instagram gizli profile bakma 2020 – 2021

8 Kasım 2020
Gizli instagram hesaplarını profillerine bakma görüntüleme
2198
Bakıldı

instagram uygulamasında gizli profil hesaplarının nasıl görüntülenebileceği instagram profile bakma işlemini nasıl yapabileceğiniz konumuzda yer almaktadır.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]

instagram kullanıcılarının kendilerini takip eden kişilerin hesaplarının gizli olması gelen takip isteğini kabul edip etmeme konusunda tereddütlere yol açmakta, Bu sebeple instagram gizli profile bakma için uygulama aranmaktadır.

Instagram, resimleri ve videoları paylaşmak için son birkaç yılda en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Canlı videolar, IGTV, bir dizi filtre ve çok daha fazlası gibi yeni eklenen özellikler, bu ortamı dünya çapında özellikle gençlerin en çok tercih ettiği kullanıcı haline getiriyor. 

Gizlilik her zaman her yerde önemlidir

Bir sosyal platform küreselleştiğinde, istenmeyen gizlilik ihlali riski daha yüksek olmaya başlar. Uygulama, kullanıcıları içeriklerini paylaşmaya teşvik etse de, Gizlilik her zaman önemli olduğu için profillerdeki paylaşımlarada gizli kalma imkanı sunmaktadır.

Herkese açık profillerin görüntülenme endişesi olmasa da, özel profillerin amacı zaten görüntülenmemektedir. İnsanlar, farklı nedenlerden dolayı birinin özel profilini görmek isteyebilir. Bir anne çocuğunun çevrimiçi faaliyetlerine göz kulak olmak isteyebilir veya bir patron, çalışanının sosyal hesaplarında neler paylaştığını bilmek isteyebilir. Sebep ne olursa olsun, insanlar her zaman ya gizli bir araç ya da birinin özel instagram takipçi profilini kontrol etmek için basit bir yöntem arayışındadır.

Bu makalede, özel gizli Instagram hesaplarını görmenin en basit yollarını listeleyeceğiz.

Gizli ve Genel instagram hesapları arasındaki farklar nelerdir.?

Herkese açık Genel instagram Hesapları

Yukarıda bahsedildiği gibi, Instagram’da yeni oluşturulan herhangi bir hesap herkes tarafından görülebilir. Bu, o hesapta paylaşılan içeriğin, profile rastlayan veya özellikle o hesabın kullanıcı adını arayan herkes tarafından erişilebilir olacağı anlamına gelir. Kişiler o hesabın sahibini yalnızca görüntüleyemez, aynı zamanda onunla etkileşimde bulunabilir. Bu, ya paylaşılan içeriğe yorum bırakarak ya da sizi hedef profilin gelen kutusuna götürecek Direkt Mesaj seçeneğini kullanarak yapılır. Daha fazla teşhir edilmeye ihtiyaç duyan bazı kamu hesapları, platformdaki genel çekişmelerini artırmak için genellikle ig takipçileri satın almanın yollarını bulur. 

Herkese açık profillere üçüncü şahıs aramaları yoluyla da erişilebilir. Birisi Google’daki veya başka bir arama motorundaki herkese açık profille ilişkili adı aradığında, o Instagram hesabının profil bağlantısı arama sonuçlarında görünecektir. Bu bağlantıya tıklamak sizi Instagram uygulamasına yönlendirecek ve onu görüntüleyebileceksiniz. Herkese açık bir Instagram profilinde paylaşılan resimler ve videolar, Google görsel arama sonuçlarında ve diğer çeşitli bağlantılı uygulamalarda da görünmektedir.

Özel Gizli İnstagram Hesapları

Görsel içeriği paylaşmak isteyen ancak yalnızca belirli sayıda kişiyle paylaşmak isteyenler kullanıclar gizli özel profillere başvurur. Bunu, Instagram uygulamasındaki ayarlar menüsünden profil görünürlüğünüzü manuel olarak gizli hale getirerek yapabilirsiniz. Bunu yapmak, profilinizle istenmeyen herhangi bir etkileşimi önleyecek ve insanlar, herkese açık bir hesapla mümkün olduğu kadar kolay iletişim kuramayacaklar. Profilde paylaşılan içeriği kimlerin görebileceği ve mesajlarda size kimlerin ulaşabileceği konusunda tüm kontrol, hesap sahibinin elindedir. Yalnızca hesabın sahibinin hesabında tutmak istediği kişiler buna erişebilir. Kişilerin içeriğini görmek için hesaba bir takip isteği göndermesi gerekir. Sahibi isteği kabul ettiğinde, takipçi tüm profili kontrol edebilir.

Özel Gizli Instagram profilleri nasıl görüntülenir?

Gizli Profiline bakmak istediğiniz kişiyi Arama Motorunda aratın

Birinin özel profilini kontrol etmenin ilk yöntemi, kullanıcı adını Google’da aramaktır. Şimdi yapmak istediğiniz ilk şey, görüntülemek istediğiniz profille ilişkili kullanıcı adını not etmektir. Gizli instagram Hesaplarına ait bazı küçük bilgiler Google görsellerinde bulunabilir. En azından Instagram hesaplarının profil resmini bulabilirsiniz. Profil resimleri genellikle Google’da kolayca görüntülenebilir. Dahası, korumasız Facebook, Twitter veya diğer sosyal hesaplarını bulabilir ve bilgilerinize kolayca erişebilirsiniz. 

Cesur olun ve bir takip isteği gönderin

Birinin özel Instagram hesabına göz atmanın en etkili yollarından biri, hesaba doğrudan bir takip isteği göndermektir. Sizi zaten tanıyorlarsa, kullanıcının isteğinizi kabul etme şansı yüksektir. 

Ancak, isteğiniz anında kabul edilmediyse veya kullanıcı reddetmişse, takip talebinizi kabul etmelerini sağlamanın birkaç yolu vardır.

  • İsteği gönderdikten sonra bir süre bekleyin. Kullanıcı, hesabında çok aktif olmayabilir veya günlerce bekleyen istekleri kontrol edemeyebilir. Bazı insanlar bekleyen istekler bölümünü kontrol etme zahmetine girmez ve bu nedenle bir süre fark edilmeyebilir.
  • Birkaç gün olduysa ve talebiniz hala kabul edilmediyse, doğrudan mesaj seçeneğini kullanarak kullanıcıyla iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Onlara Instagram DM’leri aracılığıyla mesaj atın ve neden hesabını takip etmekle ilgilendiğinizi söyleyin, kendinizi tanıtın ve sohbet ederken karşınızdaki kişinin biraz ilgi gösterip göstermediğini görün. Bazı insanlar tanımadıkları insanlardan gelen talepleri kabul etmeme konusunda kesinlikle kararlıdır. Bu nedenle, önce kişiyle etkileşim kurmak iyi bir fikir olabilir.
  • Kullanıcıyı bir yerden tanıyorsanız, onlara kendinizden bahsetmek ve nerede ve ne zaman tanıştığınızı hatırlatmak iyi bir fikir olacaktır. 

Gizli Kalmak için sahte bir kimlik oluşturun

Yukarıda belirtilen yöntemler sizin için işe yaramazsa, her zaman sahte bir profil oluşturabilirsiniz. Ancak, bu yöntem gerçekten etik değildir ve ona başvurmak başınızı belaya sokabilir. Gizli Profil üzerinden ilgili profile istek göndererek takip isteğini kabul etmesini isteyebilirsiniz.

Bir kadın karakterle sahte bir profil oluşturmak, talebinizin kabul edilme olasılığı daha fazla olduğu için çok yardımcı olabilir. Güzel bir kız ismi bularak ve kadınlara yönelik içerikler paylaşarak profilinizin olabildiğince gerçekçi görünmesini sağlayın. Bunun için kadın influencer’lar arasında popüler olan son trendleri inceleyebilir ve hesabınızı buna göre düzenleyebilirsiniz. Sahte bir hava vermemesi için bir grup genel profili ve bazı güvenilir arkadaşları takip edin. Profil oluşturulduktan sonra, hedeflenen kullanıcıya bir takip isteği gönderin. 

Kişi isteğinizi kabul etmiyorsa, gelen kutusuna girin ve ilgili profil sahibi ile rahat bir tonda etkileşim kurmayı deneyin. Bir güven duygusu geliştirmek için karşılıklı menfaatler hakkında konuşabilirsiniz, bundan sonra sadece talebinizi kabul etmekle kalmayıp aynı zamanda sizi takip etme ihtiyacı hissedebilirler.

Bunun yerine bir IG görüntüleyici aracı kullanın

Yukarıda belirtilen yöntemlerin tümü başarısız olursa, üçüncü taraf bir çevrimiçi özel Instagram hesap görüntüleyici kullanabilirsiniz. Bu sitelerin% 100 orijinal ve güvenli olmadığına ve çevrimiçi gezinme deneyiminizi kolayca riske atabileceğine dikkat edin. Normalde, bu tür siteler ad ve iletişim bilgileri, Instagram kullanıcı adı gibi kimlik bilgilerinizi girmenizi gerektirir ve hatta bazıları hizmetleri ücretsiz olmadığı için kredi kartı bilgilerinizi de isteyebilir. Dahası, Instagram’ın API’sinin herhangi bir üçüncü tarafın kullanıcılarının özel verilerini elde etmesine izin vermeyen katı bir politikası vardır. Her durumda, bilgilerinizi bu sitelere vermeden önce dikkatli olmanız ve iki kez düşünmeniz gerekir, çünkü bu işlem sırasında verileriniz çalınabilir.

Özel Instagram hesaplarını görüntülemek için kullanılabilecek birkaç site şunlardır:

PrivateInsta

InstaSpy

InstaLooker

InstaRipper

Instagram Private Profile Viewer

Not : Yukarıdaki Uygulamaları kullanmadan önce Sahte bir profil oluşturmanızı öneririm. instagram gizli profile bakma Uygulamalarına oluşturmuş olduğunuz sahte instagram profili ile erişim sağlamanızı tavsiye ediyorum. Aksi halde gerçek profiliniz ile erişim sağladığınızda instagram yetkilileri tarafından kapatılabilir. Çünkü bu tarz uygulamaların kullanımı instagram api geliştiricileri tarafından yasaklanmıştır.

Tüm Yorumları

  • Kutay Bey benim bi arkadaşım var onun profilini gizli olarak görmem lazım yardımcı olabilirmisiniz.
    Ücreti konusunda zorluk yaşamayız

    Tülay Ş 28 Ağustos 2022 13:02 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir