Roland Diggelmann itirafı : İlaç Firmaları gerçeği

2 Ekim 2018
5261
Bakıldı

Kanser Tedavisi ile ilgili ortaya bir çok yorum ve görüş atılmaktadır. Bunlardan en dikkat çekici yorum ise Roland diggelman dan gelmiş.

Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]

Merhabalar siz değerli okurlarıma Bu yazıda Dünya’da Kanserle Mücadele’nin olmadığından bahsetmek istiyorum. Kanserle Mücadele kapsamında Roland Diggelman adı ile internet’de dolaşan bir itirafının olduğu paylaşımdan yola çıkarak bazı istatistiklerden bahsedeceğim. 

Aşağıda belirtilmiş olan gerçekte yaşadığımız ama bir türlü adını koyamadığımız itiraf olarak adlandırılan gerçek olup olmadığı belirsiz sözleri sizlerin takdirine bırakıyorum

Roland Diggelman Adı ile Paylaşım’da olan Söz Nedir ?

Dünya’nın en büyük ilaç firmalarında görev almış olan Roland Diggelman Acı bir itiraf’ta bulundu başlığı altında yayınlanan sözler;
”İlaç şirketleri için, Tedavi edilmiş her hasta Kaybedilmiş bir müşteri demektir”
Çoğu ilaç firmasının felsefesi; ‘Öldürmeyin ama sakın iyileştirmeyin’ Şeklindedir!
Kanser, Şeker, Tansiyon, Tansiyon, Kalp, Kemik Erimesi, bu hastalıklar şirketler için altın yumurtlayan tavuklardır.
İlaç Şirketleri Kansere Tedavi falan aramıyor.
insanları kanserli bir şekilde daha uzun süre yaşatıp, Sömürmeyi hedefliyorlar.. Dünya’nın bunu bilmeye hakkı var.. sözleri internet’de dolaşmaktadır.

Dünya’da Kanserle Mücadele Yok!

İlaç firmaları yada Sağlık kuruluşlarının hepsi aynı politikayı uyguluyor demek istemiyorum Lakin genel anlamda izlenim bu şekilde.
Şu konunun altını çizerek belirtmek isterim! Dünya’da Kanserle mücade yok.

Bu kanıya nasıl vardınız şeklinde sorular soranlar olacaktır..
Kısaca bir kaç istatistik belirtebilirim.
Konu: 03.04.2020 tarihinde güncellenmiştir.
İstatistikler bu tarihe göre hesaplanmalıdır.

 • Bu Yıl Dünya’da Toplam Ölüm Sayısı : 15.087.650
 • Bu Yıl Bulaşıcı Hastalıklardan Ölüm Sayısı : 3.329.994
 • Bu Yıl Kanserin sebeb olduğu Ölüm Sayısı : 2.106.740

Şuan Dünya Korona Virüs ile Mücadele ediyor
4 ay içerisinde Korona virüsünden ölenlerin sayısı : 54.137

Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Yazılması gereken bir çok şey var fakat şuan bu istatistiklerin farkındalık oluşturmak adına yeterli olacağı düşüncesindeyim.

Doğal Tedavi Yöntemleri Tercih Edilmeli

Ayrıca farkındalık adına paylaştığım yazıda önemli bir not daha düşmek istiyorum. Doğal olmayan Antibiyotikleri azaltın Doğal olmayan ilaçları kullanmamaya özen gösterin Kimyasal ilaçlara Bağımlı Kalmayın!
ilaçlara bağımlı olmamak adına Hastaneleri mümkün olmadıkça tercih etmeyin.
Öncelikle Atadan Dededen toruna geçmiş olan işini severek bilerek yapan bildiğiniz güvendiğiniz aktarcıları tercih edin. Organik ve doğal tedavi yöntemlerini tercih edin. Neslimize bunu aşılamalıyız.

Kanser Kemoterapi vb. tedavilerine maruz kalmamak adına çaba gösterilmelidir!

Başlığı kısa cümlelerle belirtmek çok anlamlı olmaz fakat konuyu uzatmamak adına bir takım önlemler alınması ve insanların artık bilinçlenmesi gerektiğini belirtmek istiyorum. Çevremizde Kanser Tedavisi görenlerin sayısı çok fazla hemen hemen her birimiz Bu Mucadele’de yer almışızdır. Bu gibi durumların oluşmaması adına izlenimlerim neticesinde edindiğim bilgiler doğrultusunda söyleyebileceklerim şunlardır;

 • Yediğimiz Gıdalara kesinlikle özen gösterilmelidir
 • İçtiğimiz Suya dikkat edilmelidir
 • Kansorejen Maddeler ve Gıdalardan uzak durulmalıdır
 • Temizliğe önem verilmeli ve özen gösterilmelidir.
 • Pazarlarda vb. yerlerde merdiven altı yapılmış olan giyecekleri ve elbiseleri satın alınmamaya ve giyilmemeye özen gösterilmelidir.
 • Çocuklarımıza bakkal’dan yada marketlerden aldığımız çikolata şeker vb. ürünlere dikkat edilmelidir. çoğunlukla tüketilmemesine özen gösterilmelidir.
 • Çocuklarımıza aldığımız oyuncakların iyi seçilmesi Çok önemlidir!
 • Çocuklarımızın Radyasyondan uzak tutulmasına özen gösterilmelidir.
 • Kanser vb. Hastalıklarla Mücadele programlarına destek verilmelidir.
 • Kanser vb. Hastalıklarla ilgili Farkındalık programlarından bilgiler edinilmelidir.
 • Organik Sebze meyve kullanılmaya özen gösterilmelidir.
 • Eğer imkan var ise Kendimize ait Bahçe yada tarlalarda Organik Sebze Meyve yetiştirilmelidir.! Tohum dikerek yetiştirme yapılmalıdır. Fide dikerek değil! Sebze ve Meyve Ürünlerimizi yetiştirirken Kimyasal ilaçlar kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Toprak ve Yapraklar için Doğal, Organik Oranları yüksek, Gübreler hakkında bilgi almak için bana ulaşabilirsiniz.

Tüm Ailemiz ve Yakınlarımızın Bilinçlenmesi adına ve farkındalık oluşması adına bu yazıyı sosyal mecra’da paylaşmanızı rica ediyorum.

iyi Aktarcıyı nereden bulacağım sorunuza en iyi yanıtı Büyüklerimiz verecektir. Osmanlı’dan süre gelen ve Günümüzde Aktarcılık yapmaya devam eden Dede’den toruna aktarcılık hizmetine devam eden Aktarcılar mevcuttur.

Not: Bu konu altında Konuyu okuyanlara faydalı olabilmesi adına bir kaç aktarcı önermiştim fakat reklam amaçlı paylaştığımı düşünenler olduğu için kaldırdım. Kendi aktarcınızı kendiniz araştırarak bulabilirsiniz.
Tavsiye isteyen olur ise yardımcı olmak isterim.

Kanser Tedavisinde Kullanılan Etkili Bitkiler

Kanser tedavisinde araştırmalara göre en çok kullanılan ve faydalı olan bitkiler sırası ile aşağıda mevcuttur.

 • Zerdeçal
 • Limon
 • Çörek Otu
 • Meyan Kökü
 • Yeşil Çay
 • Brokoli
Hangi Kanser tedavisinde hangi bitkileri kullanıyorlar.

-Arı poleni, akciğer, beyin, kalın bağırsak, lösemi, malign, melanom, meme ve prostat kanserinde etkili. Ayrıca akciğer kanserine karşı koruyucu.
– Biberiye, akciğer, cilt, kalın bağırsak, lösemi ve meme kanserine karşı koruyucu.
– Karayılan otu, prostat kanserinin tedavisinde etkili.
– Brokoli, idrar yolları ve idrar torbası, kalın bağırsak ve meme
kanserleri ile mücadelede etkili aynı zamanda bu kanserlere karşı da koruyucu.
– Buğday çimi, meme kanserinde etkili.
– Cezayir menekşesi, çeşitli organ kanserleri, lenfoma ve löseminin
tedavisinde yardımcı. (Ancak, doktor kontrolü dışında kullanılmaması gerekir. Zararlı yan etkiler yapabildiği unutulmamalı)
– Çemenotu, kalın bağırsak, karın zarı, kemik, lösemi, meme kanserinin tedavisinde etkili.
– Çörekotu, akciğer, baş-boyun, kalınbağırsak, karaciğer, karın zarı, lösemi, lenfoma, meme, pankreas, prostat, yumuşak doku kanserlerinin tedavisinde yardımcı.
– Devedikeni, akciğer, baş-boyun, idrar yolları ve idrar torbası, kalın bağırsak, prostat kanserine karşı etkili.
– Dut, kanser hastalarına destek gıda olarak dikkati çekiyor. Beyaz, kara ve kırmızı dut, yüzyıllardır geleneksel Çin ve Japon tıbbında kullanılıyor.

Etkisi Bol Tedavi yöntemlerinde kullanılan diğer bitkiler

– Ekinezya, kalın bağırsak ve pankreas kanserinde etkili.
– Greyfurt, kansere karşı koruyucu etkisi var. Ancak son yıllarda yeni anlaşılan greyfurt-ilaç etkileşimleri unutulmamalı.
– Isırganotu, prostat kanserinde etkili.
– Karahindiba, kalınbağırsak, karaciğer, lösemi, malign melanom, meme ve rahim kanserinin tedavisinde yardımcı olabileceği düşünülüyor.
– Keten tohumu, kalınbağırsak, malign melanom, meme ve prostat kanserinde etkili.
– Kızılcık, akciğer, baş-boyun, kalınbağırsak, karaciğer, meme, prostat, yemek borusu ve yumuşak doku kanserlerinde etkili.
– Kudret narı, baş-boyun, cilt, idrar yolları ve idrar torbası, lenfoma, lösemi, malign melanom, meme ve prostat kanserlerinde etkili.
– Nar, baş-boyun, kalınbağırsak, lösemi, meme ve prostat kanserlerinde etkili. Narın, ayrıca kansere karşı koruyucu etkisi var.
– Ökseotu, akciğer, baş-boyun, karaciğer, karın zarı ve meme kanserinde etkili.
– Sarımsak, meme kanserinde etkili. Sarımsak, ayrıca kalınbağırsak, mide ve prostat kanserlerine karşı koruyucu etkisi bulunuyor.
– Üzümün, kansere karşı koruyucu etkisi var. Günümüzde üzüm çekirdeği ve kabuğunda bulunan kimyasal maddelerin kuvvetli antioksidan olduğu gösterilmiştir. Üzümde bulunan kimyasal maddelerin, kanser, kalp-damar hastalığı, santral sinir sistemi hastalıkları üzerine koruyucu ve tedavi edici özellikleri olduğu saptanmıştır.

Kanserin vücudumuzu esir almaması için Yediğimiz gıdalara dikkat etmeliyiz.

– Yabanmersini, kalınbağırsak ve lösemide etkili.
– Yeşil çay, akciğer, baş-boyun, beyin, kalın bağırsak, karaciğer, lenfoma, lösemi, malign melanom, meme ve prostat kanserinde etkili. Siyah çayın fermente edilmemiş hali olan yeşil çayın ayrıca, kansere karşı koruyucu özelliği bulunuyor. Hem siyah hem de yeşil çay bol miktarda antioksidan madde içeriyor. İçinde polifenoller daha yüksek oranda olduğu için yeşil çay, siyah çaydan daha faydalı. Yeşil çay, kuvvetli antikanserojen, antioksidan ve kilo kaybettirici bir besin maddesi. Yeni yapılan bir çalışma, yeşil çay ve üzüm ekstraktlarının (Kurutulmuş bitkilerden, özel yöntemler kullanılarak elde edilen, ilaç ham maddesi olarak da kullanılan bitki özleri), kansere karşı birbirlerinin
etkilerini artırdığını ortaya koydu.
– Zencefil, akciğer, kalın bağırsak, karaciğer, lenfoma, lösemi, malign melanom, meme, mide, pankreas ve yumurtalık kanserinde etkili. Zencefilin kanser hücrelerine etkisiyle ilgili laboratuvar çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalarda, zencefilin akciğer, kalın bağırsak, malign melanom, meme, mide, karaciğer, pankreas, yumurtalık kanseri ile lösemi ve lenfoma hücrelerini öldürdüğü
saptandı.
– Zerdeçal, baş-boyun, cilt, idrar olları ve torbası, kalın bağırsak, meme, mide, pankreas ve rahim ağzı kanserinde etkili. Yeni yapılan çalışmalar, zerdeçalın normal olmayan hücrelerin ve kanser hücrelerinin çoğalmasını engellediğini ortaya koydu. Zerdeçalın, özellikle kanser hücrelerinin yaşamasını sağlayan enzimin aktivitesini azalttığı belirlendi.”

5 4 votes
Makale Değerlendirmesi

Tüm Yorumları

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ATİLLA Han
ATİLLA Han
28 Eylül 2019 23:54

Böyle bir itiraf olduğunu okumuştum ama böyle bir açıklamaya dair ses ve görüntü kaydına hiçbir yerde rastlayamadım. Bu itirafı da sosyal medyadaki bir paylaşım dışında hiçbir yerde destekleyen bir haber göremedim. İlaç firmalarına güvenmiyorum tabi ki ama haberin kaynağı nedir?

Muzik
Muzik
5 Eylül 2019 23:01

Kesinlikle katılıyorum.Roland beyefendi doğruları söylemiş.

İrfan Bulut
İrfan Bulut
9 Mayıs 2019 10:11

Aktarcı ne demek?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x