Corona Virüsü Nedir? Film Gibi hayat yaşıyoruz

26 Ocak 2020
1795
Bakıldı

lk defa 1960 yıllarında görülen Corona virüsü günümüz 2020 yılı ocak ayı içerisinde Çinin Wuhan Şehrindeki Hubei eyaletindeki küçük kasabada Corona tekrar ortaya çıkmış ve 50 kişinin Ateşlenme, Baş ağrısı, halsizlik şikayetleri nedeni ile rahatsızlığın Corona Virüsünden kaynaklandığı tespit edilmiş

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]

ilk defa 1960 yıllarında görülen Corona virüsü çok hızlı bir şekilde solunum yollarını tahrip etmektedir. 2020 yılında Çinin Wuhan Şehrindeki Hubei eyaletindeki küçük kasabada ortaya çıkan ve 50 kişinin Ateşlenme, Baş ağrısı, halsizlik şikayetleri nedeni ile rahatsızlığın Corona Virüsünden kaynaklandığı belirtiliyor.

Merhaba Sn Okurlar Bu videomuzda Corona Virüsü Nedir ? konusunu ele alacağız. Virüsün nasıl yayıldığını ve tam olarak nasıl bulaştığı hakkında önemli bilgiler vereceğim.

Virüs Ne Zaman Başladı

Adını Corona virüsü olarak adlandırdıkları virüs tam olarak 2019 yılı Ekim ayında Tespit edilmeye başlanmış fakat resmi olarak 24 Ocak 2020 tarihinde Çin’de yayılmaya başlandığı aktarılan bilgiler arasında.

Virüs Nerede Yayılmaya Başladı

Çin Halk Cumhuriyetinde Wuhan Şehrinde Hubei’de Küçük bir yerleşim yerinde Et pazarları içerisinde bulunan Deniz ürünleri satan bir market’den yayılmaya başlandığı belirtiliyor.

Corona Nasıl Yayılmaya Başladı ?

Corona Virüsü Yayılma insanlara bulaşmaya başlamadan önce Büyük bir belediye yada bir organizasyon firması tarafından Yemek verildiği idda ediliyor. Yemek Organizasyonunu yapan kişiler getirilecek yiyecekleri Wuhan’da belirtilen Et Pazarından satın alıyorlar. Yemekler burada tüketildikten 1 hafta sonra o bölge’de vakalar görülme başlandığı belirtiliyor. ilk olarak grip hastalığı zannediliyor fakat sonradan rahatsızlığın ciddi ölümcül bir virüs’den kaynaklandığı tespit ediyorlar.

Çinde’ki Yeni Yıl Tatiline Denk Gelmesi ?

Bu olay tam olarak Çin Halkının Yeni yıl tatiline çıkmaya başlamadan öncesinde yayılmaya başlaması çok düşündürücü. Çinde bilindiği üzere bir çok genç ve orta yaşlı insan toplulukları ailelerinden uzak şehirlerde iş hayatını sürdürmekteler.

Yeni Yıl Tatili olduğunda ise yaklaşık 100 Milyon insan akın akın evlerine ailelerine dönmek ve yeni yıl tatillerini onlarla geçirebilmek için yollara çıkmaktadırlar.

Wuhan Şehrinden Diğer şehirlere bir çok çalışanın seyahat ettiğide Seyahat kayıtlarında mevcuttur. Virüsün Tam olarak Çin’in Yeni yıl için kutlamalara ve tatil yapmaya başlamasından önce çıktığı kaynaklarla tespiti mevcut. Bu durumda benim için düşündürücü ?

Aşağıdaki Video’da Corona Virüsü özetlenmiş

Bu Video Corona Virüsü hakkında önemli bilgiler içermektedir.

Wuhan Virüsü Olarak Bilinen 2019-Ncov Corona Virüsü Nedir ?

İspanyol gribi, Aids, Kolera, Veba, Tifüs Ortaya çıktıkları dönemlerde çaresi bulunamamış ve milyonlarca insanların ölümlerine sebep ölümcül bulaşıcı hastalıklardı. Günümüzde Bu hastalıklar Aids dışında hepsinin bir tedavisi bulunmuştur.

Artık Günümüzde Tedavisi olmayan bir hastalık daha var Corona Virüsü ( 2019-Ncov Corona’yı Diğer ölümcül hastalıklardan ayıran en büyük özelliği yukarıda belirttiğimiz Milyonlarca insanın ölümüne neden olan hastalıklar gibi bulaşıcı olması

Belirtileri Nedir ?

Belirtileri hemen hemen hepimizin yaşadığı Grip ile aynıdır. Corona Vücudunuza yerleştiğinde aşağıdaki olasılıkları yaşayabilirsiniz.

Burun Akıntısı
Boğaz Ağrısı
Öksürük
Yüksek Ateş
Hapşırık
Halsizlik

siz grip olduğunuzu düşünürken o vücudunuzu ilmek ilmek ele geçiriyor. Corona zamanla bağışıklık sisteminizi çökertip Akciğer ve Böbreklerinizi iflas ettiriyor. Sonuç olarak kan kustuğunuz bir ölüme terk ediyor.

Bu Virüsün Etkileri Nedir ?

Coronanın en ürkütücü yanı ise Hastalığa sahip birisine sarılmanız durumunda vücudunuza hemen bulaşmasıdır. Corona çok sinsi bir virüsdür. O sizi öldürmeye başlayana kadar vücudunuza yerleştiğini anlayamazsınız. Bulaştığı taktirde Tedavi için önlemler alınmaz ise Çok hızlı bir şekilde Bulaşan kişi ölümle tanışır

0 0 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x