Sosyal Medya ile Para Kazanma

8 Kasım 2020
Sosyal Medya ile Para Kazanma
1668
Bakıldı

Bu yazımızda instagram, Facebook, Whatsapp Sosyal Medya platformları üzerinden Para kazanma konusuna değineceğiz. Detay için Konumuzu inceleyebilirsiniz.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal medya dünyayı kasıp kavurdu. Günümüzde yüzlerce kişi sosyal medyayı günlük olarak kullanıyor. Dünyadaki en popüler platformlardan bazıları Youtube, Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat ve tiktok’tur. Sosyal medyayı düzenli olarak kullanan kişiler, ve Sosyal medya’nın gücünü yeni anlayan kullanıcılar sosyal medyadan para kazanıp kazanamayacaklarını merak ediyor. 

Sosyal Medya’da Para Kazanmanın Yolları;

Birinin sosyal medyada para kazanabilmesinin ilk yolu, temel sosyal medya pazarlamasıdır. Doğrudan sosyal medya profillerinden para kazanılamaz. 

  1. Doğrudan Ürün satarak paza kazanılabilir.
  2. Sosyal Medya Takipçilerinizi artırarak Organik hitle reklam alımı gerçekleştirilerek Para kazanılabilir
  3. Hizmet satışı gerçekleştirerek Para kazanılabilir
  4. Fenomen veya içerik yayıncılığı yapılarak para kazanılabilir.
  5. Web sitenize Sosyal Medya hesaplarınız üzerinden organik trafik alarak Para kazanılabilir. ( Web sitenize reklam alımı yaparak )

Sosyal medya profillerinden web sitelerine trafik çekmek için sosyal medya profillerini kullanabilirler. İnsanların büyük çoğunluğu sosyal medya hesaplarının açılması ve kullanımı ücretsiz olduğu için, ürün, hizmet satışında sosyal medya pazarlaması minimum maliyetli yollarından biridir.,

Bu işe nasıl başlamalıyım.?

Öncelikle Instagram’da para kazanmak için kişilerin bir işletme hesabına başvurmaları ve bir işletme profili oluşturmaları önemlidir. instagram gizli profile sahipseniz satış yapamamaktasınız. İşletme hesabı oluşturursanız, herkese ürünlerinizi ve hizmetlerinizi Instagram’da satma olanağı sağlayacaktır. Bu durumda, bu, sosyal medyayı kullanarak para kazanmanın en doğru yollarından biridir. Esasen, insanlar bir e-ticaret mağazası oluşturmak için artık sosyal medyayı kullanmaktadırlar.

İnstagram ve Facebook’ta Ürün Satışı

İnstagram ve Facebook hatta whatsapp’da artık ürünlerinizin satışını kolaylıkla yapabilmektesiniz. İnstagramın instashop özelliği sayesinde, Facebook’un Marketplace özelliği Sayesinde, Whatsapp’da ise Whatsapp Business ile işletme profili oluşturarak ürünlerinizi ve hizmetlerinizi yayınlayabilmektesiniz. Bu özellikler şuan için tamamen ücretsizdir. Türkiye’de kullanıma sunulmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir