Hakkımda

2019 2021 Özet Özgeçmiş

İstanbul doğumluyum Minimum 15 yıldır Bilişim sektöründe Çeşitli kurumsal firmalarda İnternet teknolojileri alanında görevler aldım. Kurumsal altyapı ile Bilgisayar Bilimi ve bilgisayar teknolojilerinde daha spesifik bir alana sahip olan Yazılımların ve uygulamaların geliştirilmesine katkı ve olanaklar sağlıyorum.

Şirketlerin, bilişim ve teknoloji alanındaki sorunlarını tespit ederek, teknolojik imkanlar sayesinde sorunlara çözüm bulmaya çalışarak istenilen ihtiyaçları karşılamaktayım . Bu özellikleri itibariyle bilişim araçlarına, sistemlere, teknolojik gelişmelere hakimim. Ülkemiz’de Teknolojilerin gelişimi ve üretiminden çok kullanımı ve ihtiyaçlara nasıl cevap verdiği daha önemli görünmektedir. Uzun süredir Freelance olarak Yurt dışı ve Yurt içinde barındırdığım Linux sunucularda 100’ü aşkın firmanın Web sitelerini mail alt yapılarını alan adlarını barındırmaktayım.

Kurumsal firmalara Bilişim alt yapısı konusunda bir çok alanda destek ve hizmet sağlamaktayım. Kurumsal bir Firmanın internet alanına ilk adımı atması sektörünün gerekliliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu aşamadaki tüm bilgi ve donanıma sahip olduğum kanaatindeyim.

Kurumlarla gerçekleştirdiğimiz Gizlilik anlaşmaları nedeni ile tüm referanslarımı yayınlayamıyorum. Web Tasarım, Web mobil Yazılım desteği, Reklam Yönetim, Sosyal Medya Hizmetleri sağladığım bazı firmaların isimleri aşağıda yer almaktadır.

Kurumsal firmalarda çalışma geçmişim aşağıda yer almaktadır.

2002 2004 istanbul Deri sanayi Gümrüğü Ak ofis – Ofis Boy

2004 2005 Gözde Uluslararası Gümrük firması – Gümrük işlemleri Personeli

2005 2007 Askerlik 2007 2007 Gözde Uluslararası Gümrük firması – Gümrük işlemleri Personeli

2007 2008 Gks Güvenlik Bilişim – Webmaster ve Sosyal Medya yönetim

2008 2008 İkiler oto Cam firması – Ofis Personeli Evrak Takip, Web işleri

2008 2011 Ados Grup int teknolojileri – Webmaster , Web Proje yönetim

2011 2014 Ados Grup int Teknolojileri Firma ortağı

2014 2014 Freelance – İt Teknolojileri Danışmanlık

2014 2016 Dky İnşaat – IT Sorumlusu

2016 2017 Doğa Kolejleri Doa Yapı firması – Bilgi Teknolojileri Danışmanı

2017 2018 Talha İnşaat – Bilgi Teknolojileri Danışmanı

2018 2019 Bihale Bilgi Teknolojileri – Bihale Yazılım Proje Yöneticisi

2019 – 2020 – Kardelen Home E-Ticaret Yöneticisi

2021 – Freelance Bilgi Teknolojileri Danışmanlığı

E-Ticaret Proje Yönetimi, BT Uzmanlığı ve Personel Teknik destek, Internet ağ güvenliği, Firewall Yönetim, Güvenlik Kamera Sistemleri Yönetim (Nvr – Dvr – Ahd ), E-Posta Pazarlama ve Yönetim, Domain kayıt ve Dns yapılandırma, Windows sanallaştırma yönetim, Linux Sunucu kurulum ve Optimizasyon, Hosting Yönetimi, Windows programları Kurulum ve optimizasyon, Sosyal Medya yönetim, Arama Motoru optimizasyonu, WordPress Site kurulum ve Yönetim , E-ticaret Script Yönetim, Web, Mobil proje yönetim Dijital Pazarlama Yönetim, Santral Kurulum Yönetim

Bilişim Teknolojileri alanında Danışmanlık hizmetleri sağlamaya devam etmekteyim.

2020 Detaylı Özgeçmiş

İlk internetle tanışmam 1996 yılında internet cafe’lerin ilk açılmaya başlandığı zamanlarda İstanbul Fatih’de başlamıştır.

1996 1998 yılları arasında Webmaster.com vb siteler Mırc siteleri eski oyunlar ile internet ortamını tanımaya başlamıştım.

1998 yılında milli eğitim bakanlığı Bilgisayar sertifikası sınavına girerek Bilgisayar Kullanım sertifikasını kazandım.

1998 yılında interneti biraz biraz tanımam sonrasında Türkiye’nin ilk Mırc siteleri arasına girmeyi planlayarak internet ortamında tanıştığımız arkadaş ekibimizle Kendi Mırc sitemizi açtık.

O yıllar’da web sitemize bir çok user kazandırdık Forumlar açarak internet kullanıcılarını bilgimiz dahilinde bilinçlendirmeye çalıştık. Türkiye’deki internet ortamının ilk web sitesi yöneticileri arasında yer alarak hizmetler sağladık.

1998 2004 yılları arasında bir çok hizmet sunmaya başladık. Mırc siteleri için Shell Hosting web siteler için Web hosting  Radyo Hosting Vps Sunucu hizmeti ve Bilgisayar donanım bilgisayar malzemeleri satışı vb. hizmetler ile internet zamanımızı dolu dolu geçirdik.

ilk iş hayatıma Tuzla Deri sanayi organize bölgesi Gümrüğünde başladım.
Gözde Uluslararası Gümrük Müş. Ltd. Şti firmasında İstanbul Erenköy Gümrük Müd. Bir çok büyük firmanın Gümrük işlerinin takibini gerçekleştirdim. İstanbul Nakliyat Tırsan Ulustrans Trans Otto gibi firmalara Gümrük hizmeti sağladım. İstanbul Erenköy Gümrük Müd. Tuzla Deri Organize sanayi Gümrük Müd. Ambarlı Gümrük Müd. Haydarpaşa Gümrük Müd. İpsala Gümrük Müd. Gürbülak Gümrük Müd. Vb. Gümrük müdürlüklerinde Gümrük işlemleri konusunda destek sağladım.

Gümrük’te çalışırken İnternet ortamında ek iş hayatıma devam ediyordum. Google ve diğer arama motorlarının Türkiye’de yaygınlaşması sonucu Seo hizmeti’de sunmaya başladım.
2005 2007 yılları arasında Askerlik vazifemi gerçekleştirdim.
Askerlik sonrasında Gümrük’te bir müddet daha çalıştım.
Sonrasında birkaç firma’da internet teknolojileri konusunda danışmanlık ve web hizmetleri sundum.
Bu zaman zarfı içerisinde çalıştığım ekip ile bir takım programlar ve web site yazılımları gerçekleştirdim.

2006 2009 yılları arasında bir çok seminer’e katıldım. Online Eğitim sertifika sınavlarına girerek sınavlarda başarılı oldum.

iienstitu :  İletişim Teknolojileri ve Toplum  Eğitim Sertifikası
iienstitu : Performans Değerlendirme (360 Derece )  Eğitim Sertifikası
Bilgi Teknolojileri Eğitim Merkezi Başarı Sertifikası
Elci Eğitim Kurumları Bilgisayar kursu bitirme Belgesi
Chip Online Bilgisayar Uzaktan Eğitim Sertifikası

2008 yılında İstanbul Avcılar’da 11 kişilik arkadaş ekibi ile  Ados Grup internet Teknolojileri firmasını kurduk. Firma internet konusunda bir çok alan’da hizmet sağladı.

Türkiye’nin rehber web sitesi yazılımları arasına girerek sirketnet.com u Tüm arama motorlarında yayına sunduk.

Türkiye’de ilk Sanal Tur 3D ürün tanıtımı ve  Gigapixel Fotoğraf çalışmaları üzerinde yoğunlaştık.

Bir çok firmaya Sanal Tur 3D ürün tanıtımı hizmeti sağladık. gigapixelphoto.com gigapixelturkiye.com gigapixelfotograf.com 360derecede.com vb alan adları üzerinde hizmet sunduğumuz çalışmaları yayına sunduk.

Ados Grup firmasında çalışmalarımız yoğunluk kazanırken Türkiye’de ve Dünya’da eşi benzeri olmayan bir online alışveriş projesi için kolları sıvadık. Bu proje için bir çok alan adı satın alındı.

Ortalama 4 yıl gibi bir süre içerisinde bitirmeyi planladık. Çalışma süreçleri birkaç hafta sonrasında işleyiş için yazıya döküldü, çalışmanın ara yüz tasarımları yapıldı. Çalışmanın yarısı gerçekleştirildi. Fakat bazı sebeplerden dolayı proje çalışmalarını durdurma kararı aldık.

Proje hakkında pek fazla detay vermek istemiyorum.

Projeyi devam ettirmeyi düşünüyorum.

Yoğun iş temposu dolayısı ile Proje’ye bir müddet ara verdim.
Bu projeyi hayat’a geçirmeyi bir sorumluluk olarak görüyorum.
Ados Grup firmasında 2008 2012 yılları arasında daha önce üzerinde yoğunlaştığım ve bilgi sahibi olduğum internet Bilgisayar Donanım Network Security Sunucu yapılandırma Dc kurulumu vb. konularda’da kendimi geliştirdim.

2012 yılında Ados Grup firmasından ayrıldıktan sonra Freelance olarak bir çok firmaya internet alanında hizmet sağladım

Uzun süre Microsoft ürünleri ile sunucu hizmetleri sanallaştırma konularında profesyonel hizmet ve destek sağladım.
2013 yılın’da Gks Grup Güvenlik Sistemleri Firmasın’da İnternet teknolojileri web site Seo Sosyal Medya vb. konularda yoğunluklu olarak danışmanlık hizmeti verdim.

2014 yılı kasım ayında İbrahim Dumankaya Holding Dky inşaat Bünyesinde IT Sorumlusu olarak çalışmaya başladım. Dky inşaat bünyesin’de Satış ofisleri Alt yapı Network yapılandırması Personel desteği Akıllı ev sistemi kurulum sonrası iyileştirme ve sorunların giderilmesi vb. konularda IT sorumlusu olarak görev aldım.

2016 yılı Haziran ayında Dky inşaat Firmasından ayrıldım.

2016 2017 Tarihleri arasında Doğa Kolejleri Doa Yapı firmasına – Bilgi Teknolojileri Danışmanı olarak hizmet sağladım

2017 2018 Tarihleri arasında Talha İnşaat Firmasına Bilgi Teknolojileri Danışmanı olarak hizmet sağladım

2018 2019 Tarihleri arasında Bihale Bilgi Teknolojileri Firmasında – Bihale Yazılım Proje Yöneticisi olarak çalışma gerçekleştirdim.

2020 – 2020 Tarihleri arasında – Kardelen Home E-Ticaret Yöneticisi olarak Bazarigo E-ticaret Markasının kurulum ve yönetim aşamasında görev aldım

2021 yılı itibari ile Ortadoğu’daki Yatırım firmalarına ve mevcut referanslarıma Bilgi Teknolojileri Yönetim Danışmanlığı sunmaktayım.