İşte 2020’de görmek istediğim ev güvenlik teknolojisi

3 Ocak 2020
208
Bakıldı

Her zaman olduğu gibi, ev güvenlik teknolojisi ön plan’da tutulmakta, Daha geniş teknoloji trendlerinin Ces 2020’de Las Vegasta tanıtılacağı belirtiliyor.

Birkaç gün içinde, teknoloji yazarları CES 2020’deki en havalı teknoloji yeniliklerini kapsayacak şekilde Teknoloji severlerin Las Vegas’da toplanacaklarını belirtmekteler . 2020 yılı için heyecan veren konuları gözden geçirirken yoğun bir hafta olacağını gözlemledim. Her zaman olduğu gibi, ev güvenlik teknolojisi ön plan’da tutulmakta, Daha geniş teknoloji trendlerinin Las Vegasta tanıtılacağı belirtiliyor.

Ces 2020’de tam olarak hangi ürünlerin tanıtılacağı hakkında fikrim yok, ama ucuz dış mekan kameralarından gizliliğe daha ciddi bir odaklanmaya kadar görmek istediğim şeylerin bir listesi mevcut.

Daha ucuz dış mekan kameraları

Wyze , HD canlı akış, hareket uyarıları, gece görüş, iki yönlü ses, ücretsiz bulut depolama ve kameranın altındaki dahili microSD kart yuvası ile isteğe bağlı yerel depolama ile 20 $ ‘ a harika kapalı güvenlik kamerası satışını gerçekleştirecek . Tanıtılacak olan kamera’nın fiyatına göre özellikleri çok iyi

wyzecam1 Dış Mekan güvenlik Kamerası
wyzecam1 Dış Mekan güvenlik Kamerası

Ring Indoor Cam ve Tend Secure Lynx (her ikisi de 60 $ maliyet) diğer uygun fiyatlı kapalı kameralarında listelere girdiğini fark ediyoruz.

Ring Indoor Cam-Şirketin en ucuz güvenlik kamerası
Ring Indoor Cam-Şirketin en ucuz güvenlik kamerası

Amazon’un sağlam Blink XT2’si 100$ ile satışa sunulacağı belirtiliyor.
Ancak henüz 100 dolardan daha düşük maliyetli daha iyi bir Dış Mekan kamerasını Listelerde göremedim.
Umuyorumki bu özelliklerde daha uygun fiyatlı bir kamera tanıtımı yapılır.

Blink XT2 dış mekan güvenlik kamerası
Blink XT2 dış mekan güvenlik kamerası

Kameralarda Gizliliğe odaklanılıyor

Gizlilik, akıllı evde önemli bir konuydu, Ev güvenlik şirketleri daha fazlasını gerçekleştirdi ve CES 2020 markaların bunu ele alması için harika bir fırsat oldu. Akıllı ev ürünleri ile etkileşimlerinizin daha fazlasını yerel depolamaya taşımak iyi bir seçenektir. Güvenlik kameraları için yerel microSD kart depolama (bulut depolama yerine) uyarlanması gizliliğe önem verecektir.

Bulut depolama ile çekimleriniz bulut aboneliğinizin izin verdiği kadar uzun süre kaydedilecek uzak bir sunucuya gider. Yerel depolama ile, Görüntü kayıtlarınız bir microSD karta kaydedilir ve daha sonra uzak bir sunucuya kayıt etmek zorunda kalmadan görüntülemek için bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Wyze Cam ve Arlo Ultra hub gibi bazı güvenlik kameraları yerel bir depolama seçeneği sunar, ancak düşündüğünüz kadar yaygın değildir.

Apple’ın CES 2020’ye katıldığını belirtelim ve Apple’ın üst düzey yöneticisi Jane Horvath’ın Konuşma sırasında gizlilik konusunu yuvarlak masa toplantısında ele alacağını belirtmek istiyorum.

Dahili sirenler

Dahili Sirenler basit gibi görünebilir, Ancak yerleşik sirenlere sahip daha fazla ev güvenlik cihazının üretilmesi gerektiğini düşünüyorum. Piper (artık üretilmiyor), Canary ve diğer müstakil ev güvenlik sistemleri gibi dahili sirenli kameraların üretilmesi gerekiyor.

Arlo Pro 3 pille çalışan dış mekan güvenlik kamerası , hepsi bir arada aygıta oldukça yakındır.
Gelişmiş hareket uyarılarına sahip, HD canlı akış kamerası (isteğe bağlı bulut hizmeti ), yerleşik bir spot ışığı ve dahili sirenli, Arlo ayrıca, uzakta olsanız bile, bir güvenlik sorunu varsa evinize güvenlik zaafiyeti ile alakalı önemli bilgiler iletmektedir.isteğe bağlı özel güvenlik önlemleri sunmaktadır.

CES 2020’de tam olarak ne bulacağımızı bilmek için henüz çok erken, ancak ev güvenliği kategorisinde çok şey görmeyi umuyorum. Ve oradan özel notlar elde edeceğim, size en heyecan verici ev güvenlik aygıtı haberlerini getirmek için yeni ürünlerin koridorlarını geziyorum. Ev güvenlik şirketlerinden veya genel olarak teknoloji şirketlerinden daha fazla ne görmek istiyorsunuz? Konu altında görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

0 0 oy
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x