Li Ion batarya nasıl Üretilir | Lityum Iyon Pil Nasıl Yapılır – Türkçe Altyazılı

21 Kasım 2020
1685
Bakıldı

son zamanlarda çok araştırılan Lityum Iyon ve Li Ion batarya nasıl üretilir bu konuya değineceğiz. Li On batarya nasıl üretilir videosu konuda yer almaktadır

Bu yazıyı derecelendirin!
[Total: 0 Average: 0]

Eski Pillerde sorun, çoğu pilin çok çabuk bitmesidir ve özel bir şarj cihazı kullanmadığınız sürece Mevcut pilleri atmanız gerekebilir. Cebiniz için zor ve çevre için de kötü: dünya çapında her yıl milyarlarca tek kullanımlık pili çöpe atıyoruz. Ama Artık Şarj edilebilir piller bu sorunu çözmeye yardımcı olur ve en iyi tür, Lityum Iyon Pil adı verilen bir teknoloji kullanır.

Lityum iyon Teknolojisi ile Li on Bataryalar Üretilmektedir.

Bu Piller sayesinde Li Ion Bataryalar üretilmektedir. Artık bu piller sayesinde Şarj süremiz daha uzun ve pillerimiz minimum 4 yıl süre ile kullanımda olacağı belirtilmektedir. Li Ion Batarya Pilin içindeki kimyasallar yavaş ama sistematik olarak parçalanır ve diğer kimyasalları oluşturmak için birbirleriyle birleşerek iyonlar ve negatif yüklü elektronlar adı verilen pozitif yüklü parçacıklardan oluşan bir akım üretir .

İyonlar Pilin içinde Hareket Ederler

Lityum Iyon pilde İyonlar pilin içinde hareket eder; elektronlar, pilin bağlı olduğu devreden geçerek elektrik enerjisi üretirler. Li Ion Bataryalar Şarj edilebilir Lityum pillerde farklı kimyasallar kullanılır ve tamamen farklı reaksiyonlarla ayrılırlar. En büyük fark, şarj edilebilir bir pildeki kimyasal reaksiyonların tersine çevrilebilir olmasıdır : pil boşaldığında reaksiyonlar bir yöne gider ve pil güç verir; Akü şarj olurken reaksiyonlar ters yönde ilerler ve akü gücü emer.

Kimyasal Reaksiyonlar her iki yöndede gerçekleştirler

Lityum Iyon pil içerisinde Bu kimyasal reaksiyonlar her iki yönde de yüzlerce kez gerçekleşebilir, bu nedenle şarj edilebilir bir pil size genellikle iki veya üç ila 10 yıla kadar faydalı ömür sağlar (ne sıklıkla kullandığınıza ve ne kadar iyi baktığınıza bağlı olarak kullanım ömrü değişiklik gösterebilir)

Li Ion Lityum İyon Pil Nasıl Yapılır Videosu

Aşağıdaki Video’da Lityum Iyon Pilin Nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/lxjC13kRnHs
Lityum Iyon pil Li on Batarya nasıl üretilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir