland kökenli hacker Chang Chi-yuan, Facebook’un kurucusu Zuckerberg’in Facebook hesabını hackleyerek, silme girişiminde bulunacağını duyurdu.

Yasadışı aktivitelerde bulunmayan ve şirketlerin siber güvenlik açıklarını tespit eden ‘Beyaz Şapkalılar’ isimli bir hacker grubuna mensup olan Chang, geçtiğimiz günlerde 26 bin takipçili Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Zuckerberg’in hesabını hackleyip ardından sileceğini ve bunu Facebook Live üzerinden yayınlayacağını duyurdu.

‘CHANG’IN ADI FACEBOOK’A KATKIDA BULUNANLAR LİSTESİNDE’

Ünlü hackerin adının Facebook’a katkıda bulunanlar listesinde adının olduğu öğrenildi. Facebook’un da Apple, Google, Windows gibi teknoloji devleri firmaların uyguladığı ‘hata bulanları ödüllendirme’ programına sahip olduğu belirtilirken, ödül kazanan dikkatli kullanıcıların, listede yer almaya hak kazanmalarının haricinde, tespit ettikleri açığın büyüklüğüne göre para ödülü kazandığı biliniyor.

‘İYİ BİR HACKER OLMAK İSTEMİYORUM, HATTA HACKER OLMAK İSTEMİYORUM’

Chang sosyal medya üzerinden yaptığı son paylaşımda, “İyi bir hacker olmak istemiyorum,  hatta hacker olmak istemiyorum. Sadece sıkıldım ve biraz para kazanabilmek için uğraşmaya çalışıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

‘HACK GİRİŞİMİ,  FACEBOOK ÜZERİNDEN TSİ İLE 13.00’DE CANLI OLARAK İZLENEBİLENECEK’

Chang’in bu hack girişimi pazar günü Türkiye saatiyle 13.00’de başlayacak. Ünlü hackerin, hackleme esnasından yapacağı her şey canlı olarak izlenebilenecek.

( Soldan ikinci ) Chang Chi-yuan

Canlı yayında Facebook hack aktivitesi!

Kimliğini saklamayan hacker, bu pazar günü yapacağı yayınla Mark Zuckerberg’ün hesabını hackleyeceğinin sözünü verdi. Daha önce Tayvan’da bir otobüs bilet satışı sistemine girip kendine bilet aldığı için kendisine dava açılan hacker, bu sefer Facebook’a dadandı.

Daha önce çeşitli sistemler hackleyerek para kazandığını da belirten hacker, Facebook’tan bulduğu bug için almış olduğu cevabı da sosyal medya hesaplarından paylaştı. Eğer ki başarılı olur ve Mark Zuckerberg’ün hesabını silebilirse, Mark Zuckerberg ikinci kez hacklenmiş olacak.

Daha önce 2011 yılında hacklenen Zuckerberg’ün hesabından şunlar paylaşılmıştı:

2011 yılında yapılan saldırı ile ilgili Facebook, nasıl yapıldığı ile ilgili bir duyuru paylaşmamış olsa da Zuckerberg, bir wi-fi ağına bağlandığı sırada hesap bilgileri çalındı diye tahminlerde bulunulmakta.

Türkiye saatiyle 13.00’da başlayacak olan yayın için buradan hatırlatma kurabilirsiniz

 

0 0 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x