Q5id biyometrik kimlik yönetimi teknolojisi için patent aldı

21 Temmuz 2020
Q5id biyometrik kimlik yönetimi teknolojisi için patent aldı
14
Bakıldı

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Q5id’e , dolandırıcılık ve hırsızlığı önlemek için kimlikleri kanıtlayan ve doğrulayan biyometrik kimlik kaydı ve doğrulama sistemi için bir patent verdi.

Bu Patent Çok işe yarayacak Biyometrik kimlik yönetimi

Bir kişinin kimliğini kanıtlamak için, sistem farklı biyometri özelliklerini toplar, kimlik belgelerini analiz eder, kimlik değerlendirmesi ve canlı röportaj yapar. Kullanıcılar kaydolduktan sonra, kanıtlanmış dijital kimlik farklı endüstrilerde ve çeşitli iş uygulamalarında işlem yetkisi için kabul edilir.

Steve Larson Q5id için şunları dile getirdi

“Geliştirdiğimiz, piyasadaki diğer çözümlerden gerçekten eşsiz. Bugün piyasadaki başka hiçbir platform Q5id gibi kimlikleri kanıtlamaz. Kimliklerin çoğu yaklaşıktır ve kimlik sahtekarlığı ve sahtekarlığa karşı hala savunmasızdır, ”dedi Q5id CEO’su ve kurucusu Steve Larson. “Patentli sistemimiz tüketicileri kaydediyor ve kimliklerini sadece birkaç dakika içinde kanıtlıyor. Daha sonra saniyeler içinde dijital kimliklerine karşı kimlik doğrulaması yapılabilir. İşletmeler, müşterilerinin söyledikleri kişi olduklarından emin olabilirler ve tüketiciler kimliklerinin korunduğuna dair gönül rahatlığı elde ederler. ”

Q5id Kimlik Sahtekarlığını önlüyor

Çok modlu biyometri, kimlik belgesi kontrolleri ve canlı video görüşmelerini birleştirerek Q5id, işlemler sırasında kimlik sahtekarlığını önler.

Q5id kısa süre önce Matthew Klepp’i yeni Ürün Direktörü – Q5id’in ölçeklenebilir kimlik yönetimi platformunun oluşturulmasına yardımcı olacak Uygulamalar olarak adlandırdı.

0 0 oy
Makale Değerlendirmesi
Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi yazmak ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x