Türk Telekom Firması Uplaod hızlarını 2 katına yükseltti

29 Ağustos 2020
Türk Telekom Upload Hızı iki katı
1561
Bakıldı

Türkiye’de bir çok internet kullanıcısının evlerinden daha hızlı bir şekilde işlerini idame ettirebilmeleri için Türk Telekom firması Upload hızlarını 2 katına çıkarttığını duyurdu.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]

Türk Telekom firması Korona virüs nedeniyle bir çok çalışanın evden gerçekleştirdiği çalışmaların daha verimli olabilmesi adına ve Öğrencilerinde bu hizmetten faydalanabilmesi için geç kalınmış bir hizmeti devreye alarak evlerde fiber ve VDSL kullanıcılarının internetlerindeki upload yani yükleme hızlarını iki katına çıkartmayı planladı.

Upload Hızı Nedir ?

Upload hızı internet’de herhangi bir görseli video’yu dosyayı herhangi bir internet web sitesinin Dosya Depolama hosting ( Sanal Disk )’ine yükleme işlemidir. Upload hızları Türkiye’de Bireysel ev kullanıcılarında genel olarak düşük seviyededir. Upload hızı Maksimum 3 mbit olarak sunulmaktadır. Dosya ve görsel yüklerken belirli bir süre beklenmektedir.

Türk Telekom Hizmet için Geç mi Kaldı ?

Bilindiği Üzere Korona Virüsün çıkış tarihi Ocak ayı olarak bilinmekte Yaklaşık 8 Aydır Dünya Korona virüsle uğraş vermekte bir çok insan bu virüs’ten Muzdarip olarak yaşantısını sürdürmektedir.
Dünya’da henüz normal yaşantıya dönüş yapamayan bir çok insan varken bu hizmetin zamanlamasının manidar olduğu sosyal medya platformlarında günlerdir tartışılmaktadır.

Türk Telekom Bu Hizmeti önceden başlatmıştı

Türk Telekom Bu hizmeti daha önce verebilirdi şeklinde söylentiler dolaşmakta. Türk Telekom bu hizmeti Daha önceden başlatmıştı 1 Haziran 2020 tarihine kadar Korona virüs salgını nedeni ile Upload hızlarını internet kullanıcıları 2 katı yüksek olarak kullanmıştı

Türk Telekom Türkiye’nin En Büyük Telekominikasyon firmasıdır fakat..

Upload hızları her zamankinden yüksek olarak sunulabilir ve Türk Telekom Firması Türkiye’nin En büyük Telekom şirketleri arasında yer almaktadır fakat normal internet kullanıcılarının göremediği bazı hususlar vardır. Örnek verecek olursak bir Telekom şirketi kullanıcı verilerini koruyabilmek adına bazı lisans vb. hizmetlere kullanıcı başına belirli ücretler ödemektedir. Herşey bazen sizin insiyatifinizde olmayabiliyor.

Teknoloji işleri böyle

Dünya’da bütün Telekominikasyon şirketleri Kullanıcı verilerini üst düzey korumada tutabilmek adına özel Güvenlik sertifikaları ve Güvenlik sözleşmeleri imzalamaktadır. Bu tarz işler genelde lisans ve sözleşmelerle gerçekleştirilmektedir. Alt yapı Telekoma ait olabilir ama normal kullanıcıların göremediği masraflarda mevcuttur.

Upload Hızı Ne işime yarayacak ?

Upload hızının yüksek olması Youtube Facebook instagram vb. Platformlara daha hızlı Görsel Video ve Dosya göndermenize yarayacaktır. Upload hızınız ne kadar yüksek olursa bi o kadar hızlı dosya görsel video transferi ve dosya yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

0 0 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x