3. Kategori .TR uzantılı domain tescil süreci başladı

13 Şubat 2024
3. Kategori .tr uzantılı alan adları domain kayıt
100
Bakıldı
Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]

Değerli Kullanıcımız; Eski .tr domain uzantılarınızın yerini yakın gelecekte yeni .tr uzantılı alan adlarının alacağı öngörülüyor. Trabis web sitesindeki duyuruya göre 14 Şubat 2024 tarihinde resmi olarak 3. Kategori .TR uzantılı domain tescilinin başlayacağı duyuruldu. Markanıza özel markaniz.tr isminize özel isminiz.tr uzantılı alan adına sahip olmak istiyorsanız ön başvuruları kaçırmayınız

Eski .tr uzantılı Alan adlarınızın yerini Yeni .tr uzantılı alan adları alıyor

.kep.tr, .av.tr, .dr.tr, .com.tr, .org.tr, .net.tr, .gen.tr, .web.tr, .name.tr, .info.tr, .tv.tr, .bbs.tr, .tel.tr uzantılı domaine sahip kullanıcılar için öncelik tanınarak, kendilerine ait alan adının .tr uzantılı (Örn: x.com.tr için → x.tr | x.av.tr için →x.tr) versiyonunu öncelikli olarak tescil edebileceklerdir.

Bu kapsamda 3. Kategorinin tamamlanması için dört aylık bir süre öngörülmüş olup 14 Şubat 2024 tarihinden 14 Mayıs 2024 tarihine kadarki üç aylık süreçte başvurular alınacak, 14 Mayıs 2024 ile 14 Haziran 2024 tarihleri arasında değerlendirmeler yapılarak tahsis işlemleri gerçekleştirilecektir.

25.08.2023 tarihinden önce tescil edilmiş ve yukarıdaki uzantılara sahip alan adı sahiplerine öncelik verilecektir. .TR domain tescili önceliği 25.08.2023 tarihinden sonra tescil edilmiş ilgili uzantılara sahip domainler için geçerli değildir.

.Tr uzantısı için Ön Başvuru işlemini Nasıl yapabilirim?

Tescil işlemlerinizin başlatılabilmesi için aşağıdaki adımları izleyerek .tr domain tescil işlemlerinizi başlatabilirsiniz:

.Tr uzantılı alan adları aşağıdaki Firmalardan alabilirsiniz

IHS Kontrol Panelinizden >> Alan Adı >> 3. Kategori .Tr Başvuru

İlgili sayfaya giriş yaptığınızda hesabınızda uygun alan adları için .TR başvurusu yapabileceksiniz.

Markanız yada isminize ait .tr uzantılı alan adınızı ön sipariş oluşturmak için Trabis onaylı kayıt kuruluşlarına başvuru yapmanızı öneriyoruz.

.tr uzantısı ile ilgili merak edilen sorulara Trabis’in verdiği yanıtlar için aşağıdaki link’e tıklayabilirsiniz.

.tr uzantılı alan adları soru cevap

0 0 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x