WhatsApp Business Yayında – Nedir bu WhatsApp Business ?

7 Mart 2018
2114
Bakıldı
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]

WhatsApp Business Uygulaması’nı eksileri ve artıları ile anlatmaya çalışalım. Bir çok kuruluşun en çok dert ettiği konular arasında yer alan sorun müşteri ile şirketin daimi temas halinde kalması ve müşteriye anlık bildirimler ile destek sağlanması konusudur.  Whatsapp ekibi bu sorunu ortadan kaldırmak için WhatsApp Business Uygulamasını geliştirmiş.

Bu araç, işletmelerin doğrulanmış hesaplarını ve verdikleri bilgileri, WhatsApp üzerinden onlarla iletişim kuran müşterilere yönetmesine olanak tanır. Hâlâ test ediliyor ve yalnızca özel davetiyeyle erişilebiliyor olmasına rağmen , çok fazla ilgi var

WhatsApp İş, WhatsApp iş sürümü, resmi olarak 18 Ocak 2018’de başlatıldı. Şimdilik, uygulama ücretsiz olacak. Bu sayfada WhatsApp Business hakkında her şeyi okuyacaksınız !

 

WhatsApp, işletmeler için iki araç geliştirmiştir: WhatsApp Business ve WhatsApp Enterprise. Bu uygulamalar, işletmelerin WhatsApp üzerinden müşteri iletişimini sürdürmelerini kolaylaştırmalıdır.

Küçük işletmeler için ücretsiz bir uygulama ve büyük şirketler için kurumsal bir çözüm (API) ler mevcuttur . Whatsapp bussines uygulamasını indirdiğinizde profil oluştururken eski whatsapp uygulamanızı kaldıracaktır. yeni whatsapp business’i yüklerken son yedeğinizi güncelleyerek whatsapp business’i ondan sonra kurmalısınız. Profil oluştururken sizi işletme olarak ekleyecektir İşletmenizi doğrulayabilir ve adınızın yanında yeşil bir rozet alabilirsiniz  .

WhatsApp Business hakkında en son  haberler :

  • WhatsApp Business resmi 19 Ocak 2018’de resmen başladı
  • WhatsApp Business, 100.000 indirme sayısına ulaştı 28 Aralık 2017
  • WhatsApp Business hesabı KLM için büyük başarı 17 Kasım 2017
  • WhatsApp Business tebrik mesajları ve hızlı yanıt alır 1 Kasım 2017
  • Bu WhatsApp İş: Resmi ekran görüntüleri ve daha fazla ayrıntı 20 Ekim 2017

 

WhatsApp İş İndirme

Herkesin şu anda İşletme uygulamasını indirmesi mümkün değildir. Uygulama ülkenizde kullanıma sunulduğunda, indirebilirsiniz. Şuan için Türkiye’de kullanıma açılmıştır. uygulama Google Play’de Android için kullanılabilir  Ayrıca WhatsApp‘ın resmi web sitesi üzerinden de indirebilirsiniz .

Maliyetler

Uygulama ücretsizdir.

Özellikler

“Normal” WhatsApp sürümünün tüm özellikleri WhatsApp Business’de de bulunmaktadır. Gruplar, durumlar, (video) çağrıları, belgeler, canlı konum , resimler, videolar, sesli mesajlar vb. Var .

App ek özellikler sunuyor . Profilinizde oluşturacağınız işletmenizin Açılış saatlerini ayarlayabilir ve otomatik Müşteri karşılama ayarlayarak müşterilerinize oto cevaplar verebilirsiniz. . Ayrıca uygulamanın profil bilgileri için daha fazla seçeneğiniz olacaktır: bir işletme açıklaması, adres ve bir web sitesi veya Facebook sayfası ekleyebilirsiniz.

Doğrulanmış işletmeler , bir onay işareti bulunan yeşil bir rozet alır.

‘Normal’ WhatsApp’ın aksine, hesabınızı sabit hatlı (veya sabit) bir telefon numarasına da kaydedebilirsiniz . Tabii ki, WhatsApp Web ve masaüstü uygulaması iş hesabı ile birlikte de kullanılabilir.

WhatsApp Business Uygulaması’nın özelliklerini whatsapp şu şekilde tanıtmıştır.

WhatsApp Business Uygulaması

WhatsApp Business, küçük işletme sahipleri düşünülerek oluşturulmuş ücretsiz özel bir Android uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde işletmeler mesajları otomatik hale getiren, sıralayan ve hızla yanıt veren araçlarla müşterileriyle iletişimde kalabilir.

Etiketler

Kişilerinizi veya sohbet dosyalarınızı etiketlerle düzenleyerek onları kolayca bulabilirsiniz.

FARK EDİL

İş profili

Müşterileriniz için adresiniz, işletme tanımınız, e-posta adresiniz ve web siteniz gibi yararlı bilgiler içeren bir işletme profili oluşturun.

DAHA FAZLA MESAJ GÖNDER, DAHA AZ ÇALIŞ

Hızlı Cevaplar

Hızlı cevaplar, sıkça sorulan soruları kolayca cevaplayabilmeniz için sıklıkla gönderdiğiniz iletileri kaydetmenize ve yeniden kullanmanıza olanak tanır.

FİKİR EDİNİN

Mesajlaşma İstatistikleri

İletilerinizden kaç tanesinin başarıyla gönderildiği, ulaştığı ve okunduğu gibi önemli istatistiklere erişin.

ANINDA YANIT VERMEK

Otomatik Mesajlar

Müşterilerinize cevap veremediğinizde, sizden ne zaman haber alabileceklerini bildiren uzakta mesajı ayarlayın. Ayrıca, müşterilerinize işletmenizi tanıtmak için bir karşılama mesajı da oluşturabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir