WhatsApp Sözleşmesi, kullanıcı veri işleme politikası değişti

10 Ocak 2021
Whatsapp sözleşmesi veri işleme
1536
Bakıldı

2021 yılında Whatsapp tarafından dayatılan yeni Whatsapp sözleşmesi ile bir çok bilginiz Facebook şirketleri ve hizmetlerini kullanan 3ncü taraflarla paylaşılabilir.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 1 Average: 5]

2021 yılında Yeni WhatsApp Sözleşmesi, kullanıcı veri işleme politikasını tamamen değiştiriyor. Whatsapp Yada Business Whatsapp’ı kullanmaya devam etmek için şartları kabul etmeniz gerekecek.

2021 yılındaki Whatsapp Şartlı Sözleşmesi

Popüler mesajlaşma programı WhatsApp ekibi, 2021’de yeni kullanım koşullarını uygulayacak ve uygulamayı kullanmaya devam etmek için bunları kabul etmeniz gerektiğini bildiren bildirimlerle sözleşmeleri dayatma yoluna gidiyor.

Değişiklikler, WhatsApp ve ana şirketi Facebook’un kullanıcı verilerini işlemesiyle ilgilidir. Yeni koşullar 8 Şubat’ta yürürlüğe girecek ve bundan önce kullanıcılar hizmetten gelecek değişiklikler ve onaylarını kabul edip etmeme fırsatı ile ilgili bildirimler almaya başladılar.

Sözleşme öncesinde, Whatsapp mesajlaşma ekibi, uygulamadaki kullanıcılara bilgilendirici mesajlar göndereceğini yeni bir işlevle tanıttı – Bu bilgilendirmelerin reklam olmadığını savundu, yeni işlevler ve ilgi çekecek bir çok özelliği haberlerle duyurmuşlardı .

Whatsapp Sözleşmesi 2021

Whatsapp Sözleşmesindeki önemli uyarı :

“Kabul Ediyorum” seçeneğine tıklayarak 8 Şubat 2021’de yürürlüğe giren yeni şartları kabul etmiş olursunuz. Bu tarihten sonra, WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için yeni şartları kabul etmeniz gerekecek veya hesabınızı her zaman silebilirsiniz. ” 

Whatsapp Sözleşme uyarısı

Bugünden itibaren Whatsapp Ücretli Yayınlara Başlayabilir

WhatsApp ile ilgili haberlerde uzmanlaşan WABetaInfo’ya göre, Whatsapp Şirket politikasındaki değişiklikleri tüm kullanıcıları bilgilendirmek için yeni özellikler sunacağını idda etti.
Twitter hesabından aşağıdaki bilgiyi paylaştı.

“Bugünden itibaren WhatsApp, kullanıcılarına reklam gönderebilir. Not: Bunlar reklam değil, özelliklerin, değişikliklerin, haberlerin, bilgilerin ve benzerlerinin büyük olasılıkla duyuruları olacaktır ”diyor

Platform, önümüzdeki haftalarda ilk bildirimleri göndermeye başlayacak. Bilgilendirici mesajlar, harici web sitelerine yeniden yönlendirme yapabilen veya kullanıcının belirli bir eylemini gerektiren bir açılır başlıklar şeklinde olacaktır.

Whatsapp Kitlesi Artık Kazandırmalı Mantığı

Değişiklikler yalnızca kullanıcı verilerinin işlenmesini değil, aynı zamanda şirketlerin ve markaların WhatsApp’ta karşılıklı sohbetlerinide yapay zekaya teslim ediyor. Bu durum Facebook’ta barındırılan hizmetleri nasıl kullanabileceğini de belirleyecek. Uygulamanın beta sürümlerinde, değişik ipuçları bulunduğunu belirtmek isterim. Dayatılan sözleşmede veri işlemeyi etkileyebileceklerine dair ipuçları vardır ama asıl olay o değil.
işletmelerin ve markaların WhatsApp sohbetlerini yönetmek için Facebook hizmetlerini nasıl kullanabileceklerini tartışmanın yolunu açmaktadır.

WhatsApp kısa süre önce, birbirini ayırt etmeyi kolaylaştırmak için her sohbet için ayrı arka planlar sundu. WhatsApp’ın geliştiricileri, Android ve iOS uygulamasının en son sürümünde platformla ilgili haberler, özellikler ve diğer önemli bilgiler hakkında satır içi bildirimler eklemişti. Gelecekte görmeye başlayacağınız bu bildirimler, Telegram’da olduğu gibi ayrı bir diyalogda değil, belirli eylemleri gerçekleştirmek için bağlantılar ve düğmeler içeren açılır afişler şeklinde görünecektir.

Burada amaçlanan sadece basit bir veri işleme değildir. Bireysel Kullanıcılar üzerinden Kazanç sağlamaktır. Sadece bununla kalmıyor özellikle Grup Sohbetlerinde yazışmaları gerçekleştiren şirket ve kurum yetkililerinin konum bilgileri Sohbetlerde görüşülen Proje detayları konuşulan notlar vb. bilgiler doğrultusunda karşılıklı menfaat üretimidir.

Veriler Facebook’un tüm alt şirketleri ile paylaşılmakta

Whatsapp Gizlilik ilkesine Aşağıdaki Yazı’dan ulaşabilirsiniz. Avrupa bölgesinde olan Ülkelere Farklı ve Avrupa Bölgesi dışındaki ülkelere ise ayrı dayatmalar uygulanmakta

Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi için Tıklayınız

Avrupa Bölgesi içinde yaşıyorsanız, WhatsApp Ireland Limited hizmetlerimizi size bu Hizmet Koşulları ve Gizlilik İlkesi kapsamında sağlayacaktır.

Avrupa Bölgesi dışında yaşıyorsanız, size WhatsApp LLC (“WhatsApp,” “bizim,” “biz,” veya “bizi”) bu Hizmet Koşulları ve Gizlilik İlkesi kapsamında sağlayacaktır.

Kullanılan Veri Kategorileri: Bu Gizlilik İlkesinin “Sizin Sağladığınız Bilgiler”, “Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler” ve “Üçüncü Taraf Bilgileri” kısımlarında açıklanan bilgileri bu amaçla kullanıyoruz.

Kısaca Aşağıdaki bilgiler Tüm şirketler tarafından ve şirketler iş birliği içerisinde olan üçüncü taraflarla paylaşıma sunulacağı belirtilmektedir.

Hesap Bilgileriniz
Mesajlarınız
Teslim Edilmeyen Mesajlar
Medyalar = Resimler ve Videolar
Bağlantılarınız
Durum Bilgileriniz
Konum Bilgileriniz
İşlem ve Ödeme Emirleri
Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler
Kullanım ve Kayıt Bilgileri
Cihaz ve Bağlantı Bilgileri
Çerezler

5 1 vote
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x