Fizyonomi Kitap Önerisi Osmanlı’da İnsan Tanıma Sanatı El ve Yüz Okuma

3 Aralık 2020
Fizyonomi
2692
Bakıldı

Fizyonomi ilmi ile ilgilenenler için bu konuda bir kitap önerisi mevcuttur. İnsanları El yüz mimiklerinden tanıyabilmek için Fizyonomi ilmi bilgisi gerekir.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]

Eğer fizyonomi ile ilgileniyorsanız Kitap önerisi için konu başlığında da belirttiğim kitabı alıp okumanızı tavsiye ediyorum.

Fizyonomi nedir? Kısa özet

Fizyonomi, herhangi bir insanın karakterini veya kişiliğini özellikle yüz hatlarından ve dış görünüşünden, değerlendirmeye almaktır. Fizyonomiyi şu şekilde’de tanımlayabiliriz. Bir kişinin, Arazinin veyahut nesnenin idda edilen özelliklerine atıfta bulunmadan genel görünüşü hakkında özet çıkartmak olarak nitelendirilebilir – tek bir bitkinin (bitki yaşam formuna bakın) veya bir bitki topluluğunun fizyonomisinde olduğu gibi

Fizyonomi ilmini en iyi nasıl öğrenebilirim?

Eğer bu konuyu merakla okuyorsanız Fizyonomi ilmini nasıl öğrenebilirim sorusunun cevabını arıyor olmalısınız. Bu ilmi Fizyonomi kitaplarından Tarih kitaplarından Özellikle Aristotales’in hayatını inceleyerek öğrenebileceğinizi düşünüyorum. Aşağıdaki Başlıkta size Bir kitap önerisinde bulunacağım ilk başlangıcı o kitapla yapabilirsiniz.

Fizyonomi ilmi için Kitap önerisi

İnsanları Yüz hatlarından tanımak istiyorsanız. Aşağıdaki Kitabı önerebilirim. Kitabı internette bulamayabilirsiniz. Kitabın satışını güncel aramamla bulamadım. Fakat yazara ulaşarak temin etme şansınız olabilir.

Kitap adı : Osmanlı’da insan tanıma sanatı: el ve yüz okuma
Kitap Yazarı : Abdullah Demir
Yayınlama Tarihi : 2015

Kitabı ilk okumaya başladığınızda aşağıdaki satırları göreceksiniz.

Sığınırım Allah’a kovulmuş Şeytandan 
Allah ile başlarım o Rahim ve Rahman

Hamd ve şükür alemlerin Rabbi Alla’a
Salat ve selam Resulüne aline eshabına

Abdullah Demir Fizyonomi ile ilgili kitap başlangıcı
5 2 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x