Hakkımda

İlk internetle tanışmam 1996 yılında internet cafe’lerin ilk açılmaya başlandığı zamanlarda İstanbul Fatih’de başlamıştır.

1996 1998 yılları arasında Webmaster.com vb siteler Mırc siteleri eski oyunlar ile internet ortamını tanımaya başlamıştım.

1998 yılında milli eğitim bakanlığı Bilgisayar sertifikası sınavına girerek Bilgisayar Kullanım sertifikasını kazandım.

1998 yılında interneti biraz biraz tanımam sonrasında Türkiye’nin ilk Mırc siteleri arasına girmeyi planlayarak internet ortamında tanıştığımız arkadaş ekibimizle Kendi Mırc sitemizi açtık.

O yıllar’da web sitemize bir çok user kazandırdık Forumlar açarak internet kullanıcılarını bilgimiz dahilinde bilinçlendirmeye çalıştık. Türkiye’deki internet ortamının ilk web sitesi yöneticileri arasında yer alarak hizmetler sağladık.

1998 2004 yılları arasında bir çok hizmet sunmaya başladık. Mırc siteleri için Shell Hosting web siteler için Web hosting  Radyo Hosting Vps Sunucu hizmeti ve Bilgisayar donanım bilgisayar malzemeleri satışı vb. hizmetler ile internet zamanımızı dolu dolu geçirdik.

ilk iş hayatıma Tuzla Deri sanayi organize bölgesi Gümrüğünde başladım.
Gözde Uluslararası Gümrük Müş. Ltd. Şti firmasında İstanbul Erenköy Gümrük Müd. Bir çok büyük firmanın Gümrük işlerinin takibini gerçekleştirdim. İstanbul Nakliyat Tırsan Ulustrans Trans Otto gibi firmalara Gümrük hizmeti sağladım. İstanbul Erenköy Gümrük Müd. Tuzla Deri Organize sanayi Gümrük Müd. Ambarlı Gümrük Müd. Haydarpaşa Gümrük Müd. İpsala Gümrük Müd. Gürbülak Gümrük Müd. Vb. Gümrük müdürlüklerinde Gümrük işlemleri konusunda destek sağladım.

Gümrük’te çalışırken İnternet ortamında ek iş hayatıma devam ediyordum. Google ve diğer arama motorlarının Türkiye’de yaygınlaşması sonucu Seo hizmeti’de sunmaya başladım.
2005 2007 yılları arasında Askerlik vazifemi gerçekleştirdim.
Askerlik sonrasında Gümrük’te bir müddet daha çalıştım.
Sonrasında birkaç firma’da internet teknolojileri konusunda danışmanlık ve web hizmetleri sundum.
Bu zaman zarfı içerisinde çalıştığım ekip ile bir takım programlar ve web site yazılımları gerçekleştirdim.

2006 2009 yılları arasında bir çok seminer’e katıldım. Online Eğitim sertifika sınavlarına girerek sınavlarda başarılı oldum.

iienstitu :  İletişim Teknolojileri ve Toplum  Eğitim Sertifikası
iienstitu : Performans Değerlendirme (360 Derece )  Eğitim Sertifikası
Bilgi Teknolojileri Eğitim Merkezi Başarı Sertifikası
Elci Eğitim Kurumları Bilgisayar kursu bitirme Belgesi
Chip Online Bilgisayar Uzaktan Eğitim Sertifikası

2008 yılında İstanbul Avcılar’da 11 kişilik arkadaş ekibi ile  Ados Grup internet Teknolojileri firmasını kurduk. Firma internet konusunda bir çok alan’da hizmet sağladı.

 

Türkiye’nin rehber web sitesi yazılımları arasına girerek sirketnet.com u Tüm arama motorlarında yayına sunduk.

Türkiye’de ilk Sanal Tur 3D ürün tanıtımı ve  Gigapixel Fotoğraf çalışmaları üzerinde yoğunlaştık.

Bir çok firmaya Sanal Tur 3D ürün tanıtımı hizmeti sağladık. gigapixelphoto.com gigapixelturkiye.com gigapixelfotograf.com 360derecede.com vb alan adları üzerinde hizmet sunduğumuz çalışmaları yayına sunduk.

Ados Grup firmasında çalışmalarımız yoğunluk kazanırken Türkiye’de ve Dünya’da eşi benzeri olmayan bir online alışveriş projesi için kolları sıvadık. Bu proje için bir çok alan adı satın alındı.

Ortalama 4 yıl gibi bir süre içerisinde bitirmeyi planladık. Çalışma süreçleri birkaç hafta sonrasında işleyiş için yazıya döküldü, çalışmanın ara yüz tasarımları yapıldı. Çalışmanın yarısı gerçekleştirildi. Fakat bazı sebeplerden dolayı proje çalışmalarını durdurma kararı aldık.

Proje hakkında pek fazla detay vermek istemiyorum.

Projeyi devam ettirmeyi düşünüyorum.

Yoğun iş temposu dolayısı ile Proje’ye bir müddet ara verdim.
Bu projeyi hayat’a geçirmeyi bir sorumluluk olarak görüyorum.
Ados Grup firmasında 2008 2012 yılları arasında daha önce üzerinde yoğunlaştığım ve bilgi sahibi olduğum internet Bilgisayar Donanım Network Security Sunucu yapılandırma Dc kurulumu vb. konularda’da kendimi geliştirdim.

2012 yılında Ados Grup firmasından ayrıldıktan sonra Freelance olarak bir çok firmaya internet alanında hizmet sağladım

 

Uzun süre Microsoft ürünleri ile sunucu hizmetleri sanallaştırma konularında profesyonel hizmet ve destek sağladım.
2013 yılın’da Gks Grup Güvenlik Sistemleri Firmasın’da İnternet teknolojileri web site Seo Sosyal Medya vb. konularda yoğunluklu olarak danışmanlık hizmeti verdim.

2014 yılı kasım ayında İbrahim Dumankaya Holding Dky inşaat Bünyesinde IT Sorumlusu olarak çalışmaya başladım. Dky inşaat bünyesin’de Satış ofisleri Alt yapı Network yapılandırması Personel desteği Akıllı ev sistemi kurulum sonrası iyileştirme ve sorunların giderilmesi vb. konularda IT sorumlusu olarak görev aldım.

2016 yılı Haziran ayında Dky inşaat Firmasından ayrıldım.

Şuan itibari ile Freelance IT danışmanlığı Web yazılım Hosting Seo Sosyal Medya Network Security Bulut hizmetleri Crm konularında destek ve hizmet sağlamaktayım.  Ürün satışı ve Branşım olan konularda danışmanlık hizmeti sağladığım Firmaların isimleri aşağıda yer almaktadır.

Doa Yapı Talha inşaat Güpsan Tarım Gmc Film Remax Pratik
Denoks Efor Yacht Eren Çelik Kapı Nevzat Onay İstanbul Polisaj
La Colina Savoy Balık Kobi Vadisi Standcım Türkel istif
Şevkat Vinç Sümer Bayrak Zebosan Zümrüt Çıralı Aktan Hidrolik
Birlik Otomotiv Kuzey İstif Bent Güvenlik Mavi Kardelen Akın Cam