Facebook Business Suite Türkiye’de

1 Ekim 2020
Facebook Business Suite Nedir?
2058
Bakıldı

Facebook LLC instagram işletmelerinin mesajları, yorumları ve gönderileri tek panel’den kontrolü için Facebook Business Suite uygulamasını yayına sundu

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]

Facebook ve İnstagram gönderilerinizi Business Suite ile Planlamak artık çok kolay Müşteri mesajlarınıza, yorumlara istatistik ve raporlarınıza kolaylıkla ulaşabilmeniz için Suite Panel ve Uygulaması Türkçe olarak Facebook tarafından Türkiye’de yayına sunuldu.

Facebook Kurumsal firmalar için Geliştirmelere devam ediyor

Facebook gün geçtikçe instagram ile birlikte geliştirmelerine devam ediyor. Sayfa yöneticileri için özel deneyimler sunuyor. Tüm Güncel içeriklerinizi Tek bir panel’den planlayabileceğiniz Facebook suite ile işleriniz kolaylaşacağa benziyor.

Facebook Business Suit ile Neler Yapabiliriz.

Facebook business suit hayatımızı çok kolaylaştıracağa benziyor. Eskiden Aracı kurumlara postlarımızı hikayelerimizi düzenli bir şekilde planlayabilmek için çok paralar harcıyorduk. Artık bu ücretleri harcamamıza gerek kalmayacağa benziyor.

- Facebook Business Suit ile ilgili özel ve kısa ayrıntılara yer vermek istiyorum

Business Suite Nedir ?

Aşağıda görselini paylaştığım ana ekranda bir çok ayrıntı göze çarpıyor. Facebook Business Suite ile ilgili ayrıntılı bilgileri Sırası ile aşağıda aktarıyorum

Facebook Business Suite Nedir?

Ana Ekranı Sol Menü Orta Kısım ve Sağ kısım olarak üçe ayırıyorum. Aşağıdaki görseller eşliğinde Başlıklarda neler olduğunu anlatacağım. Bu doğrultuda Business Suite Türkçe Panelini daha sağlıklı bir şekilde gözlemlemiş olacağız.

Business Suite Sol Menü ;
  • Sayfa Seçimi ; Bu kısımda Hesabınızda kayıtlı olan sayfaları seçerek yönetebilmektesiniz.
Facebook Business Suite Sayfa Seçimi

Hareketler; Bu bölümde Takipçilerinizin hareketleri yer almaktadır. Sosyal medya hesaplarınızı beğenen yorum yapan mesaj gönderen takipçilerinizin anlık hareketleri yer almaktadır.

Facebook Business Suite Hareketler

Gelen Kutusu; Facebook business suite’nin en beğenilecek kısmı Müşterilerinizin ( takipçilerinizin ) Facebook ve instagram Mesajları, yorumları bu alanda takip edilebilmektedir. Müşterilerinize yanıtları Gelen kutusundan iletmektesiniz. Telefonda saatlerce mesaj yazmak yerine Oto mesajlar oluşturabilir Gelen yanıta göre tek tıkla mesaj yazabilmektesiniz. Müşterilerinizi gruplara göre Etiketlendirebilir biten mesajları bitenler kısmına spamları spam kısmına alabilir ve Mesajları yıldızlayabilmektesiniz. Yeni bir özellik olarak ise Müşterilerinizin profillerine direk tek link’le ulaşabilmektesiniz. Bu bölüm’de müşterilerinizi tamamı ile detaylandırabilirsiniz. Müşterilerinizin E-posta adreslerini telefon numaralarını detaylar ekle seçeneği ile ekleyebilirsiniz. Müşterilerinizin profillerine notlar ekleyebilmektesiniz. Ayrıca Otomatik yanıtlarda oluşturabilmektesiniz. Bu kısımda Tam bir data yönetim Modeli oluşturulmak için ön hazırlık yapılmışa benziyor.

Facebook Mesajlar Müşteri Yorumları Gelen Kutusu
Facebook Mesajlar Müşteri Yorumları Gelen Kutusu

Gönderiler; Bu kısım özellikle Sosyal Medya ajansları ve Sosyal Medya yönetimi yapan Kişiler için velinimet diyebiliriz. Gönderiler bölümünde Facebook ve instagrama gönderiler planlanabilmekte ve anlık paylaşımlar yapılabilmekte. Paylaşmış olduğunuz gönderilerinize gelen hitleri takip edebilmektesiniz. ifadeler beğenenler yorumlar Erişim etkileşim bu alanda rahatlıkla analiz edilebilmektedir.

Facebook ve instagram Gönderileri

Reklamlar : Bu kısımda detaylıca düşünülerek yapılmış olmalı. Standart bir facebook kullanıcısı sayfa reklamını çok kolay ve basit bir şekilde bu ekrandan verebilir. Suite versiyonda Facebook kullanmaya yeni başlayan kullanıcılarda düşünülmüş olmalı Reklam oluştur butonuna bastığınızda karşınıza Otomatik reklamları kullanmaya başlanın yanı sıra reklamlar kategorilendirilmiş. ilişkilendirilmek istenen reklama göre seçim yapmamız sağlanmış. Daha Fazla Potansiyel Müşteri edin Cümlesi ile oluşturulan reklam kategorisi en can alıcı nokta olsa gerek.

Facebook Business Suite Reklam Oluşturma

İstatistikler : Bu kısımda instagram ve facebook erişimleri ile ilgili tüm istatistiklere ulaşabilmektesiniz. istatistikler kısmı iyi bir şekilde detaylandırılmış. Sekmeler halinde bölümlendirilmiş. Sayfayı ilk açtığınızda genel bir bakışla ön izleme yapabilmektesiniz. Altındaki sekmelerde sırası ile Eğilimler içerik ve Hedef kitle ile sekmeler sıralandırılmış. Cinsiyet Yaş Beğenme içeriklerdeki Yorum Paylaşımlara olan erişimleri detaylı bir şekilde görebilmektesiniz. Çok karışık olduğunu düşünmüyorum yeterince sadeleştirilmiş bir istatistikler ekranı görebilirsiniz.

Facebook business Suite istatistikler Genel Bakış
Facebook Business Suite istatistikler Eğilim
Facebook Business Suite istatistikler Hedef Kitle
Facebook Business Suite istatistikler içerik

Diğer Araçlar : Bu kısımda ise sayfa ayarları ve sayfayı gör butonları eklenmiş

Business Suite Orta Kısım;

Facebook ve instagram hesabı; Bu kısımda facebook ve instagram hesaplarının logoları yer almakta hemen altında Tanıtım yap Gönderi oluştur butonlarını görüyoruz.
Uyarı : Orta kısımda ikinci pencere içerisinde aşağıdaki uyarı yer almakta. Tüm özelliklerden tam olarak faydalanabilmeniz için Facebook Sayfanızı yöneten kişilerin, Instagram hesabınızı yönetmek için erişimi olduğunu onaylayın.Erişimi Gözden Geçir
Güncellemeler: Üçüncü Pencerede ise Güncellemeler yer almakta. Burada instagram ve Facebook’tan gelen mesajlar ve Yorumların başlıklarını görebilmekteyiz. Hemen altındaki pencerede ise : Daha fazla kişiye erişmek için gönderini öne çıkar ile Reklam teşfik edilmiş
Yakındaki Reklamlar: Bu Pencerede ise daha Önce sayfada verilmiş olan reklamların listesi Erişim sayıları ve ne kadar ücret ödendiği görülmektedir.
Yakındaki Gönderiler : Bu Pencerede ise en son sayfalarda Potansiyel müşteri kazanabilmek ve takipçileri çoğaltabilmek adına paylaşıma sunulan Gönderiler yer almaktadır.

Business Suite Sağ Kısım;

İstatistikler : Business Suite Ana Ekranında sağ kısımda ise yine istatistiklerin yer aldığı görülmektedir. Burada Facebook ve instagram kitlelerinin erişimlerine kısa ve özet olarak yer verilmiş. Son 7 Gün içerisindeki Eğilimler ve Hedef kitle özet şeklinde bu kısımda yer almış.

Business Suite Nasıl giriş yapabilirim

Facebook ve instagram işletme sahiplerinin daha çok verim alabilmeleri ve rahatlıkla paylaşımlarını planlayabilmeleri için Hazırlanmış olan Facebook Business Suite Ekranına aşağıdaki Link’ten erişebilirsiniz. Giriş için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Aşağıdaki görsel’dede eğer Suite giriş izni verildiyse sayfanızın hemen üstünde bir uyarı görünecektir.

Facebook Business Suite Nasıl girilir giriş yöntemi

Eğer Karşınıza Uyarı ekranı çıkıyor ise güncellemeyi henüz almamış olabilirsiniz. Bulunduğum ofiste Geliştirici olduğum için sadece benim hesabımda business suite açılmaktadır. Bu sebeple sizin hesabınızda açılmasını beklemenizi öneririm.

Facebook Business Suite Uygulamasını indir

Facebook Android kullanıcıları Buradan indirebilirsiniz.
Facebook İos Kullanıcıları Buradan indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir