Yangın Tüpü Fiyat Teklifi Al

28 Ocak 2020
1461
Bakıldı

Yangın Tüpü fiyat teklifi ve Yangın tüplerinizin bakımları için Teklif almak için Yangın Tüpü Fiyat Teklifi al butonuna tıklayarak fiyat teklif formuna ulaşabilirsiniz.

Puan
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]

Şirketlerin her yıl düzenli olarak aradıkları ürünlerden biri olan yangın söndürme tüpü için fiyat teklifi alabilecekleri bir çok site mevcut. Seçenekleri kısıtlayabileceğiniz işini profesyonel bir şekilde belgeli olarak yapan bir firma sitesi önermek istiyorum. Yangın Tüpü Fiyat Teklifi Al butonuna tıklayarak ilgili firmanın Yangın Tüpü Fiyat Teklif Formuna ulaşabilirsiniz.

Yangın Tüpü Alırken dikkat edilmesi gerekenler

Yangın Söndürme Tüpü satışı gerçekleştiren bir çok firma mevcuttur. Fakat hepsi isteklerimizi karşılayamayabilir. Her şirketin çeşitliliğine göre alınacak olan Yangın Söndürme Tüpü yada fiyat teklifi değişiklik göstermektedir. Bunun nedeni ise Küçük orta ölçekli ve Büyük şirketlerdeki fabrikaların kullandığı ve kullanacağı yangın tüpünün farklı olabilmesinden kaynaklanıyor. kısa bir özet geçecek olur isek her yerin yangın tipi aynı olmamaktadır.

 1. Yangın Tüpünü Bulunduracağınız yerde Hangi Yangın tipi oluşur
 2. Yangın tüpünü bulunduracağınız yerde Yangını körükleyecek kimyasal maddeler varmıdır.
 3. Yangın Tüpü hangi firmalardan alınmalı
 4. Yangın Tüpü bakımları nasıl yapılır
 5. Yangın tüpü çeşitleri nelerdir
 6. Yangın nasıl söndürülür
 7. Yangın Tipleri

  Öncelikle yukarıdaki soruların cevaplarını araştırmamız gerekiyor. Aşağıdaki konuda yangın tipleri ile alakalı bilgi vermeye çalıştım.

Yangın Tipleri ve Yangın Tüpleri

Yangın Tipleri her mekanın büyüklüğüne ve durumuna göre değişiklik göstermektedir. Yangın Tüpü Mevzuatlarında oluşabilecek yangınların durumuna göre Tüm Yangınlar sınıflandırılmıştır. Belirtildiği üzere yangınların tiplerine göre Yangın Tüpü almanızı öneriyorum. Yangın tipleri hakkında kısa bir bilgi notu bırakabilirim.

 • A sınıfı Yangınlar: Bahsi geçen yangın tipi Katı madde (kağıt, tahta, pamuk ve benzer.) yangınları içermektedir. Soğutma ve yanıcı maddelerin uzaklaştırılması ile söndürülmekte ve kontrol edilmektedir. 
  – Bu tip yangınlarda Kuru kimyevi toz özelliği olan yangın tüpleri kullanılmaktadır.
 • B Sınıfı Yangınlar: Bu yangın tipi Yanabilen sıvılar olarak nitelendirilir (benzol, Benzin yağlar, katran, yağlı boyalar ve benzer yanıcı ürünler) bu sınıfa girer. 
  – Bu tip yangınlarda Kuru kimyevi toz özelliği olan yangın tüpleri kullanılmaktadır.
 • C Sınıfı Yangınlar: Yanıcı gaz maddeler olarak nitelendirilir (Metan, LPG, propan, havagazı asetilen ve benzer maddelerin) yanması sonucu meydana gelir. Elektrikli makinelerin yanmalarını ve hassas cihazların yangınlarını da C sınıfı Yangınlara dahil edebiliriz. 
  – Kuru kimyevi toz, halon 1211, halon 1301 tipi yangın söndürücü özellikli Yangın söndürme tüpleri kullanılarak söndürme gerçekleşir.
 • D Sınıfı Yangınlar: Bu tip yangınları Yanabilen hafif metal yangınlar olarak nitelendirilir ( potasyum, Sodyum, magnezyum, titanyum gibi maddeler.) bu sınıfa girer. 
  – Kuru kimyevi toz özellikli Yangın Tüpleri D sınıfı yangınları söndürmede kullanılır.
  Elektrik yangınlarında Elektrik akımı kesilerek yangına ilk mudahale yapılmaktadır. Bu yangın tipleri ayrı bir sınıf olarak nitelendirilmemektedir.

Yangın Tüpü Fiyat Teklifini Nereden alabilirim

Yukarıda belirtilen Yangın tipleri doğrultusunda Alacağınız Yangın Tipi mekanın Büyüklüğüne ve içerisindeki maddelere göre değişiklik göstermektedir. Bu Sebeple Yangın Tüpü alırken dikkat edilmesi gerekenleri not alarak Yangın Tüpü Tipini belirleyebilirsiniz. Özellikle belgesi ve izinleri tam olan bir firmadan Yangın Tüpü ve Yangın Tüpü bakımları için fiyat teklifi almanızı öneriyorum. Dilerseniz Yukarıdaki belirttiğim şartları taşıyan ve referansları bol olan bir firmadan Yangın Tüpü Fiyat Teklifi Al linkine tıklayarak teklif alabilirsiniz.

0 0 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x